Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-06-2012, 13:04
metinietzsche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
metinietzsche metinietzsche isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Arap toplumuna yada kendi ümmetine yol gösterebilmek için yazdırılan bu ayetler... felsefeden, tümdengelim-tümevarım bakış açılarından bihaber o kadar insan... geleneğin yalancı gücüne her defasında tanıklık etmek... korku iliklere hatta genlere işleyince... kıyamet arzusunun, yaşama arzusuna baskın gelmesi... inadına inanmak, inadına korkmak ve korkutmak... ne için? bile bile çürümek, çürütmek milyarlarca kısacık hayatları... kurtulmanın zorluğu, kurtarmanın zorluğu, kurtaramamanın bitkinliği... nereye kadar?
Alt 08-06-2012, 13:40
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Şu muhammed 4 bakalım ne diyor.Kalp ile beynin ayrıdında olmayanlar akıldan bahsetmemeli. tuhaf oluyor.

Muhammed 4

Bundan sonra kâfirlerle karşılaştığınız zaman onları güçsüz (zayıf) bırakıncaya kadar boyunlarını vurun. Bağlarını kuvvetlendirin (esirleri sıkıca bağlayın). Nihayet savaşı, onun ağırlıklarını (silâhlarını ve savaş levazımatını) bırakınca da onları, ister lütuf olarak (bedelsiz) veya fidye alarak (bedel karşılığı) (bırakın). İşte böyle. Ve eğer Allah dileseydi, elbette onlardan intikam alırdı. Ve lâkin (bu) sizin bir kısmınızı, diğer bir kısımla imtihan etmek içindir. Ve onlar ki Allah yolunda öldürülenlerdir, o taktirde onların amelleri boşa çıkarılmaz.

Birinci cümlede kendini savunmaktan bahsetmez , direk bundan sonra kafirlerle karşılaştığınızda öldürün, esir alın der, yani savaşa kışkırtan tanrı kavramınızdır.
Savaşı başlatmasından sonrada teslim olursa inanmayanlar lütfedermiş gibi ister serbest bırakın ister fidye alın der.

Şimdi ayeti doğru çevireceksiniz önce. Sonra bu ayetde olmayan nefsi müdafayı kel alaka surelere atfedip önce onlar saldırdı çığırtkanlığından ve yalandan vazgeçeceksiniz. Savaşı başlatan kışkırtan direk muhammed. Direk boyunlarını vurun, kelle alın diyen muhammed, ama ne hikmetse Bundan sonra kâfirlerle karşılaştığınız zaman kısmına bir adet (savaş) kelimesi uyduransa kafir müslümanlar.

Ortada bir savaş olsa zaten bundan sonra karşılaştığınızda demez, bundan önce savaşlarda kendini savunmuyormuydu müslümanlar, kelle almıyormuydu? Demekki neymiş, savaş yokken direk savaşa teşvik varmış. Demekki neymiş bahane falan yok, direk inanmayanları hedef göstermek var. Yok diyen göstersin bu ayetin neresinde nefsi müdafa var?

İki yüzlülüğü bırakın, ayetleri değiştiremiyorsunuz çünkü neyse odur ,bu nedenle ancak çarpıtırsınız.Gayet açıktırki islam asla hoşgörü sergilemez, savaşı kışkırtır, köleliğe, tecavüze, insanları bölmeye, suça teşvik eder. Ne vicdan ne sevgi taşımaz. Çünkü muhammedin uydurduğu ve çıkarlarıyla orantılı bu kitaptaki her söz ahlak ve vicdandan uzaktır.Ne tüm insanlığa sevgi çağrısı, ne vicdani empati sergilemez.

Bu nedenle islam sevgiden yoksun vicdansız bir dindir, bu nedenle tanrı kavramı vicdansız ve sevgisiz bir tanrıdır. Şarta bağlı vicdan olmaz. Ya benim dediğimi kabul et ya muhalif olursan öl, yada susup köle ol der.
Var mı ötesi?

Vicdansız bir kişinin derlediği dinde de ,arkasına saklandığı olmayan tanrı kavramındada sevgi vicdan var diyen buyursun tüm insanlara yönelik bir adet şartsız sevgi veya vicdan sergileyen ayet sunsun.

Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 08-06-2012, 13:48
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

aliyarasfal sizde anlam kıtlığımı mevcut,cahillikte sınır tanıımayan siz,vicdan sevgiden bahsetmeyen sizsiniz,eğer vicdanınız sevginiz varsa bu saldırı neden,kim neye inanırsa inansın sanane,sana bi ucu dokunuyormu,herkes kendi hayatını yaşar,sevgiden bahsederken aslında sevgisizlik örneği gösteren sensin,tahammul edemiyorsun,zira düşünce senin düşünce deil,şeytanın düşüncesi,kendi düşüncen olsa banane,kim neye inanırsa inansın dersin,alaya almaz,kufretmezsin demek ki neymiş,düşünce senin düşünce deil,birileri seni islama karşı kışkırtma içinde acaba ne,hiç bunu sorguladınmı?

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 08-06-2012, 14:05
Üye

Tahammül? Sevgi? Kendi hayatını yaşamak? Birilerinin kışkırttığı kesin, oda sizlersiniz.Arkadaşım anlama kıtlığı olan sensin.Ayet gayet açık, direk öldürmeye teşvik var. İnancın her an her yerde, sokakta ezanlarla, tvlerde, okullarda dini bana dayatmıyor mu? İnancın seni bu dini yaymakla mükellef kılmıyor mu? Sana hak olan bana neden olmuyor?

Bende tanrı yoktur ,dinler yalandır diyorum, sizin dayatmalarınızı, insanlığı ayrıştırıp vicdansızca saygısızca her halta karışmanızı eleştiri hakkımı kullanıyorum. Boş konuşup bana ahkam keseceğine vicdan örneği bir ayet sun herkes görsün.

Seni cahil abilerin buraya boş konuşman için mi gönderiyorlar.Düşün istersen ,inancın yalan, bu durumda bunca insanın tarih boyunca öldürülmesi, ırzına geçilmesi, beyinleri yıkanmış cennet cehennem ile kafayı bozmuş suç örgütü misali çalışan dinler ne çok zarar vermiş insanlığa. Düşünmek zormu? Kalbinle değil aslolanla beyninle düşün. Seni kandıranlar kalbin düşünmeyeceğini iyi biliyor. Ama kuranı uyduran muhammed bilmiyor.

Türkiyenin içine düşürüldüğü şu durum bile bu din safsatasının ne denli tehlikeli olduğunun kanıtı.Muhammedin uydurduğu bu din yüzünden islam ülkelerinin hali ortada.

Neyse abilerinden öğrendiklerini tekrarlıyacağına konuya cevap yaz.Evet ayet bekliyorum. Dinindeki vicdanı görelim.Muhammed 4 aynen savaşa teşviktir. Yani boşa kandırma kendini.

Konuyu kişiselleştirmeden devam etmeye çalış. Aynı vaazları tekrarlamayacağını ve konuya cevap yazacağını umuyorum. Gerçi inkar edip kafir olmaktan başka seçeneğiniz yok.

Alt 08-06-2012, 14:36
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

doğru tartışma nedir öğrende gel önce,beni buraya kimse direktif vererek yollamadı,ben kendi düşüncelerimi savunuyorum,dini dayatmadan bahsetmişsin,sana kimse başına silah dayayıp musluman ol demiyor,herkezin hayatı kendi hayatına kapsamaktadır,kimse kimseye
zorlama yapamaz,bak vicdan,iradeden ayet istemişsin
“De ki: Hak Rabbinizden’dir. Artık bundan sonra dileyen inansın, dileyen inkâr etsin.” ( Kehf, 29)
“Dinde zorlama yoktur. Artık doğru ile yanlış birbirinden ayrılmıştır. Şeytanın yoluna uymayı reddedenler ve Allah’a inananlar, hiçbir zaman kopmayacak en sağlam dayanağa tutunmuşlardır. Allah her şeyi işitendir, her şeyi bilendir.” (Bakara 256)
.................
neymiş efendi,herkes kendi iradesi,kendi hürdüşüncesi,kendi secim yapabilme olanağı,kendi vicdanına göre hareket etmeyi sahipmiş,bundan sonrası sana kalmış

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 08-06-2012, 14:55
Üye

Dostum boş konuşmalardan hiç hoşlanmam.

Bak kendi sözünü oku sonra konuş.

birileri seni islama karşı kışkırtma içinde acaba ne,hiç bunu sorguladınmı?

Sen beni birileri kışkırtıyor diye itham ederken oldukça yüzsüzsün, aynısını sana söyleyince çığlığı basıyorsun. Vicdan senin nerende?
Buda kendi sözün oku

,beni buraya kimse direktif vererek yollamadı,ben kendi düşüncelerimi savunuyorum,

Şimdi herkesin kendi aklı olduğunu algıladığına göre kişiselleştirme huyunu es geçebiliriz.

Gelelim dayatma konusuna. Çok basit örnek, medem vicdanın var buyur cevapla, sen hangi hakla günde 5 vakit ezanı dayatıyorsun bana ve çocuklarıma?Demek zorlama yok. Bende bir vakit tanrı yoktur diye her gün anons etmek istiyorum , dinin buna ne der? Ateist tv açıp tanrı olmadığı üzerine, dinlerin yalan olduğuna dair proğramlar yayınlamak istesem dinin buna ne der?Ateist nesiller yetiştirin desem, ateist olmayıp tecavüzcü mü olsunlar desem dinin buna ne der?

Kafadan sallama. Ayetle cevapla.

Sonra vicdan içeren tek ayet sun, konuyu dağıtma çaban bir işe yaramıyor.

Alt 09-06-2012, 22:39
ate2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ate2012 ate2012 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

undersun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Biraz seviye düşük ama sabırla yazayım..bilgi zayıflığı had safhada..
Ate2012 saçmalıyıp durma yazdıklarımı iyi oku..insan öldürmekde nedemek..
Suçsuz yere kimseyi öldürmezsin ne olursa olsun kafir musluman zenci Yahudi..fark etmez..
Sadece seni öldürmeye çalışanı yada ailene saldıranı öldürmeye hakkın vardır Buda kendini savunmak adinadir..sınır budur anladınmi?
Suç, tanrıyıyı yoksaymaktır. Suç, tanrı inancı olan, senin gibi insanları kurtarmaktır. Suç, varlık nedenin olarak vaysaydığın değerleri alt-üst yapmaktır. Şimdi bu üç cümleyi yorumlayarak, ateistler benim her şeyimi elimden almaya çalışıyorsa bu beni öldürmekle eşdeğerdedir deyip, şimdi siz nasıl bir tutum ve davranış modeli geliştirirsiniz, söyler misiniz?
İşte, vahşilik bu soruya vereceğiniz yanıtta; daha önceki yorumlarınızda yeterince yanıt vermişsiniz zaten. Asıl saçmalayan ise sanırım karşımda.
Sınır çizgisi ise belirsiz.
Alt 09-06-2012, 22:49
alpan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
alpan alpan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
doğru tartışma nedir öğrende gel önce,beni buraya kimse direktif vererek yollamadı,ben kendi düşüncelerimi savunuyorum,dini dayatmadan bahsetmişsin,sana kimse başına silah dayayıp musluman ol demiyor,herkezin hayatı kendi hayatına kapsamaktadır,kimse kimseye
zorlama yapamaz,bak vicdan,iradeden ayet istemişsin
“De ki: Hak Rabbinizden’dir. Artık bundan sonra dileyen inansın, dileyen inkâr etsin.” ( Kehf, 29)
“Dinde zorlama yoktur. Artık doğru ile yanlış birbirinden ayrılmıştır. Şeytanın yoluna uymayı reddedenler ve Allah’a inananlar, hiçbir zaman kopmayacak en sağlam dayanağa tutunmuşlardır. Allah her şeyi işitendir, her şeyi bilendir.” (Bakara 256).................
neymiş efendi,herkes kendi iradesi,kendi hürdüşüncesi,kendi secim yapabilme olanağı,kendi vicdanına göre hareket etmeyi sahipmiş,bundan sonrası sana kalmış
Nisa 89. Sizin de kendileri gibi inkâr etmenizi istediler ki onlarla eşit olasınız. O halde Allah yolunda göç edinceye kadar onlardan hiçbirini dost edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın, bulduğunuz yerde öldürün ve hiçbirini dost ve yardımcı edinmeyin.

Öldürülecek kim?
Allah a inanmayanlar,
Ne zaman öldürmekten vazgeçilecek?
İnanmaya başlayana kadar
İnanmamaya devam ederlerse ne olacak?
Bulundukları yerde öldürülecek

Apaçık ayetlere rağmen, inkara başvuracaklar olacaktır. Siz bilmiyorsunuz, kalbiniz mühürlü diyenler çıkacaktır. Bunu diyenler baksın bakalım Fetullah Gülen hocaefendi hazretleri ne diyor. Yoksa onun da mı kalbi mühürlü veya islamı bilmiyor, Kuran ı okumamış?

O'nun içindir ki bütün Müslümanların hukukunu muhafaza bakımından, İslâm, mürtede hayat hakkı tanımamıştır (F.Gülen).

Ne diyor, Mürted yaşatılmaz diyor. Mürted nedir? Dinden çıkan kişidir. Yani dine inanmayan kişidir. Bu kişi niçin öldürülüyor? İnancı yüzünden.
Alt 09-06-2012, 23:39
vishnu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vishnu vishnu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

benim katlimi vacip gören bir dine nasıl saygı duyayım.

insan olsak yeter
Alt 09-06-2012, 23:42
Sesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sesli Sesli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart İnsaf yoksa eğer, gerçekler yeter!

İslamda canlıları öldürmek suç değildir. Var mı böyle bir sure veya bir küçük ayet?

İslamda canlıları öldürünce bayram dahi yapılmıyor mu? Kurban bayramı diye akan kanlar adeta kutlu sayılmıyor mu?

İnsaf yoksa sizde, gerçekler yeter de artar bile...
Size gerekli olan ne dindir ne de iman, size tek gereken biraz olsun FARKINDALIK.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil