Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-06-2012, 22:52
barristor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
barristor barristor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Kuranda,tevrattan araklama bir kac sevgi,saygi viziltisi vardir ama bunlarin hepsinin basinda 'mumin' etiketi yapistirilmistir.

Yani ,'ihtiyac sahibi komsunuza yardim edin' demez, 'mumin komsunuza yardim edin' der.

Ananiza babaniza saygili olun demez ,mumin ananiza babaniza saygi gosterin der.Hatta utanmadan eger aileniz mumin degilse ,onlari dost edinmeniz bile arabin putu tarafindan yasaklanmistir.Buyrun;

Tevbe Suresi
23. Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ediyorlarsa, babalarınızı ve kardeşlerinizi dost edinmeyin. Sizden kim onları dost edinirse, işte onlar zalimlerin kendileridir.
Alt 03-04-2015, 17:34
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Obi-Wan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgi nefretsizlik halidir.
Güzel söz.

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 04-04-2015, 02:13
Alibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alibey Alibey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Biri dinlar digeride faşizim ve kominizim denilen insanı esir alan sevgizizliklerdir.

Belki biraz kaba ve gaddar gelecek ama alman şansölyesi hitler ve muhammet.
Arada nasıl bir benzerlik var derseniz.
Hitler ırklara düşman . Üstün ırk sevdadında insanlığı sevmeyen beğenmediği ırkları gaz odalarında yakan bir canidir.
Muhammetse kitabı kuranın her yerinde kendisine inanmayanları cehenneminde olmadık şekilde işgencelerle yakmak isteyen insanlara korku salan ve yaşadığı dönem içersinde inanmayanlara savaş açan malını mülkünü gasp eden gaspettiği kadınları cariye yapıp ırzına geçen sefil bir cani görünümü yokmu sizce.
Alt 04-04-2015, 02:51
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Sevgi iyi bir somuru aracidir, bunu da gozardi etmemek gerekir.
Alt 04-04-2015, 11:50
Aleph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Aleph Aleph isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

"Allahım; beni, annemi, babamı, sevdiklerimi ve inananları koru. Bizlere dünyada ve ahirette iyilik ve güzellikler nasip eyle.."

Bu duayı sıklıkla duymuşsunuzdur. Özellikle iftar sofralarında, iftara yakın saatlerde televizyon ekranlarında tekrarlanır. Ben her zaman bir tuhaflık, rahatsız edici bir taraf bulmuşumdur bu duada.. Nuh 28'de de benzer bir dua var, buyrun:

"Rabbim! Beni, anamı, babamı, evime inanmış olarak gireni, inanan erkek ve kadınları bağışla; zalimlerin de yalnız helakını artır."

Burada zalimler inanmayanlar oluyor sanırım. İbrahim suresinde de benzer bir dua var. Kuran dili nefret dilidir. İnanmayanı sürekli hakir görür, aşağılar. Bu yüzden müslüman toplumlarında "kafir" ya da "ateist" kelimesi hakaret amaçlı kullanılır. Sonra da bir karikatür üzerine bütün dünyayı ayağa kaldırırlar. Elbette bunda şaşılacak bir taraf yok. Çocuk emziren bir kadını öldürten arap liderinin başlattığı geleneği sürdürüyorlar ne de olsa..

"Yaşama başkalarınca ve önceden verilmiş bir anlamı üstlenmek zor değil, zor olan ona kendince ve yeniden anlam verebilmektir." - Dücane Cündioğlu
Alt 04-04-2015, 12:03
Stepal Kepton Stepal Kepton isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Aleph´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
"Allahım; beni, annemi, babamı, sevdiklerimi ve inananları koru. Bizlere dünyada ve ahirette iyilik ve güzellikler nasip eyle.."

Bu duayı sıklıkla duymuşsunuzdur. Özellikle iftar sofralarında, iftara yakın saatlerde televizyon ekranlarında tekrarlanır. Ben her zaman bir tuhaflık, rahatsız edici bir taraf bulmuşumdur bu duada.. Nuh 28'de de benzer bir dua var, buyrun:

"Rabbim! Beni, anamı, babamı, evime inanmış olarak gireni, inanan erkek ve kadınları bağışla; zalimlerin de yalnız helakını artır."

Burada zalimler inanmayanlar oluyor sanırım. İbrahim suresinde de benzer bir dua var. Kuran dili nefret dilidir. İnanmayanı sürekli hakir görür, aşağılar. Bu yüzden müslüman toplumlarında "kafir" ya da "ateist" kelimesi hakaret amaçlı kullanılır. Sonra da bir karikatür üzerine bütün dünyayı ayağa kaldırırlar. Elbette bunda şaşılacak bir taraf yok. Çocuk emziren bir kadını öldürten arap liderinin başlattığı geleneği sürdürüyorlar ne de olsa..
1 Ay önce babamı kaybettim. Hoca cenaze namazını kıldırırken, onu toprağa verirken bile halen kin nefret kusuyordu. Babam ölmüş, adamın tek derdi düşmanları helak etmekti. Üzüntü sinir hepsi iç içe geçti. Babamı toprağa verirken bile imamın beddualar etmesi, din düşmanları adı altında kafirleri helak sözleri beni çileden çıkartıyordu. Bir din ne kadar nefret kin dolu olabilir? Orada edilen dua bu mu olmalı? Orada rahmet sevgi bağışlanma dilekleri olmalıydı diye düşünüyorum ama tek dert düşmanların helaki idi. Din; kin ve nefrettir.

İçinizde ki Yaratıcıya sıkı tutunun! – Stepal Kepton
deistim.com
Alt 05-04-2015, 00:56
Alibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alibey Alibey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Stepal Kepton´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
1 Ay önce babamı kaybettim. Hoca cenaze namazını kıldırırken, onu toprağa verirken bile halen kin nefret kusuyordu. Babam ölmüş, adamın tek derdi düşmanları helak etmekti. Üzüntü sinir hepsi iç içe geçti. Babamı toprağa verirken bile imamın beddualar etmesi, din düşmanları adı altında kafirleri helak sözleri beni çileden çıkartıyordu. Bir din ne kadar nefret kin dolu olabilir? Orada edilen dua bu mu olmalı? Orada rahmet sevgi bağışlanma dilekleri olmalıydı diye düşünüyorum ama tek dert düşmanların helaki idi. Din; kin ve nefrettir.
İslamın ne menem bir şey olduğu ancak bu kadar anlatılır. Akılları fikirleri öldürmek, yakmak , kol bacak çapraz kesmek. Kaynar kazana atmak, derisini yakmak , hayvanları aşağılamak küfür küfür dini. Bazen dayanamıyorum bende ediyorum. Çok üzgünüm dayanamıyorum. Kesin hitler gibi sadist bunlar. Yani acilen yasaklanmalı bu din.

Bu kitabı gençler okursa ne olur kanlı katil kafa kesen İşid li olur. Zatende öyleler.

Aklı başında hiçbir insan kendi özgür aklını bir dine ya da ideolojiye teslim etmez

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil