Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Ateizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-05-2011, 17:07
OffSpring OffSpring isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Standart Ateistler ne anlatıyor ?

+ Öncelikle herkesin “insan” olduğunu anlatırlar.. İnsani değerlerin, herkesin hakkı olduğunu anlatırlar.. Ve bu değerlerin; hiç bir kişi, kurum veya kuruluş tarafından sömürülüp, maniple edilemeyeceğini anlatırlar..
+
Ateistler; maddeci değildir, dogmalara saygı göstermezler. Bu inançlıların sık yalnış anlayıp, hakaret olarak gördükleri, binlerce konudan sadece biri.
+ Ateistler; duygusuz yada ayrımcı değillerdir. Duyguların fiziksel açıklamaları ile onları kontrol edebileceğinizi söylerler, keza ayrımcılığın da duygusal zayıflıklardan ileri geldiğini savunurlar..
+ Ateistler; var olduğunu ileri sürdüğünüz kavramların gerçek olamayacağını savunurlar. Bu yüzden yaşanan cahilliklerin ve alışkanlıkların zarar verdiğini, gerçeği görmeniz gerektiği ve koşulsuz bağlı olduklarınız sorgulamanız gerektiğini öğütlerler.
+ Ateistler; aklı kullanırlar, yalanı görür ve sorgular, irdelerler.. Hakaret kabul edeceğiniz bu yaklaşım gerçekte sizin dogmalarınıza yapılan birer eleştiridir.
+ Ateistler; düşmanınız değillerdir. Aksine size gerçeği ve aklı kullanmanızı öğütleyen gerçek birer dostturlar. Siz anlamak istemesenizde..

Varsa başka ekleyeceğiniz birşey ekleyin.
Alt 12-05-2011, 17:17
art_kitekt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
art_kitekt art_kitekt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

+ Ateistlerin suç işlemelerine engel olan ilahi bir varlık değil, akıllarıdır.

+ Din denen dünyadaki en önemli inanışın üzerinde durmuş, bunu en azından kendi yaşamları için çözmeye çalışmış, bu konuda bir çok araştırma yapmış ve sahte bir huzur yerine gerçeği görmeyi tercih etmiştir.

+Dine inanan arkadaşlarını kaybetme pahasına, gerçekleri söylemişlerdir.

+Bir örgütleri, dernekleri, liderleri, öncüleri yoktur, çünkü onlara yol gösteren de, birleştikleri yer de sadece "bilim" dir.

"Bir çağın dini bir sonrakinin edebi eğlencesidir" Ralph Waldo Emerson
Alt 12-05-2011, 19:26
Winchester - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Winchester Winchester isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

-Ateistler hepimizin şempanze olduğunu anlat mıyor muydu ?
-Ateizm maddeci değil mi ?
-Ateistler inanan insanları, olmadığını farzettikleri tanrı'ya inanan aptallar olarak görüp sınıflandırmıyorlar mı ? Duygusal zayıflık dediğiniz şeyin fiziksel açıklaması nedir ?
-Ateistler sütten çıkmış ak kaşık mı ? Hiçbirisi suç işlemiyor mu ?
-Ateistler aklının yetmediği yerde susmuyor mu ? Ateistler her kitabı küçümseyerek ve alay ederek, eleştirinin ne olduğunu anlamayacak kadar kör mü ?
-Ateistler dostluğu sadece inandırmamak üzerine mi kurmuşlar ? Her ateist sizin dostunuz mu ?

-Ateistlere göre suç nedir ? Kim karar verir suç olduğuna ? Suç göreceli midir ?
Ateistlerin gördüğü gerçek nasıl iyi birer insan yapmıştır onları ?
-Ateistler ateistlerden başkasıyla dost olamıyor mu yani ?
-Ateistler Turan Dursun keza bu forum gibi dernek ve öncü sahibi değiller midir ?
Alt 12-05-2011, 19:44
Üyeliğini Sonlandırmış

Winchester´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
-Ateistler hepimizin şempanze olduğunu anlat mıyor muydu ? Araştırmadan niye konuşuyorsun ?

-Ateizm maddeci değil mi ? Maddeciyi tannımla bana .

-Ateistler inanan insanları, olmadığını farzettikleri tanrı'ya inanan aptallar olarak görüp sınıflandırmıyorlar mı ? Duygusal zayıflık dediğiniz şeyin fiziksel açıklaması nedir ? Duygu => Beyin. Araştır bana inanmıyorsun nasılsa.
-Ateistler sütten çıkmış ak kaşık mı ? Hiçbirisi suç işlemiyor mu ? İşlemiyor mu dedik ? Ama ateistler arasındaki suç işleme oranı teistlerden düşük.

-Ateistler aklının yetmediği yerde susmuyor mu ? Ateistler her kitabı küçümseyerek ve alay ederek, eleştirinin ne olduğunu anlamayacak kadar kör mü ? İşte ateistler bilmediği konuda susuyor veya sizi ciddiye almıyor. Sizde aha cevap veremedi olarak algılıyorsunuz. Burada oyun oynadığımızımı zannediyorsunuz ? Sürekli bir koşturmaca içindesiniz. Ateistlerin sordugu soruların % 90 ına soru harici cevap veriyorsunuz. Farkındamısın? Senin allahla dinle kitapla alakan yok tek işin oldugu şey cehennem korkusu.

-Ateistler dostluğu sadece inandırmamak üzerine mi kurmuşlar ? Her ateist sizin dostunuz mu ? İnandırmamak deiğil , sen beni burada şeytanın yardımcısı olarak görüyorsun halbuki ben senin hastalıgına çare bulmayan çalışan biriyim. Üzülme kurtarıcaz seni , fakat en önemli kuralı biliyorsun hastanın kendi arzusu olmalı yoksa tedavi edilemez.

-Ateistlere göre suç nedir ? Kim karar verir suç olduğuna ? Suç göreceli midir ? Suç nedir ? Yasaya karşı gelmektir. Şuanda topragını bastıgın yerde zina suçtur ama isviçrede bi yerde topraga bassan suç degildir. Peki sana göre suç nedir ? Saçını kapamamak mı ? Yoksa seks yapmak mı ? Ne belirliyor suçu ? Tanrımı ? Hangi tanrı ?

Ateistlerin gördüğü gerçek nasıl iyi birer insan yapmıştır onları ? Çünkü ateistler teistlerden zekidir bunu sende bende biliyoruz. Zeki insanlar arasında başarı oranı yüksektir buda bir gerçek.

-Ateistler ateistlerden başkasıyla dost olamıyor mu yani ? Olabiliyor aksinimi söyledik ? Niye birşeyler uydurma geregi hissediyorsun ?
-Ateistler Turan Dursun keza bu forum gibi dernek ve öncü sahibi değiller midir ? Dernek kurmamıza izin mi veriyor teistler ?
Edit
.............

Konu Natan tarafından (12-05-2011 Saat 21:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: Hakaret içerikli cümleler editlenmiştir
Alt 12-05-2011, 19:50
Winchester - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Winchester Winchester isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yazdıklarını kaale almam şu tavrından sonra. Eminim ki, sinir küpü olup, tırnaklarını yemeye başlamışsındır
Alt 12-05-2011, 19:58
_melek_
Üye Değil

İşte 4. mesaj ateistleri aslında çok güzel anlatıyor.
Bana göre,
Çok sertsiniz ama bir o kadar da duygusal.Görünmez tarafınız.Normalde taş gibisiniz.
Şüphecisiniz.
Farklısınız.
Komiksiniz.
Sevecensiniz.
Burnunuz beş karış havada.
İnanmak kelimesini bile kendinize yakıştırmayan insanlarsınız yani oldukça kibirlisiniz.
Birbirinize çok benziyorsunuz.
Asabisiniz barut gibisiniz istisnalar var tabi genelleme böyle.
Çok bilmişsiniz tevazuluk size pek uğramamış.
Ürkütücüsünüz.(bunu açmayayım)
Aslında iyi insanlarsınız bilmiyorum belki yanlış ama seviyorum sizleri üzülüyorum da sizler için.
Ya çok zekisiniz ya da çok aptal henüz çözemedim.
Dine karşı öfkeniz krkunuzdan ileri geliyor emin olamıyorsunuz bu yüzden mutluyum diyeceksiniz ama hiçte öyle değil.Karamsarsınız.
Hepinizin ortak özelliklerinizden en öne çıkanı ise bir gün bir müslümana yahut her hangi bir insana hakaret etmeden yediğinizden aldığınız nefesten haz etmiyorsunuz.Çatacak müslüman bulamayınca böyle garip konular açıyorsunuz olmadı kendinizi yiyorsunuz.
Zamanım olsa çok şey var yazacak ama şimdilik yeter pis yobaz müslümanlardan ateistlere selamlar..

Konu _melek_ tarafından (12-05-2011 Saat 20:12 ) değiştirilmiştir.
Alt 12-05-2011, 19:58
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yazdıklarını kaale almam şu tavrından sonra. Eminim ki, sinir küpü olup, tırnaklarını yemeye başlamışsındır
Merhaba,

Evet bence de arkadaşın amacı konu açmak tartışmak değil,konu açma yalanı altında " Hakaretler " sıralamak gibi anladım...

Kişisel düşüncem bu tür yaklaşımlar tartışmanın seviyesini yerlerde süründürür...

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 12-05-2011, 20:44
Üyeliğini Sonlandırmış

Buna gerçekten inanıyor olamazsın.
Sence ben pc başında yüzünü ekşilterek sana cevap veren tırnaklarını yiyen birimiyim ? Buna gülerim ancak.

Burada seni kaale bile almıyorum. Ne dersen de umrumda bile değil dogrusu.

bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,

Evet bence de arkadaşın amacı konu açmak tartışmak değil,konu açma yalanı altında " Hakaretler " sıralamak gibi anladım...

Kişisel düşüncem bu tür yaklaşımlar tartışmanın seviyesini yerlerde süründürür...

Sağlıcakla kalınız...

"Ateistler inanan insanları, olmadığını farzettikleri tanrı'ya inanan aptallar olarak görüp sınıflandırmıyorlar mı ?"

Demiş , bende nasıl gördüğümü söyledim.
Alt 12-05-2011, 20:48
Dünyalı_Adam Dünyalı_Adam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

_melek_´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bana göre,
Çok sertsiniz ama bir o kadar da duygusal.Görünmez tarafınız.Normalde taş gibisiniz.
Şüphecisiniz.
Farklısınız.
Komiksiniz.
Sevecensiniz.
İnanmak kelimesini bile kendinize yakıştırmayan insanlarsınız yani oldukça kibirlisiniz.
Aslında iyi insanlarsınız bilmiyorum belki yanlış ama seviyorum sizleri üzülüyorum da sizler için.
Dine karşı öfkeniz krkunuzdan ileri geliyor emin olamıyorsunuz bu yüzden mutluyum diyeceksiniz ama hiçte öyle değil.Karamsarsınız.
Hepinizin ortak özelliklerinizden en öne çıkanı ise bir gün bir müslümana yahut her hangi bir insana hakaret etmeden yediğinizden aldığınız nefesten haz etmiyorsunuz.Çatacak müslüman bulamayınca böyle garip konular açıyorsunuz olmadı kendinizi yiyorsunuz.
Zamanım olsa çok şey var yazacak ama şimdilik yeter pis yobaz müslümanlardan ateistlere selamlar..
1-Ben hiç taş gibi olamadım. Taş gibi olmak demek, dogmatik, inandıklarından vazgeçememek demek. Eğer birisi bana düşündüklerini kanıtlarbir açıklama getirirse neden inanmayayım: sonuçta el elden üstündür!
2- Şüpheciyim, ve bundan dolayı mutluyum. Her fikir kanıtlanana kadar ondan şüphe duymak benim hakkım değilmi?
3- Bizler için üzülmeyin ama kendiniz için üzülün! Biz, sizin cehenneminize , gitmeye göze almış özgürlük savaşçılarıyız. Sizlerse bazı şeyleri hiç sorgulamadan, doğduğunuzda, nüfus cüzdanınıza yazıldığında kabul etmiş kişiler.
4-Mutluluk nedir sayın Melek! Siz gerçekten mutlumusunuz???? Kendinizi kandırmayın!
5-Ben kimseye hakaret etmem! Sadece doğruların peşindeyim! O kadar. Hakaret edenlerde iddialarından dolayı değil ama egolarından dolayı burada bulunanlardır.
6- Zekimiyiz aptalmıyız? Bence biz sadece insanız. Zekide olsak aptalda olsak insanız. Aptalsak belki sakat kategorisine girer cennete gideriz
7- Karamsar değiliz, düşünceliyiz! Düşünüyoruz, çünkü düşünmek çok zevkli. Mal, koyun olmaktansa karamsar olup düşünmek daha iyidir.
8- Sen bir yobaz değilsin! Yazdığın iletileri okudum ve sende sorguluyorsun. Herşeyi öyle kabul etmiyorsun! KAfan karışık olabilir, hangimizin kafası karışmıyorki, hangimiz hata yapmıyor! YOU are cool!! Take care. Life is too short!
Alt 12-05-2011, 21:03
Üyeliğini Sonlandırmış

_melek_´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bana göre,
Şüphecisiniz.
Farklısınız.
Komiksiniz.
Sevecensiniz.

Melek sana kişisel olarak birşeyler söylememi istermisin ?

Ateistler hakkında genelleme yapmak yanlıştır bu önemli bir şey.

Konu benim konum olduğu için söylediklerini üstüme alınıyorum.

Kibir benim en sevdiğim günahtır. Ama bunun teist yada ateist olmam ile bir alakası yok. Kendimce doğrularım kendimce iyilerim vardır. Ama burada bir soru var. Zekimisiniz aptal mı diye. Ben kesinlikle senden zekiyim.Bunu tartışmaya bile açmıyorum bu dünyanın kendi etrafında dönmesi kadar gerçek.
Sadece düşünürüm. Tarafsızca düşünmeyi severim. Kavramları alır irdelerim. Bana söyledigin hiçbirşey düşünmeden araştırılmadan dogrularım arasına giremez. Tam netliği severim. Benim için gri yoktur. Ya siyahtır herşey yada beyaz.
Dine karşı öfkem korkumdan ileri gelmiyor. Bu öfke bana zarar vermiyor dini sevmiyorum sevemiyorum. Çünkü açık ve net bir şekilde dininiz bana savaş ilan ediyor. Bana savaş ilan edene bende savaş ilan ediyorum. Bana sevgi dolu yaklaşana bende sevgi dolu yaklaşıyorum. Benim özgürlügümü kısıtlayan birşeyi neden seveyim ki ? Alnımda salak mı yazıyor sence ?

Kısacası kendimde en çok neyi beğeniyorum biliyormusun ? Ben bir insan olarak olabilecek en mükemmel insanım.

Önerilen Siteler