Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Ateizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-04-2022, 22:34
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Pasteur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Natan: "Bana Turkce ogretmeye kalkan arkadasin asmis oldugu iletilerde pek cok Turkce imla ve noktalama yanlislari var. Pek cok mantik hatasi, yanlis anlamasi ve Turkce okudugunu anlayamama durumu var." Biz kimseye dil öğretmeye kalmıyoruz. Uydurmamamk lazım. Siz bizlere Türkçe cahil' i dediniz. E hal böyle olunca; Türkçe klavye kullanmaktan imtina edenin Türkçe ve dolayısı ile Türklük hakkında ahkam kesip, tespit yapması komiktir. Siz önce Türkçeye saygızılık etmeyin de bir Türkçe klavye edinin. Okuduğunu anlamayan da gene kendisi... Natan: "Kisisellestirici, duygusal tepki odakli ve kahvehane uslubunu alsin, istedigi uyeyle kendi istegi, arzusu ve seviyesine gore tartissin." Kişiselleştiren ve kahvehane kültünü buraya yansıtan gene kendisi. Bile isteye burada kimse ile kişisel polemik yapma gayem olamaz. Burada her seviye insandan bir şeyler "öğrenerek öğretme" amacından başka bir şey güttüğüm düşünülemez. Aksini zul sayarım. Siz aynı üst perdeden hava basmaya devam... Natan:"Aciklamadan once sunu belirtmek gerekir; cahil demek hakaret yada kufur degildir. Kimileri hakaret olarak kullanir. Ben, o anlamda kullanmiyorum. Cahil, bilmeyen adama denir. Her bilmeyen cahil midir? Hayir, degildir." Cahiliz, cahilim. Çünkü bilginin, öğrenmenin ucu bucağı yok. Ben ifade hürriyetinin tıpkı Amerika' da ki gibi uygulanmasından yanayım. Lakin, burada sadece "cahiller" denmedi, üst perdeden insanların aşağılanması söz konusu. bkz: "Turkiye'de kendisine ateist yada teist diyen insanlarin COGUNLUGU hala geri zekalilik seviyesinde cahillige sahiptir; ne bilimsel egitim, ne kultur, ne mantik, ne matematik, ne yabanci dil ne de Turkce'nin kullanimindan haberleri vardir." Yukarıdaki hakaretçi yazınız gayet açık. Okuduğumuzu gayet iyi anladık. İnsan olan hatasını kabul eder. Siz ise yok milyon ülke gezdim, yok 20 senelik yöneticilik yaptım, diye gerinerek, üste çıkmaya çalışarak ılımlı kahvehane üslubunda level atlama peşindesiniz. Herkes sağlıklı bir beyne sahip olup, yabancı dil öğrenmek ister. Herkes gezmek, görmek ister, hepsi imkan meselesi... Bunları anlatmıştık. Bilmem anlatabiliyormuyuz? Natan:"Cunku DIL BILMEDEN dunyada neler oluyor takip etme sansimiz yoktur." İşte tam orada web sayfasını TÜRKÇE' ye çevir. Seçeneği ile bilgi kırıntıları ile yetiniyorsun. Malum biz fakiriz, bilgiye açız, cahiliz, sayın monşer. Ağaç yaş iken eğilir. Dil öğrenmek bir lükstür. Ailen zengin ise çocukluktan itibaren dillenirsin. İyi eğitim alırsın. İstisnalar kaide bozmaz!. Alooo anlatabiliyormuyuz? Natan:"...gecerli bir arguman sunan bir allahin kulunu gormedim." Öyle bir şey yok. Biz olmayan bir şeyin bir şeysi olamayız. Senin kendi düşünen zihnin, fikrin yok mu? İlla birilerinin felsefesini, kitaplarını okuyorsun. Okumayanları ise suçluyorsun. Felsefeciler deney ve gözleme ait kanıtlara dayalı somut öğretilermi sunmuşta. Oturup insanlar kendi düşünceleri yerine başkalarının düşüncelerini özümsesin? İnsanlar din kitapları okuyarak zaten fazlası ile felsefeye manipülasyona maruz kalmıştır. Getir dinlerle ilgili argüman tartışılsın. Yok Kant mantmış. Bunlar din yaratma aşamasına geçmediklerinden, ateizmin ilgi alanının dışında kalan düşüncelerdir. Genel kültür edinmek isteyen edinir. Edinmek istemeyene de yok sen nasıl roman okumazsın, vay cahil vay denmez yani... Anlatabilormuyuz?? Neyse... Hülasa, konu dışına çıkmak zarureti doğduğundan yukarıdaki izahlarımdan dolayı sürcü lisanım olunmuşsa okuyuculardan affım ola. Herkesin kötü/ boşbeleş düşüncesi, lafsalatası, "NERDY" liği kendisine... .)

Bu yaziyi uslubundan dolayi dikkate almiyorum.
Alt 24-04-2022, 23:38
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 25-04-2022, 00:27
Üyeliğini Sonlandırmış

marcos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Cok yerinde bir video oldu. Tesekkur ederim. Kendisini hem dini hem de milli somuren cahil yoneticileri basa getiren yine ayni millet. Bir devlet yoneticisi cahil, bilgisiz olmamali. Dunyanin, lokalde ise Turkiye'nin nufusu hizla artmaktadir. Cok dehset verici bir oranda cogalmaktadir. Buna ragmen 4 cocuk yapin demek tam anlamiyla CEHALETtir. Bunu soyleyen adam da CAHILdir. Ne yazik ki halkin cogunlugu tarafindan benimsendi ve basa getirildi. Yapilan onca hirsizliga, yolsuzluga her turlu barbarliga ragmen yine de Turkiye'nin yarisi bu cahil yoneticileri desteklemektedir.

Ben bu kisin Turkiye'deydim. Cevremde mutlu insana rastlamadim. Ekonomik problemler tamamen siaysilerin bir urunudur. Kendileri saraylarda yasarken halk zam yagmurlariyla hayatlarindan bezmis bir durumdaydi.

Biriyle karsilastim ornegin, zamlari Kilicdaroglunun yaptigini, Kilicdaroglunun hain oldugunu, millete cok buyuk kotulukleri dokundugunu ve AKP'nin de cok iyi isler basardigini soyledi. Bu sebeple AKP'ye yine oy verecekmis.

Bu toplumsal zekanin cok acik ve uzucu bir ornegidir cunku bunun gibi cahil adam sokakta cok fazla.

Mars'mi yakin, Hindistan mi sorusuna pek cok kisinin "hindistan daha uzak" yanitini verdigi bir roportaj biliyorum ben.
Alt 25-04-2022, 08:16
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kim(E) göre % bilmem kaç " aptal " ?

Sana göre digerleri
Ona göre digerleri

Digerlerine görede sen "aptal" oluyorsun.

Bak sana gore küçük bir örnek vereyim
Aziz Nesin nin % bilmem kaç " aptal " dedigi kesimin bir kısmı , belli bir ideolojinin temsil etti erdogan denen kisiye rey veriyor. Bu kişi " aptalmı " yada onu tercih edenler " aptalmi"

Sağlamasını yapalım
Erdoğan nın yerine seni koyalım hemde seçimsiz, erdogan nın 20 senedir ayakta kalabildigi gibi ayakta kalabilecek aklın var mı ?

Erdogan da dil yok , bilimsel birikim yok , senin dediklerinin cogu yok ama sen kaçtın o ise aptal dedigin insanlarla burada
Senin aptal demene bakacak olursak bence aptal olan sen oluyorsun.

Beni anlamiyormuş !!!
Benim için ÖNEMLİ olan aile ve mutlulugumuz diyen sen. , başkalarının " cahilligini aptalliğını " niye dert ediyorki?

Nwtan işine bak işine
Alt 25-04-2022, 11:01
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Pasteur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
"Memaat" ne alaka onu anlayamadık? Akp(2008 sonrası)+memaat' i gören zaten, bu dine iğreti bakar. Orada haklısın dedik zaten yazara!. Böyle Bak(a)mıyorsa, gör(e)müyorsa normal değildir zaten. Bu lafı buraya ortaya bırakmışsın ama gerçekten "memaat" kel alaka. Burada o dediğin tanıma anca senin zekanda veya bir dinci girer, girse girse... Yani komiksin. Komik duruma düşüyorsun...
Türkiye; Ekonomik, Kültürel, Sosyal, Demografik yönleri ile bir bütün olarak incelenip değerlendirilmeden, hoop felanca mahallede çarşı pazar da gözlem yaptım, işte kişiler şöyle de böyle de üzerinden kesin sonuçlara varmak asıl cehalettir.
Sosyoloji, matematik, biyolojiye ilgi duymayanaları, yabancı dil bilmeyenleri cahillikle suçlayıp, hakaret eden nasıl doğru bir tespit yapmış oluyor? Hakaret eden kendisi körmüsün?
Ateizm ne bir sosyete kulübüdür, ne de matematik/fen seviye seçme sınavı ile kazanılan bir haktır. Dolayısı ile, fakirlerin ve cahilelrinde Ateist olmaya hakkı vardır.
Ortak bir değer, kültür kümesinde buluşanların da içerisinde farklı motifler olacaktır. Bu farklı motif oranları; coğrafyanın, ülkenin şartlarının insanları şekillendirmesine bağlıdır. Bir Almanya, İsviçre, Fransa, Finlandiya da doğup, büyümüş Ateistin öğrenim durumu ve dil bilgisi, statüsü üst birey oranları tavan yapmış iken, elbette Türkiye gibi sözde eğitim verilmiş gübü görülen, ama içi boş eğtim sisteminin doğal sonucu bu olacaktır. Bu insan eğitim kalitesi, yetişilen yerdeki fırsat eşitliği ve ülkelerin ekeonomik-sosyo refah düzeyleri ile doğru orantılıdır. Bu doğal çevre etkeninden etkilemeden yetişen fazlası ile eğitim ve çok çeşitli kültür alabilen azınlık birey ise, zengin birey soydan olanlardır. Kitap okumayı seven, kafasını kitapdan kaldırmayan "nerdy" kişilikler, hayat mücadelesinden sıyrılan istisnalar da olabilir elbette. Velhasılı kelam...
Öncelikle bu devirde cahil bir insanın ateist olmaya hakkı yoktur. Tabiki yoktur yani, yok ne ya, var mı? Bak neye göre konuşuyorum ama.

Bak şimdi diyelim ki bir insan düşünelim, dağın başında yaşıyor, ama bayaa dağ başı, hatta ada başı, okyanus başı gibi bir yer düşün. Dini kitaplar filan gelmemiş, Tanrı, şeytan, cıss filan fikirlerle beyni bulanmamış, adam ateisttir, cahildir. Ama ateist olduğunun farkında da değildir zaten. Yani şöyle değildir, sorsan ateist misin diye, onun dilinde sorsan yani, ateist ne önce onu açıklaman gerekir. Sonuç olarak o adam cahildir ve ateisttir, ve istisnadır. Çünkü burda bahsedilen kişiler bunlar değil. Sosyal yaşamın içindeki insanlardan söz ediyoruz.

Şimdi bir kişinin ateist olması için görüp geçirecek, kıyaslayacak, hayat ve din arasındaki kopukluğu görecek, Tanrı'nın eylemleriyle söylemlerinin kes kel alaka olduğunu görecek, ha bir yerde dank edip Tanrıcılık oynayan birini görünce Ars'lann bırak! tepkisi verecek orada. Yoksa yani, cahil nereden ateist olacak. Herkes famiye, tiliseye gidiyor, o da gidecek doğal olarak. Tamam, kitap ona saçma geldi, anlamadı, hiç birini anlamadı, hiç bir şey anlamadı, bu ne böyle kargacık burgacık böyle kitap mı olur dedi, bak en basit formda ateist olmaya karar vermiş sosyal insanı düşünüyorum. Şimdi bu gerçekten ateist midir yani.

tamam hani, kategorik olarak ateist olmasına bir şey demiyorum. Ama yani, bunlara da ateist diyorsanız, ne bileyim yani.

Cemaat olayı da ne işte, şu, hem cemaatlere hem her türlü oluşumlara karşı olup böyle koro halinde aynı nakaratı söylediğiniz zaman cemaat gibi oluyorsunuz, onu kast ediyorum. Mesela kilise korosunun olayı ne? Hepimiz hep bir ağızdan aynı şeyi söylüyoruz, bak daha inandırıcı oluyor. Koroda 40 kişi varsa mesela, 39 kişini aynı versene'yi okuması bir şey ifade etmeyebilir ama mesela koroda tam senin tipinde bir kız aynı şeyi söyleyince hakkat yaa tepkisi verip birden bire inanabilirsin.

Şimdi bu grup da işte, o dedi, bu dedi, şu dedi, hepsi Natan'a itiraz etti, eh, herkes öyle diyorsa herhalde yanlış yapmıştır. Okuyucu böyle mi düşünecek yani. Yoo. Mesela ben öyle düşünmedim. Argümanlara ve karşıt argümanlara baktım. Tek kişi olan tarafın argümanları kalabalık tarafın argümanlarının ağırlık olarak 3 mislinden başlıyor on misline kadar filan. Kalabalık olsanız ne olacak yani. Dediğim bu yani. Argüman yoksa, azsa, zayıfsa, cemaatlerin yaptığı gibi böyle bir fikri sürekli farklı kişiler tekrar edip kanıksatmaya kalkmayın. Bu aziz milletim yemez bunları. Hehehe.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 26-04-2022, 00:21
Üye

ateist olmak için gerekli olan kurallar emirler doktirinler ve şartlar

- yabancı dil bilme şartı
- bilimsel bir araştırmaya katılmış olma şartı
- bilimsel yayın okuyabilmek için ingilizce almanca bilme şartı
- biyoloji , psikoloji ve tiyatro alanında sohbet edebilmesi için eğitimini tamamlamış ve belgelendirmiş olması şartı
- bilimsel bilgi üretme ve üretilenleri takip etme şartı

Ateizm in kutsal kitabını yazmaya başladık.
Esasında ateizme girişte islamcılar gibi şehadet ve bağlılık bildiren bir cümle kesinlikle şart olmalı
Kıblemizde olmalı.

Yok öyle " tanrıdır , kutsaldır , metafizikdir " gibi şeylere inanmıyorum diyip ateist olmak .
Önce yabancı bir dil , " yabancı " derken bile ırkcı ayrımcı bir tavır olsada YABANCI bir dil bilmeden tanrı kavramını red edemezsiniz.

"Aptallar , salaklar , ahmaklar , cahiller "
Yaşâsın kutsalımız

Natan böyle buyurdu .
Alt 26-04-2022, 02:11
Üyeliğini Sonlandırmış

Natan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Turkiye'nin en cok urettigi sey cehalettir. Sirf X dinine karsit olmak, X dininden olmamak, X dinine karsit konumlanmak aydinlanma degildir. Cahil insan yine cahildir.

Kimi ateizmi. kimi anti-X dini konumlanmayi, kimi de materyalizmi iman duzeyine cikarip yuceltir, fanatiklesir. Halbuki bilimsel hic bir bilgi/arastirma/yayin uretmemistir, uretilen hakkinda haberi yoktur. Bu kesimlerin tamami da cahildir.
  • Daha genel olarak kendisini ateist etiketiyle tanimlayan kitlenin kaci bir kac yabanci dil biliyor?
  • Kaci bilimsel arastirmalara katilabiliyor?
  • Kaci yayinlanan bilimsel yayinlari evrensel duzeyde gecerli olan yabanci dillerde okuyabiliyor yada takip edebiliyor?
  • Kaci bilim dunyasindaki gelismelerden, biyolojiden, psikolojiden, tiyatrodan konusabiliyor?
  • Kaci bilimsel bilgi uretmis yada uretileni takip edebilmis?

Kendisine ufak bir geometri, metematik, biyoloji, bilim ve tiyatro ile ilgili bir soru sorun. Neyi ne olcude bildigini bir gozlemleyin.

O zaman toplumu daha iyi anlayacaksiniz.
Maddeler halinde yaziyorum.

Demisim ki;

1- Turkiye'nin en cok urettigi sey cehalettir.
2- Sirf bir dine karsit olmak aydinlanma degildir.
3- Kimileri ateizmi, kimileri materyalizmi yada ideolojilerini iman duzeyine cikarip fanatiklesir.
4- 'Fakat bu adamlarin kaci bilimsel gelismeleri, bilimsel yayinlari, olgulari yada dunyayi takip edebiliyor' diye sormusum.

Sormus muyum?
Yukarida goruldugu gibi bu sekilde yazmisim.

Simdi buraya kadar yazdigim herhangi bir noktaya itirazin var mi? Yani, hayir oyle degil dedigin bir nokta var mi? Oncelikle hangi noktaya karsi ciktigini ve neden karsi ciktigini bize acikca anlat bakalim.

Kendisinin herseyi bildigini zanneden ama hic bir b.k bilmeyen adamlari tanimak icin bir kac onemli kriterden bahsetmisim.

Bunlarin en onemlisi su:

1- Dunyadaki bilimsel gelismeleri anlayabilmek ve takip edebilmek icin Ingilizce bilmek gerekiyor.
2- Cunku bilimsel yayinlar Turkce yayinlanmiyor.

Soyle siralamisim;

Natan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  • Daha genel olarak kendisini ateist etiketiyle tanimlayan kitlenin kaci bir kac yabanci dil biliyor?
  • Kaci bilimsel arastirmalara katilabiliyor?
  • Kaci yayinlanan bilimsel yayinlari evrensel duzeyde gecerli olan yabanci dillerde okuyabiliyor yada takip edebiliyor?
  • Kaci bilim dunyasindaki gelismelerden, biyolojiden, psikolojiden, tiyatrodan konusabiliyor?
  • Kaci bilimsel bilgi uretmis yada uretileni takip edebilmis?

Anlayabilmen icin soyle OZETLEYEYIM:

"Ateist oldum, aydinlandim" diye bir sey YOK! Orani artan ateistlerin yuzde kaci bilimde, yabanci dillerde, egitimde, kulturde level atlayabilmis diye soruyorum. Doga bilimlerinde, egitimde, kulturde ve yabanci dillerde kendilerini gelistirebilmisler mi?

Yani

Yukarida siraladiklarim "ateist olmanin sarti" DEGIL, ateistim ve aydinlandim diye gezinenlerin kacta kacinin bilimde, egitimde ve dilde HANGI ASAMADA oldugunun sorgulanmasidir.

Yoksa ateist olmanin sarti sadece "tanrilari reddetmek"dir.

Senin zeka, egitim, kultur seviyen senin cahil olup olmadigini belirler, senin tanriyi reddedip reddetmemen ile alakali degildir.

Bak, bu kadar sade bir dille yazdim. Artik bunu da anlayamiyorsan harbiden cahilin tekisin

Iste Natan "boyle diyor" .

ilahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ateist olmak için gerekli olan kurallar emirler doktirinler ve şartlar

Natan böyle buyurdu .
Natan'in soylemedigini Natan boyle diyor diye yazarak safsata uretiyorsun kendince. Bir daha safsata uretirsen artik yazismamiz sonlanir. Sana yukarida gosterdigim gibi bu bir kac siralama ateistlik sarti DEGIL, orani artan ateistlerin kacta kaci bunlari biliyor anlamindadir.

Simdi soyle bakalim:

Kac dil biliyorsun?
Bilimsel yayinlari ne olcude takip edebiliyorsun?
Bilim dunyasinda neler oluyor; dunyadan haberin var mi?
Sanat ve kultur alanlariyla ne derece ilgilenebiliyorsun?
Bilim, sanat ve kultur dunyasi ile ne derece etkilesim halindesin?
Bilimsel bir egitim aldin mi?
Bilimsel egitimin Turkiye'de gelisimi icin herhangi bir etkilesimin ve girisimin oldu mu?
Aydinlanma ne demektir?
Insan nasil aydinlanabilir?
Aydin kime denir?

Sen bu skalada NEREDESIN?

Buyur, bu sorulara cevap ver.

Bu sorularin cevaplari senin egitimini, kulturunu, gorgunu, zeka seviyeni ve dunyayla olan etkilesimini belirleyecektir. Bunlar X bireyin "ateist, deist, teist vb. olma sarti" DEGILDIR.

Doga bilimlerine yada felsefeye dair VARSA BIR BILGIN ortaya koy, konusalim. Seninle seve seve sohbet eder, tartisirim. Yoksa bir bilgin bu sekilde carpitma yapma.

Konuyu biraz once yaptigin gibi saptirir, sorularima cevap vermez ve iftira atarsan ve soylemedigim seyi soyledim diye yalan yazarsan seninle devam etmeyecegim.

Forumda akli basinda biri varsa lutfen ses versin.

Cunku bu iki arkadasla da devam etmek istemiyorum.
Alt 26-04-2022, 03:25
Üyeliğini Sonlandırmış

Ilahimasal;

Iyi niyetimle sunu soyleyeyim sana. Senin bilmem kac dil bilmem, cok egitimli, kulturlu bilmem ne etiketine sahip olmani beklemiyorum. Oyle biri olmak zorunda degil kimse. Yani senin sahsina yonelik seni kirmak, incitmek icin de soylemiyorum.

O yuzden beni anlamani umit ediyorum. Dedigim seyi sanirim ilk etapta anlamadigin icin karsi ciktin. Hani toplumda soyle bir algi vardir; ateist adam zekidir. Ben de diyorum ki bu bir palavradir. Deist, hatta sintoist adam da zeki olabilir; o yuzden bu genellemeler yanlistir. Dunyadan haberi olmayan egitimsiz ve ogrenmek istemeyen, aksine kaliplasmis, betonlasmis, dogmalasmis kesin yargilari, kesin bilme iddialari olan adam cahil yani bilmeyen adamdir.

Ben, baska bir forumda kendisine "evrim ustasi" [artik ne demekse evrim ustasi] diyen ve kendisini ateist olarak lanse eden ve ustelik evrimde "ortak atadan gelmenin olmadigini kanitladigini" iddia eden bir "ateist" dahi gordum.

Anlatabiliyor muyum?

Umarim simdi birbirimizi daha iyi anlayabilmisizdir. Yani ateist sayisinin artmasi direkt olarak zeki adam sayisinin artmasi olmadigi gibi, [zekalarini olcmedik] egitimsel, dilsel, bilissel bir seviye ile ne derece ilgili ve iliskili oldugunu soruyorum. Benim kisisel gozlemlerime ve toplumun iyice aptallastigini gormemden oturu ben cahil sayisinin da arttigini dusunuyorum. Turkiye'de ozellikle AKP'nin bilincli politikalariyla cahillik artiyor. TV'leriyle, gazeteleriyle, politikalariyl, propagandalariyla, kaliteli egitim sunmamalariyla, dil ogretmemeleriyle bilincli olarak cahil bir nesil yaratiliyor. Bunun icinde ateisti de var, deisti de, muslumani da hristiyani da. Cunku hepsi bu toplumun bir parcasi ve etklilenmemeleri mumkun degil.

Bak, inan ki samimiyetimle anlatmaya calistim ki birbirimizi anlayabilelim.

Buraya kadar yazdigimda bir sorun var mi? Varsa belirt, ben o noktayi detaylandirayim.

Olur mu?
Alt 26-04-2022, 07:37
Üye

Burada yada realde " ben ateist oldum aydınlandım , en bilge benim " diyen birilerine rastlamadım.

Böyle olduğunu düşünmek senin kuruntun olmuş.
Sanırım insanları gözünde küçümsüyorsun.
Ne oldum delisi olmuşsun .

Kutsalcı şarlatanlardan kurtulabilmek insan için gayet olumlu bir gelişmedir.
Kutsallardan kurtulan birisi elbetteki bildiklerini ifadede etmek isteyecektir. Bu insanların eğitim seviyesi seni neden rahatsız ediyorki ?

Sorduğum bir tek soruya cevap veremiyorsun ve " yok muhatap almam , yok yazmam " gibi abuk subuk tehditler savuruyorsun.

İnsanların büyük bir kesimine " aptal " diyip aziz nesini referans gösteriyorsun. Sonrada kalkıp bana " niye üzerine alnıyorsun" diye üste çıkıyorsun. Üstüme falan almıyorum natan efendi , topluma hakaret etmenden bahsediyorum.

İnsanlar toplumda tam olamadıkları şeylere atıfta bulunarak öyleymiş gibi gösteriş yapabilirler , "evrim ustası " diye kendisini reklamda edebilir. Bu durum seni niye rahatsız ediyorki ? Kıskanıyormusun yada onunla mucadelemi edemiyorsun ?

İmzana öyle bir şey yazmışsın ki sonradan biraz düzeltmişinde , neden böyle bir şey yazma ihtiyacı duydunki ?

Sanki bir akıma kapıldında alt yapısını yapıp ileride utanmıyım diye böyle bir yazı yazdın
Müslüman gibi bir şeymi oldun tekrar

Şu sanal alemde gelip huzur buldugumuz en sakin yer burası , düz dunyacımız bile var.
Kişi dunya düz diyorsa onun için düzdür
Kişi evrim ustasıyim diyorsa kendisi için evrim ustasıdır.
Kişi tanrı var diyorsa kendisi için vardır
Kişi tanrı yok diyorsa kendisi için yoktur
Kişi ben dunyanın en gözel garısiyem diyorsa onun için öyledir
Ancak
Senin durumun bunlar gibi degil. Sen kimseyi beğenmiyorsun nereye gittiysen artık
Neyse ya
Alt 26-04-2022, 10:36
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

yapılan eleştiriler sadece ateistler için diğer kesimler için de geçerli.
3 dil bilip cahil olan çok kişi var.
bilimsel araştırmalara katılıp cahil olan çok kişi var.
çok kitap okuyup çok üniversite bitirip cahil olan çok kişi var.

aslolan doğayı doğru analiz edebilmektir.
doğanın dilini öğrenmek öğrenilecek en önemli dildir.
yaşamanın kendisi bilimsel bir deneydir.
sözde bilim insanı ünvanı almadan da doğayı gözlemlemek bilimsel bir araştırmadır.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil