Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-07-2010, 04:10
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Şehzade´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hastayı ameliyat edebilmek için cerrah (operatör) olmak lâzımdır. Bir başka mesajımdada belirttiğim gibi sizler icâzeti (yetkiyi) nereden aldınız. Cevap veriyorum : Allah'ın vermiş olduğu hür iradeden, fakat bu yeterli değildir.

Abdülhakim Arvâsî Hazretleri :
Kur�ân-ı kerîmi anlamak için, yetmisiki yardımcı ilmi ve sekiz temel ilmi ögrenmek lâzımdır. Ancak, bundan sonra, Kur�ân-ı kerîmi anlamaya isti�dâd (Kabiliyet. Akıllılık. Anlayışlılık. Allah Teâlâ Hazretlerinin (C.C.) insanlara ve sâir mahluklara tevdi buyurduğu kabiliyet kuvvetleri.) hâsıl olup, cenâb-ı Hak, ihsân ederse, anlıyabilir. Herkes anlamalıdır demek, dîne müdâhene etmek olur. Kur�ân-ı kerîmi anlamak için, isti�dâdı çok olan on sene, orta olan elli sene çalısmak lâzımdır. Bizim gibi az olanlar ise, yüz sene de çalıssak anlıyamayız.

buyurduğu halde nasıl oluyorda anlayabiliyorsuz hayretler içerisindeyim.

Bana öyle geliyor ki bu forumdaki son mesajım bu olacak.
Hayret ediyorum bende tek ve doğru yol gösterici olduğunu kuranın iddia edipte, tanrı kavramınızın insanlara gönderdiğini ekleyerek, anlaşılmaz olduğunu iddia edip hiç bir ayetle desteklemeyip ki tersi ayetler mevcut ,birde aklınızın yetmeyeceğini(ki bizimkiler yetiyor) kabul edip bunuda Abdülhakim Arvâsî Hazretleri diyerek sanki tüm dünyada kabul edilecek bir bilimsel buluşa imza atmış birinden sözediyormuşsunuz gibi sunduğunuz kişinin sözleriyle neyi kanıtladınız merak ettim?Adamın söyledikleri kendini bağlar, okumuyorsunuz galiba, ne yapabiliriz adamın kapasitesi düşük ise.

Kendinizin kapasitesi dışında başkalarının kapasitesini ölçme yeteneğiniz olmadığına göre sanırım siz kurandan hiç bir şey anlamadığınızı itiraf etmiş oluyorsunuz. Merak etmeyin, biz sizin zekanızdan yada bilginizden şüphe duymuyoruz, sadece kendinizi çok küçümsediğinizi ve bizimde bunu kabulle sizin sadece inancınızdan öteye olmayan kanıtsız yorumlarınızı doğru kabul etmemizi beklemenizin sadece zaman kaybı olduğunu söylüyor ve biliyoruz.
Sizde biliyorsunuz gördüğüm kadarı ile. Neyse , sayın şehzade lütfen bir şey yazarken altını net doldurun, bu saydığınız kişilerin sözleri ve hatta hadislerin bile kolayca reddedilip kanıt sayılmadığını, hatta dikkate alınmadığını çoğu zaman biliniz.Çünkü burda sadece ayetler tanrısal olduğu iddiası ile kanıt sayılır. Tabiki birde bilimselliğe dayalı kanıtlar ve savlar.
Bilmem kim dedi diye başlarsanız vazdan öte bir şey çıkmaz o konudan. Birde bol miktarda polemik.
Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 24-07-2010, 04:21
Şehzade Şehzade isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

aliyarasfal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hayret ediyorum bende tek ve doğru yol gösterici olduğunu kuranın iddia edipte, tanrı kavramınızın insanlara gönderdiğini ekleyerek, anlaşılmaz olduğunu iddia edip hiç bir ayetle desteklemeyip ki tersi ayetler mevcut ,birde aklınızın yetmeyeceğini(ki bizimkiler yetiyor) kabul edip bunuda Abdülhakim Arvâsî Hazretleri diyerek sanki tüm dünyada kabul edilecek bir bilimsel buluşa imza atmış birinden sözediyormuşsunuz gibi sunduğunuz kişinin sözleriyle neyi kanıtladınız merak ettim?Adamın söyledikleri kendini bağlar, okumuyorsunuz galiba, ne yapabiliriz adamın kapasitesi düşük ise.

Kendinizin kapasitesi dışında başkalarının kapasitesini ölçme yeteneğiniz olmadığına göre sanırım siz kurandan hiç bir şey anlamadığınızı itiraf etmiş oluyorsunuz. Merak etmeyin, biz sizin zekanızdan yada bilginizden şüphe duymuyoruz, sadece kendinizi çok küçümsediğinizi ve bizimde bunu kabulle sizin sadece inancınızdan öteye olmayan kanıtsız yorumlarınızı doğru kabul etmemizi beklemenizin sadece zaman kaybı olduğunu söylüyor ve biliyoruz.
Sizde biliyorsunuz gördüğüm kadarı ile. Neyse , sayın şehzade lütfen bir şey yazarken altını net doldurun, bu saydığınız kişilerin sözleri ve hatta hadislerin bile kolayca reddedilip kanıt sayılmadığını, hatta dikkate alınmadığını çoğu zaman biliniz.Çünkü burda sadece ayetler tanrısal olduğu iddiası ile kanıt sayılır. Tabiki birde bilimselliğe dayalı kanıtlar ve savlar.
Bilmem kim dedi diye başlarsanız vazdan öte bir şey çıkmaz o konudan. Birde bol miktarda polemik.
Tek kanıtın Kur'an-ı Kerim olduğunu savunanlar mezhepsizlerdir.

İşte Peygamber Aleyhisselam'ı işaret eden bir kaç ayet ;

(Kur'anı insanlara açıklayasın diye sana indirdik.) [Nahl 44]

(Resulümün verdiğini alın, yasakladığından da sakının!) [Haşr 7]

(O, [Resulüm] vahiyden başkasını söylemez.) [Necm 3,4]

(Resulüme uyun ki, doğru yolu bulun!) [Araf 158, Nur 54]

(Resule itaat eden, Allah'a itaat etmiş olur.) [Nisa 80]

(Allah'a itaat edin, Peygambere itaat edin. İşlerinizi boşa çıkarmayın.) [Muhammed 33]

(Allah ve Resulüne itaat eden Cennete, isyan eden Cehenneme gider.) [Nisa 13,14]

(Yüzleri ateşte evrilip çevrildiği gün: Eyvah bize! Keşke Allah'a itaat etseydik, Peygambere de itaat etseydik! derler.) [Ahzab 66]

Hadis-i Şerif'in ayetten farkı, mânâ Allah'tan kelimeler Peygamber Aleyhisselam'dandır. (O, [Resulüm] vahiyden başkasını söylemez.) [Necm 3,4]
Onun için Müslümanların Hadis-i Şerifleri inkâr etmeside küfürdür.

Abdülhakim Arvâsi Hazretleri bilimsel bir buluşa imza atmışmıdır bilemiyorum. Onun öğrencilerinden Hüseyin Hilmi Işık Hocaefendi dünya çapında bilimsel bir buluşa imza atmıştır.

Burada...
Alt 24-07-2010, 12:43
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Şehzade;

Hoşgeldiniz demeden daldınız konulara bizde unuttuk, hoşgeldiniz diyerek başlayalım.

Önce şu iki cümlenizi ayırayım mesajınızdaki

Tek kanıtın Kur'an-ı Kerim olduğunu savunanlar mezhepsizlerdir.

Onun için Müslümanların Hadis-i Şerifleri inkâr etmeside küfürdür.

Yukardaki iki cümleyi bize hitap eden tarafı olmadığından muhatabı olan inanır arkadaşlara cevap vermeleri için bırakıyorum. Çünkü bu durumlara uygun davranışlar sergileyen çok örnekle karşılaşacağınızı sanıyorum.

Şimdi de benim şu cümleme karşılık cevap niyetine yazdığınız son cümlenizide alalım;!. cümle bana, 2. cümle size ait;

Hayret ediyorum bende tek ve doğru yol gösterici olduğunu kuranın iddia edipte, tanrı kavramınızın insanlara gönderdiğini ekleyerek, anlaşılmaz olduğunu iddia edip hiç bir ayetle desteklemeyip ki tersi ayetler mevcut ,birde aklınızın yetmeyeceğini(ki bizimkiler yetiyor) kabul edip bunuda Abdülhakim Arvâsî Hazretleri diyerek sanki tüm dünyada kabul edilecek bir bilimsel buluşa imza atmış birinden sözediyormuşsunuz gibi sunduğunuz kişinin sözleriyle neyi kanıtladınız merak ettim?

Abdülhakim Arvâsi Hazretleri bilimsel bir buluşa imza atmışmıdır bilemiyorum. Onun öğrencilerinden Hüseyin Hilmi Işık Hocaefendi dünya çapında bilimsel bir buluşa imza atmıştır.

Demişsiniz.

E nasıl bir cevap bu? Siz burda da yeni bir efendi icat edip eskisini doğrulatmış mı oldunuz?Kişinin yaptıkları yada söyledikleri kişiyi bağlamaz mı? Yani bozacıyla şıracı hikayesine dönmüş konu iyice. Neyse bu arada verdiğiniz ayetlerin bazıları bana bayağı ilginç geldi. İzninizle onları inceleyeceğim.

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 24-07-2010, 17:11
caydanlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
caydanlik caydanlik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

1 yıldır bunu mu konuşuyosunuz hala yav selamlar ederim herkeslere.

Sümerolog sevgili Ahbap'ı özledim bi bakınayım dedim.

Turk insani Turk parasi gibidir..Isiga dogru tuttugunuzda icinde Ataturk gormuyorsaniz sahtedir..

Konu caydanlik tarafından (24-07-2010 Saat 17:21 ) değiştirilmiştir.
Alt 19-02-2012, 08:26
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Bilakis, mantikli sayilabilecek insan sozudur.
Alt 19-02-2012, 10:27
vishnu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vishnu vishnu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

hüseyin hilmi ışık ve arvasi sonuna kadar gerici insanlardır mezhepçilik yaparlar. alevi ve şiilere sayısız saldırı ve iftira atarlar.

hadislerle islamı çürütmek çok daha kolaydır bilime ve insanlığa aykırı hadisler çok daha fazladır.

birkaç örnek

Hadis: “Yeryüzü balığın sırtındadır. Cennete girecekler ilk olarak bu balığın ciğerinden yiyecektir.”

Buhari 3/51

Hadis: “Ureyne ve Ukeyle kabilelerinden bir grup Medine’ye gelerek Müslüman oldular. Medine’nin havası onlara dokununca Peygamber onlara deve sidiği içmelerini öğütledi. Adamlar develeri dağıttılar ve çobanı da öldürdüler. Peygamber onları yakalattı, ellerini ve ayaklarını kesti, gözlerini oydu, çölde susuz ölüme terk etti. Biz onlara su vermek isteyince, Peygamber bizi engelledi.”

Buhari Tıp5/1, Hanbel 3/107,163

insan olsak yeter

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil