Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-10-2014, 19:00
Alim52 Alim52 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

walla´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şöyle icinde bulunduğumuz cevremize ve evimize bir bakalım, neler var. neler kullanıyoruz.
Televizyon, radyo
-Elektron tüpü, radyo dalgası
cd calar
video player
elektrik
-elektrik motorları
elektrik lambası
floresan lamba
elektrikli soba
elektrşkli supurge
buzdolabı
Karbon tetra klorur
camasır makınası
bulaşık makinası
cep telefonu
Lcd ekran, computer, radyo dalgası
telefon
bilgisayar
fotograf makinası, sinema oynatıcısı
digital kamera
hesap makinası
saat
klima
binlerce ceşit ilac
kağıt
plastik ceşitleri
Sokaklarda otomobil
Gökyüzünde ucaklar
Uzayda uzay aracları, uydular
Askeri teknolojiler, Radar, GPS, roketler, güvenlik sistemleri, kızıl ötesi, mor ötesi vs vs ışınlar termal kameralar
Özel uretilmiş teknolojilerden hic bahsetmiyorum, mesela hastahane cihazları, Rontgen, Xray ışını, Ultrasonografi MR; CT; Sintigrafi, Angiografi, Ekg, Anestezi cihazı vs vs

Bütün Müslümanlar bu ateist, hristiyan, musevi, budist icadlarını kullanıyorlarmı. Kullanıyorlar. Peki bunca emeğe karşılık onlar insanlığa hangi icadı armağan etmişler. Bugün Allah için ne yaptın diye sorar müslümanlar, bende müslümanlara soruyorum, Siz İnsanlık için ne yaptınız bugün ??? Bir müslüman kardeşimiz kalkıpta BUDA MÜSLÜMAN İCADIDIR diyebilirmi.

Sakın burada tarihten Müslüman bilim adanlarının isimlerini vermeyin, ben bilim adamı ismi değil İCAD istiyorum. Tekrar ediyorum İCAD.
Yerden goge kadar haklisin Dostum,,,
Butun bu yazdigin icatlarin hepsi hristiyan,musevi,budist icatlarini mi diyorsun...Kullaniyorlar diyorsun...Ama, bahsettigin icatlarin cogu Ateist icatlar. Ateist icatlara gule oynaya sahip cikiyorsun, Museviye,Hristiyana sahip,ama Islamiyet'in herseyine hayir....
Islamiyete bu kadar kor bakan, ISID'ın kollarında ninni ninniye dalmasi'da cok normal...
Alt 17-10-2014, 11:15
blackwater - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
blackwater blackwater isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Müslümanların en büyük 2 icadını açıklıyorum :

1- Zikirmatik
2- Ezan okuyan ve namaz dualarını seslendiren seccade

Hadi bakalım dua ezberleme derdinden de yırttınız yeşil teknoloji sayesinde. Cennete gidip memeleri yeni tomurcuklanmış hurilere sahip olmak artık çok daha kolay.
Alt 17-10-2014, 12:22
Alibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alibey Alibey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

blackwater´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

1- Zikirmatik

Hadi bakalım dua ezberleme derdinden de yırttınız yeşil teknoloji sayesinde. Cennete gidip memeleri yeni tomurcuklanmış hurilere sahip olmak artık çok daha kolay.
onlarda Japon yapımı
Alt 17-10-2014, 13:02
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sevgili blackwater,
blackwater´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

1- Zikirmatik

Ya seccadematik?

Bu eşsiz buluş sayesinde camide yer yoksa 1TL atıyor, seccadenizi alıyor, kaldırıma seriyor, yağmur, çamur, toz, toprak demeden, kirlenmeden namazınızı kılıyorsunuz.

(Yapmam için bana teklif edilmişti, inançsız olduğum için inançtan para kazanmaya içim elvermedi. Bu arada, iyi reklam yaptım. )

Sevgiler

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 07-11-2014, 23:16
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

Alim52´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yerden goge kadar haklisin Dostum,,,
Butun bu yazdigin icatlarin hepsi hristiyan,musevi,budist icatlarini mi diyorsun...Kullaniyorlar diyorsun...Ama, bahsettigin icatlarin cogu Ateist icatlar. Ateist icatlara gule oynaya sahip cikiyorsun, Museviye,Hristiyana sahip,ama Islamiyet'in herseyine hayir....
Islamiyete bu kadar kor bakan, ISID'ın kollarında ninni ninniye dalmasi'da cok normal...
lafı demogojiyi bırakda musluman icadına örnek ver insanlığa hizmet eden hayatı kolaylaştıran bir icad

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 07-11-2014, 23:55
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Alınız İslamcı Bilim Adamı icadı :

http://www.odatv.com/n.php?n=islamci...pti-2809141200

Tarihi boyuncada zaten başka bir halt icat edememişlerdir. Pardon çok özür diliyorum, "Hoşgörü Dini" adı altında farklı dine mensup kişilerden ekstra vergi almayı icat etmişlerdi.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 09-11-2014, 01:59
patasana patasana isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

En keyiflisi de ramazan ayinda su soru sorulur bu din uzerinden evler alan marketler zinciri kuran ve cahil insanlarin temiz duygularini sömüren zata
Hocam müslüman olmayan ancak elektirigi falan bulan bilim adamlarina ne olacak diger tarafta?
Hoca iste onlar da ceza cekecek ama diger kafirlere inanmayanlara gore hafif bir ceza cekecek diye cevap verir.
Kurani kerim birgun kafirlerin bu kadar zeki olup muslumanlarin kullanacagi herseyi icat edecegini tahmin edemedigi icin bu konuyla alakali bir ayet yoktur. Hoca da oteki tarafa gidip gelmis gibi sadece oturdugu koltuga dayanarak hukum verir. Musluman arkadaslarim malesef islam bu dunyaya hicbir sey vermemistir bunu hepimiz zaten biliyoruz sadece islam degil tum dinler yenilige karsidir. icat edildikten sonraysa hicbirsey olmamis gibi hic karsi cikmamis gibi yuzsuzdur. hatta bir icadi kendi kitabinda aha burada anlatilmisti ki diyecek kadar yuzsuzlesebilir. Ve kördür, bi icadi bir mucizeyi gorebilmesi icin ancak bir kafirin aklina ihtiyac duyar
Alt 09-11-2014, 03:40
sertanyaril sertanyaril isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

walla´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
lafı demogojiyi bırakda musluman icadına örnek ver insanlığa hizmet eden hayatı kolaylaştıran bir icad
Bu söylediğiniz İslam'ın altyapısına ters bir kere. İslam insanları köleleştirmek için kurulmuştur. Temelinde bu dünya için değil diğer dünya için çalışmak vardır. Bu sebeple müslümanlardan çıkan bir icat bulamazsınız.

Bir icatları olmuşsa veya bir bilim insanı çıkmışsa da İslam'a rağmen çıkmıştır. O icadı başaran kişinin mesela İbni Heysem gibi dahi adamların, diğer ateist ve hristiyan bilim adamlarından daha büyük iş başardığı söylenebilir. Çünkü içinde bulunduğu çevredeki müslümanlar bu dünyada insanlara huzur vermek için çalışmaya değil, bu dünyada insanlara baskı, şiddet ve kölelik uygulamaya çalışıyorlardı.
Alt 11-11-2014, 18:31
glferay glferay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

palaşımlarınız güzel tebrik ederim.
Alt 01-09-2017, 22:48
Engse Hohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Engse Hohol Engse Hohol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Müslüman bilim adamları, celabibi giyinen kadınların su, ayran, kola, pide, pizza ve hamburger gibi fastfood besinleri, ağızlarına kolayca götürmelerini sağlayan bir çeşit türban icat etmeyi başardılar. Fermuarlı türban, aynı zamanda hapşuran cilbablı kadınların hapşuruklarını kolay temizlemelerine de olanak tanıyor. Bu islami icat, batı medyasında islam alimlerinin tekrardan altın çağ için atağa kalktıklarının en ciddi adımı olarak yorumlandı ve epeyce tedirginlik duyuldu.

islamın yıkıma uğraması karşısında müslümanların, el-lah'ı ayakta tutundurabilmek için yalanlar söylemeleri kaçınılmazdır. hohol : aesir

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil