Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 29-06-2009, 16:47
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

keci´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Regl olmanın, çocuk doğurmanın peygamber olmaya nasıl bir engel teşkil ettiğini de açıklamanız gerekecek.
Bu durum şu sebeple engel teşkil eder. Bunlar kadına verilmiş sıkıntılardır.
Bu sıkıntılar hayatlarında bir zaman teşkil edip, ilave olarak peygamberlik olması onları bir kat daha sıkıntıya sokar. Bu onlara verilmiş bir izindir.
Peygamber peygamberliğe ilaveten hiçbir iş yapmamış, başka mecralarda vakit tüketmemiş gibi yazmışsınız. Oldukça zayıf bir savunma

Aynı şekilde Cuma elbette herkese farzdır ama eğer hadisle Kur'an 'ı
ayırırsanız böyle olur işte...
Anlaşıldı. Sizin için hadisler Kur'an'dan önce gelir.
Ya da şunu itiraf etmek güçtür: "Ey iman edenler" olarak seslenilenler salt erkeklerdir, bu hitap kadını kapsamaz. Başka onlarca ayette olduğu gibi bu hitabın kapsama alanı sadece erkeklerdir. Hadis'e gerek bile yoktur.

Hayır çürümez.. Bu durumdada müslümanlara düzgün örnek olmamış olur.
Yani ey kadınlar sakın evlenip çoluk çocuğa karışmayın anlamına gelir..
O zaman nesil nasıl devam edecek...
Bunu bir de Muhammed'in hayatına uyarlayalım. 12 eş ve sayısız cariye alabiliyor diye o dönemin ve sonrasının Müslümanları da 12 eş ve sayısız cariye alma hakkına mı sahip oldu. Bu davranışıyla buna mı örnek oldu.
Allah Kur'an'a rahatlıkla müdahale edebildiğine göre "yalnız sana helal kıldık" gibi bir ifadeyi Muhammed için helal kılınanın geneli kapsamayacağını bildirebildiğine göre kadın peygamberler için de benzer düzenlemeleri rahatlıkla yapabilir, ki o herşeye kadirdir. Yapar.

kadın; salt kocası olan dişi varlık değildir.
Bunun kim böyle olduğunu söyledi. Hz. Aişe bir bilim kadını, Alim idi. Aynı zamanda savaşçı, yönetici, Lider..

Kadınlar onu örnek alamaz mı ?

Zaten peygamberimiz kadınlara islamı anlatmakta zorluk yaşadığından onunla evlendi..

Saygılarımla....
Peygamberin pekçok eşle niçin evlendiğinin cevabını en güzel Kur'an verir:
Ahzab
(52) Bundan sonra, güzellikleri hoşuna gitse bile, başka kadınlarla evlenmek, eşlerini boşayıp başka eşler almak sana helal değildir. Ancak sahip olduğun cariyeler başka. Şüphesiz Allah her şeyi gözetleyendir.

Kur'an a p a ç ı k, güzellikleri için evlendiğinden bahsediyor. Zaten İslam camiasında çok eşliliği haklı göstermek için savunulan hiçbir argüman kur'an'da mevcut değildir. Günümüz kadınlarının gözlerini boyamak için günümüz erkeklerinin "sağlam temel, sağlam argüman" bulma arayışından başka birşey değildir gerekçeleri.

Kadınlara İslamı anlatmak için kadın olmaya gerek yoktur. İnsan olması ve kadının konuştuğu dili konuşması yeterlidir.

Kadın peygamber gelmiş olsaydı, bu kez de erkeklere dini anlatmak için çok eşlilik kurumunu mu getirmesi gerekecekti. Sanmıyorum.

Önümüzde İsa gibi bir örnek var. Evlenmemiş. Sizin savunmanıza göre Hıristiyan nüfusunun çoktan sıfırlanmış, yer yüzünden silinmiş olması gerekirdi.
değil mi?

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 29-06-2009, 17:02
theatre theatre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Kuran'ı bir kadın yazmış olsaydı..

Araplar bu defa erkek çocuklarını diri diri gömerlerdi..

Şaka şaka..

İslamdan önce Arapların kızları diri diri gömdüklerine dair darb-ı mesel var ya..

Bunu söyleyenlerin ya hiç çocuk hele kız çocuk sevgisinden haberleri yok ya da anne baba sevgisini bilmiyorlar.

Gidin bir köpeğin yavrusunu almaya çalışın da bakın ne oluyor.

Değil ki insan..
Alt 29-06-2009, 17:12
Unbeliever Unbeliever isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Arkadaşlar topic sahibi olarak okuduğum yazılarda elle tutulur cevap ve fikirlerin yine dinlerden özgürlük grubu üyelerinden gelmiş olduğunu gördüm...Ahıskalı isimli arkadaşın verdiği fabrika örneğini ise ağzım açık okudum.O ne kadar saçma bir örnek. Benim şahsen tanıdığım bir bayan şirket sahibi var ve iki adet erkek asistanı olmasına rağmen gene de işleri o çeviriyor. Bu ne mantıktır anlayamadım. Bakınız arkadaşlar, ben bir erkeğim, ama kadınların bu dünyada din kisvesi altında (özellikle islamiyet) bir şekilde ezildiklerini veya zulüm gördüklerini düşünüyorum. kendini ezdirmeyenlere ise ellerim patlarcasına alkış tutarak destek veriyorum. Ben Kuran ı okudum hemde defalarca, ama belki de erkek olmamdan, belkide ataerkil bir toplumdan gelmemizden dolayı hep erkek tarafından inceledim. Eşime anlattıkça o da olaylara tek yönde bakmamam gerektiğini birazda kadınlar tarafından kitabı incelememi söyledi. Dediğini yapınca farklı bir durum ortaya çıktı. Kuran kesinlikle erkekler için ve bir erkek tarafından yazılmıştır kanaati oluştu. O zamanda aklıma bu topicin sorusu geldi ve sizinle paylaştım... Ama inanan arkadaşların verdikleri örnekler hakikatten de komik...Regl olayı ve çocuk doğurma olayı kadınlar için sıkıntı imiş. Peh! Benim çocuğum doğduktan sonra ben 4 ay uyku uyumadım. Sırf eşim biraz daha uyuyabilsin diye ben kendimi ona ve oğluma feda ettim. 4 ay sonunda biraz sağlığımdan oldum ama yine eşim ilgilendi benle. Regl olmak sıkıntıdır tabi ama bunun peygamberlikle ne alakası var? Şöyle bir alaka kurabilirim; muhammed önüne gelene sulanmış, ama onun regl olma gibi bir durumu olmadığı için her daim hazır kıta. Ama kadın peygamber olsa yaklaşık 7-10 gün arası "OFF" oluyor. O zaman (bu yazdıklarım için bayan arkadaşlardan özür dilerim ama örnek vermem icabetti) bu bayan peygamber muhammed gibi dilediğiyle oynaşamıyacaktı. Veya 9-10 yaşında bir veledi koynuna alamayacaktı. Zeyd in karısını savaşa göndermeyecekti.uzaar gider....

Bir daha tekrar ediyorum. Yazdığım yazıdan dolayı bayan arkadaşlarımdan özür dilerim. Eğerki yazdıklarımdan gücenirlerse lütfen moderatör arkadaşlar bu yazıyı silsinler....
Alt 29-06-2009, 17:15
mep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
mep mep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tevrat’ın Tekvin 15/20 ayetinde, Peygamber Miryam’dan,
Hakimler 4/de, Peygamber Debora’dan,
2. Tarihler 34/22 de, Şallum’un karısı, Peygamber Hulda’dan,
Nehemya 6/14 de, Peygamber Nadya’dan söz eder.

Aynı şekilde, İncil, Luka 2/36 da, ‘Aşer oymağından Fenuel’in kızı Anna adında çok yaşlı bir peygamber vardı Genç kız olarak evlenip kocasıyla yedi yıl yaşadıktan sonra dul kalmıştı. ’ şeklinde bir ifade yer alır.

tevrat ve İncil'de Kadın peygamberlerden söz edilirken..kuran Kadına bakışını ortaya koyar ve şöyle der.

Yusuf / 109 . Senden önce de, şehirler halkından kendilerine vahyettiğimiz erkeklerden başkasını peygamber göndermedik. (Kâfirler) yeryüzünde hiç gezmediler mi ki, kendilerinden öncekilerin sonunun nasıl olduğunu görsünler! Sakınanlar için ahiret yurdu elbette daha iyidir. Hâla aklınızı kullanmıyor musunuz?
Alt 29-06-2009, 19:31
barudi barudi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Peki, kadinin da bir erkekte oldugu gibi cinsel organi oysaydi, erkekte de bir kadinin cinsel organindan olsaydi ne olurdu?
(dogumu bir kadin yapsaydi, bir de erkek, kadin erkek esit olmasi acisindan)
Alt 29-06-2009, 19:35
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yaw birisi kadın erkek eşitliği nedir bi zahmet anlatsında neyin karşısında yada tarafında olduğumuzu anlayalım.
Alt 29-06-2009, 19:57
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

extreme357´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yaw birisi kadın erkek eşitliği nedir bi zahmet anlatsında neyin karşısında yada tarafında olduğumuzu anlayalım.
En basit tabiriyle eşit haklara sahip olmak VE hakları kullanmada eşit olmak diyebiliriz.
Yoksa cinsel organ eşitliği değil söz konusu olan.

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 29-06-2009, 20:04
nehir nehir isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Kur'anı bir kadın yazmış olsaydı (şimdiki gibi!) mantıksız olmazdı ve kölelik,cariyelik gibi şeylerde bir ayetle kesinlikle kaldırılır ve kınanırdı!

Öyle bir sürü anlama gelen sözler olmaz ve ayet ne demek istiyorsa onu açık ve net anlatmış olurdu orası kesin!

İnsanlara'' boşuna mucize uydurmaya çalışmayın, ayet ne demek istiyorsa onu demektedir'', diye ayrıca ayet olurdu ve böylece birsürü saçmalığın ortaya çıkması önlenmiş olurdu!

Ve en önemlisi kuranı bir kadın yazmış olsaydı,aynı kadın daha yaşarken kendi önderliğinde kuranı bir taraftan kitap haline getirmeye başlardı ve ''benden sonrası tufan'' modunda olmazdı!

Kadınların aşağılanmasıda kesinlikle önlenirdi,tek eşlilik farz olurdu!

insan düşüncelerinin ürünüdür!
Alt 29-06-2009, 20:22
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

eşit haklar derken açıkça hukuksal eşitliği anlıyorum.
ancak doğanın insan denen türü ikiye bölerken çizgiyi ortadan çekmediğine de inanıyorum....
feodal değerlerle ataerkil değerlerin çoğunlukla örtüştüğü de bir gerçek....
ancak anaerkil değerlerin üstünlüğü adı altında dayatıla gelen bir süreç de var.
erkek cinsini her ne ise o yapan şey kapitalizmle sorun oluşturuyor olmalı ki efemine değerler öne çıkarılıyor diye de düşünüyorum.
erkek doğası ve kadın doğasının farklılıkları ne olacak peki.erkek doğası tü kaka ilan edilip bastırılarak ve kadın değerleri alabildiğine kışkırtılarak insan türünün her iki cinsine ortak psikoloji mi üretmeye çalışıyorsunuz.
ben hukuksal eşitlikten bahsetmiyorum.
yüzbinyıllık cinsel rollerin işlediği genlerden bahsediyorum.
Alt 29-06-2009, 20:25
barudi barudi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

K.C.´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
En basit tabiriyle eşit haklara sahip olmak VE hakları kullanmada eşit olmak diyebiliriz.
Yoksa cinsel organ eşitliği değil söz konusu olan.
Olmayan bir sey üzerinden ya olsaydi diyerek mantik yürütüyorsunuz, cinsel organ esitligi konusunda da mantik yürütmek isinize gelmiyor mu?
Eyyyy bilim ve teknoloji sahipleri....

Önerilen Siteler