Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-03-2021, 14:25
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Hz Muhammed Okuma Yazma Bilir Miydi

Bugün bir tartışmada gördüm, orada hoca olarak oturan Davut Dağ, çoğunluk alimin Muhammed peygamberin okuma yazma bilmediğini belirttiğini söylüyor.

Bu bana saçma geldi. Din adamları, "Allahın inayetiyle ayetleri anlattı, okuma yazma bilmeden bunları aktarabilmesi falan pişman, mucizedir" görüşündeyken karşıt görüş, peygamberin ticaret yapması nedeniyle matematiği ve yazmayı iyi bilmesi gerektiğinden yola çıkarak okuma yazma bilmesi gerektiği kanaatlerini dile getirmiştir.

Ben şahsen, okuma yazma bildiğine inanıyorum. Bir kere peygambersin, yedi düvele nam salmışsın, yani olayın bir de karizma boyutu var. Eeee? "Okuma yazma bilmiyorum". Öyle saçma şey olur mu? Bir kere imzası var, imzasında bayaa bayaa Muhammed, Allah yazıyor. Madem okuma yazması yoktu, imza niye atsın, dalga mı geçiyordu yani.

Davut Dağ kendisi, Medine'de çat pat okuma yazma öğrenmiştir kanaatini taşıdığını söylüyor. O zaman arkadaş, söyleyin, alimlerin zırvaladığını filan anlatın. Böyle saçmalık olur mu ya. Bir adamın okuma yazma bilmemesi için yani yeteneksiz, ya da zeka açısından bir sıkıntısı olması lazım. Bu alimler münafık, müşrik, saygısız insanlar ki Hazreti Muhammede okuma yazma bilmezdi diyerek hakaret ediyorlar, cahil muamelesi yapıyorlar. Bir de alimiz diye utanmadan geçiniyorlar.

Bin tane adam, alim diye geçiniyorlar. Nasıl olur da koskoca peygamber okuma yazma bilmeyecek kadar "cahil" kalabilir. Siz bunu nasıl savunabilirsiniz? Ne diyor ayet? "Hiç mi aklınızı kullanmıyorsunuz?". Peygamber okuma yazma bilmezdi demeniz için, neden bilmezdiyi açıklamanız lazımdı, yoksa Siz dalga mı geçiyonuz?

Not 1-Ben okuma yazma bildiğine inanıyorum, konuyu alay amaçlı açmadım, düşüncelerimi paylaştım. Eleştirecek olanlar lütfen saygı çerçevesinin dışına çıkmayın.-

Not 2- Konuyu başka yerde bulamadım, bence olması lazımdı bir yerde ama ben bulamadım, bulan varsa, eğer bildirirse konu yetkililer tarafından birleştirilebilir-

Yazılarını göremediğim üyelerimiz (Ignore list)
1- Ah*****z 2- K***s 3-S****-J***4-cop****cus 5-ila**M*a*L
Alt 11-03-2021, 19:30
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İslam peygamberi Muhammed okuma yazma biliyor muydu, bilmiyor muydu? Bu hiç bitmeyen tartışma, acaba nereden kaynaklanıyor?

Buyrun;

Yuhanna 7-14 Bayramın yarısı geçmişti. İsa da tapınağa gidip ders vermeye başladı.
15 Yahudiler şaşırmışlardı. «Bu adam hiç öğrenim görmediği halde, nasıl bu kadar bilgili olabilir?» diyorlardı.

(Nasıl bu kadar bilgili olabilir? ya da kutsal yazıları nasıl biliyor?)

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil