Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 31-05-2008, 22:20
AYATA AYATA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Unhappy küçük kızla evlenmek sünnet mi?

İslamcılara bakıyoruz ...örnekler çok...Hüseyin Üzmez in durumu malum.... ..Hüseyin Üzmez 1931 doğumlu yani 75 yaşında. 2003 yılında, 72 yaşındayken 22 yaşındaki Ayşe Yılmaz ile evlendi, daha geçende bir sübyan ile ....neyse!..düşündükçe çıldırıyorum ...Fehmi Koru’nun kayınpederi Süleyman Karagülle. Süleyman Karagülle 1928 doğumlu.Geçen yıl Kırgizistan’da 18 yaşında bir genç kızla evlendi.Yani kendisinden tam 60 yaş küçük bir kadınla. Süleyman Karagülle’nin eşi ile yaş farkı 60 iken, Hüseyin Üzmez’in eşi ile arasındaki yaş farkı 50.ya Haydar Baş' a ne demeli...Dr. Haydar Baş’ın tam 18 çocuğu var!! Konu yargıda.. Çünkü 18 çocuğun hepsi Haydar beyin 50 yaşını aşmış bir bayandan olma ihtimali biraz az.bunun gibi binlerce örnek....

İslam inancında peygamberin yaptıklarını yapmak, sünnet, sünnetde bir tür ibadet sayılıyor...eeee bu uygulamada acaba sünnet olarakmı algılanıyor...
Alt 31-05-2008, 22:28
gamze gamze isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

muhammedle aisenin arasindaki yas farkini birisi bana bi ayetle açiklayabilirmi lütfen...hadislerden baska nerden anliyoruz biz bunu(uydurmayi)..bu isimlerini saydiginiz sahislarin kur'andaki dinle alakasi olamaz...hiçbirini; müslümlani birak adamdan saymiyorum,zaten sünnet diye hadis diye bildiginiz seyler muhammede iftiradir O bunlarin dedikleri uydurduklari hiçbirseyi yapmamistir...varsa kur'andan delilleriniz getirin bakayim...
Alt 31-05-2008, 22:35
AYATA AYATA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

işine gelmeyeni sayma, işine geleni say....işine gelen kaynağı kabul et, işine gelmeyeni red et....siz busunuz...bu sebeblede tarih sayfasında bir iz olarak kalacaksınız
biz sünnetten bahsediyoruz ....küçük bayan...
Alt 31-05-2008, 23:05
Üye

bende size varsa kur'andan bi deliliniz onu getirin diyorum

HAKKA 40 - Kuşkusuz Kur'ân, şerefli bir peygamberin (Allah'tan) getirdiği sözdür.

HAKKA 41 - O bir şair sözü değildir, siz çok az inanıyorsunuz.

HAKKA 42 - Bir kâhin sözü de değildir, ne de az düşünüyorsunuz!

HAKKA 43 - O, âlemlerin Rabbi tarafından indirilmedir.

HAKKA 44 - O, bize isnâden bazı sözler uydurmaya kalkışsaydı,

HAKKA 45 - Elbette biz onu bundan dolayı kuvvetle yakalardık.

HAKKA 46 - Sonra da onun şah damarını keser atardık.

HAKKA 47 - O vakit sizden hiçbiriniz ona siper de olamazdınız.

bu ayetlerin üstünede kur'anda olmayan biseyi muhammed nasil çikarirmis onu ispatla o zaman ve küçük kizlarla evlenmek kur'anin neresinde yaziyor onu söyle diyorum..konusma tarzinada dikkat edersen daha memnun olurum asagilayici konusanlardan nefret ederim..
Alt 31-05-2008, 23:47
atheist87 atheist87 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

gamze´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bende size varsa kur'andan bi deliliniz onu getirin diyorum

HAKKA 40 - Kuşkusuz Kur'ân, şerefli bir peygamberin (Allah'tan) getirdiği sözdür.

HAKKA 41 - O bir şair sözü değildir, siz çok az inanıyorsunuz.

HAKKA 42 - Bir kâhin sözü de değildir, ne de az düşünüyorsunuz!

HAKKA 43 - O, âlemlerin Rabbi tarafından indirilmedir.

HAKKA 44 - O, bize isnâden bazı sözler uydurmaya kalkışsaydı,

HAKKA 45 - Elbette biz onu bundan dolayı kuvvetle yakalardık.

HAKKA 46 - Sonra da onun şah damarını keser atardık.

HAKKA 47 - O vakit sizden hiçbiriniz ona siper de olamazdınız.

bu ayetlerin üstünede kur'anda olmayan biseyi muhammed nasil çikarirmis onu ispatla o zaman ve küçük kizlarla evlenmek kur'anin neresinde yaziyor onu söyle diyorum..konusma tarzinada dikkat edersen daha memnun olurum asagilayici konusanlardan nefret ederim..
http://www.turandursun.com/index.php...01_articleid=1
http://www.turandursun.com/index.php...01_articleid=2

Gamze Hanım öncelikle şu faktörleri dikkate alınız. Türkiye dışında müslüman olan hiç bir ülkede Muhammedin 6 yaşında bir kız çocuğu ile nişanlanıp 9 yaşında gerdeğe girmesinden rahatsızlık duyan müslüman yok 1,5 milyarlık islam aleminde. Muhammed Müslümanlara göre güzel ahlakın sembolüdür o naptı ise doğrudur inancı vardır hadisler kabul etmemek müslümanlığı kabul etmemek olduğu ilahiyatçılarda ulema liderleri söylerler. forumda bu konuyla ilgili anlıntı yapmıştım. İslam uygulaması zaten kuran ayetlerinden çok hadisler etkindir. Yukarıdaki 2 linkte ayrıntılı olrak bu konu yer alıyor hadisler ve o hadisleri doğrulayan Kur'an ayetleri mevcut. Türkiye Cumhuriyeti laik olmasaydı şu an çevrenizdede yüzlerce aynı durumda olan kız çocuklarını görücektiniz. Şeriatla yönetilen ülkelerde bu tür dini kaynaklara direnenler uygun bulmayanlara çok büyük cezalar veriliyor. Kadınların çalışmaları yasak. Sokağa yanlız çıkmaları,başilarını kaldır bakmaları yasak,eğer kocanız başka bir bayandan daha hoşlandıysa nikahına aldıysa gene ilk eşinin ses çıkarması ysak,4 eşe kadar kuran izin veriyor. eğer eşiniz vefat ederse gene çalışmanız yasak, eğer aç kalmamak için çalışırsanız ulemaya danışılıp ya infazınıza karar veriliyor yada bir mollanın kuması olmak zorunda bırakılıyorsunuz,eğer ufak kız çocuklarınız varsa 5 yaşında veya daha küçüklerde evlatlık olarak molla alıyor 6 yaşında veya daha büyükse nikahına alabiliyor.

Konu atheist87 tarafından (01-06-2008 Saat 00:00 ) değiştirilmiştir.
Alt 01-06-2008, 00:25
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

muhammedle aisenin arasindaki yas farkini birisi bana bi ayetle açiklayabilirmi lütfen...hadislerden baska nerden anliyoruz biz bunu(uydurmayi)..bu isimlerini saydiginiz sahislarin kur'andaki dinle alakasi olamaz...hiçbirini; müslümlani birak adamdan saymiyorum,zaten sünnet diye hadis diye bildiginiz seyler muhammede iftiradir O bunlarin dedikleri uydurduklari hiçbirseyi yapmamistir...varsa kur'andan delilleriniz getirin bakayim...

Sayın Gamze hanım,
Kuran bir tarih kitabı yada nüfus Kütük Defteri değil, bir dinin kutsal kitabıdır, Kuranda, Muhammetin Kadınlarının yaşını aramak kadar saçma bir düşünce ve savunma olamaz.
Kuranda olmayan Dini uydulamaları ve kuralları, Hadis kitaplarından öğreniyorsunuz da başka akla mantığa yatkın olmayan Hadis kaynaklarını neden kabul etmiyorsunuz. Sizin gibilerin bu oynak mantıklarınız sayesinde az bucuk inananlarda dinden cıkıyor, farkındamısınız....

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 01-06-2008, 00:41
Üye

atheist87´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
http://www.turandursun.com/index.php...01_articleid=1
http://www.turandursun.com/index.php...01_articleid=2

Gamze Hanım öncelikle şu faktörleri dikkate alınız. Türkiye dışında müslüman olan hiç bir ülkede Muhammedin 6 yaşında bir kız çocuğu ile nişanlanıp 9 yaşında gerdeğe girmesinden rahatsızlık duyan müslüman yok 1,5 milyarlık islam aleminde. Muhammed Müslümanlara göre güzel ahlakın sembolüdür o naptı ise doğrudur inancı vardır hadisler kabul etmemek müslümanlığı kabul etmemek olduğu ilahiyatçılarda ulema liderleri söylerler. forumda bu konuyla ilgili anlıntı yapmıştım. İslam uygulaması zaten kuran ayetlerinden çok hadisler etkindir. Yukarıdaki 2 linkte ayrıntılı olrak bu konu yer alıyor hadisler ve o hadisleri doğrulayan Kur'an ayetleri mevcut. Türkiye Cumhuriyeti laik olmasaydı şu an çevrenizdede yüzlerce aynı durumda olan kız çocuklarını görücektiniz. Şeriatla yönetilen ülkelerde bu tür dini kaynaklara direnenler uygun bulmayanlara çok büyük cezalar veriliyor. Kadınların çalışmaları yasak. Sokağa yanlız çıkmaları,başilarını kaldır bakmaları yasak,eğer kocanız başka bir bayandan daha hoşlandıysa nikahına aldıysa gene ilk eşinin ses çıkarması ysak,4 eşe kadar kuran izin veriyor. eğer eşiniz vefat ederse gene çalışmanız yasak, eğer aç kalmamak için çalışırsanız ulemaya danışılıp ya infazınıza karar veriliyor yada bir mollanın kuması olmak zorunda bırakılıyorsunuz,eğer ufak kız çocuklarınız varsa 5 yaşında veya daha küçüklerde evlatlık olarak molla alıyor 6 yaşında veya daha büyükse nikahına alabiliyor.
anlatiyorsunuz anlatiyorsunuzda benim inandigim dinle alakasini kuramadim,ben anlatamadim galiba,Allahin gönderdigi ve Muhammedin bize ulastirdigi kitapta yaziyorsa bu dedikleriniz onlari söyleyin,hadislerin Muhammedle ilgisi yoktur, digerlerinin(1 milyon 5 milyon hiç farketmez bu)ne söyledigi beni baglamaz...Muhammedin getirdigi kitapta yazanlara itiraziniz varsa konusalim ,hadisleri Muhammed yazmadi getirdigi kitapla ilgisi yok...gösterdigim ayetlerdende açikca anlasilacagi gibi Muhammed bu dinin hüküm vereni degil sadece bir elçi....

Konu gamze tarafından (01-06-2008 Saat 00:47 ) değiştirilmiştir.
Alt 01-06-2008, 00:46
Üye

walla´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Gamze hanım,
Kuran bir tarih kitabı yada nüfus Kütük Defteri değil, bir dinin kutsal kitabıdır, Kuranda, Muhammetin Kadınlarının yaşını aramak kadar saçma bir düşünce ve savunma olamaz.
Kuranda olmayan Dini uydulamaları ve kuralları, Hadis kitaplarından öğreniyorsunuz da başka akla mantığa yatkın olmayan Hadis kaynaklarını neden kabul etmiyorsunuz. Sizin gibilerin bu oynak mantıklarınız sayesinde az bucuk inananlarda dinden cıkıyor, farkındamısınız....
Kur'anda direk kadin yasini arayin demedim,zaten yazmaz,ama o üstün bir ahlak üzeredir sizin akliniz aliyormu 60 yasinda 9 yasindaki kizla evlenmis olsun,hepsi ona iftiradir,kur'andan kaynaginiz varsa deliliniz o zaman konusun.hadis kaynagini neden kabul etmeliyimki ,benim dinim Kur'an dini uydurma hadis dini degil...oynak mantik da degil benimki dikkatini çekerim benim tek kitabim var o da Allahin gönderdigi Muhammedin de içine kendi kafasindan ekleme veya çikarma yapmadigi Kur'an..Muhammed sizin attiginiz iftiralardan çok uzaktir...siz saniyorsunuzki hadisleri o yazdirdi,ama öyle degil..
Alt 01-06-2008, 00:53
qw19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qw19 qw19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Zaten saçma olan tartışmayı devam ettirmekten başka çare yok;
hadissiz islamiyet olmaz, yaptım oldu derseniz bu başka bir dindir.

Alışılmış kavramların dışına çıkmak;
Masa derken otomabili kastettiğinizi söylemek gibi bir şey, hadisleri savunmak zorunda kalmamak için neo-aklı evvel müslümanların, mal bulmuş mağribi gibi atladıkları savunma mekanizmasıdır, hadisleri red etmek.

Sonrasında da bir tane islamiyet vardır, diyeceklerdir. Uygulamaya bakılır, lafa bakılmaz Kuran'da böyle yazıyor, hadisler böyle diyorun aslında çok da önemi yoktur. Dünyada ki müslümanlar İslamiyet'i nasıl yaşıyor ilgilenilmesi gereken budur.

Yaşanan İslamiyet Kuran'la örtüşüyor/örtüşmüyor meselesi müslümanların sorunudur. Rüşvetin, ahlaksızlığın, sahtekarlığın az olduğu; kadın hakları, çocuk hakları, insan haklarının ve özgürlüklerin çok olduğu bir tane İslam ülkesi sayamazsınız. Öyle ise İslamiyet'te budur.

Neyini tartışacaksınız Kuran böyle demişmiş, hadisler şöyle demişmiş çooook öenmli sanki.

İyiliği güzelliği varsa uygulamada gösterin, hayal pilavı tarifi vermeyin.

Selamlar.
Alt 01-06-2008, 00:59
rua rua isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

gamze...

önyargıyı parçalamak atomu parçalamaktan zordur ...demişş bii zatıı muhhteremm nee güzelldee demişşş ...
seninn aydınlanmana imkann yok ...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil