Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Ekoloji

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 30-06-2013, 23:49
Corpse Bride Corpse Bride isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

geçenlerde bi arkadaşımız yeni doğum yapmış yavrular(rus finosu ve teriyer karışımı) için ilgilenecek birilerini aradığını söyledi. birini aldık aman allahım ne zıpır ne sevimli olmaz boyle bişey kendisini sevdirmek için elimizi yüzümüzü yalıyor atlıyor zıplıyor yamuk yumuk koşuyor kızınca kaçıp saklanıyor evlere şenlik. ona çişini banyoya yapmayı öğrettim daha ilk gün öğrendi köşeye yaydığım kağıda yapıyor (tabiki kağıda yığmıyoruz her defasında değiştiriyorum). banyo yaptırdım hiç zorluk çıkarmadı. umarım ona zarar vermeden büyütürüz. ilk köpek deneyimimiz. tam bi sevgi arsızı. insanın tüm sinirlerini alıyor.annesinin koynundan hemen almadık bi ay bekledik anne sütü alsın diye. üzüldük ama biz almasak baskasına vericeklerdi.
Alt 01-07-2013, 08:25
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Yeni ev köpeğiniz ve yol arkadaşınız hayırlı olsun sevgili rakıbalık. O can dostuyla çok güzel ve mutlu günler geçireceğinizden eminim.
Alt 01-07-2013, 09:14
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Cok iyi yapmissiniz rakibalik. Beraber cok guzel vakit gecireceginize eminim.
Alt 01-07-2013, 23:04
Üye

ALKA@, Neva@,

teşekür ederim. umarım iyi günlerimiz olur. tabi kuyruğunu yakalamaya çalışırken kendisini paralamazsa, resmen ters takla atıyor kuyruk yakalama sevdası yuzunden, sonrada yorgunluktan yere yapışıyor, deli yahu. bi hayvan kendini bu kadar sevdirirmi hayret ediyorum. adını feriha koyalım dedim olmaz modası geçti o espirinin dediler alis koyduk.
Alt 02-07-2013, 02:16
FREE UD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
FREE UD FREE UD isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tvşanım vardı öldü çok şay öğretmiştim ona .Kedimle yaşıyorum onuda eğittim gerçekten bir insanı aratmayacak boyuta geldi diyebilirim.
Alt 02-07-2013, 06:06
Nevandaar Nevandaar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Küçükken minyatür pinscherim vardı. Bebekken almıştık ve ben de ilkokul olduğumdan birlikte büyüyorduk ancak 5 yaşındayken zehirlenip öldü. Çok üzülmüştüm. Mezar yapacaktım kendisine ama amcam bahçede hayvan leşi olmaz deyip çöp konteynırına atmıştı.

Son 4 - 5 yıldır ekzotik, vahşi hayvan bakmayı çok istedim ama kısmet olmadı. İlk önceleri küçük maymun türlerinden herhangi birisi, iguana ve bukalemun vardı hedefimde ancak olmadı. Beş yıl önce yurtta kalmama rağmen maymun almaya karar vermiştim. Oda arkadaşım "Maymuna harcayacağın günlük parayı bana harca ben sana maymunluk yaparım" demişti

Son 2 yıldır vahşi kedi türlerinden bazılarını araştırıp almak istedim/istiyorum ancak vahşi hayvan bakmış insanların deneyimlerini okuduğumda genel olarak negatif yorumlarla karşılaştım. Vahşi hayvanın bebeklikten de olsa alışmada sıkıntı yaşadığını, saldırı vakalarını çok olduğunu, vahşi türler yerine evcilleşmiş türlerden bakılması tavsiyeleri veriliyordu.

Kanada Vaşağı almak istedim ancak soğuk iklim hayvanı olduğundan İstanbul'da ona bakmak hayvan için eziyet olur diye vazgeçtim. Anadolu'da vaşak türleri olduğunu öğrendim ve alsam mı dedim ancak soyları tükenmek üzere. Sanırım cinslerine göre genel olarak 10'lu sayılarda bulunuyorlar. Aralarından bir tanesini alıp eve kapatmam soylarını devam ettirebilmelerini tehlikeye sokar diye bulabilsem bile almaktan vazgeçtim.

Ocelot ve Afrika Yaban Kedisi bakmak istedim ancak normal şartlarda uçsuz bucaksız doğada o tepe senin bu çayır benim gezinen hayvanları alıp eve kapatmak hem hayvana eziyet hem de böylesine ciddi bir işe kalkışıp sonradan hevesim giderse hayvan hapis kalmışlığı ile kalcak diye şimdilik askıya aldım.

Son 2 yıldır özel olarak hayvan bakmak yerine sokak hayvanlarını besliyorum.

Kanada Vaşağı

Afrika Yaban Kedisi

Ocelot
Alt 04-09-2013, 21:49
Üye

kedi ve köpeklerde iç ve dış parazit için kullanılan ilaçların zararları ve onlara altenatif olabilecek uygulamaları anlatan bir yazı.
http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=92912

köpek pireleri için;
http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=92927

kedi pireleri için;
http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=92931

damladan kaynaklı olduğu düşünülen bir zehirlenme hikayesi,
http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=92920

bu arada köpeğimiz henüz pirelenmedi dış parazit aşısının günü gelmişti onu araştırırken bu yazıları buldum paylaşmak istedim.
Alt 03-07-2017, 22:43
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Evcil hayvan almayı düşünüyorum ben de. İlk kez alacağım. Köpek en uygunu sanırım. Tavsiyeleri olan varsa dinlerim..
Alt 03-07-2017, 22:50
SelGom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SelGom SelGom isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evcil hayvan almayı düşünüyorum ben de. İlk kez alacağım. Köpek en uygunu sanırım. Tavsiyeleri olan varsa dinlerim..
Ev içerisine olacaksa kedi, muhabbet kuşu, papağan, balık vs olabilir ama bahçe varsa kangal tadından yenmez. Yeme de yanında yat kangalın, müthiş köpek.
Alt 03-07-2017, 23:24
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

SelGom´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ev içerisine olacaksa kedi, muhabbet kuşu, papağan, balık vs olabilir ama bahçe varsa kangal tadından yenmez. Yeme de yanında yat kangalın, müthiş köpek.
Kuş ve balık türleri ele alınıp sevilecek türler değil pek.
Evin içinde besleyeceğim evet. Kedi ve köpek türlerine yönelirim büyük ihtimal.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil