Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Ateizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-07-2013, 15:44
enkia enkia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sedatsert´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Zavallı gitti cehennemin dibine dense, doğru denmiş olur.

israile mi gidecek

http://en.wikipedia.org/wiki/Gehenna
Alt 12-07-2013, 15:55
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sedatsert´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Zavallı gitti cehennemin dibine dense, doğru denmiş olur.
geçenlerde bu siteden kendimi attırma zamanı geldiğine karar verdim ve bunu kolaylaştıracak bir mesaj yazdım. ama adamlar gereğini yapıp beni şutlamak yerine editleyip idare etmişler.

şimdi sana hakettiğini yazsam bu defa da şımardığımı ve iyiniyetlerini kullandığımı düşünecekler.

ulan bir cehennem varsa, ve bir de allah varsa, adalet diye de bir şeyden de haberi varsa,
altı kişi faşizmden aldıkları güçle çakal sürüsü gibi gencecik bir delikanlıyı linç edenleri o cehenneme atmıyorsa o allahın da senin de ta Antony Quin
Alt 12-07-2013, 16:01
coolkedisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
coolkedisi coolkedisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

https://www.facebook.com/sorgulamar/...08843585803082

Oldukça iyi anlatılmış sevgili sedatsert dikkatle izlemeni öneririm. Umarım o zaman kavrayabilirsin.
Son çare olarak görsel zekanın olması ihtimaline de bakalım .

La İlahe FSM!
Alt 12-07-2013, 16:08
sedatsert sedatsert isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Firestorm´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Nere ki o bahsettiğiniz cehennem? Olaylara o kadar çok katı ve taraflı bakıyorsunuz ki size ne desem aslında çok fazla bilemiyorum. Ayrıca saldırı ve hakaret ettiğimizi öne süğrmüşsünüz ki bu foruma direk olarak bir iftira niteliği taşımaktadır. Mümkün olan her seferinde ne olursa olsun hakaret edilmesini engelliyoruz ki saldırı dediğiniz şeyi daha çok bize sizin gibi dini yaymaya çalıştıklarını söyliyen insanlar tarafından geliyor. Ben şu yaşıma kadar daha hiç bir müslümana inancından dolayı ne saldırdım nede ayıpladım. Sadece burada herkes doğru olarak kabul ettiği şeyleri yazdığını ve yanlış olarak gördüğü şeyleri de belittiğini biliniz. Ayrıca da haddinizi de bilmenizi tavsiye ederim ki bunu da bi uyarı olarak alabilirsiniz. Bir daha forumu zan altında bırakıcak cümlelerden uzak durun.
Yukarıya alıntıladığım yazınızdan sonra verilen cevaplara bir bak bakalım moderatör olarak "Ayrıca saldırı ve hakaret ettiğimizi öne süğrmüşsünüz ki bu foruma direk olarak bir iftira niteliği taşımaktadır" dediğin doğrumu?
Alt 12-07-2013, 16:15
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

marvelous´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili ateist kardeşler,

Şimdi bu arkadaş ve benzeri diğer ateist cenazelerinde, ne diyeceğiz ölü arkasından.

Neler demeliyiz ?
Bilindik dinsel terimler, deyimler ya da söylemler yerine ateistler ve diğer non teistler günlük hayatta diğer olaylarda da kendileri için yeni sözler bulması lazım. Ateistler kendi kültürlerini ve konuşma dilini pekala oluşturabilir ve bir fark yaratabilir.

Aklıma şu an gelen bir kaç örnek:

"Anısını sevenleri yaşatsın umarım" (veya sevenleri anısını çokça yaşatsın)
"Sevenlerinin anısında güzel hatıraları bol olsun"
"Sevenlerinin başı sağ olsun, anıları bol olsun"
"Doğa anamızın kucağında bereketi bol toprak olsun"
"Doğa anamızın bağrında bereketli toprak olsun"
"Cömert doğa ananın kucağında bereketli toprak olsun"
"Doğa ana ona cömert davransın, toprağını bereketli etsin"
"Doğa ananın koynunda (veya bereketli göğüslerinde) yeni canlılığa helal süt olsun"
"Doğa ana bağrına bassın, onun toprağıyla yeşile bereket versin"
"Toprağı bol olsun, hayata yeni can versin"
"Toprağı bol olsun, koca bir orman olsun"
"Yıldız tozlarında hayat bulsun"
"Refakatçisi doğa ana olsun"
"Doğa anaya sonsuza dek refakat etsin"
"Yıldız tozu olarak sonsuzlukta evrene refakat etsin"
"Refakatçisi yaşamışların yıldız tozları olsun"
"Hayat bulan diğer yıldız tozlarına edebi eşlik etsin"
"Muhteşem ve hayat dolu bir insandı, şimdiye kadar tanıdığım kemale ermiş en iyi yıldız tozuydu"
"Ezeli bir yıldız tozuydu, toprağa karıştı insanoğlu oldu, şimdi tekrar toprak olup doğa anaya döndü. Hepimizin yeri orası olsun"
"Işıklar içinde güneşe eşlik etsin, yeni evrimlere mahal olsun"
"Toprak olsun, yeni evrimlerde can bulsun"

Benden bu kadar, Kendinizi serbest hissedin, kim ne der diye korkmayın, siz de uydurun bir şeyler...

Konu ALKA tarafından (12-07-2013 Saat 16:40 ) değiştirilmiştir.
Alt 12-07-2013, 16:24
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Başka bir ateist moderatör sözü:

"Kişisel polemiklere girenlerin, başlık konusunu dağıtanların cümlesinin başına zararlı mutasyon gelsin"

Lütfen biraz daha yapıcı bir şekilde tartışalım. Birbirimizi karşılıklı olarak rencide etmeyelim. Teşekkürler..
Alt 12-07-2013, 16:36
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba,

Ben, ölen kişinin nereye göndererileceğini belirleyen hüküm makamında olmadığımdan ve iç dünyasında ve görmediğim dünyasında neler yaşadığını bilemediğimden, ölen kişiyi kendi inancım ile uğurlarım...Yani her ne olursa olsun, yanlış veya doğru yine de " Allah rahmet eylesin " derim...

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 12-07-2013, 16:43
Bayrak Bayrak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Ölümden sonrasına ve islama inanmadığım için ben "Hatırasının önünde saygıyla eğiliyorum" diyorum... yakınlarınada herzaman ki sözü başınız sağulsun ve sabırlar diliyorum diye hitab ediyorum ..

Nette buşeklide birkaç ölüm haberine böyle mesajlarla karşılık vermiştim.
Alt 12-07-2013, 16:47
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ölen ateistin arkasından ne dersen de.nasılsa duymayacak.
kendin içindir söyleyeceklerin;
ben özleyeceğimi belirten bir cümle kurardım herhalde.

ama yaşayan faşistlerin ve dinci gerici faşistlerin arkasından değil, yüzlerine ne diyeceğimi iyi biliyorum.

alka herhalde beni kastederek beddua etmiş.

ben zaten zararlı mutasyonun allahını yaşamışım.
senelerimi din denen palavraya adamışım.
insanların adını duyduklarında korkudan titredikleri çetnik ve ustaşalara (ırkçı sırp ve hırvat ölüm mangaları) karşı savaşmış, birçoğunu inandıkları cehenneme postalamış, insanlığımı yitirmiş hissizleşmişim.

ırkçı ya da dinci faşistlerin yüzlerine diyorum ki, öyle faşizmin egemenlerin etekleri arkasına sığınmadan birebir ve eşit koşullarda, bir dağ başında ya da karanlık bir ormanda karşılaşacak olan varsa bana özelden yazsın.

genç fidanları linç etmeye benzemez ama.
elleriyle adam kesmiş eski bir islamcı, devrimci olduktan sonra nasıl bişey oluyor muş bir göstereyim size.
Alt 12-07-2013, 18:13
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Alka'nın ilk misaline benzer bir şey bence: "Anısı sevenlerinin aklında hep yaşayacak." "Sevenleri olarak onu unutmayacağız." gibi cümleler denebilir.
Bu arada cenaze merasimi gibi bir şey de çok gereksiz, zaten acı çeken üzülen insanlara bir de işi daha da uzatan ritüellerle işkence edilmesini anlamıyorum elbiselerini çıkardın tamam göm işte ölüyü neden yıkıyorsun ki o zaten sağken kendisi vücudunu yıkamıştır. Zaten o sırada temiz olan ama birkaç saat sonra toprağın altında çürümeye kurtlanmaya başlayacak bir ceset neden yıkanır ki?

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil