Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-02-2021, 22:08
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

xxxtronot diye onlarca isim bulmuşlar

Uzaya çıkmak , aya milliyet üzerinden bir insan göndermek İHTİYAÇmı diye bakıyorum bu benim sahsi fikrim.

Toplum olarak bakınca
Uzaya çıkmışlara bakıp , resmen bir ezik tavrı ile ahanda bizde uzaya çıkıyoruz diyenler , ismi türk olsun diyenler var.

Peki , meleklerin götüne bakıyorlar diye rasathane yıkan bir ümmetin torunları
Bir tarikatin içinde yogrulmuş " ne uzayı sorsunlar ben anlatırım " diyen cübbelinin müritleri
" Uzayda cızırtıları dinleyemezler , taşlarız " diyen kuran yolcuları
Vanelan kuşağı var , dunya düz , üstünde kubbe var diyen yarı müslüman tipler?

Bunların konuya tavrı ne olucak görücez.

Birde bakmışsın günün birinde , din aracının etkisizleştigini , bilimin daha sağlam bir araç oldugunu gören iktidar sahipleri , allah yok din yalan sloganları ile ateisten daha ateist , materyalistten daha materyalist bir duruş sergiliyor .!!! ve toplumda hz bilim diye peşine takılıyormuş
Bu durum olurmu olur belkide. Türkiye deki toplumda bu potansiyel var.
Bu potansiyel var ama. Uzaya insanlı atronot gönderip birde Ay a indirme potansiyeli yok.

Haberi görünce güldüm zaten
Göklerdeki milli ucak
Yollardaki milli oto gibi üfürmelerden sonra , üfürmenin çıtasını yükseltip , milli astronot demelerinin , zaman aşımının sonunda , nasıl bir üfürme ile gelicekler onu merak ediyorum

Sizce ne olabilir?

Cin keşfi olabilirmi?
Alt 10-02-2021, 23:18
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ilahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
[B]
Birde bakmışsın günün birinde , din aracının etkisizleştigini , bilimin daha sağlam bir araç oldugunu gören iktidar sahipleri , allah yok din yalan sloganları ile ateisten daha ateist , materyalistten daha materyalist bir duruş sergiliyor .!!! ve toplumda hz bilim diye peşine takılıyormuş

Sizce ne olabilir?

Cin keşfi olabilirmi?
20 yıl da bir devletin istihbarat olanakları ve ağıyla din çelişkisinin ardını göremeyen çözemeyen uzaya çıkarak bunu yapamaz.
Bunu yine sağlarsa zaman ve başka materyaller sağlayacak...
.

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 11-02-2021, 12:07
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

"ictenlik"´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
20 yıl da bir devletin istihbarat olanakları ve ağıyla din çelişkisinin ardını göremeyen çözemeyen uzaya çıkarak bunu yapamaz.
Bunu yine sağlarsa zaman ve başka materyaller sağlayacak...
.
İyi niyetli bakmışsın
Ben devletin her kademedeki burokrasisinin , tanrı , din , peygamber olup olmadığını anlamalarından degil , bu üçlünün , kitleleri etkileme konusunda toplumun artık etkilenmediğini anlayıp , rotayı bilime cevirip , bilimi kutsallaştırıp çıkar ve menfaatlerine kullanmalarında yeni bir çizgi olusturmaktaki girişimlerinden bahsediyorum.

Zaten inançlı olduğunu iddia eden kesiminin % 95 i deist yaşam biçimine sahip ve siyasal dinci güdülemede doygunluga ulaşmıs durumda ,. Bu kitlenin içindeki kopuşlardan ve siyasal islamdan kurtulmuş ancak milli söylemler ile ayakta tuttugu o kesimide etkilemek istiyor. Etkilemek ve yanına çekmek içinde , hiç bir zaman ulaşamayacağı uzay teknolojisi üzerinden etki yaratmaya uğraşıyor.

Bu ülkede Net dinci kafa olsun olsunda % 20 den daha fazla degil , bu kesim zaten bağlanmış , kalan %80 lik kesimin büyük bir kesimi milli duygularla hareket ediyor ve dini sôylemlerden etkilenmiyor , onları etkileyecek tek konu. MİLLİ bilim üfürmeleri.

Kemalizm ilk ortaya çıkışından bu güne uyguladığı milli + sünni güdüleme ile bir yere varamıyor. İşin içine bilimi eklemek derdinde .ekleyince uzaya değil iktidara çıkmak istiyor.

2023 Hiç bir dincinin hedefi degildir. 2023. Kemalist rejimin hedefidir.
Bir dincinin şeriat olmayan bir rejimin 100 . devriyesinde ve kutlamasında ne işi var.
Etkilemeye calıştıkları uzay 2023 uzay , ay ve hatta dikkatinizi cektimi bilmiyorum ,. Gôbekli tepe yakınında bir gece ansızın dikilen sutunda eski , sözde türk alfabe karekteri ile " gôge bak ay ı gör " söylemi durup dururken nereden çıktı ve ansızın bir gecede yok oldu.

Şu ittihat terakkimidir. , Kemalizm midir. Nedir ! Bunlar hakim durumda ve. Toplumu yeni serüvenlere , buldukları bir sembol kişilikle sürüklüyorlar.
2023 hedefi kemalizmin hedefidir. Ve bunlarda din kitap allah konularının gercek olmadığının , senin benim kadar bilincinde ancak siyasi ideoloji olarak farklı kutsalcılarıdır.

Hatta o kadar iddialıyımki ,. 2023 de. Kendine dindar diyen kesimin canını o kadar yakacaklarki ,. Biz ateistler bile. Dindarlara. Üzülecek ve destek vermek isteyecegjz.
Dindarların uyku halinde , ônlerine konan sembol kişilikle uyutularak ve 2023 de şeriat ilan edilecek algısı ile o günlere sürüklendiğini net bir şekilde gôrebiliyorum.

İçtenlik senin aksine , burokrasinin zirvesindekiler ve sermaye bunu çok ama çok iyi biliyorlar.

İttihat ve teraki yani kemalizm l uzaya , Ay a. Falan gidemeyecegini çok ama çok iyi biliyor.
Bu gün yatırıma başlasalar , minumum 50 yıl yatırım yapmak zorundalar , ki o zamana uzay teknolojisinde yatırım yapmış olanlar nerelere varmıs olur bilinmez ve o medeniyet toplumun ihtiyaçları konusunu bir nevi côzmüs durumda , kemalizm hiç bir dônem toplumun sorunlarını çôzemedi ancak heykeller dikerek , toplumu doyurdu.

Uzay teknolojisinde devletci ağızla konusanlara ôzel sektôr nerede diye soran bir gazeteci var mı? Sermayenin kendinin bu konuya bakışı nasıl? Otomobil fabrikası gibimi?

Bakan ne diyor " kazanç sağlanacak " bu halkamı yoksa sermayeye motivasyon?

Marcos un dedigi gibi ne 2023 müş be kardeşim.
Gelsede bi gôrsek!
Alt 12-02-2021, 15:37
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hiç kimse uzaya çıkmadı ve çıkmayacak. Gök kubbe var, ötesine geçit yok. Bu itibarla, uzaya çıktığı iddia edilen peygamberler ve Gomunist Gagarin arasında fark var mı? Bunlar aynı amaca hizmet ediyorlar, aynı küresel yalanı ortaklaşa savunuyorlar. Deaşın altın parasının üstündeki haritayla NASA'nın küre haritası aynıdır.

5 milyon dolara anca simülasyon yapıp uzaya çıkmış gibi yaparsın. Nasa'dan 40 000 (yazıyla kırk bin) misli daha ucuz. Normal ama, sonuçta NASA gibi beslemekle zorunlu olduğun terör örgütleri gibi dertlerin yok. Yoksa tabi. İlerde bu bütçe 1 milyar dolar filan olursa anlayın ki kötü şeyler olacak.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 12-02-2021, 17:43
Saint-Just Saint-Just isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

LEVH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hiç kimse uzaya çıkmadı ve çıkmayacak. Gök kubbe var, ötesine geçit yok. Bu itibarla, uzaya çıktığı iddia edilen peygamberler ve Gomunist Gagarin arasında fark var mı? Bunlar aynı amaca hizmet ediyorlar, aynı küresel yalanı ortaklaşa savunuyorlar. Deaşın altın parasının üstündeki haritayla NASA'nın küre haritası aynıdır.

5 milyon dolara anca simülasyon yapıp uzaya çıkmış gibi yaparsın. Nasa'dan 40 000 (yazıyla kırk bin) misli daha ucuz. Normal ama, sonuçta NASA gibi beslemekle zorunlu olduğun terör örgütleri gibi dertlerin yok. Yoksa tabi. İlerde bu bütçe 1 milyar dolar filan olursa anlayın ki kötü şeyler olacak.

Hayır LEVH, aslında nasa diye bir kurum yok. Yani var ama paravan bir kurumdan ibaret. Aslında
"nasa" nın planları merkezi haiti'de bulunan ve dünyaya hükmeden adını henüz bilmediğimiz ama yossi kohen adlı bir yaratığın önderliğini yürüttüğüne emin olduğumuz uzaylıların planlarını uygulamaya sokmaktan ibaret. Büyük ihtimalle galaksinin uzak bir köşesinden dünyamıza gelen bu yaratıklar üstün teknolojileri sayesinde beynimizi kontrol ederek ve nasa, abd yada rusya (teknik olarak bu ülkelerde yok hepsi haitiden yönlendiriliyor) paravan kurum ve ülkeleri kullanarak dünyanın aslında dikey bir çubuğun tuttuğu üçgen şeklinde bir cisimden ibaret olduğun gerçeğini gizlemeye çalışıyorlar. Yok dünya yuvarlakmış, yok aslında dünya düzmüş ve simülasyonda yaşıyormuşuz, bunların hepsi aslında yossi kohen ve örgütünün hükümlerini sürdürebilmek ve dünyanın aslında bir çubuğun tuttuğu üçgen olduğu gerçeğini gizlemek istedikleri için paravan kurumlarıyla sürdürdüğü bir illüzyon ve aldatmacadan ibaret.

Benim gibi bazı insanlar yossiye düşman olan diğer uzaylı ırklarının da üstün teknolojisi sayesinde bu bilimsel gerçeklere uyandırılabildiler. Seni de aramıza katmak istiyoruz. Fakat önce dünyanın yuvarlak olduğunu sanan aptallar gibi simülasyonda olduğumuz ve dünyanın düz olduğu aldatmacasından kurtulman gerek. O zaman kohen ile örgütünün ve üçgen dünyanın bilimsel gerçekliğini görebileceksin.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil