Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-02-2020, 23:28
Enketum Enketum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

DovuskenTosbaa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Diabetli bir birey olarak yazıyorum. Ne yazık ki her diabetlide işe yaramıyor. Kan şekerimin düştüğünü anladığım anda kesme şeker alıyorum. Fakat vücut bocalıyor kan şekeri düşmeye devam ediyor. Bu şekilde 15 dakika beklersem kaçınılmaz son gerçekleşiyor. Bilincim bulanıyor, titremeler kontrolden çıkıyor.
Ben ne yapıyorum? Kan şekerinin düştüğünü anladığımda kontrolsüz bir şekilde tatlılara yöneliyorum. Bu durumda da kan şekeri aniden yükseliyor. Benim için daha iyi oluyor gibi. Bilemiyorum.
Sn. DövüşkenTosbaa,

Kontrolsüz bir şekilde tatlılara yönelmeniz sizin için iyi olmuyor, özellikle diyabetikseniz, hiç. Takip eden endokrinoloğunuz ile tedaviniz ve diyetiniz için tekrar görüşmenizi öneririm.

Saygılar.

Cihana bir daha gelmek hayal edilse bile,
Avunmak istemeyiz öyle bir teselliyle. -RİNDLERİN AKŞAMI, Yahya Kemal BEYATLI
Alt 10-02-2020, 00:03
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

DovuskenTosbaa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Diabetli bir birey olarak yazıyorum. Ne yazık ki her diabetlide işe yaramıyor. Kan şekerimin düştüğünü anladığım anda kesme şeker alıyorum. Fakat vücut bocalıyor kan şekeri düşmeye devam ediyor. Bu şekilde 15 dakika beklersem kaçınılmaz son gerçekleşiyor. Bilincim bulanıyor, titremeler kontrolden çıkıyor.
Ben ne yapıyorum? Kan şekerinin düştüğünü anladığımda kontrolsüz bir şekilde tatlılara yöneliyorum. Bu durumda da kan şekeri aniden yükseliyor. Benim için daha iyi oluyor gibi. Bilemiyorum.
Kusura bakmayın yeni gördüm İngilizce biliyor musunuz ya da google translate'le sunacağım linkleri okuyabilir misiniz?

https://www.sott.net/article/428446-...-low-carb-diet

https://www.sott.net/article/427505-...ype-2-diabetes

https://www.sott.net/article/428181-...-of-nay-sayers

https://www.diabetes.co.uk/paleo-keto/

Genel olarak
foodmed.net

Genel olarak
sott.net sağlık bölümü

Hayvansal yağ tüketimi ve et tüketimini özelikle sakatat, deniz ürünleri çeşitliliği gibi artırılması gerekiyor bize soruyorsanız. Omega ya da keton içeriği nedeniyle diyete hindistan cevizi yağı ya da alternatif kimi bitki yağları da eklenebilir ama ilk öncelik hayvansal az ısıl işlem uygulama ile verilmeli. Hayvansal yağların eğer yukarıyı okursak insülin reseptörlerini uyardığına dair bilgiler var, sorunun kaynaklarında biri az iyi yağ özellikle hayvansal yağ tüketimi eksiği olabilir.

Ben yarı diyabetim ya da doktora poktora gitmiyorum diyetle idare ediyorum (tanı konulmamış)
Diyete ilk geçerken sendeliyorum (zorlanıyorum yani) ayağım mayağım şişiyor bi şeyler oluyor ama idare ediyorum

Geçmiş olsun....

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 04-03-2020, 23:53
DovuskenTosbaa DovuskenTosbaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Enketum´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn. DövüşkenTosbaa,

Kontrolsüz bir şekilde tatlılara yönelmeniz sizin için iyi olmuyor, özellikle diyabetikseniz, hiç. Takip eden endokrinoloğunuz ile tedaviniz ve diyetiniz için tekrar görüşmenizi öneririm.

Saygılar.
Evet uzun vadede bakınca iyi olmuyor. Ancak kısa vadede şekerin 40 ları görmesinden daha iyi olduğunu acı bir kaç tecrübeyle öğrendim. Ne yazık ki 10. yılımı diyabet belasıyla geçirmekteyim.

sn içtenlik yazıları için çok teşekkürler.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil