Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-07-2008, 15:01
Cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cem Cem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü Başarı Ödülü Başarı Ödülü Onur Üyeliği 

Standart evrimteorisi.org sitemiz

2007 temmuz ayından itibaren "Evrim Teorisi Sitesi" başlığı altında bir sitenin yayınını yapıyoruz. Aynı site hem http://www.evrimteorisi.org hem de http://www.evrim-teorisi.org adreslerinden yayın yapıyor.

Sitemiz evrim teorisinden yana ve domain isim altında yayın yapan Türkiye'nin ilk evrim teorisi sitesi.

Çalışma ekibinde hem Turan Dursun Sitesi' nden isimler hem de bağımsız isimler yer alıyor. Sitenin hukuksal ve ekonomik sorumlulukları Turan Dursun Sitesi'ne ait olmakla birlikte çalışma ekibi çalışmalarını özerk yürütmektedir.

Evrim Teorisi Sitesi ile ilgili desteklerinizi bekliyoruz. Bunu etrafınıza tanıtımınız, çalışma ekibine aday olmanız, önerileriniz ve yorumlarınızla yapabilirsiniz.
Alt 07-08-2008, 21:45
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Bu başlıktaki ilgisiz mesajlar http://www.turandursun.com/forumlar/...?t=6227&page=4 başlıgına taşınmıştır

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 24-08-2008, 00:11
Hnkr62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hnkr62 Hnkr62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

HayırLı Olsun
Alt 25-08-2008, 22:57
berae - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
berae berae isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

evet bencede hayırlı olsun ama neden evrim sitesi de yaratılış sitesi değil ... ben sizden ikisini bir koymanızı beklerdim tarafsızlık için... böyle olunca sanki birileri için çalışıyormuş izlenimi veriyorsunuz.

şerif
Alt 25-08-2008, 23:25
Ayejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ayejj Ayejj isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

berae´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
evet bencede hayırlı olsun ama neden evrim sitesi de yaratılış sitesi değil ... ben sizden ikisini bir koymanızı beklerdim tarafsızlık için... böyle olunca sanki birileri için çalışıyormuş izlenimi veriyorsunuz.
Evrim sitesinde yaratılış,münasebetsiz bir yaklaşım olur.
Alt 25-08-2008, 23:47
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Sayın berae

Biz bu konuda tarafsız falan degiliz. Evrimi savunuyoruz ve evrim ile ilgili bir site yapıyoruz. Bunun da google da ilk sırada olması iyi bir başarıdır. Biz var olmadan önce evrim denilince ilk sayfa tamamen HY aldatmacaları ile doluydu. Adamlar o kadar zavallı ki, sırf karşılarına aksi tezi söyleyen çıkmasın diye evrim ile ilgili bütün isimleri satın almaya çalışmışlar. Bir kısmını da almışlar

Evrim sitemiz akıllı tasarım ve yaradılış söylemlerine karşı taraftır, taraf olmak için kurulmuştur. Bizim için akıllı tasarım diye de bir şey yoktur, akıllı tasarım denilen şey sadece evrim eleştirileri üzerine kurulmuştur. Kendisi bir şey iddia edemez, etse de hayalden öte gidemez.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 26-08-2008, 13:08
berae - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
berae berae isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bir şeylere taraf olduğunuza göre fikirlerinizin değişmesi imkansızdır o zaman. o zaman biz burada boşuna bu konuları tartışıyoruz.. halbuki tartışma birbirimizi anlamaya yönelik olasa ne güzel olurdu. keşke bu tür önemli konulara katı bir taassupla yaklaşılmasa. sonuçta bunlar bizim varoluşsal problemlerimizdir.bunlara aklı selinm içerisinde tartışarak cevap bulmalıyız diye düşünüyorum. bir şeyi yok demek onun yokluğu anlamına gelmez. siz tasarım teoremine yok böyle bir şey hepsi evrimin bir eleştirisidir diyorsunuz ama bilim insanlarının söylemlerini dışlıyor ve onlar şuradan buradan yardım alarak bu işleri yapıyor diyorsunuz. halbuki, bunun aksi yöndeki düşüncede sizin için geçerli olur. bu yapılan faaliyetler kimlerden destek buluyor vs. vs.sorular çoğaltılabilir. ancak biz bunları her iki grup içinde düşünmek istemiyoruz. sadece akli kabuller bekliyoruz. yani bir evrimci arkadaşımız bir yazı yazmıştır aa yaratılışçı bir arkadaş onun yazısının geçersizliğini ortaya koymuştur. eğer aksi yönde bir cevap verilemiyorsa yaratılışçıya o fikrin doğrunu öğreninceye kadar insanın kabul etmesi gerrekir. yoksa kabullere dayalı tartışmalar bize bir fayda sağlamaz. bilgilerinize

şerif
Alt 26-08-2008, 13:20
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Yaratılışçılığın bilimsel açıklamasını yaparsanız ,bizde öğrenmiş oluruz.
Evrim bilimsel bir gerçeklikken,akıllı tasarım tüm kainatın bir yaratıcısı olduğunu savunan teistlerin idealist düşüncesidir.
Düşle gerçek bir olurmu?
Ben evrimi gözümle görebiliyorum ama halen yoktan var edilen bir şeye rastlamadım.

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 28-08-2008, 15:12
habilis habilis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

aydoe ne diyosun bunlar evrime saldırmaktanbaşka ne bilirler, kendi kitaplarındaki - inancındakileri buraya taşısalar bilimle ters düşecekler, bu yüzden şu nası oldu, bu tesadüf olamaz gibi (.....) ümitlerle evrime ordan burdan saldırmaya çalışıyolar,,,

ikincisi evrim anahtar sözcüğü ile bir yığın ama içi boş site çıkıyor, hepsi çarpıtma bilgilerle, hem zaten yazma amaçları da bilim değil dine davet , bunu islamcılarda yapıyo , hrıstıyanlarda,

tekrar hayırlı olsun

NO GOD
NO RELIGION

"İnsanların varlığını belirleyen şey,
onların bilinçleri değildir; tam tersine,
onların bilincini belirleyen, toplumsal varlıklarıdır."

K. Marx

Konu serüvenci tarafından (06-09-2008 Saat 22:57 ) değiştirilmiştir.
Alt 06-09-2008, 21:10
biyococuk biyococuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu siteleri kurduğunuz için sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. evrim ile ilgili yapılan karalama kampanyaları ve adnan oktar denilen şahsın bilgi kirliliğine yol açan sitelerinden bıkmıştım.

en az 4 yıldır internet ortamında bu tip konuları tartışıyorum ve daha müslümanken bile müslümanların adnan oktarı sahiplenip dini savunma adına bilime saldırmasından iğrenmiş ve dinlerin tümünden nefret eder olmuştum.

Dinler her zaman bilimin insanları aydınlatmasının önündeki en büyük engel olmuştur. bugun universitelerimizde okuyan gençlerden bir çoğu bile bilim adamı olmaktan çok uzak bir çizgide ilerlemektedir. çünkü bu insanlar dini inançlarının etkisi ile bilimsel gerçekleri kabul etmekten kaçmaktadırlar.

Bu arkadaşların ortaya koydukları kaydadeğer bir argüman olsa dişimi kırıcam. ama bunların tüm argümanları bilim adamlarının derlediği toparladığı bilgileri çarpıtıp, tersini idda edip kendi argümanları olarak ortaya koymak.

bizim piyasadaki sahtekarlar bu kadar çaba göstermeye bile gerek duymadan amerikalı evangelistin sahtekarlığını direk olarak ithal edip türkçeleştirme yolunu seçiyorlar. tabi islami versiyona çevirerek..

hepsinden gerçekten iğreniyorum..

Önerilen Siteler