Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-07-2012, 22:56
Hypatia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hypatia Hypatia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sayokan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Doğrusu bir bayanın sonunda bu tartışmalara mesaj yazması beni şaşırttı.
Her ne kadar non-teistte olsa bu toplumun gelenekleri - ahlakı-tabusuyla büyümüş bayanların bu konuda fikirlerinin değiştiğini düşünmüyordum
Bana kalırsa orda delikanlı diye bahsettiğiniz erkekte yanlış bir şey yapmamıştır kadında.

Namus kavramını yaratan insanlardır,körü körüne kabul edenlerde insanlardır.
İşte bu yüzden bu kadar aptalca bir kavram görmedim insanların yatak odalarına girecek kadar haddini bilmez.

Eleştiriyorum çünkü , eleştirmediğim hiç bir durum ve kavram yok hayatımda. Geç oldu , sancılı oldu ama temiz oldu..
Beynimi temize çeker gibiyim , ve bu durumda olmaktan da çok mutluyum.

Emin olun fikirlerini değiştiriyorlar ama özgürce söyleyemiyorlar.
Dışlanma ayıplanma yalnız kalma korkuları yüzünden.
Ben cinselliğin tabu olmasını hiç ama hiç anlamadım.
Müslüman olduğum zamanlarda bile. Hatta kendime şöyle derdim , ben istekliyim kendime kılıf arıyorum.
Bir nevi benim içim kötü , ben kötü düşünceleri olan bir kızım ... aaa ne ayıp dua et tövbe et vs.

Ya aslında yazacak çok şey var ama ,
Alt 19-07-2012, 22:57
Cumayagittimgelicem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cumayagittimgelicem Cumayagittimgelicem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yergin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Namus kavramını çok yanlış değerlendiriyorsunuz. Bunun en büyük sebebi de, çevreden yanlış duyumlar tabiki.

Ben Allah'ın ve Peygamberinin söylediklerinden başkasının lafını dinlemem. Kastettiğiniz insanların bulduğu çarelerin benim gözümde bir değeri yoktur.

Bu dünyada ki, herşeyin içinde bir aşk vardır. Aşk, aslında herşeyin bir parçası.
Sevgisiz evlilik olmaz. Olanı da farklı düşüncelere göre oluyordur. Ya boşanmıyım böyle gitsin, ya da ele güne ne derim veya çocuk ne olacak tarzında devam eden evlilikler.

Evlenip mutlu olmak insanların elindedir. 3 ay sonra boşanmakta, evlenmeden birlikte olmakta. Doğrusu, sevip evlenip mutlu olmaktır.

Saygılar
peki reçeteniz nedir? herhangi bir ilacı alıp bu söylediklerinizi yapabiliyor muyuz? yoksa yaşam denen şey deneyimlememiz gereken birşey mi?

kavramı yanlış değerlendirmiyor kimse. sadece kelimelere yüklediğin anlam senin için farklı o kadar.
Alt 19-07-2012, 22:59
Sayokan Sayokan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Namus kavramını çok yanlış değerlendiriyorsunuz. Bunun en büyük sebebi de, çevreden yanlış duyumlar tabiki.

Ben Allah'ın ve Peygamberinin söylediklerinden başkasının lafını dinlemem. Kastettiğiniz insanların bulduğu çarelerin benim gözümde bir değeri yoktur.

Bu dünyada ki, herşeyin içinde bir aşk vardır. Aşk, aslında herşeyin bir parçası.
Sevgisiz evlilik olmaz. Olanı da farklı düşüncelere göre oluyordur. Ya boşanmıyım böyle gitsin, ya da ele güne ne derim veya çocuk ne olacak tarzında devam eden evlilikler.

Evlenip mutlu olmak insanların elindedir. 3 ay sonra boşanmakta, evlenmeden birlikte olmakta. Doğrusu, sevip evlenip mutlu olmaktır.

Saygılar
Dünyada her şeyin içinde aşk var öylemi ?

Cinsellik konusunda sınırsız davranan kuş türleri için ne diyorsunuz.Çiftleşme mevsimleri geldiğinde binlerce kuşun bir arada bulunduğu ve ardı ardına gerçekleşen cinsel ilişkiler için ne diyorsunuz?Yaklaşık olarak birgün içinde heralde 100 farklı kuşla cinsel ilişkiye giriyor bir dişi veya erkek kuş.
Bu aşk mıdır sizce ?

Aşk dediğiniz kavram tek eşlilikte vardır sadece o da kısa sürelidir.
Tek eşliliğe yönelen hayvanlarda vardır aşk dediğiniz kavram.

Aşkı cinsellikten öte olarak ele alamazsınız.Siz hiç aşık olupta eşinin yanında çocuk gibi uyuyan biri gördünüz mü?

Evlenmenin insanı kısıtlama olduğunu göremeyecek kadar körsünüz evlenmeyi bu kadar övmeniz dahi saçmadır.

Bir erkek veya bayanın cinsel yönden dünyada yaşayan 6 milyar insanı bırakıp kendini tek kişiye hapsetmesidir.

Cinsellik bir zevk olgusu olduğundan seçicidir yani tek kişiye yönlenmesi imkansızdır,zevkleriniz doğrultusunda sadece o kişinin eşine cinsel yönelim bulunacağını söylemek kadar saçmadır.

Sizce evli bir erkek veya kadın sokakta gördüğü herhangi biri hakkında "ne kadar seksi biri " ve cinsel ilişkiye girmeyi hayal ettiğini inkar etmek yalanmıdır değil midir ?

Bu düşüncelerini engelleyen ise onları engelleyen tabudur akıllarındaki.
Alt 19-07-2012, 23:01
Üyeliğini Sonlandırmış

Cumayagittimgelicem´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
peki reçeteniz nedir? herhangi bir ilacı alıp bu söylediklerinizi yapabiliyor muyuz? yoksa yaşam denen şey deneyimlememiz gereken birşey mi?

kavramı yanlış değerlendirmiyor kimse. sadece kelimelere yüklediğin anlam senin için farklı o kadar.
Reçete farklı insanlarla ilişkiye girmek "aldatma" diyede tabir edebilirsiniz.

Veya eş değiştirmedir.(İki evli çift eş değiştirir yani biri diğerinin eşiyle ilişkiye girer)
Alt 19-07-2012, 23:10
Üye

Aldatmalarına gerek yok ki , Dinleri 4 kadına kadar müsade etmiyor mu? hatta bakabiliyorlarsa daha fazlasına ...
Alt 19-07-2012, 23:12
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

xjxmelekxjx´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aldatmalarına gerek yok ki , Dinleri 4 kadına kadar müsade etmiyor mu? hatta bakabiliyorlarsa daha fazlasına ...
4 kadına kadar müsade edilme olayı farklıdır. Herkes için geçerli olan birşey değildir. Daha fazlası diye birşey zaten yok.

Size göre, aldatma veya aldatılma bu kadar basit birşey midir?

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 19-07-2012, 23:15
Üyeliğini Sonlandırmış

4 kadına kadar müsade edilme olayı farklıdır. Herkes için geçerli olan birşey değildir. Daha fazlası diye birşey zaten yok.

Size göre, aldatma veya aldatılma bu kadar basit birşey midir?
Aslında 4 kadınla evlilik konusu hep eleştiriliyor ama bence sınırsız olmalı tabi aynı hak kadınlarada verilmeli.Yani kadınlarda mesela birden fazla erkek eşe yasalar karşısında sahip olabilmeli.

İnsanları hiçbir yasanın kısıtlamaya hakkı yoktur , aynı zamanda dinlerinde.
Alt 19-07-2012, 23:22
Üye

Bence bir sınır olmalı ve bu sınırı da insan koymalı ,

Sevmek ve sevilmek bambaşka kavramlar , çok eşlilik bana göre doyumsuzluğun günümüz kılıfı.
Hayat sadece cinsel arzular dürtüler değildir.Tabi ki bazen başkaları sana çekici gelebilir ama sadakat burada devreye girmelidir.

Buna karşıyım ben , insan duygularını yönetebilme kabiliyeti olan varlıklardır. Değilse bile öğrenmelidir kanımca
Alt 19-07-2012, 23:26
Üyeliğini Sonlandırmış

xjxmelekxjx´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bence bir sınır olmalı ve bu sınırı da insan koymalı ,

Sevmek ve sevilmek bambaşka kavramlar , çok eşlilik bana göre doyumsuzluğun günümüz kılıfı.
Hayat sadece cinsel arzular dürtüler değildir.Tabi ki bazen başkaları sana çekici gelebilir ama sadakat burada devreye girmelidir.

Buna karşıyım ben , insan duygularını yönetebilme kabiliyeti olan varlıklardır. Değilse bile öğrenmelidir kanımca
Duyguları yönetebilmeyi neden bir erdem olarak görüyorsunuz ?Doğrusu başka bir insanın haklarını kısıtlamadığı sürecede bir insanın duygularını yönetmeye çalışması bana göre tamamen tabu kaynaklıdır.
Alt 19-07-2012, 23:37
Üye

Neden erdem olarak görmeyeyim ? Erdem nedir ki ?
Aldatmanın aldatılan kişinin hakkını kısıtlamadığını nasıl düşünürsün.
Ben orada sadakatten bahsediyorum.
Sadakat tek taraflı olduğunda , bir nevi köleliktir. Karşılıklı olmalı ki bir anlamı olsun. Ben bu konuyu yani çok eşliliği savunan erkekleri görünce , Müslümanların 4 eşliliğe bakış açılarından farklı bir şey görmüyorum.
Onlar peygamberlerini baz alıyor , inanmayanlar da bastırılmaması gereken cinsel isteklerin özgürlüğünden yararlanıyor. Yani istenince mutlaka bir dayanak bulunuyor !
Bence farkı yok,
Cesur olun ve gönlümce seks yapmak istiyorum diyin olsun bitsin.

Önerilen Siteler