Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-04-2016, 03:16
Sundance Sundance isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Din siyasete nasıl alet edilir

Youtube aşağıdaki tarzdaki videolar ile dolu.

Ana tema CHP dinsizdir. Müslümanların islam adına AKP'ye oy vermesi şarttır.

Videolar ile ilgili tek tek yorum yapmaya gerek yok. Çok aşağılıkça hazırlanmış videolar.

Alt 29-04-2016, 20:45
kut kut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben, şu "Dinin siyasete alet edilmesi" konusuna anlam veremiyorum açıkçası. Din zaten siyaset demektir. İnsanlarda şöyle naif bir duruş var, sanki din özünde siyasetle ilgisi olmayan bir şeymiş de kimi kötü adamlar bu özünde siyasetle ilgisi olmayan şeyi siyasete alet ediyorlar tüh tüh... Yok be kardeş, din zaten siyaset demektir, ilk çıktığı günden beri böyledir, her din için de böyledir.
Alt 29-04-2016, 23:44
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

kut´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben, şu "Dinin siyasete alet edilmesi" konusuna anlam veremiyorum açıkçası. Din zaten siyaset demektir.
Kismen oyledir de, din siyasettir dediginde, karsilikli ogeleri sorgulamak soz konusudur. Mesela bu basliktaki icerige yonelik, 6. sinif bile sayilamayacak sekilde, dinin siyasete alet edilmesidir.

Nami diger; "Dindar nesil yetistirecegiz" mottosunun ucuz uzantilaridir.
Alt 15-09-2017, 07:00
Engse Hohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Engse Hohol Engse Hohol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ey müslüman, sen diğer olası bütün tanrıları ve dinleri niçin reddettiğini sorgulayıp anlayabildiğinde, benim de senin tanrın allahı ve dinin islamı niçin reddettiğimi anlayarak beni haklı bulacaksın. İslam dini temelinin muhammed'e ve tayyip erdoğan gibi pragmatist insanlara siyasi liyakat ve seçmen tabanı oluşturmak için yine pragmatist insanlar tarafından birikimli sümer, babil, hint ve eski mısır kültürlerinden aşırma yapılarak islamın din etiketiyle, siyaseten yeniden paketlendiği gayet açık ortada.

islamın yıkıma uğraması karşısında müslümanların, el-lah'ı ayakta tutundurabilmek için yalanlar söylemeleri kaçınılmazdır. hohol : aesir
Alt 15-09-2017, 09:35
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu soruyu Türkiye de sormak biraz garip olmuş. Din hayatın her şeyine alet ediliyor. Siyasete Ticarete Hırsızlığa Dolandırıcılığa Tecavüze Ahlaksızlığa. Din in alet edilmediği ne var.

Bence bu bizden çok dindarların dikkatini çekmeli Yoksa Din bütün kötülüklerle bir anılacak.
Örneğin Bir dükkanda arapça veya Türkçe La ilaha illallah yazıyorsa ben o dükkandan alış veriş yapmıyorum Çünkü aklıma hep aldatılacağım geliyor.
Alt 20-09-2017, 16:58
Shutur Nahundi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Shutur Nahundi Shutur Nahundi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Devlet okullarında "andımız" marşı kaldırıldı diye ümitlendik ki bir ideoloji çocuklarımızın beyninde pas tutmayacak artık... ama mâlesef andımız okutması gitti, "İslam yemini" okutması geldi. Çocuklara "Elimizde kuran, kalbimizde iman, müslümanız müslüman, yaşasın islam" şeklinde, andımız okutmasıyla aynı ağırlıkta ideolojiyi dayadılar. Bu islam yemini okutması denilen uygulamanın yayılmasına izin verirlerse, erken yaşta toplumumuzun paslı zihinler yetiştirmesinin önüne geçemeyiz.
Alt 20-09-2017, 20:52
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Beterin beteri var derler ya, iste ispati ortada. Demokratik olamiyoruz, bari humanist olalim, gerci genelde ikisi de yanyana gider.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 20-09-2017, 21:57
manas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
manas manas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

din zaten yönetimin kontrolünde olması esastır, laikler gibi dini insanların vicdanlarına bırakalım biz dünyevi işlerle ülkeyi yönetelim diye birşey yoktur, allah/tanrı kanunlar koymuştur herkes uymalı demiştir, şeri hükümler ancak iktidar gücüyle halka dikte edilebilir, devlet başkanı halifeler bunun için vardır yani dinin içinde siyaset siyasetin içinde din vardır.

***Tanrı mineral de uyudu, bitki de düş kurdu, hayvanda uyandı, insan da kendini buldu ***

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil