Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-09-2009, 20:51
demir_tunc demir_tunc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Değirmenci bahsettiğin konuların Kuran da yeri yok. Dinle de alakası yok. New york ekoominin merkezi olması önemli değil. Şuçun ahlaksızlığın her türlü zorbalığın da merkezi. bu önemli. konumuzla alakalı olan kısmı bu.
Alt 13-09-2009, 20:53
demir_tunc demir_tunc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dinsiz insanlar Allah ın adları gibi bidikleri varlığını ömür oyu inkar etmenin veridği rahatsızlıkla yaşarlar. Dünyadaki en büyü azap budur. Bunun harinde başlarına gelen her olayı tesadüne geldiğini düşündükleri için bunun azabını yaşarlar. kaderin lksünü hiçbir zaman tadamazlar. Allah ın bu insanların sonsuz azabını bu dünyada başlatmasıdır bu...
Alt 13-09-2009, 23:10
unbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
unbe unbe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

demir_tunc´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dinsiz insanlar Allah ın adları gibi bidikleri varlığını ömür oyu inkar etmenin veridği rahatsızlıkla yaşarlar. Dünyadaki en büyü azap budur. Bunun harinde başlarına gelen her olayı tesadüne geldiğini düşündükleri için bunun azabını yaşarlar. kaderin lksünü hiçbir zaman tadamazlar. Allah ın bu insanların sonsuz azabını bu dünyada başlatmasıdır bu...
sevgili demirtunç
yazılarını okurken gülümsemekten alamıyorum kendimi.
nerden çıkartıyorsun ömürboyu azapta olduğumuzu?
kendi adıma kesinlikle allahı inkar etmenin bana bir azap verdiğini söyleyemem.
aksine,allahın olmadığı bir dünya harikulade güzel.
varoluşumun dayanılmaz hafifliğini yaşamaktayım allahsız,kitapsız....mutlu mesut.....

"Varsan,çarp!!!"
Alt 05-10-2009, 22:09
bilirkisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bilirkisi bilirkisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Exclamation rastgele

katrİlyon kere katrİlyon sene tÜm renklerden boyalari alip boŞ bİr kaĞidin Üzerİne rasgele dÖksek hİÇbİr zaman bİr doĞa resmİ oluŞmaz. O zaman resmİ bİle tesadÜfen oluŞamazken canli doĞa 15 mİlyar senede nasil oluŞur?
Buradaki "rastgele" sozcugune dikkat etmek gerekiyor. Aslinda pek cok konunun ve evrimin ozunde olan sey de bu.

Istedigin kadar o boyalari kagidin ustune "rastgele" dokmeye calis, mumkun olmayacaktir, cunku senin "dokme" islemin hicbir zaman icin gercek anlamda rastgele olamaz. Ancak, diyelim ki bilgisayar ekraninin herhangi bir pixeline herhangi bir rengi "rastgele" secerek tum ekrani boylece boyayacak bir program yazabiliriz. Ihtimal hesaplarina gore senin istedigin resmin cikmasi imkan dahilindedir, soyle ki:
1000x1000 lik bir resim olsun bu, ve her pixel icin 1 milyon renk secenegimiz olsun. Dolayisiyla 1 trilyon degisik resim elde edebiliriz. Eger onunuzdeki bilgisayarlardan ve teknolojiden biraz haberdar iseniz, bunun dediginiz gibi abartilacak birsey olmadigini gorursunuz.

Rakamlarin buyuklugune siginip, "bu kadar da tesaduf olamaz, oyleyse allah var" gibilerinden argumanlar cikarmadan once ihtimal hesaplarini dogru yapmak lazim.
Alt 06-10-2009, 00:53
rodof rodof isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Dinsiz insanlar sürekli bir korku içindedirler. gelecek korkusu, sağlığını kaybetme korkusu, sevdiklerini kaybetme korkusu.....

hahahahaha...nereden esinlendiniz ,ben dinlerden soyutlandıktan sonra bulduğum huzuru anlatmakla ifade edmiyeceğim .kesinlikle iyi araştırmaya şartıyla ,dinlerden kendinizi soyutlamanızı içtenlikle tavsiye ediyorum ..yaratıcının varlığını esirane bir şekilde dine bağlamayın .

Bu yüzden sürekli bir stres halindedirler. Bu stres yüzünden de göğüsleri daralır sağlıksız bir görünümleri olur, çok çabuk yaşlanır ve ölürler.

tam tersi bir durum ,huzur buldum özgürlügün degerini kiymetini buldum .stres yok ferahlama var sağlık var samimi olarak söylüyorum dinden koptum sağlık buldum ..

Allah, kimi hidayete erdirmek isterse, onun göğsünü İslam'a açar; kimi saptırmak isterse, onun göğsünü, sanki göğe yükseliyormuş gibi dar ve sıkıntılı kılar. Allah, iman etmeyenlerin üstüne işte böyle pislik çökertir.(6/125)

Panik atak yaşarlar ve nerden geldiği belli olmayan bir korku yaşarlar.
aslında hayata dinlerden koptuğun zaman daha cesur ve kararlı bakmak kaçınılmazdır ,tavsiye ederim sizze deneyin görün esareten kopukluğun ne olduğunu anlarsınız .

Kendisi hakkında hiç bir delil indirmediği şeyi Allah'a ortak koştuklarından dolayı küfredenlerin kalplerine korku salacağız. Onların barınma yerleri ateştir. Zalimlerin konaklama yeri ne kötüdür.(3/151)

http://turandursun.blogspot.com/
selam ve sevgilerimle.
Alt 06-10-2009, 20:13
sansdoute sansdoute isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Aklınca kendini garantiye aldığın için böyle konuşuyorsun.

İnanıyorsan ve Tanrı varsa sorun yok.
İnanıyorsan ve Tanrı yoksa sorun yok.
İnanmıyorsan ve Tanrı varsa sorun var.
İnanmıyorsan ve Tanrı yoksa sorun yok.

İnanmak her iki durumda da avantajlı olduğu için inanmayı seçmek mantıklıdır ama haklı olduğunuz anlamına gelmez. Hatta inançlı olduğunuz anlamına da gelmez, çoğunuz sadece iman etmişsinizdir ve eminim ki her inanan bu fikri aklından geçirmiştir.

Eğer dünya sadece koşulsuz şartsız iman edenlerden ibaret olsaydı, bugün hala ortaçağ karanlığında yaşıyor olurduk.

I'm not a complete idiot.Some parts are still missing.
Alt 24-10-2013, 01:36
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dinsiz insanlar sürekli bir korku içindedirler. gelecek korkusu, sağlığını kaybetme korkusu, sevdiklerini kaybetme korkusu.....

Bu yüzden sürekli bir stres halindedirler. Bu stres yüzünden de göğüsleri daralır sağlıksız bir görünümleri olur, çok çabuk yaşlanır ve ölürler.
Üslubun süper..Gece vakti gülme krizine girdim sayende
Alt 24-10-2013, 01:52
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

NOLAN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Üslubun süper..Gece vakti gülme krizine girdim sayende
Aslinda guleriz aglanacak halimize. Cunku dedigi dogrudur. Bir seye sorgusuz/sualsizbiat etmek en kolayidir. Beyinin dusunmesi ve bu dusuncenin getirecegi uygulamalar asil sorundur.

O yuzden ne kadar bilgin az ise o kadar korkusuz olursun. Cunku kendin bir kul ya da madde olarak kendini baska bir gucun "sefkatli kollarina" birakmissindir.

Iste bunu bekleyenler, seni bu sefkatli koldan mahrum ve korkular icinde algilarlar.

Halbuki insanoglunun kendi kollari ile kendisini sarabileceginin farkinda ve bilincinde degildirler. Sadece kendi dislarindaki nesnel ya da oznel bir sefkatli koller dogaldir ve kacinilmaz ustelik kalitimsaldir.

Aksi zaten kimse kendini kul kole ya da madde meta mal ve de mulk olarak algilamaz.

INSANOGLU NE BIR MULK NE DE BIR KULDUR. Ustelik kendi kendini mulk ver kul yapan da kendisidir.

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 13-06-2016, 11:54
martin martin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

keci´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın paslıçivi

Bu açığa düşen şeylerin bir kısmını Hz. İbrahim söylemiş zaten;
Güneşe, aya, ateşe, putlara bakıp söyledikleri onun islamdan önceki sorgulamalarından örneklerdir.. Yani bu sorulara vermiş olduğu cevaplar yine bu nesnelerin ilah olamayacağının delili..
Bunlar açığa düşmüş oluyorlar..
Bu ibrahimin kıssasını farklı yorumlayan insanlar var,mesela burda anlatılmak istenen hiç bir şeyle özdeşleşmemek,bu şey bir din olabilir,inanç,dogma,öğreti yada düşünce hiçbirşeyle özdeşleşmemek,
mesela buddha nirvana nedir sorusuna boşluk (shunyata)cevabını verir,
keza lao tze tao kavramını boşluk olarak tanımlar bunlar sadece aklıma gelenler,
burda öne çıkan kavram hiçlik yada boşluktur anlatılmak istenen düşünce özdeşliğin bir illusion olduğu düşüncesidir,
şimdi siz ibrahimin bütün özdeşliklerden sıyrılarak islamla özdeşleştiğinini ima ediyorsunuz en azından ben öyle anladım o halde bu islam =hiçbirşey olmalı aksi halde ibrahim tüm putları yıkmış yerine kendi putunu koymuş olur değil mi?
Alt 13-06-2016, 15:30
martin martin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

exxonster´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Konuya hiç dalmadan bir parantez açmak isterim: Herkesin kırmızıyı kırmızı gördüğünü ispatlamamız pek zordur. Ancak verdiğimiz tepkilerde tutarlı olduğumuz söylenebilir. "Qualia" adı verilen kavram üzerinden konuşuyorum, ayrıntı için bakınız: http://en.wikipedia.org/wiki/Qualia

Yani kırmızıyı kırmızı görmekten daha çok, hepimizin kırmızı dendiğinde parmağımızla işaret ettiğimizin aynı olması önemlidir.
Qualia kavramı çok önemli bir kavram ,idealizmi öne çıkaran bir kavram,
ama ben orta yolun yolcusu olduğum için materyalizm ve idealizm bana aynı şeyin iki farklı yansıması gibi geliyor,
yani kırmızı elma algısı her ne kadar nesnel bir algı gibi görünsede içinde öznellik barındırır,yin-yang yasası böyle der,yin-yang evrenin en temel yasasıdır, kanıta da ihtiyacı yoktur her şeyde ve her yerde görülür,
dolayısıyla öznellik ve nesnellik de yin yangın bir sembolüdür,
yani nesnel olan öznel olandan bağımsız değildir,
bu ilişki yumurta-tavuk ilişkisi gibidir,
2'den 1'e indirgenemez,
biri diğerine öncelenemez,hiçlenemez,yok sayılamaz,
2 bir bütündür 2 parçaya ayrılamaz,

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil