Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-03-2010, 19:35
metee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
metee metee isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Yalnızca bir kez dilim tutuldu. Bir adam bana, "Sen kimsin?" diye sorduğunda.(Çamur ve Su )

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Metee ;

Artık bıkkınlık getirdiğinin farkına ne zaman varırsın bilmiyorum ama bana mineralin ne olduğunu öğretecek seviyede kimya bilgisi ve ehliyetine sahip olmadığınız zaten belli oluyor.En nihayetinde kimya lisansına vakıf olan benim.Mineral nedir sizlerden daha iyi bilirim.

"Antibiyotik belirli mineraller ile zenginleştirilmiş bakterilerin vücuda verilmesi demektir" -Metee-

Antibiyotik bir bakteri değildir ki minerallerle zenginleştirilmiş olsun, birde utanmadan vücuda verilmiş olsun.

Metee dostum cehaletten bahsedince alınıyorsun ama bilgisizliğin ortada.Katti suretle size hakaret amacı gütmüyor cahil demem.Konu hakkında bilgisiz olduğunuzu anlatmaya çalışıyorum.

Şayet hakkımda bir araştırma yapmak isterseniz bitirdiğim okulun adını, derecemi, çalıştığım yer ve çalışmalarımı (ilaç firmaları, hastaneler) ayrıntılı bir şekilde, adres ve telefon numaraları ile size bildirebilirim.

2 kere 2 nin ısrarla 5 ettğini söyleyen, hatta "hayır 4 eder" diyene sen git araştır sonrada köşende otur, yorumları oku diyen biri saygıyı nasıl bekleyebilir.

Madem öyle; ne kimyadan anlıyorsun ,ne biyokimyadan.Sen daha antibiyotiğin ne olduğunu bile bilmiyorsun.Git köşende otur.Yorumları oku Metee dostum.

Saygılarımla.

Fatihcrs arkadaş teşekkür ediyorum..

""""NTVMSNBC""""

Bu yaban arıları dişileri yuvalarını toprak içine kazdıktan ve yumurtalarını bıraktıktan sonra, çıkan larvaları beslemek üzere bir balarısı yakalayıp paralize ederek yumurtaların önüne koyuyor. Ancak, toprağın altı, burada yaşayan canlılar ve özellikle yumurta ve larvalar için fazla dost bir ortam değil. Toprak altı sıcak, nemli ve organik madde bakımından zengin olduğundan hem yuvadaki yumurta ve larvalar, hem de yiyecek stokları küf ve bakteri gibi patojenlerin etkisine açık.

Dolayısıyla arıların dişileri yavrularını bunlardan korumak için kendi anten salgılarında barındırdıkları streptomyces cinsinden bakterileri yuvanın tavanına asıyorlar. Yumurtadan çıkan larvalar da tavandaki bu ecza dolabını açarak bakterileri kozalarına sürüyorlar. Araştırmayı yürüten bilimciler, bu yaban arılarının evrim sürecinde sadece antibioyotik üretme yöntemi keşfetmekle kalmayıp, bunları modern tıptaki gibi kokteyller halinde kullanarak etkisini arttırdığını söylüyor.

Max Planck Enstitüsü’nden Johannes Kroiss’e göre yaban arısı temelde Streptomis denilen bir bakteriden yararlanıyor. 'Sıcak bir yuva' edinen bakteri bunun karşılığında dokuz antibiyotik maddeden oluşan bir salgı üretiyor. Bu salgı, farklı türlerde çok sayıda zararlı bakteri ve mantara karşı etkili.

Dişi yaban arısı, Streptomis adlı üretken bakteriyi duyargalarındaki özel haznede yaşatıyor ve çoğalmasına izin veriyor. Daha sonra bu haznedeki bakterili sıvıyı kuluçka hücrelerine sürüyor. Hücrede büyüyen larva da daha sonra koza örerken bu sıvıyı alıp kozanın dışına taşıyor.

Bilimcilere göre bu bulgu, yeni antibiyotik tedavilerinin geliştirilmesinde önemli rol oynayabilir.

""""""""""""""""""""""""""""""

""""NTVMSNBC"""""""""""
Kroiss, farklı türde mikroplarla savaş için değişik antibiyotik karışımları kullanma yönteminin modern tıpta da kullanıldığını, yaban arılarınınsa bunu belki milyonlarca yıl süren evrim süreci boyunca mükemmelleştirip kullandığını söyledi.
"""""""""""""""""""""""""""""""
Bu kısım ise evrimcilerin kendi mal etmek istediği kısımdır.
İlk önce böyle diyorlarda şimdi böyle oldu da evrim onlara ders verdi.

Saygılarımla MeTeE

[Mt]METEE[/Mt]Kalp ne ile doluysa,dudaklardan 0 dökülür gider.Goethe
EVRiM HAYALGüCüDüR?...
Alt 04-03-2010, 20:27
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

mete kardeş...

işine gelen yeri alıp gelmeyeni böyle reddetmek oluyor mu ama ilahi dostum.. alemsin

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 04-03-2010, 20:31
Üye

Bulunduğu yer: Yalnızca bir kez dilim tutuldu. Bir adam bana, "Sen kimsin?" diye sorduğunda.(Çamur ve Su )

uyar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
mete kardeş...

işine gelen yeri alıp gelmeyeni böyle reddetmek oluyor mu ama ilahi dostum.. alemsin
Geri kalanı evrime bıraktım sen bakarsın.

Aslında benim daha öncelerden yazdığım konu üzerine aldım.Dikkat et..Yani yazının devamı niteliğinde olmuştur.

Saygılarımla MeTeE

EVRiM HAYALGüCüDüR?...
Alt 04-03-2010, 20:35
Kıdemli Üye

bu olay doğal seçilimle yapay seçilimi çok iyi anlatıyor....

aynı bizlerin iyi süt veren iyi yumurta veren hayvanları seçmemiz gibi...

biz bunu hızlı yapabiliyoruz ama doğal şartlarda milyonlarca yılda oluşuyor...

antibiyotikler de öyle... insanoğlu mekanizmayı çözünce bunu kendi hızlı yapabiiyor..
yani yoktan varediş değil bu zaten olanı çözmek.evrim de böyle zaten olanı buluyoruz.. bilim bu değil mi zaten ...

Alt 04-03-2010, 20:45
Üye

Sevgili uyar

Daha öncelerde başka bir evrimci arkadaş ile bu konu üzerinde tartışıyorduk.
Benim anlatmak istediğimi Fatihcrs arkadaşın yazı net bir şekilde anlatmıştır.

Evrim yok burada daha önce var olan savunma mekanizmasını anlatmaktadır.

Yani insanoğlunda ise bağışıklık sistemi koruma yolu ile zararlı bakteriler ile savaşıyor..

Ama bağışıklık Fabrikasyonu zarar görmesi veya zayıflamasıyla birlikte insan artık kendini koruyacak durumda olmadığı için zararlı bakteriler güç kazanarak o bölge daha fazla zarar verme durumuna gidiyor..
Aslında verilen ilaç ise sadece beyin ve bağışıklık sistemi arasındaki kopan durumu uyarmak amacı ile verilmektedir.

Evrim bunun neresinde ben onu anlamadım.. ders vermiş olabilir. Ama bu derste bakteriler orada değillerdi.

Sen savunma diğer adıyla bağışıklık sistemin kendi koruma kısımı anlamak istemiyorsun galiba...

Diğer yazıları oku cevaplar orada bulacaksın..

Saygımlarımla MeTeE

EVRiM HAYALGüCüDüR?...
Alt 04-03-2010, 20:54
Kıdemli Üye

metee´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
...Evrim yok burada daha önce var olan savunma mekanizmasını anlatmaktadır.....Yani insanoğlunda ise bağışıklık sistemi koruma yolu ile zararlı bakteriler ile savaşıyor..
Aslında verilen ilaç ise sadece beyin ve bağışıklık sistemi arasındaki kopan durumu uyarmak amacı ile verilmektedir..
bi dakika mete kardeş...
şimdi sen antibiyotiklerin sadece bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeye mi yaradığını söylüyorsun??

bana antibiyogram nedir söyler misin lütfen??

metee´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
...Evrim bunun neresinde ben onu anlamadım.. ders vermiş olabilir. Ama bu derste bakteriler orada değillerdi.
biraz eline petr kutusu almış olan ve bakteri ekimi yapmış olan evrimin burada nerede olduğunu anlar....dimi??

Alt 09-03-2010, 03:00
Fatihcrs Fatihcrs isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Aslı Tolun’un Mutasyon Yanılgısı:

Programın “Sentez” bölümünde, Yiğit Bulut Aslı Tolun’a faydalı bir mutasyon örneği olup olmadığı sorusunu yöneltmiştir. Bu soruya Aslı Tolun, bakterilerin antibiyotik direnci kazanmasını örnek vermiştir.

Bakterilerin antibiyotiğe karşı direnç kazanmalarının, evrim teorisiyle hiçbir ilgisi yoktur. Çünkü bakteri, yeni bir organ kazanmaz. Kazandığı direnç, onu başka bir canlıya dönüştürmez. Bakteri, yine bakteridir.

Antibiyotik direnci, evrime değil evrimcilerin çaresizliklerine delildir.
İnsan da, çeşitli hastalık hallerinde antibiyotik almaktadır ama bu sadece onun bağışıklık sistemini güçlendirir, başka bir canlıya dönüştürmez, evrime uğratmaz.

Grip virüsü de her yıl antibiyotiklere karşı direnç kazanmaktadır, ancak grip virüsü yine grip virüsüdür. Başka bir varlığa ya da canlıya dönüşmez.

Aslı Tolun, bir genetikçidir. Ve bir genetikçinin en iyi bildiği konu, mutasyonların genlere verdiği hasarlardır. Mutasyonların %99’u zararlı, ve %1’i de etkisizdir.

Bugüne kadar tam 150 yıldır meyve sinekleri üzerinde deneyler yapılmıştır. Radyasyon vererek mutasyona uğratmaya çalışmışlardır. Bu deneylerde, sinekler ya kör, ya sakat kalmış ya da ölmüştürler. Mutasyonların ekleyebileceği en fazla bilgi, üçüncü bir kanat olabilir. Ama bir kuyruk ekleyemez, ya da gözünü ahtapotunkine benzer bir göze çeviremezler.

Çünkü, DNA’da mutasyona karşı koruma mekanizmaları mevcuttur. (Bu mekanizmalara önceki bir yazımızda değinmiştik) Genlerde, “değişikliğe müsaade etme” sınırları vardır. Bir kuş, şahin gibi çok iyi bir görüşe sahip olabilir, devekuşu gibi hızlı koşabilir, karabatak gibi suya dalıp çıkabilir, etle beslenebilir, otla beslenebilir ya da tavuk gibi uçamayabilir. Bunlar, tür içerisindeki çeşitliliklerdir. Ancak, hiçbir zaman -ne kadar milyon yıl beklenirse beklensin- bir kuş, bir balığa dönüşmez ya da bir kurbağa olmaz.

Kaza ve Kaderi inkar edenin inkarı bile, bilki, Kaza ve Kaderdendir.www.evrimkomedisi.com
Alt 10-03-2010, 01:48
Üye

uyar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bi dakika mete kardeş...
şimdi sen antibiyotiklerin sadece bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeye mi yaradığını söylüyorsun??

bana antibiyogram nedir söyler misin lütfen??

biraz eline petr kutusu almış olan ve bakteri ekimi yapmış olan evrimin burada nerede olduğunu anlar....dimi??
Sevgili uyar
Arkadaşım Antibiyogramı ne olduğunu biliyorum bu senin evrimin ile ilgisi yoktur.
Aslında benim bahsettiğim konu üzerine gidilmek için bir çeşit testler yapılmaktadır.
Bunlar nelerdir.
-->Mikropların hangi antibiyotik ile önleyeceği veya azaltacağını ortaya koyan biyolojik metod.
-Benim diğer yazıları takip etmişsen bu konuya yakın bir yazı yazılmıştır.Bu dirençin ortada kaldırılması veya azaltılması için gereken test yapılacaktır.Test doğrultusunda hedef noktaya doğru gidilmektedir.
Örneğin:
Antibiyotik Direnç geçiren bir hasta gördüm..
Böbreklerden sorun yaşadığı için yara olan yerlerde direnç gerçekleşmiştir.
Bu direnç geçiren bölge devamlı temiz tutulmasına rağmen bu yara bölgesi neden dirençli bakteriler oluşturmuşdur diye baktığımızda kişi
-->Böbreklerde sorun yaşıyor.
-Böbrekler kana karışan zararlı maddeleri dışarıya atmak için kullanılıyor.Ama böbrek sorunsuz çalışsaydı o zaman kan içindeki zararlı maddeler idrar yolu ile dışaraya atılacaktır..
-->Bağışıklık sistemi fabrikasyonu zarar gördüğü için ilk önce böbrek ve bağışıklık ile başlayan tedavi uygulanır.
-işte burada Antibiyogram denilen biyolojik test süresi içinde hasta takip edilir.

Hastamıza verilen ilaç ise ;
--Kan sıvılaştırıcı
--Böbrekler için Serum
--Yara devamlı pasuman
--Böbrekler için ayrıca tedavi yapılır.
--v.s gibi Tedavi malzemeleri kullanılır.
-Yara bölgesindeki bakterilerin yaşam alanlarını tehdit ederek hasta şifai duruma doğru gidecektir.

Tetrasiklin Antibiyotik yapısıdır.

Tetrasiklin, Streptomyces Rimosus isimli bakteri tarafından üretilen bir antibiyotiktir. Bir çok bakteriyel enfeksiyonlarda kullanılır. Tetrasiklinler bugün bir grup antibiyotiğe verilen genel isimdir, tetrasiklin de bu antibiyotiklerden birisidir.

Fatihcrs arkadaşa tekrar teşekkür ederim.Gerekli olan yazı gelişmiştir.

Saygılarımla MeTeE

EVRiM HAYALGüCüDüR?...
Alt 14-03-2010, 04:29
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

http://blip.tv/file/1155795

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 14-03-2010, 13:48
demir_tunc demir_tunc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bakterilerin bir kısmı zaten hayatları boyunca muhatap olmadıkları bir antibiyotiğe bile dirençlilerdir. bir bakteri popülasyonuna antibiyotik uygulanınca hayatta kalanlar kendi aralarında çoğaldıkalarından, o popülasyon, o antibiyotiğe bağışıklık sahibi bakterilerden oluşur. Burada ne evrim var ne mutasyon var. Normal bir olay var. Gerizekalılar oluyo biyolojik olarak hasta oluyolar mesela. Ona bile anlatsan bunu çok rahat anlar.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil