Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Diğer Bilimler > Arkeoloji

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-05-2009, 12:08
Ayejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ayejj Ayejj isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bogazici´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yonaguni nin yaklasik 10 000 yillik oldugu Prof. Kimura tarafindan soyleniyor...degisik arastirmalari da var..yazilari karsilastiriyorlar..
rosetta stone
Sn bogaziçi resimdeki şekiller ilk bakışta benziyormuş gibi dursada aslında tam olarak benzemiyor.Belki sizde fark etmişsiniz.
Detaylar bence önemli ,kabaca bakarsak herşey birbirine benzer.
Alt 03-05-2009, 16:35
Akhenaton
Üye Değil

Serdar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ayrıca bak: Tek hücreli bir canlı nasıl oluşur, evrilir? Bozulmuş doku parçacıklarından, dirim kabarcıklarından, organik madde yığınlarından nasıl türer? Bilim forumunda[bu forumda] "Kanser W. Reich" başlığı altında 450 sayfalık bir kitabın özetini çıkarmaktayım. Belki senin gibi insanlar okur diye ümit etmiştik, meğer yanılmışız. En büyük evrimciyim diyen birisinin bile kıçını zorlayıp okumaya niyeti yok. E, genetik var ya, gizemsel virüsler, dışardan gelen bakteriler var ya, gelip nasıl olsa insan vücuduna girip, oraya birkaç gen parçası aktarıp kansere neden oluyorlar ya? İşte günümüz klasik bilimi denen şey durmadan insanlara ve sana bunları pofpoflar durur. Onların, üç-beş kimyasal maddenin tüm dünyayı, tüm canlı bedeni değiştirebileceğine inandırır. Onları oku dur sen, okumaya devam et.
Kısaca ilk canlıyı ispatladığınımı anlamalıyım bu yazından.Çok dolandırdığın için konuları anlamakta zorluk çekiyorum,

net yaz....

İlk canlının oluşumunu bilim buldumu !!???
Alt 03-05-2009, 16:43
Akhenaton
Üye Değil

Sana o kadar soru sordum, hiç birisine cevap vermeden, aynı şeyleri tekrar edip duruyorsun. O yazarların birçok konuşmalarını dinledim, yazılarını okudum. Belirli aralıklarla internetten ara sıra onların hakkında yeni bir haber, yazı vs var mı diye kontrol ederim. O insanlarla ciddi şekilde ilgilenen insanlarla muhattabım.

Ben sana şunu söylüyorum:

Uzaylıların varlığını kanıtlayabilmek, evrimi yalanlayabilmek için, o insanların bulgularını dolaylı yoldan kullanıyorsun. Kendi gizemsel felsefelerine alet ediyorsun.
Sedar alakasız başlıklarda alakasız şeyler soruyorsun ki , dikkat edersen başlık harici hiç konumda detaya girmeden farklı başlıkta konuyu ele almak istiyorum,çünkü arada kaynayıp gidiyor.Sense her şeyi çorba yapıyorsun kimseye bir faydası dokunmuyor.

. O uzaylılarla ilgili yazılarını okuduğun, bilim adamı dediğin insanlardan duyduysan bunları, demek ki bu onların bilim adamı değil, şarlatan olduklarını gösterir.
Valla kim bilim adamı kim şarlatan bunun ölcüsü Tc forum alemi değil.Kaldı ki nobel ödüllü insanlar var.

Tamam ben senin ne demek istediğini anladım. Şimdi sana sadece basit bir bilimsel yazıyı alıntılayacağım sadece şimdilik. Gen neymiş, genetik neymiş belki biraz haberin olacak:

Bununla ilgili başlık aç, benim farklı yöntemle söylediğimi sen başka dille anlatmışsın fark bu.Konudan uzaklaşma,

Konumuz Jima ve Evrim sürecinde insana yazılan tarih.batı bilim adamları bugün yoğun olarak bunu tartışırken daha biz başlayamadık bile.
Alt 03-05-2009, 17:52
Ayejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ayejj Ayejj isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

UFO spekülatörleri NASA'nın Mars'tan geçtiği uydu fotoğraflarından birinde insana ait olmayan bir kafatası belirlediklerini iddia ettiler.

İlk bakışta taşların bulunduğu bir çölü andıran görüntülerde göz çukurları olan ve garip bir şekilde kafatasına benzeyen bir cisim görünüyor.

Öyleki UFO takipçileri bunun bir Marslı'ya ait olabileceğini öne sürüyor.

İnternet forumlarında mizah malzemesi olan fotoğrafla ilgili tartışmalar yapılıyor. Spirit adı verilen NASA kamerasıyla çekilen fotoğraftaki cismin göz çukurunun yanı sıra dar ve sivri bir ağızı varmış gibi görünüyor. Bu nedenle cismin etobur bir hayvana ait olduğunu iddia edenler de mevcut.

Burun bölgesi geniş olan cismin boynuna kadar toprağa gömülmüş bir iskelet olduğuna inananlar da var.

Konuyla ilgili sorulardan bunalan NASA, fotoğraftaki cismin taştan başka bir şey olmadığını açıklamak zorunda kaldı.
http://www.cnnturk.com/2009/bilim.te...7.0/index.html

Sn Akhenaton marsta hayat olmadığını biliyoruz. Peki şimdi bu kaya parçasını kimler oymuş kimler yapmış.Demekki bazen insanı hayretler içerisinde bırakabilecek tesadüfler olabilir. Buna yonaguni kayasıda dahil.
Alt 03-05-2009, 20:20
boğaziçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
boğaziçi boğaziçi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sayin ayejj,
o fotograf (yukaridaki)su ltindaki bir tastandi..bilim adamlari karakterleri arastiriyorlar....

ben turkceye cevirdim..soldaki yontu insan kafasi,birkac fit uzunlugunda, guney yonaguni adasi(prof.masaaki kimuradan alinmis) sagdaki,bir gurup yalin hieroglif,yeralti enkazindan(prof m.k.)

``biz daima hakikati arayan ve onu buldukca ve buldugumuza kani oldukca ifadeye cur`ret gosteren adamlar olmaliyiz.``mustafa kemal ataturk
Alt 04-05-2009, 13:40
AYATA AYATA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

1....Dünyanın kutupları en azından bir kere değişmiştir diyen bilim adamları var kanıtları ise dağ başlarındaki denizden binlerce mil yukarılarda bulunan deniz kabuklulularına ait fosiller......şu an bulunan ay dünyamızın kaçıncı Ay'ıdır....

2. Dinazorlar çağı milyonlarca yıl sürmüştür o milyonlarca yıl boyunca hiç bir tür evrimleşememişmidir acaba...yoksa evrimleşip kendini yok etmiş olamazmı?

3. İlk memelinin ortaya çıkışı ile ilk insanın izlerinin bu dünyada ortaya çıkışı arasında kaç milyon yıl vardır....ilk insan ile çağdaş insan arasındaki süre ne kadardır...geleneksel bilim 10000 yıl önce taş devri idi der onbinyıl içinde bu duruma gelen insan oğlu şaşırtıcı değilmi... o karanlık çağlar boyunca milyonlarca yıl boyunca ne oldu kaç uygarlık var oldu, kaç uygarlık yok oldu....
Alt 07-05-2009, 14:50
OQONUC OQONUC isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Bu konulara ilgi duyanlar,

Yonaguni adası ve sanıırm okiawa daki bulguların yıllardır neden batı bilim adamları tarafından yasaklandığını da araştırmalıdırlar.

Buradan belki yazıya bir kesin ve net delil çıkmayabilir. Ki bence çıkar. Ama asıl önemlisi, Bilimin nasıl bir silah olarak, farklı bir inançsızlığı empoze etmek için beyin yıkama aracı gibi kullanıldığının delilleri kesin olarak bulunabilir.

Bir de sümerlerdeki yazı meselesi var. Bu konuda dayatılmış bilgilerin dışında Doğu kültürü ve yazıları hakkında aynı oranda bilgi sahibi olmadan kesin yargıya varmak pek mantıklı değil bence.

Bence Akheneton aşılanmaya gelmeden önceki tarihi farklı bir başlıkta incelemeli, Serdar ise bu konuya Aşılamaya gelene kadar ki zamana evrimsel süreç veya canlılığın oluşumu ile ilgili son tahlilde bilgilerini aktarmalı.

O aşama geçtikten sonra, artık bu canlı ne olmuş, uzaylımı dürtmüş, kendine mi dürtmüş, ol denmiş olmuş mu; apayrı bir başlıkta incelenmeli.

Boğaziçi arkadaşı ise çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Eğer lütfederlese benimde çok ilgilendiğim bu konu ile ilgili karşılıklı bilgi paylaşımını kendisine teklif ediyorum.
Bana özelden ulaşmanızı rica ediyorum sayın boğaziçi.

Selamlar
Alt 29-08-2011, 23:17
yalnizs yalnizs isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

doğa dikdörtgen formlar üretmez. bu yapı insan elinden çıkmadır. japonya savaş öncesi dünyanın en önemli platin ihracatçılarından biriydi denizden platin çıkarıyorlardı, kayıp bir uygarlığın su altında kalmış kalıntılarından çıkarıyorlardı bunları savaş sonrası o karasulardan çekilince çıkaramadı. amerika ve avrupa dünyaya yalan söylüyor oralarda batık bir uygarlık var bence, örtbas etmek için herşeyi yapıyorlar. hindistanda hint okyanusunda onbinlerce yıllık batık şehirler bulundu hemen üzeri kaptılıyor. güneş doğudan yükselir balçıkla sıvanmaz.

sayın boğaziçi yıllarıdr araştırmalar yapıyorum elinizdekileri benimle özelden paylaşırsanız çok sevinirim, ben de sizinle paylaşırım teşekkürler

Brahma kendini feda ederek zerreciklere bölündü ve evreni oluşturdu; her varlık özünde Tanrı Brahma'nın zerreciklerini taşır.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil