Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika > Aktüel Haberler

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-12-2018, 18:45
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Turdur;''kapitalizm kötü'' diyorum,karşımdaki kişi ''ama sonra ne olacak?'' diyor..Ne bileyim,sonra ne olacak?Ne olacaksa olacak,belki daha da kötü bir şeyler olacak,bunu bilemeyiz ki..Önemli olan kapitalizmin kötü olduğu gerçeğini kabul etmek..
Ben ''din kötüdür'' diyorum,siz de ''insan beyni ne olacak?'' filan diyorsunuz..İş olacağına varır,bu kadar paniklemeyin..
Felâsife;''din ortadan kalksın,camiler/kiliseler yıkılsın'' demiyorum..Demek istiyorum ama saçma/duygusal bir söylem bu..''Şu din meselesini bir anlayalım artık'' diyorum..

Tavrınız tipik Avrupalı tavrı..Asla kabul edemem bunu,asla..Bana ''Faşizmi savunuyorsan,bu ışidlilerden ne farkın var?'' diyorsunuz..Ben bu ışidlilerden kurtulmak adına,bir takım faşist tutumların muhakkak yapılması gerektiğini savunuyorum..Beni bu yüzden faşist ilan edecekseniz edin..
Daha önce dedim..Toplum denilen şey,faşistliğe başvurulmadan inşa edilemez ve devam ettirilemez..

Birkaç örnek verdim ama anlatamıyorum derdimi demek ki..Bir ilaç bana fayda sağlıyorsa ve bu ilacın başkalarına zarar verdiğini biliyorsam da,bu ilacın alternatiflerine bakmam lazım veya ilacı bırakmam lazım..Bu söylediğim çok basit bir şey..Çok vicdani bir şey..Bu bakımdan Müslümanların sorumluluğu tabi ki var..Nasıl yok diyeceksiniz?Ben bunu karalamak adına söylemiyorum ki..Elimde böyle düşünmemi sağlıyacak argümanlar var..Ayetler,hadisler,1400 yıllık tarih,günümüz gelişmeleri..vb
Bana itiraz edecek kişinin elinde hiç bir şey yok..Tamamen subjektif çıkarımlar/yorumlar..

Ben ''insanlar değişmez'' demedim,yazdıklarımı sağa sola çevirmeyin lütfen..''Dogmalar değişmez..''
Dediğim bu,demek istediğim bu..

Niye tepeniz attı?Çünkü yakınlaştınız..Uzak olunca tepeniz atmıyor ama..Mesela yaşadığınız mahallede bir yangın çıksa,tedirgin olursunuz,çünkü yakınsınız..Size uzak bir ülkede yangın çıksa,umurunuzda bile olmaz..
Bu bakımdan meseleye yakınlaşınca,az empati yapınca,tepeniz atacak tabi..

''Haklılık'' konusunda da yanılıyorsunuz..Ben haklı olayım diye yazmıyorum ki..Siz haklı olun,yeter ki beni ikna edin,bana bir şey gösterin,bir şey anlatın..Burada haklı olma yarışması yapmıyoruz..Fikir alışverişi yapıyoruz,hepsi bu..Ben bildiğim konuda yazıyorum,fikrimi belirtiyorum..Tabi ki bildiğim bir konuda yazarken,bilmediğini bildiğim kişileri tespit edebilirim..Çünkü konuyu biliyorum..Konuyu bilmek,beni haklı yapmaz ki..

Dediğim gibi,tipik Avrupalısınız..Avrupalılar da aynen sizin gibi düşünüyorlar..''Kızımın yasını tutarım ve gömerim'' diyorlar..Hepsi bu..Demokrasi diyorlar,insan hakları diyorlar,hukuk diyorlar,ülkelerine dolduruyorlar göçmenleri..''Sorun islamda değil,insanlarda'' diyorlar..Falan filan..Hepsi ZIRVA..Konuyu bilmiyorlar,konuyla yakından bir alakaları yok..Konuya uzaklar işte..

Şu açtığım konuyu dikkatlice bir okuyun;
https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=40251

Sizden bağımsız olarak biraz daha yazayım konuya..Konuyu bilmeyenler,dikkat etsin yazdıklarıma..İsteyen olursa,her cümlemin kaynağını bulur getiririm..
Konu içinde ayetlerden kısaca bahsettim..Ayet konusuna girmeyeceğim..

Hayatları boyunca Müslümanların Muhammed'i taklit etmek gibi bir amaçları vardır..Muhammed'in çok evlilikleri veya Muhammed'in katıldığı savaşlar,müslümanların taklit etmesi gereken gerçekliklerdir..Evlilik konusunda veya Dünyevi savaş konusunda Muhammed'i kimler taklit ediyor?Bunu tahmin etmek zor değil..

Evlilik konusu bir kenarda dursun,konumuz ŞİDDET..
Cihat konusuna filan girmeden,bu konuda iki örnek vereceğim..
1-Müslümanların taklit etmesi gereken Muhammed,uhud savaşında amcası Hamza'nın öldürüldüğünü görür ve şöyle der;''Eğer Allah herhangi bir yerde,Kureyşli müşriklere karşı bana zafer nasip ederse,onlardan otuz adamın burnunu ve kulaklarını keseceğim..''
Taklit edilmesi gereken kişi,aynen böyle bir cümle kuruyor..Burada savaş konusuna filan değil,zaferden sonra yapılması istenen şeye odaklanın..Savaş oluyor ve zafer kazanılıyor..Haliyle alınan esirler veya yaralanan müşrikleri düşünün..Bu anda,savaş bittikten sonra,burun ve kulak kesilmek isteniyor..
Bunları bilmeden,ışidi filan anlamanız mümkün değil..!
2-Müslümanların taklit etmesi gereken Muhammed'in bizzat ölüm emri verdiği kişiler var..Kim bunlar?
-Dinden çıkanlar..
-Alaycı şarkı söyleyenler..

Bu mürtet konusu çok önemli..Mürteti,siz dinden çıkma olarak algılayabilirsiniz ama her Müslüman böyle algılayacak diye bir kaide yok..Kimisi dine hiç girmemiş kişiyi de mürtet kategorisine ayetleri/hadisleri(kafirleri öldürün gibi) işaret ederek sokar ve bu kişinin taklit dolayısıyla öldürülmesi gerektiğine karar verebilir..

Şarkı söyleyen kadınların öldürülmesi gerektiğini söyleyen Muhammed'i Müslümanlar taklit etmek zorundalar..Bu bir zorunluluk..Bir tercih/seçim şansınız yok..Buradan şunu anlıyabilirsiniz;Fitne çıkaran herkes öldürülmek zorundadır..Kim fitne çıkarır veya çıkarma ihtimali vardır?Gayrimüslimler..!

Kuran'daki Hızır'ı hatırlayın..Hızır bir çocuğu öldürüyor ve diyor ki;''Büyüyünce bu anne ve babasını yoldan çıkarabilirdi..!''

Işidin veya boko haramın veya el kaidenin niye gayrimüslimleri öldürdüğünü anlıyor musunuz?Bence anlamıyorsunuz..Ben kendi kendime yazıp duruyorum
Alt 24-12-2018, 19:00
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu müslimlere acımak yok hepsini keselim.

Ahlaksıza bu konuda katılıyorum müslimler acımaz muhammed nası mekke medine anasını bellediyse öyle yaparlar.
Müslimlere vurun kankiler.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 24-12-2018, 19:42
Üye

NikolaTeslis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu müslimlere acımak yok hepsini keselim.

Ahlaksıza bu konuda katılıyorum müslimler acımaz muhammed nası mekke medine anasını bellediyse öyle yaparlar.
Müslimlere vurun kankiler.
Ben öyle mi dedim?
Ben yazılanları ortaya koyuyorum,hepsi bu..Ayetlerde/hadislerde yazanlar böyle diyorum,hepsi bu..
Önce bu ayetlerde/hadislerde yazan neymiş,ne denilmek istenmiş,bu konuda bir mutabakata varmamız lazım..
Böyle bir forumda bile,müslüman olmayan üyelerle bile anlaşamıyorum ben..Önce bir anlaşalım..Daha biz kendi aramızda anlaşamadık ki,bir de müslümana islamı anlatacağız..
Alt 24-12-2018, 19:55
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

İslamda şiddeti-her türlü ayrımcılığı kesin şekilde reddeden, çoğunluğun dahil olduğu protestan mezhep doğması artık bir zorunluluk haline geldi. İslamcı münevverlerin neredeyse hiç biri bunu istemez, istiyorsa bile dile getirmez-getiremez, ancak ağızlarının içinden "gerçek İslam bu değil" diye mıy mıy ederler. Oysa İslamın bu ne idüğü belirsiz hali insanlığa çok zarar verdi-veriyor.

Böyle süremez, tüm Dünyada selefi-hadisçi-hurafeci anlayışın engellenmesi, buna paralel Kuran ayetlerinin tarihsel olduğunun, artık geçerli olmadığının altı çizilmesi gerek.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 24-12-2018, 20:19
Üye

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İslamda şiddeti-her türlü ayrımcılığı kesin şekilde reddeden, çoğunluğun dahil olduğu protestan mezhep doğması artık bir zorunluluk haline geldi. İslamcı münevverlerin neredeyse hiç biri bunu istemez, istiyorsa bile dile getirmez-getiremez, ancak ağızlarının içinden "gerçek İslam bu değil" diye mıy mıy ederler. Oysa İslamın bu ne idüğü belirsiz hali insanlığa çok zarar verdi-veriyor.

Böyle süremez, tüm Dünyada selefi-hadisçi-hurafeci anlayışın engellenmesi, buna paralel Kuran ayetlerinin tarihsel olduğunun, artık geçerli olmadığının altı çizilmesi gerek.
Türkiye'deki İslam'ın kendisini Dünya İslam'ından bu şekilde mezhepsel olarak ayırması gerekiyor. Çünkü Dünya'da İslamafobide de kendimizi topun altına sokuyoruz. Bugün müslümanlar katil vesaire dendiğinde Türkiye'de namaz kılmayan kimlik müslümanları da önyargı altına tutuluyor. Bunu bi deklarasyonla "BİZ DİĞER İSLAMDAN KENDİMİZİ X OLARAK AYIRIYORUZ" diye ayırmaları lazım. Ama zaten İslam senin dediğin gibi böyle olabilir yani İslamcı kimseler bunu istemeyecektir kız çocuklarına el öptürmeyin ninenize bakmayın diyen en-ağır-hakaret herifler kabul eder mi?

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 24-12-2018, 22:39
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
''Şu din meselesini bir anlayalım artık'' diyorum..
Benim açımdan din meselesinin anlaşılmayacak bir şeyi yok, çok zor değil dini anlamak.
Din KAOS demek.
Din insanlara şehirleşme, kurallar dışında, bir şey öğretti, o da "iman ve inkar" denen yep-yeni bir kavramı öğretti.
Bu yeni kavram hakikaten çok özeldi, herkes bunu öğrendi! Hemde çok iyi öğrendi.
Dindar veya dinsiz fark etmez, öğrenmeyen kalmadı.
Ama yanlış öğrendi.

Öğrenemedikleri şey ise, bu iki kavrama sahip çıkmak, KAOS denen şeye sebebiyet verecekti. Öyle ki ben buna "Organize KAOS" diyorum, KAOS Organize bir hale geldi.
Herkes kendince "SANAL" bir korku üretti ve bunu besledi ve beslemeyi de kendine ilke edindi.

Akabinde taraflar, sürekli bu olmayan korkularını bahane ederek, karşıyı sürekli tehdit gördü.
Tabii bu alışkanlık haline de geldi, bir nevi yaşam amacı oldu, kendini tehdit altında görmek istedi hep.
Tehdit edilsin ki var olduğunu hissetsin.

Kısaca Din KAOS demek eyvallah, yanlış değil ama Dini kaldırmak demekte KAOS demek, çünkü KAOS zaten böyle bir şey.

Dikkat edilirse...
KAOS denen şeyi kaldırmak zaten KAOS 'a hizmet etmek demektir, karşı hareket KAOS 'u güçlendirir, başka bir işe yaramaz.
Çünkü onun koyduğu kurallar ile ona karşı hareket demek, anca onun istediği şeyi yapmak demektir.
KAOS'un istediği de tam olarak budur.

KAOS 'un amacı statik huzur dolu bir yaşam değildir ki, amacı sürekli "tehdit" edilmektir. Tehdit edilsin ki KAOS diri kalsın.

Neyse, ben bu konularda zaten yazıyorum, din bu kısaca o KAOS 'a sebebiyet veriyor, merkezinde duruyor ama din kalkınca KAOS kalkar diye bir düşüncede olmasın, bu yanlış seçenek olur.
Zaten üstte anlatığım buydu, onu kaldırmak KAOS'u coşturur.

Peki ne yapmalı o zaman denirse de, insan DOĞA dönmeli, ona bakmalı, onu anlamalı derim.

Zira esas mesele, insanın DOĞA denen şeyi anlamamakta ısrar etmesinden kaynaklanıyor.
Aslında bu KAOS işlerini başımıza saranda DOĞA buna adım gibi de eminim, atmosfer böyle çünkü. Söylediğim şey afaki gelecek ama tam olarak olan da bu.

İnsanlar kendi küçük dünyalarında sıkışıp kalmışlar, örnek aldığı da insan, düşman kesildiği de insan. Okuduğu da insan, yazdığı da insan.
Varsa insan yoksa insan yani. Muhatabı hep insan.

Doğa bunu istemiyor, insan kabuğunu kırsın istiyor, haliyle gölgesiyle savaşmak yerine, varlığıyla dost olsun diyor.
Bu halimizle diğer hayvan türlerinden hiç bir farkımız yok, insan olmanın bir ayırdı yok.

Kısacası, KAOS'u bitirip sonra DOĞA yı anlarız diyen olursa, boşa heves etmesin, böyle sâf bir DOĞA yok. DOĞA yı anlamadan KAOS bitmeyecek.
DOĞA kendinin anlaşıldığı gün, KAOS 'u bitirecek.

Bu sözler tuhaf mı geldi?
Doğada KAOS yok, bu tuhaf değil mi?
KAOS insanlar arasında, bu daha tuhaf değil mi?

Dediğim gibi çözüm DOĞA da.

---

Geçenlerde Ateizm diye bir şey yok dediğinde, bu söze bayılmıştım, çünkü DOĞA da insandan olan hiç bir şey yoktur, doğrudur.
İnsan, insandan olan bir şeyin olmadığı anladığı gün, KAOS'un bittiği, SULH'un başladığı gündür.

Hasılı işler dönüp dolaşıp DOĞA ya geliyor.

Sevgiler

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 25-12-2018, 00:44
Üye

Felâsife´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim açımdan din meselesinin anlaşılmayacak bir şeyi yok, çok zor değil dini anlamak.
Din KAOS demek.
Din insanlara şehirleşme, kurallar dışında, bir şey öğretti, o da "iman ve inkar" denen yep-yeni bir kavramı öğretti.
Bu yeni kavram hakikaten çok özeldi, herkes bunu öğrendi! Hemde çok iyi öğrendi.
Dindar veya dinsiz fark etmez, öğrenmeyen kalmadı.
Ama yanlış öğrendi.

Öğrenemedikleri şey ise, bu iki kavrama sahip çıkmak, KAOS denen şeye sebebiyet verecekti. Öyle ki ben buna "Organize KAOS" diyorum, KAOS Organize bir hale geldi.
Herkes kendince "SANAL" bir korku üretti ve bunu besledi ve beslemeyi de kendine ilke edindi.
...
Sevgili felasife;dinsizlik diye bir şey de yok..
Bu kavramı yaratanlar da dindarlar..Beni dinsiz veya ateist diye yaftalayanlar dindarlar..Bu kişiler beni öyle damgaladıkları için,ben de kendimi bu kişilere böyle tanıtmak zorunda kalıyorum..Yani aslında ben ne dinsizim,ne ateist..

Siz dinsizliği sanki dindarlığın karşısında görüyorsunuz ama böyle bir şey yok..Burada ayrımcılık yapan,ötekileştirme yapan,düşman yaratan kesim dindar kesim..Her haltı yiyen bunlar..Bizim bir şey yaptığımız yok..Yani kaosa neden olan biz değiliz,dindarlar..Bu kesin..
Kaosa kim neden olur?OKB,panik atak,şizofren,anksiyete hastası olanlar;
https://turandursun.com/forumlar/sho...784#post629784
Dinden kurtulan bir insan,bence sağlığına kavuşan bir insandır..Haliyle doğa denilen şeyi fark ededilmek için,önce dinden kurtulmanız lazım..
Alt 25-12-2018, 00:46
Üye

Sevgili felasife;dinsizlik diye bir şey de yok..
Bu kavramı yaratanlar da dindarlar..Beni dinsiz veya ateist diye yaftalayanlar dindarlar..Bu kişiler beni öyle damgaladıkları için,ben de kendimi bu kişilere böyle tanıtmak zorunda kalıyorum..Yani aslında ben ne dinsizim,ne ateist..

Siz dinsizliği sanki dindarlığın karşısında görüyorsunuz ama böyle bir şey yok..Burada ayrımcılık yapan,ötekileştirme yapan,düşman yaratan kesim dindar kesim..Her haltı yiyen bunlar..Bizim bir şey yaptığımız yok..Yani kaosa neden olan biz değiliz,dindarlar..Bu kesin..
Kaosa kim neden olur?OKB,panik atak,şizofren,anksiyete hastası olanlar;
https://turandursun.com/forumlar/sho...784#post629784
Dinden kurtulan bir insan,bence sağlığına kavuşan bir insandır..Haliyle doğa denilen şeyi fark ededilmek için,önce dinden kurtulmanız lazım..
okbliler, anksiyeteliler ve depresifler derneği olarak sizi kınıyoruz.

Alt 25-12-2018, 00:54
Üye

NikolaTeslis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
okbliler, anksiyeteliler ve depresifler derneği olarak sizi kınıyoruz.
Bu rahatsızlıkları ekonomik sistemler yüzünden geçirmek başka mesele,dini nedenler yüzünden geçirmek başka mesele..
Alt 25-12-2018, 01:00
Üye

Bu rahatsızlıkları ekonomik sistemler yüzünden geçirmek başka mesele,dini nedenler yüzünden geçirmek başka mesele..
Bu sayılanların hepsi için genetik yatkınlık lazım.
okb hakkında yeni konuştuk reiz okb daha da genetik. HTR2A bozuk napalım. seratonin transporterımız nanay glutamatımız nanay.
Şizofreni hele tam genetik.

Uyuşturucu veya zehirlenme yüzünden genetiğin bozulursa geçirirsin. Onun harici kafayı sıyırmaktan geçirebileceğin tek şey kuru depresyon.

Ekonomik durumun çok iyi olur, yaşantın çok iyi olur yine okbsindir yine şizofrensindir yine anksiyetesindir yine panik ataksındır yine depresifsindir. Bu değişmez.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil