Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika > Aktüel Haberler

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-12-2018, 22:43
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Leonardo;şu ateist forumdan bahsetmenize gerek yok..

Kimse arapların kötü olduğunu filan söylemedi..Arapları merak ediyorsanız,şu yazıma bakabilirsiniz;
https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=39267
Konuya emniyeti niye dahil ediyorsunuz?Emniyet filan ne yapabilir?Emniyet dediğiniz şey,bir mevzu olursa,olay yerine gelir..Mevzu yoksa,emniyette yoktur..Burada vahşi bir cinayet işlenmiş ama siz tutup suçu polise atıyorsunuz..Bu ne ya?!
Polis nedir,kültür nedir,siyasetçi nedir,suç nedir,tüm bunları tek tek masaya mı yatıracağız?
Daha polisin ne işe yaradığını,toplumdaki konumunu bile bilmiyorsunuz siz..
Alt 21-12-2018, 22:46
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Turdur;Türkiye'de geçmişte ve günümüzde çok kötü olaylar oldu/oluyor/olacak..Bunu islam dininden bağımsız ele alamazsınız..Siz komplo teorileri filan diyorsunuz da,bu tarz olaylar sürekli oluyor..Gizli servisler,her Müslüman ülkede,arap kılığına girip kafa mı kesiyorlar?!
Muhakkak bazı yerlerde bunu yapmışlardır ama sürekli oluyor,sürekli..

Bir de şöyle bir şey var..Turizm o kadar da kötü etkilenmiyor..Bir müddet insanlar uzaklaşıyorlar ama sonra turizm tekrar canlanıyor..

Bu tarz olaylar neden oluyor acaba?İslam dininin bu olaylarla uzaktan yakından alakası yok..Hristiyanların yaşadığı ülkelerde de,bu tarz olaylar oluyor..Gizli servislerin parmağı var..Dış güçler..Falan filan..Yapmayın..Okuyun..Sosyolog olmanıza gerek yok..


Ahlaksız; bu ayetlere bakıp Rize'de karavanda uyuyan yaşlı turistleri öldürdüler deme. Ya da yukarıda linkini attığım, Gebze'de ki olay. Katil bu ayetleri okuyup cinayet işlemiş deme. Çok kaptırdınız siz kendinizi. İncil ve Tevrat içinde ki şiddet Kuran'dan daha fazladır. Bunun hakkında bir alıntı eklemiştim foruma.
Bunu İslam dininden bağımsız ele almadım, tam aksine bu olay direk Deaş ile bağlantılı ancak ortada öyle bir örgüt yok. Yapay bir örgüt. Bu kişiler cinayet işleyip Deaş'a yüklediler, hal bu ki böyle bir örgüt yok. Bu örgüte atfedilen bir şey varsa ortada, demek ki Müslüman bir yer hedef olacak demektir.
Fas için bir şeyler olacak diyebiliriz. Şayet benim dediğim gibi bir arka planı varsa bize ezberletilmek istenene kanmış oluruz. Bilinçlice işlenmiş ve videoya alınıp propaganda amaçlı kamu oyuna sunulmuş bir video var ortada.
Bana kimse PKK, DEAŞ, BOKO-HARAM ve benzeri örgütler için arkasında dış güçler yok, gizli servisler hayal felan demesin.
11 Eylül İkiz Kuleler saldırısını ayet okuyan Müslümanlar yaptı demesin kimse. Sonra Irak Devletinin elinde kimyasal silah olduğuna ikna ediliyoruz.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 21-12-2018, 23:02
Üye

Turdur;terör örgütlerinin emperyalizmin oyuncağı haline gelmiş olmaları gerçeği,bu örgüttekilerin kafa yapılarını ayetlere/hadislere göre şekillendirmiş olmaları gerçeğini örtmez..

Türkiye'deki cinayetler/tecavüzler,direk islam diniyle alakalı değil tabi ama Türkiye'deki insanların kafa yapısını dizayn eden en önemli şeyin kültür (islam) olduğunu da aklınızdan çıkarmayın..

Kaptırma konusu..Ben kaptırmadım,siz gözden kaçırıyorsunuz,konuyu saptırıyorsunuz..
Mesela ''Çok prof bir şekilde kafa kesiliyor.'' filan..Profesyonelce kafa kesmek nasıl oluyormuş?!
Hemen konuyu dış güçlere filan niye getiriyorsunuz?!
Fas'ta it gibi gezen bir kaç Müslüman,iki kadına rastlıyorlar ve kadınları öldürüyorlar..Hepsi bu..
Alt 21-12-2018, 23:19
Üye

Turdur;terör örgütlerinin emperyalizmin oyuncağı haline gelmiş olmaları gerçeği,bu örgüttekilerin kafa yapılarını ayetlere/hadislere göre şekillendirmiş olmaları gerçeğini örtmez..

Türkiye'deki cinayetler/tecavüzler,direk islam diniyle alakalı değil tabi ama Türkiye'deki insanların kafa yapısını dizayn eden en önemli şeyin kültür (islam) olduğunu da aklınızdan çıkarmayın..
Evet bu örgütler oyuncaktır. Hepsinin emperyalizm için bir görevi vardır. Bu tip videolarla propaganda yapıyorlar. Deaş bunu sürekli yapıyordu.

Türkiye değil bütün dünyada inançlar kültürün bel kemiğidir. Eğer ayetlerde böyle yazıldığı için bu cinayet işlendi dersek o zaman neden Fas'ta daha çok turist öldürülmedi sorusu gelecek aklımıza. Bildiğim kadarıyla Fas komple Müslüman bir ülke ve bayağı turistik bir yer. Büyük ihtimal buna cevap bulmanız çok zor olacaktır.

Kaptırma konusu..Ben kaptırmadım,siz gözden kaçırıyorsunuz,konuyu saptırıyorsunuz..
Mesela ''Çok prof bir şekilde kafa kesiliyor.'' filan..Profesyonelce kafa kesmek nasıl oluyormuş?!
Hemen konuyu dış güçlere filan niye getiriyorsunuz?!
Fas'ta it gibi gezen bir kaç Müslüman,iki kadına rastlıyorlar ve kadınları öldürüyorlar..Hepsi bu..
İt gibi gezen birkaç Müslüman değil bir örgütün militanları. Fas komple Müslüman neden böyle bir haberi ilk defa gördük.

Prof kafa kesme olayına geleyim. Bilmem hatırlar mısınız yıllar yıllar önce Yugoslavya iç savaşı sırasında çok profesyonel işkencelere ve katliamlara tanıklık etmiştik. Bu sistematik işkence ve tecavüzleri işleyen bazı askerler vicdan azabı duyarak kendi kendilerini ihbar etmişlerdi. İdam edilmek için teslim olmuşlardı. Psikolojileri o kadar bozulmuş ki uyku uyuyamadıkları için delirme noktasına gelmiş katiller.
Bunların anlattıklarını duymuştum, bastıkları köylerde ki küçük baş hayvanları ve kendi çiftliklerinde ki domuzları işkence ediyorlar ve en sonunda kafalarını kesiyorlar. Bunları askerlere bilerek yaptırıyorlar ki acıma hislerinin önüne geçebilsinler. Teslim olan genç askerin demesine göre kafa kesmek kolay değil, bayılanlar ya da işi yarım bırakan askerlerde oluyor. Eğitim tamamlandığı zaman çekirdek çıtlatır gibi kadınları sırayla kesmişler. Yüzlerce kafa kesme videosu izledim, yapılan 3 hamle vardır. Bu videoda bu 3 adım uygulanıyor. İzlediğim yüzlerce videoda yarım bırakanları da gördüm. İsterseniz bu olayın videosunu izleyin. Belki fikriniz değişir.

Arthur Schopenhauer
-
Tecrübe
Alt 21-12-2018, 23:25
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Alelade 2 kişi gidip dağcı kafası kesip video çekmez. Bunun dini motivasyonu da olmaz.

1) Akıl hastasıdırlar
2) Teröristtirler

Tecavüz edersin, döversin, laf atarsın, öldürürsün ama gidip kafa kesip video çekmezsin buna hiç bi dini
motivasyon sebep gösterilemez. Bu apaçık terördür ve maksatlıdır.

Video yaymak çook zor iştir, ses getirmek medyaya posta edip dikkat çekmek çok zor bişeydir. Bunu başardıklarına göre
bunun altında gizli hesaplar olduğu bellidir.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 21-12-2018, 23:35
Üye

Turdur;Çarpıtıyorsunuz..Özellikle örgüte odaklanıyorsunuz..
Bunlar Müslüman değil mi?Panteist mi bunlar?Kim bunlar?Ajan mı?Emperyalistlerin kuklaları mı?

Olay bir Müslüman ülkede oluyor..Kafalar kesiliyor..Haliyle aklımıza bu katillerin Müslüman olduğu geliyor..Niye sizin aklınıza hemen emperyalizm geliyor?Çok kaptırmayın kendinizi

Niye sürekli Müslüman bir ülkede,turistler öldürülmüyor diye soruyorsunuz..Cevap vermeye bile gerek yok aslında ama vereyim..Fas'ta veya İran'da..Bir Müslüman,bir turisti öldürürse;muhtemelen öldürülür..Yani bu toplumlarda islamın her alana sirayet etmesi demek,buralarda yaşayan Müslümanların,islamın her emrini yerine getirebileceği manasını doğurmaz..
Buna rağmen,müslüman toplumlarda,turistlere tecavüzün veya turistlerin öldürülmesinin önüne geçilemiyor..Geçilemez..Çünkü dediğim gibi bir GÂVUR takıntısı,bu toplumlarda hep var..
İyi kafa kesiyorlar..Çünkü bir örgüte mensuplar..Alakası yok..Ateş etmek belki böyle değerlendirilebilir ama kesmenin ustalığı filan olmaz..
Kurban bayramında Türkiye'de milyonlarca insan kafa kesiyor..Hem de kasap gibi kesiyorlar..İstisnalar hariç..
Yani iyi kafa kestikleri için,bu Müslümanları ışid filan ilan edemeyiz..
Alt 21-12-2018, 23:38
Üye

Turdur;Çarpıtıyorsunuz..Özellikle örgüte odaklanıyorsunuz..
Bu olay hakkında ki haberleri okumamışsınız.

https://tr.sputniknews.com/asya/2018...-isid-suphesi/

Deaş'a odaklayan ben değilim.

Arthur Schopenhauer
-
Tecrübe
Alt 21-12-2018, 23:44
Üye

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu olay hakkında ki haberleri okumamışsınız.

https://tr.sputniknews.com/asya/2018...-isid-suphesi/

Deaş'a odaklayan ben değilim.
Tamam da,siz Müslümanlıklarının üstüne basılmasından rahatsız gibisiniz..
Bunlar Müslüman değil mi?
Müslüman..
Banane emperyalizmden,ışidden,dış güçlerden,bilmem neden..
Müslüman mı?Müslüman..!
Ayetlerde/hadislerde ÖLDÜR emri var mı?Var..
Gerisi boş laf..
Alt 21-12-2018, 23:52
Üye

Müslüman..
Müslüman mı?Müslüman..!
Gerisi boş laf..
Siz basite indirgediniz. Sıradan bir Müslümanın yaptığı gündelik bir iş gibi.
Ben ise bu örgütlerin Müslümanlık için değil patronları için iş yaptıklarını savundum.
Aynı PKK örgütü gibi.

Arthur Schopenhauer
-
Tecrübe
Alt 21-12-2018, 23:53
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Müslüman..
Müslüman mı?Müslüman..!
Gerisi boş laf..
sputnik fasın yerini bilmiyo yalnız asya demiş. loll
bi de biz olayın altını kurcalıyoruz müslim oldukları belli zati.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil