Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika > Aktüel Haberler

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-12-2018, 23:58
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Siz basite indirgediniz. Sıradan bir Müslümanın yaptığı gündelik bir iş gibi.
Ben ise bu örgütlerin Müslümanlık için değil patronları için iş yaptıklarını savundum.
Aynı PKK örgütü gibi.
Çok belli..Rahatsız olduğunuz çok belli

Yahu,ben Müslümanların gündelik yaptığı bir şey mi dedim..
Bunlar Müslüman değil mi?Müslüman işte..Bu gerçeği ''basit'' bir şekilde kabul etmek çok mu zor?
Somali'de,Cezayir'de,Fas'ta,Ürdün'de veya Suriye'de..Tüm bu ülkelerdeki Müslümanlar,emperyalistler adına cinayet işliyor olabilirler ama bu insanların böyle rahatça hareket edebilmelerinin asıl nedeni,kendilerine empoze edilen toplumsal yapıdır..Bu basit gerçeği es geçip,''em-per-ya-lizm'' söylemi,tipik AHABER söylemidir..
Alt 22-12-2018, 00:01
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Bunlar Müslüman değil mi?Müslüman işte..Bu gerçeği ''basit'' bir şekilde kabul etmek çok mu zor?
Somali'de,Cezayir'de,Fas'ta,Ürdün'de veya Suriye'de..Tüm bu ülkelerdeki Müslümanlar,emperyalistler adına cinayet işliyor olabilirler ama bu insanların böyle rahatça hareket edebilmelerinin asıl nedeni,kendilerine empoze edilen toplumsal yapıdır..Bu basit gerçeği es geçip,''em-per-ya-lizm'' söylemi,tipik AHABER söylemidir..
sayın ahlaksız siz müslümanlığın sevgi,barış dolu yanını göremiyorsanız biz ne yapalım, rabbim gönül gözünüzü açsın inşaALLAH. Dağda soğuktan üşümesinler de rabblerine kavuşsunlar diye kesilmiş günahlarından kurtarılmışlar bunlara bakmadan kurban edilişin kutsalını görmeden hemen önyargıyla yaklaşmayınız. İslamın adam kesmesi bile barış ve sevgi doludur.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 22-12-2018, 00:03
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

NikolaTeslis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sputnik fasın yerini bilmiyo yalnız asya demiş. loll
bi de biz olayın altını kurcalıyoruz müslim oldukları belli zati.
Ahlaksız "Ayet var öldür diyor onlarda öldürüyor" gibi yüzeysel yaklaştı konuya. Aslında çok doğal çünkü ateist sitesindeyiz ve o kadar ayet okuyoruz ki Müslümanlara cevap vermek ya da sorgulamak için, bu sitenin amacına uygun yorumlar getiriyoruz. Yani "Müslüman+Ayet+Cinayet+Müşrik" olarak yorumluyoruz.
Olaya düz mantık yaklaştım, ama Ahlaksız İran'da turist öldürülünce bunu yapan kişinin de öldürüleceğini söyledi. Ancak İran'da Şeriat var.
Müslümanların Allah'ın ayetini uygularken ya da cihat ederken kanunları pek takacaklarını sanmıyorum.
Emperyalizmin kirli elleri verdikleri algılarda çok başarılı oluyor.
Boko-Haram örgütünün olduğu bölgede maden ya da enerji havzası tespit ediliyor ve birden bire bir örgüt çıkıp kız çocuklarını kaçırıyor. Çok ilginç bir şekilde, sanki Amerikan medyası Müslüman dostuymuş gibi Amerika'da kamuoyu oluşturup kız çocukları üzerinden duygu sömürüyor.
Mynamar bölgesinde emperyalistler Çin ile bir anlaşmaya varıyorlar, sanırım yeni bir ticaret hattı kurulacak. Birden bire Myanmar'da katliamlar başlıyor. Sebep?, Müslümanların bir karakolu basıp insanları öldürmesi. Karakol nerede, basanlar nerede ben göremedim kaç yıldır. Myanmar'a eğilmeyen Batı vicdanı Nijerya'da ki kız çocukları için çok duygusal.
Bilmem anlatabiliyor muyum. Anlatmaya çalıştığım buydu.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 22-12-2018, 00:05
Üye

PKK, Deaş gibi örgütlerin arkasında bir oynatıcı yok diyorsunuz, bana pek mantıklı gelmiyor.

Arthur Schopenhauer
-
Tecrübe
Alt 22-12-2018, 00:19
Üye

PKK, Deaş gibi örgütlerin arkasında bir oynatıcı yok diyorsunuz, bana pek mantıklı gelmiyor.
yo o seni dinci zannedip oraya takıldı. senin aslan gibi bir alevi olduğunu bilmiyor.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 22-12-2018, 00:23
Üye

yo o seni dinci zannedip oraya takıldı. senin aslan gibi bir alevi olduğunu bilmiyor.
Elhamdülillah Nikola. 30 dakikadır AHBR izlemedim neler geldi başıma.

Arthur Schopenhauer
-
Tecrübe
Alt 22-12-2018, 00:25
Üye

Elhamdülillah Nikola. 30 dakikadır AHBR izlemedim neler geldi başıma.
Ben AHABER'in Sayın Başbuğ Recep Tayyip Erdoğan (C.C) iyi yansıtmadığını düşünüyorum. Örneğin kendisine adanmış pek program yok. Keşke kendisi bir kanal kursa da sürekli izleme fırsatı yakalasak.

Alt 22-12-2018, 12:55
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Turdur;konuya siyasi/ideolojik yaklaşıyorsunuz..Konunun bu tarafı da önemli ama asıl önemli olan,konunun dini/kültürel/toplumsal yönüdür..Önce bu tarafı bir anlayalım,sonra siyasete gireriz..

Sizin tutumunuz,tipik akp seçmeni tutumu..Hiç kusura bakmayın..

Bu emperyalistler ateistleri/agnostikleri silahlandırıp,bir örgüt kurabilirler mi?Mesele bu..Bu kadar yalın bir gerçeğin üzerini siyasi söylemlerle kapatmaya çalışmamak lazım..
Ben insan denilen şeyden bahsediyorum..Bir insan bir insanın kafasını,sadece siyasi manipülasyon sonucu kesemez..
Bu kafa kesen Müslümanlar,bu eylemler sonucunda zevk alıyorlar,zevk..Niye?Konunun dini yanını bilen insan,anlar bunu..

İran'da veya Suudi Arabistan'da şeriat olması,buralarda insan öldürmenin meşru olduğu sonucunu doğurmaz..Şeriatte olsa,tüm Dünya'nın kabul ettiği,yasaları güvenlik güçleri olan resmi bir devlet var karşımızda..

Fas'taki bu manyaklar,muhakkak yakalanıp hapse atılacaklardır veya öldürüleceklerdir..Niye?Dünya'da baskın olan tek şey ekonomi de ondan..Ekonomi uğruna,insanlar dinlerini/inançlarını bir kenara bırakırlar..Kafir öldürmek bir Müslüman için Allah'ın bir emri olsa bile,ekonomik anlamda Müslümanlara bu hareket zarar vereceği için,tüm Müslümanlar bu eylemden uzak dururlar..Tüm bunlara rağmen,sürekli Müslümanların yaşadığı yerlerde kafirler öldürülüyor,kafirlere tecavüz ediliyor..vb
Siz sanki öyle bir anlatıyorsunuz ki,ışid veya boko haram öncesinde Müslümanlar süper insanlardı..1000 sene önce Abd'mi vardı?Yoktu ama Müslümanlar kafirleri öldürüyorlardı,kafirlere tecavüz ediyorlardı..500 sene önce de,300 sene önce de..Bu bakımdan siyasete takılmayın..Siyaset gelip geçici bir şey..Toplumlar sürekli siyasi manevralar yaparlar ama din/kültür denilen şey,olduğu gibi karşımızda nerdeyse hiç değişmeden duruyor..

Karşınızda ayetler/hadisler dururken,Trump'u/CIA'i filan konuşmanın bir anlamı yok..
Alt 22-12-2018, 12:59
Üye

Turdur;konuya siyasi/ideolojik yaklaşıyorsunuz..Konunun bu tarafı da önemli ama asıl önemli olan,konunun dini/kültürel/toplumsal yönüdür..Önce bu tarafı bir anlayalım,sonra siyasete gireriz..

Sizin tutumunuz,tipik akp seçmeni tutumu..Hiç kusura bakmayın..

Bu emperyalistler ateistleri/agnostikleri silahlandırıp,bir örgüt kurabilirler mi?Mesele bu..Bu kadar yalın bir gerçeğin üzerini siyasi söylemlerle kapatmaya çalışmamak lazım..
Ben insan denilen şeyden bahsediyorum..Bir insan bir insanın kafasını,sadece siyasi manipülasyon sonucu kesemez..
Bu kafa kesen Müslümanlar,bu eylemler sonucunda zevk alıyorlar,zevk..Niye?Konunun dini yanını bilen insan,anlar bunu..

İran'da veya Suudi Arabistan'da şeriat olması,buralarda insan öldürmenin meşru olduğu sonucunu doğurmaz..Şeriatte olsa,tüm Dünya'nın kabul ettiği,yasaları güvenlik güçleri olan resmi bir devlet var karşımızda..

Fas'taki bu manyaklar,muhakkak yakalanıp hapse atılacaklardır veya öldürüleceklerdir..Niye?Dünya'da baskın olan tek şey ekonomi de ondan..Ekonomi uğruna,insanlar dinlerini/inançlarını bir kenara bırakırlar..Kafir öldürmek bir Müslüman için Allah'ın bir emri olsa bile,ekonomik anlamda Müslümanlara bu hareket zarar vereceği için,tüm Müslümanlar bu eylemden uzak dururlar..Tüm bunlara rağmen,sürekli Müslümanların yaşadığı yerlerde kafirler öldürülüyor,kafirlere tecavüz ediliyor..vb
Siz sanki öyle bir anlatıyorsunuz ki,ışid veya boko haram öncesinde Müslümanlar süper insanlardı..1000 sene önce Abd'mi vardı?Yoktu ama Müslümanlar kafirleri öldürüyorlardı,kafirlere tecavüz ediyorlardı..500 sene önce de,300 sene önce de..Bu bakımdan siyasete takılmayın..Siyaset gelip geçici bir şey..Toplumlar sürekli siyasi manevralar yaparlar ama din/kültür denilen şey,olduğu gibi karşımızda nerdeyse hiç değişmeden duruyor..

Karşınızda ayetler/hadisler dururken,Trump'u/CIA'i filan konuşmanın bir anlamı yok..
hacı turdurda zaten aynı şeyi diyor, müslüman olan veya dindar olan maşa olur pupet olur da bizi ilgilendiren arka planı.

elalem dicek ki aha bunlar müslim yapar falan filan. ama müslimliği yelleyen kim

Alt 22-12-2018, 13:39
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Bizde de benzer olaylar olmadı mı? Ha Fas çok daha karmaşık ve uçta kalmış bi yer bi de Atatürk gibi bir şansları yokmuş. Onun harici oraya hayvan gibi turist gidiyor. Yurdumun pasaportsuzları takır takır sallamaya hazır. Hele bunu bi de islamcılar yapınca onları boğmamak mümkün değil. İşidçiler fas,türkiye gibi yerlere kaçacaklar bunların etkin temizlenmesi gerekli.Ayrıca İşidçilerin yarısı arap. Bunun milletle alakası yok bu bir zihniyet.
- Bunlar her yerde oluyor. Güney Amerika ve Meksika'da Karteller Amerikalıları fidye için kaçırıyor. Hırsızlık filan da çok yaygın. İstanbulda benim mesela odamdaki paralar gittiydi. (Allahtan paramı bölerek saklarım genelde)

- Afrika'da tatil yaparken bir anda olayların arasında kalabilirsin. Her şey de olabilir diye biliyorum.

Müslüman ülkelerde, Tunusta filan DAEŞ / İŞİD filan var. Ama başka riskler de var. İyice geyik muhabetti olacak, Ama Mısırda bir kaçırma girişimi yaşadım (Adam galiba bağımlı filandı, beni de gerizekalı sanıyordu)

Demokrasi olmayan ülkelerde gizli servislere de dikkat edeceksin. Kore de alıp da vermedikleri Amerikalı turistler var örneğin.

Ben kendi ülkemiz için konuşuyorum. 90'lardan beri bayan turistler erkeklerin bu psikopatlığından çok şikayetçi. Gidip elliyorlar veya "you - me seks" diyorlar. Bunun cinsel taciz olduğunu, suç teşkil ettiğini bile bilmiyorlar.

/Da biz cinayetten söz ediyoruz. Sosyopat bir insan Alp dağlarında filan da kaçırma girişiminde bulunabilir. Bunları yakalamazsan bir daha yaparlar. Türkiye gibi ülkeleri ben o yandan zayıf görüyorum.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil