Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Hristiyanlık

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-05-2010, 22:04
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Paolo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tanrı istediği kelimeyi yada istediği şekilde hitap edebilir.Size hesap verecek değil haşa.Kaldı ki dağdaki vaazda insanlara söylüyor!
Hristiyanların tek açıklaması bu mudur yani ?

"Kardeşine karşı öfkelenen her kişi yargılanmayı hak edecek. Kim kardeşine aşağılayıcı bir söz söylerse, Yüksek Kurul'un yargısını hak edecek. Kim kardeşine ahmak derse, cehennem ateşini hak edecek." - İsa

Yukarıdaki sözü söyleyen aynı İsa diyor ;

Matta 23:17 Budalalar, körler!...

Matta 23:19 Ey körler!...

Matta:23:28 : Pislik dolu mezarlar !...

"Ey yılanlar ,Engerekler Soyu !" (33)
Alt 14-05-2010, 10:41
Paolo Paolo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Paolo - MSN üzeri Mesaj gönder

Evet budur.Haşa Yüce Tanrı size sorucak değil nasıl hitap edileceğini.Kaldı ki verdiğiniz bölüm eleştiri bölümüdür.Rab ferisilerin ikiyüzlülüklerini ve yanlışlarını eleştiriyor!
Alt 14-05-2010, 11:19
Üyeliğini Sonlandırmış

İsaya sorsalar" Tanrı var mıdır hocam ne dersiniz ?" diye

cevap verse "vardır tabiki ."

başka bir gün sorsalar "hocam ne diyosunuz var mıdır tanrı ?"

Bu sefer "hayır yoktur" dese, siz "İsa'dır,nasıl konuşacağını size mi soracak " dersiniz ?

Yoksa "yahu bu adam hem vardır diyor,hem yoktur ! ,nasıl iş bu ? " mu dersiniz ?

ne dersiniz ? Gerçi anlayışla karşılıyorum. Hrıstıyanların bu yazıma verebileceği hiç bir mantıklı açıklama yoktur.
Alt 14-05-2010, 11:41
Strahinja Strahinja isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Talking

Natan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hristiyanların tek açıklaması bu mudur yani ?

"Kardeşine karşı öfkelenen her kişi yargılanmayı hak edecek. Kim kardeşine aşağılayıcı bir söz söylerse, Yüksek Kurul'un yargısını hak edecek. Kim kardeşine ahmak derse, cehennem ateşini hak edecek." - İsa

Yukarıdaki sözü söyleyen aynı İsa diyor ;

Matta 23:17 Budalalar, körler!...

Matta 23:19 Ey körler!...

Matta:23:28 : Pislik dolu mezarlar !...

"Ey yılanlar ,Engerekler Soyu !" (33)
Söz konusu buyruk, kişisel ilişkiler için geçerlidir. Mesih'in Tanrısal yetki ile öğretide bulunup HÜKÜM verirken kahinler "sınıfını" hedef alan eleştirileri elbette bu buyruktan muaftır.
Alt 14-05-2010, 11:56
Üyeliğini Sonlandırmış

Hayır ,böyle bir çıkarsamayı siz yapıyorsunuz. İsa böyle bir şey diyor mu ?

Diyor ki "kimse kimseye hakaret etmesin, heleki budala ahmak gibi küfür ifadesini kullanmasın." Ancak kendisi her türlü hakareti ediyor.

Bu adamlar İsaya göre anlayışsız,günahkar,en önemlisi de Mesihliğine inanmıyorlar. Diyorsunuz ki "yanlışını göstermek için" böyle demiştir..

HAYIR EFENDİM ,ÖYLE OLMAZ BU İŞ !!

Bana göre siz yanlış bilgi veriyorsunuz.Ben sizin yanlışınızı göstermek için size " İKİ YÜZLÜ, YILAN SOYU,ENGEREK ,BUDALA,AHMAK, KÖPEK ! ,PİSLİK DOLU MEZARLARA BENZİYORSUNUZ " vs diyebilir miyim ???Siz bana diyebilir misiniz ???

Farklı bir algılayışa sahip olduğumuz için size "hakaret etme " hakkım var mıdır ?

Üstelik ne olursa olsun hakaret etmeyin diyen bir kişi bu ?

Lütfen dürüstçe yazın.
Alt 14-05-2010, 12:15
Strahinja Strahinja isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Talking

Hayır ,böyle bir çıkarsamayı siz yapıyorsunuz. İsa böyle bir şey diyor mu ?

Diyor ki "kimse kimseye hakaret etmesin, heleki budala ahmak gibi küfür ifadesini kullanmasın." Ancak kendisi her türlü hakareti ediyor.

Çıkarımınız hatalıdır. Mesih, kahinler sınıfından olanları eleştirmiş ve onlar hakkında hüküm vermiştir. Mesih'in eleştirileri ve suçlamaları kişisel değildir; kişisel bir sorundan kaynaklanmamaktadır. Zaten Mesih, kahinler sınıfından olanlarla bir ağız dalaşına girdiğinde veya kavga ederken söylememiştir bu lafları! Bu önemli detayları göz ardı edemezsiniz.

Bu adamlar İsaya göre anlayışsız,günahkar,en önemlisi de Mesihliğine inanmıyorlar. Diyorsunuz ki "yanlışını göstermek için" böyle demiştir..

HAYIR EFENDİM ,ÖYLE OLMAZ BU İŞ !!
Asıl sizin dediğiniz olmaz! İsa'nın bu sözleri söyleme sebebi, kahinler sınıfının ona inanmaması değildir ki zaten! İsa, bu adamlarla kişisel bir tartışmaya da girmemiştir, sadece onların eylemlerinin yanlışlığını göstermiştir.

Bana göre siz yanlış bilgi veriyorsunuz.Ben sizin yanlışınızı göstermek için size " İKİ YÜZLÜ, YILAN SOYU,ENGEREK ,BUDALA,AHMAK, KÖPEK ! ,PİSLİK DOLU MEZARLARA BENZİYORSUNUZ " vs diyebilir miyim ???Siz bana diyebilir misiniz ???

Farklı bir algılayışa sahip olduğumuz için size "hakaret etme " hakkım var mıdır ?

Verdiğiniz örnek hatalıdır! Örneğiniz kişisel bir tartışmaya işaret eder. Ayrıca ne ben sizin hakkınızda Tanrısal öğreti ve hüküm verebilirim, ne de siz benim hakkımda aynı şeyi yapabilirsiniz. Mesih'in durumu farklıdır.
Alt 14-05-2010, 12:43
Üyeliğini Sonlandırmış

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

Ancak verdiğim örnek ve İsadan sunduğum kesitler tamamen "ağız dalaşı"dır. Kişisel tartışmalardır. OLMAZ ! diyorsunuz. OLur

İsa pek çok kez öğrencilerine öğüt nasihat,öğretiş vs. vermiştir. Öğretişlerine karşı çıkanlar,Mesihliğine inanmayanlar Ferisilerdir. Yani Tüm ferisiler de DEĞİL ! , bazı din adamları diyelim.

İsa kime hakaret ediyor ? Karşısındaki Din adamlarına. Nasıl Kişisel olmaz. Kendi kendine mi konuşuyor bu adam ? Hayır, Tartıştığı din adamları. Bu adamlara ve bu mantığı sergileyen diğer din adamlarına karşı söylüyor.

Dolayısıyla "kimseye 'moros' sözcüğünü kullanmayın" diyen İsa tartıştığı bazı din adamlarına 'moros' demiştir. Olayın bir evrenselliği yok. Olsaydı biz de mi söyleyecektik ?

Bunlar kellime oyunları. Lütfen yapmayın.

Çıkarımınız hatalıdır. Mesih, kahinler sınıfından olanları eleştirmiş ve onlar hakkında hüküm vermiştir. Mesih'in eleştirileri ve suçlamaları kişisel değildir; kişisel bir sorundan kaynaklanmamaktadır. Zaten Mesih, kahinler sınıfından olanlarla bir ağız dalaşına girdiğinde veya kavga ederken söylememiştir bu lafları! Bu önemli detayları göz ardı edemezsiniz.
Yani bu sözleriniz gerçekçi değildir. İsa kişilerle olan tartışmalarında söylememiştir de ne zaman kime söylemiştir. Yukarıda açıkça yazdım.Karşısındaki adamlara ve o adamların mantığını kabul eden diğer zihniyetlere söylemiştir. Ama SÖYLEMİŞTİR ! .
Alt 14-05-2010, 12:54
Paolo Paolo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Paolo - MSN üzeri Mesaj gönder

Güya İsa Mesihe soracakmışsınız Tanrı var mı var!Başka sefer soracaksınız var mı yok diye)))))İşte burası komik))))))
Alt 14-05-2010, 13:22
Üyeliğini Sonlandırmış

Paolo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Güya İsa Mesihe soracakmışsınız Tanrı var mı var!Başka sefer soracaksınız var mı yok diye)))))İşte burası komik))))))
İyi komikse ,gülelim ,zaten sağlığa da faydalıymış ama dikkat edelim kimse deli sanmasın bizi

İşin şakası bir yana , Yukarıdaki konu tam da öyledir dostum.
Alt 14-05-2010, 14:21
Üyeliğini Sonlandırmış

Gerçekten komediye gidiyor iş. Yahu nasıl iddalarda bulunuyorsunuz. Yok şöyle dememiştir,şöyle demek istemiştir felan

Ben yukarıda cevap vereceğim bir arguman görmüyorum. İddalarınızı kutsal kitaptan ayetlerle destekleyen bir makale halinde sunarsanız daha iyi olur.
Kelime oyunlarını bilmiyorum ama kitabı mukaddesi iyi bilirim ,emin olabilirsiniz. Eğer olgun bir arguman sunarsanız işler daha kolay ilerler.

saygılarımla

Önerilen Siteler

Etiket
cehennem, isa, yehova