Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Konu Kapatılmıştır

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-10-2006, 07:07
Üye Değil

Standart Biliyor musunuz yalanları

Hepsine değinmiyorum şimdilik, bir dersim var ona yetişmem gerekiyor. Gelince daha fazlasını vermeyi düşünüyorum.

-Hud Suresi'nin 2. ayetini "Ben O'nun tarafından gönderilmiş bir uyarıcı ve müjdeciyim" diye yazdıran Muhammedin böylece büyük bir gaf yaptığını. Hani gaf?

-Muhammed'in sünnet olduğuna dair sağlam İslami kaynakların olmadığını. [Doğuştan sünnetli doğduğuna dair sağlam islami kaynakların olduğunu biliyor muydunuz?]

-Bedir Savaşı'nın, Şam'dan dönmekte olan müşriklere ait bir ticaret kervanını yağmalamak isteyen Müslümanlar tarafından çıkarıldığını. Böylece ilk savaşı müslümanların çıkardığını. [Peki o ticaret kervanının mallarının Mekke'den hicret eden müslümanların arkalarında bıraktıkları mallar olduğunu ve mekkelilerin bunları satmak için bir ticaret kervanı düzenlediğini biliyor muydunuz?]

-Muhammed öldüğü sırada Kuran ayetlerinin dağınık vaziyette bulunduğunu. Uzun yıllar sonra bir kurul tarafından duyuru yapılarak çeşitli kişilerden ayetlerin toplatıldığını ve rastgele yerleştirildiğini. Örneğin ilk indiği söylenen ve "oku" diye başlayan Alak Suresi' nin 1. sırada değil 96. sırada olduğunu. Kuran'ın orijinal ilk mushafının bu gün bulunmadığını, çünkü yakıldığını. [O ayetlerin dizilişinin, Hz. Muhammed ve Cebrail'in karşılıklı kuran okurken okuduğu sıraya göre dizildiğini biliyor muydunuz?}
Alt 21-10-2006, 10:47
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Standart Re: Biliyor musunuz yalanları

Sevgili Trexies,

Forum kurallarına göre en az 10 mesaj yazdıktan sonra yeni başlık açabilirsiniz. Önce forum kurallarımızı, ardından sitede tartışmak istediğiniz konu ile ilgili topicleri okumanızı öneririm. *Yukardaki 4 başlıkla da ilgili sitemizde çok sayıda yazı ve tartışma var.

Başlığınızı forum kuralları gereği kilitliyorum

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Konu Kapatılmıştır

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil