Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 31-12-2009, 15:46
Fatihcrs Fatihcrs isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Madde Sanılan Hayal !

Dünyada yaşadığımız hayatın birer parçası olan tüm olaylar, insanlar, binalar, şehirler, arabalar, mevkiler, kısacası hayatımız boyunca gördüğümüz, tuttuğumuz, dokunduğumuz, kokladığımız, tattığımız, dinlediğimiz hiçbirşeyin aslıyla muhatap olamayız. Biz sadece beynimizde oluşan görüntü ve hislerle muhatap oluruz.

Yukarıda yazmış olduğum metin bilimsel bir gerçektir...

İnsanlar Dünya'da rüyadadırlar.Öldüklerinde ise bu derin rüyadan uyanacaklardır.İnşallah

Bunu Dünya'da yaşamış olduğumuz rüya ile de eş tutabiliriz.Mesela insan uyurken rüyasında ata bindiğini gül kokladığını uçtuğunu görür ama yatağından bir an bile ayrılmamıştır.Sadece ona öyle gösterilmiştir.İşte Dünya hayatı da bize gösterilen bir hayalden ibarettir.

Yani yaşadığımız hayat algıdan başka birşey değildir.Ruh vardır gerçek varlık Ruhtur...

Kaza ve Kaderi inkar edenin inkarı bile, bilki, Kaza ve Kaderdendir.www.evrimkomedisi.com
Alt 31-12-2009, 16:08
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgli fatih;

Mademki bilim bölümüne konu açıyorsunuz, içinde bilim olsun ama değil mi?

fatihcrs Diyor ki
İnsanlar Dünya'da rüyadadırlar.Öldüklerinde ise bu derin rüyadan uyanacaklardır.İnşallah
Bu safsatanın bilimsel bir kanıtı var mıdır acaba sayın fatih?
4000-5000 yıllık efsanelerin ısıtılıp ısıtılıp önünüze geldiğini fark edemeyecek karakterde biri olduğunuzu zannetmiyorum ama aksini düşünmeden de edemiyorum.

fatihcrs Diyor ki
Dünyada yaşadığımız hayatın birer parçası olan tüm olaylar, insanlar, binalar, şehirler, arabalar, mevkiler, kısacası hayatımız boyunca gördüğümüz, tuttuğumuz, dokunduğumuz, kokladığımız, tattığımız, dinlediğimiz hiçbirşeyin aslıyla muhatap olamayız. Biz sadece beynimizde oluşan görüntü ve hislerle muhatap oluruz.
Bunun bilimsel bir gerçek olduğunu yazıyorsanız literaturden kaynağını da yazınız ki merak edenler okusunlar.Yoksa uydurdunuz mu bunu?

Beyninde bir objenin gerçek görüntüsü oluşur, beyin bu gerçek görüntüyü algılar ki sizde bu sayede tek gerçek olan madde ile etkileşirsiniz.Bunca gerçeğin yanında ölünce bir rüyadan uyanılacağı cidden safsata kalmıyormu?

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein

Konu AerA tarafından (31-12-2009 Saat 16:13 ) değiştirilmiştir.
Alt 31-12-2009, 16:23
Üye

kaynak vermeyi unutmuşum

http://www.harunyahya.org/imani/haya...yalmadde1.html

bu adreste bilimsel olarak gerçektir yazıyor şimdi yine diyeceksin o adam bilim adamı değil vs.

Eğer bunun bilimsel olarak gerçek dışı olduğunu düşünüyorsan Harun Yahya'ya dava açarsın bizi kandırdı diye yalan söyledi diye...

bu konuda daha çok geniş bilgi isteyen arkadaşlar bu videoyu lütfen indirin ve izleyin sakın haaa boş geçmeyin bazı düşüncelerinizi kökünden değiştireceğine inanıyorum...

büyük bir dosya değil 42 mb büyüklüğündedir...

http://67.15.194.40/download/31/15/6...rkish.divx.flv

Kaza ve Kaderi inkar edenin inkarı bile, bilki, Kaza ve Kaderdendir.www.evrimkomedisi.com
Alt 31-12-2009, 16:48
Kıdemli Üye

Sevgili fatihcrs;

Ne insanlar gördüm ki siz bazı husularda ilksiniz.Neresinde yazıyor verdiğiniz linkde bilimsel bir gerçek olduğu?Sadece farz ediliyor.Okumanız olduğundan eminim ama kopyala yapıştır yapmadan önce bir okuyunuz lütfen ki sizin kişisel yorumlarınız ile paralellik sergilesin alıntılarınız.Kimse buna bilimsel demediği için başka bir HY safsatası olarak değerlendirmekte fayda görüyorum.

Beynin işleyişi hakkında fikir sahibimisiniz?
Peki gözün işleyişi hakkında?

Tek gerçek olan herhangi bir madde üzerine düşen foton tanecikleri saçılarak gözümüze kadar gelir.Burada unutulmaması gereken fotonunda madde olduğudur.Göz sadece fotonlar ile dövülen retinanın üzerine düşen görüntüyü sinirler ile elektriksel iletiye dönüştürür ve beyin bu iletiyi işler.

2 ayrı ressama gördükleri bir sandalyenin resmini yaptırın, hatta ne ikisi 2 milyon ressam olsun.Hepsi baktığı açı değişsede aynı şeyi resmeder.Maddenin aslını görmüyoruz safsatasını yalanlarcasına gerçekleşir bu olay.Beyinde oluşan görüntü bile madde ile alakalı iken bunda keramet arayıp maddeyi haksız çıkartma çabaları ne cehalettir.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein

Konu AerA tarafından (31-12-2009 Saat 16:55 ) değiştirilmiştir.
Alt 31-12-2009, 17:02
Üye

video yu lütfen izleyin ben sadece onu söylüyorum bilimsel gerçek olduğu videonun başında yazıyor uyarı şeklinde sizin anlattıklarınızı video da söylüyor...

Gerçekte madde saydamdır ve maddenin bulunduğu ortamı biz net olarak bilemeyiz...

Gören, duyan,koklayan,ve hisseden tat alan gerçekte Ruhtur, duyu organları sadece ruh'a ulaşmasına vesile olur...
ve gördüğümüz duyduğumuz hissettiklerimizle ruh kesinlikle muhatap olmuyor sadece beyinden aldığı elektrik sinyallerinden tanıyor...

Videoyu izlemenizi tavsiye ederim beni daha iyi anlayacaksınız.İnşallah

Alt 31-12-2009, 17:16
Kıdemli Üye

Fatihcrs´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gerçekte madde saydamdır ve maddenin bulunduğu ortamı biz net olarak bilemeyiz...
Tüm bu yazdığın safsataya nasıl bilim diyebiliyorsun?

Ne demek madde saydamdır ,biz onun olduğu ortamı göremeyiz?
Cam saydamdır, silisyum değil.Madde hiçbir zaman saydam değildir.Spektroskopik metodlar maddenin saydam olmama gerçeğine göre işlerken nasıl madde saydamdır dersinki?CEHALET.

Gören, duyan,koklayan,ve hisseden tat alan gerçekte Ruhtur, duyu organları sadece ruh'a ulaşmasına vesile olur...
ve gördüğümüz duyduğumuz hissettiklerimizle ruh kesinlikle muhatap olmuyor sadece beyinden aldığı elektrik sinyallerinden tanıyor...
Peki bu ne?Bilim mi?Bu boş şeylerle ancak çocuk kandırırlar ki başarmışlar zannedersem.
Gören, duyan, koklayan aslında ruhtur (eğer beyinden aldığı elektrik sinyaller ile tanıyorsa bunları, madde olan elektrikle etkileşimde demektir ki çıkmaza sokar ruh kavramını) demek nasıl bir cinnet halini yansıtır.Meta-fizik ruh, madde ile etkileşebiliyor yani öylemi?Madde ile etkileşebiliyorsa maddeselliği vardır ve bu sebepten sonuda vardır.Yani bu etkileşimlerle ölebilir bile öylemi?Her seferinde, bir öncekine ters düşmeyi başarabilen bir adamın deynekçiliğini yapmaktan vazgeçiniz.

Başlığın adı bilim.Lütfen bilimsel şeyler yazınız.Ben kimyagerim ;maddeyide ,doğasınıda, saydam olup olmadığınıda iyi bilirim.Bu safsatalar ile ancak CAHİL beyinleri etkiler HY.

Konu AerA tarafından (31-12-2009 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir.
Alt 31-12-2009, 17:26
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sevgili fatih, o kadar kendinden emin söylemler içine girmişinki, gören seni CERNde komite başkanı sanır.
yazının başlığını şöylede koyabilirdin'' allah denen haya''l bu daha iyi olurdu.
sen hiç orta oyunu izledinmi orda iki önemli şahsiyet vardır . kavuklu ve pişekar
linkini verdiğin adam kavuklu senin gibi olanlarda onun pişekarı.
her gördüğünüz sakallıyı dedeniz sanıyorsunuz

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 31-12-2009, 17:31
Üye

Siz videoyu izledinizmi HY adını duyunca kendinizden geçiyorsunuz tahmin ediyorum videoyu izleme gereği bile duymuyorsunuz.

Sanki HY bu videoları sadece kendisi hazırlıyor (efektler vs.)onuda bilim adamları eşliğinde yapıyor.Bu adam bilim adamı olmayabilir ama bilim adamı ve Doktorlar ile kaynıyor çevresi ...

Einstain'in bir sözü var.

Bir bilim adamı yaratıcıya inanmıyorsa o bilim adamı değildir...

Alt 31-12-2009, 17:36
Kıdemli Üye

Sevgili fatihcrs;

Videoya sadece bir göz gezdirdim."Bilinen gerçekler ışığında nasıl şarlatanlık yapabiliriz" in resmi kanıtı.Gerçeklerden yola çıkarak sonrasında beyin nasıl bulandırılır ve sevgili fatihcrs nasıl olmayan bir ruha inandırılır niteliği taşıyor.

İsmini dahi yanlış yazdığın Einstein ' ın ise öyle bir sözü yok.Hiç olmadı.
Şuradan duydum, buradan işittim, oradan kokladım ben o sözü gibi bir açıklamayada gitme sakın, kendi kendini rencide edersin.

Alt 31-12-2009, 17:37
ugorur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ugorur ugorur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

ugorur isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Siz videoyu izledinizmi HY adını duyunca kendinizden geçiyorsunuz tahmin ediyorum videoyu izleme gereği bile duymuyorsunuz.

Sanki HY bu videoları sadece kendisi hazırlıyor (efektler vs.)onuda bilim adamları eşliğinde yapıyor.Bu adam bilim adamı olmayabilir ama bilim adamı ve Doktorlar ile kaynıyor çevresi ...

Einstain'in bir sözü var.

Bir bilim adamı yaratıcıya inanmıyorsa o bilim adamı değildir...
Sayın Fatihcrs

Buyur birde burdan yak:
http://tr.wikiquote.org/wiki/Einstein
Neresinde var bu söz. Ayrıca tam tersi on kadar söz söylemiştir bu büyük insan.

Saygılarımla
Umurcan Görür

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil