Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-03-2022, 09:34
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart HES Kodu Kaldırıldı

Vuaaaa! Soykırıma karşı direnenler = 1, Hitlerin çocukları = 0. Bu benim bakış açım yani, yanlış anlaşılmasın. Ayrıca açık havada maske kaldırıldı. Kapalı alanlarda da eğer sosyal mesafe varsa maske zorunluluğu kaldırıldı. Bunlar halkın nefes alması için önemli kazanımlar. Ayrıca ekonomiye de olumlu yansıması olacaktır. Genel gidişatı belki tersine çevirememese bile esnaf tarafında kısmi bir rahatlama sağlayacaktır.

Şimdi otobüse, metrobüse binerken HES kodu gerektiren uygulamalar derhal sonlanması lazım. Bu konuda İETT ve diğer illerdeki muadilleri, nasıl HES kodu devreye girdiğinde hemen entegrasyon sağladılarsa süratle geri düzeltmeleri lazım. Küreselci İBB bunu yapar mı? Niyetlerini bekleyip göreceğiz. Amaç dijital köleliğe uşaklık etmekse, düzeltmeyeceklerdir. Yok amaç sağlıksa, kovid bitti iş bitti diyerek hemen düzeltmeleri lazım.

AVM'lere ve okullara girişte, şehirler arası otobüste sorulmaması artı bir zaten o cepte. Ama Belediyeler kime hizmet ediyor, görelim bakalım. Lets go.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 05-03-2022, 03:21
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Hes kodu kalkmasın. Virüslü insanla aynı otobüse niye binsin insanlar? Hes; virüslü insanlar bilinsin, halka bulaştırmasın diye alınan bir önlemdir.

Öte yandan açık ortamda maske yasağı ne ayak? Dışarıda bile ne yapıp yapmayacağımızı söylemeye cüret eden bir sözdeotorite kesinlikle haddini aşıyordur. Açık havada yürüyüş yapana bile karışmak, ceza yazmak da nedir? Maaşını benim vergimden alıp, saçma sapan yasakla insanı itaate zorlamak, işte bu gerçekten hadsizliktir, faşizmdir. Akılla eğlence, işkenceci zihniyettir.

Dışarda, sahilde yürüyüş yapan insana hangi bilimsel hak dayanakla maske tak diyebilirsin? Diyemezsin. Kanun dese bile insan ve aklı olan görevli bunu uygulamaz. Maalesef kötü örnekleri düne kadar yaşandı, bazı insanlar bu faşizm den nasibini aldı. Açık havada kimse kimseye virüs bulaştıramaz. Bu dayamayı ancak kapalı ortamlarda yapabilirsin. Bürokrasinin kutsallığı zırvası derhal sona erdirilmelidir. Aksi halde böyle her şeyde olduğu gibi işin b*ku çıkartılıyor. Kraldan çok kralcılar durumdan vazife çıkarmakta geri kalmıyor. Velhasılı kelam...
Alt 07-03-2022, 12:53
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Arkadaşlarımdan birisi Antalya taraflarında yatıyla gezerken koyun birinde suya atlıyor, yaz ayları böyle. Yatta manita var, etrafta da tek tük Rus turistler. Atlıyor ve kıyıya kadar yüzüyor. Geri yüzecek ya, orda kıyıda bir kaya var onun üstüne çıkıyor ordan da yata kadar yüzecek. Tam kayaya çıkıyor, baktım diyor iki tane asker. Nerden bittiler anlayamadım diyor. Jandarma bölgesi ya, jandarma herhalde pusu atmış oraya. Geliyor, TC kimlik soruyor, veriyor, maske olmadığı için cezayı kitliyor. Bizimki diyor ki yani ben şimdi denizde de maskeyle mi yüzeceğim? Yok diyor beriki, burası deniz değil, bak kayanın üstündesin. Orda Ruslar var onlara niye ceza kesmiyorsunuz? Onlara serbest diyor adamlar. Cezayı kitliyorlar neticede. Arkadaşım bu olay olduğu zaman yatı satmaya karar verdi ve Eylül ayı gibiydi filan, sattı.

Düşünsene kendi vatanında ikinci sınıf vatandaşsın. Malum bu virüs Türkler arasında yayılıyor, ama turiste bulaşmıyor. Neyse. Hepsi bitti. Tüm saçmalıklar bitti, yancılarıyla beraber.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil