Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Cevapla
 
Başlık Düzenleme Araçları Stil
  #1  
Alt 04-04-2010, 12:16
demir_tunc demir_tunc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
 
Üyelik tarihi: 08 May 2009
Mesajlar: 195
Standart Kambriyen Patlaması: Bilanço Ağır : 6 Ölü

Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 04-04-2010, 12:28
insan_olmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
insan_olmak insan_olmak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
 
Üyelik tarihi: 27 Mar 2010
Mesajlar: 1.055
Standart

Satanizm nedir önce onu öğrenin.Gerçek satanist inancı sümer'e dayanır ve tanrı enki'nin yanında yer almaktır.ruhani satanizm denir buna.lavey satanizm ise 19.yy yılda çıkmış bir inançtır.ancak müslümanlar olsun hristiyanlar olsun satanizm hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan çamur atabilmektedirler.Önce bir satanizm nedir?ruhani satanizm nedir bunu ayırt edin.

Darwinizm olmadan önce satanizm inancı vardır hatta islamdan önce vardı.Hal böyleyken satanizm'in fikir yapsını darwinizm'den aldığını söyleyemezsiniz.

Yine komünizm ilkel toplumlarda bile vardır.

ancak bu söylediklerim sizin için bir anlam ifade etmeyecektir.Kopyala yapıştır ile hiç düşünmeden buraya bir düşünceyi koymuşsunuz.

ne desem boş.kuran'ın dediği gibi siz hiç düşünmüyor musunuz?
cevap veriyorum siz hiç düşünmüyorsunuz

saygılar.
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 04-04-2010, 12:55
demir_tunc demir_tunc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
 
Üyelik tarihi: 08 May 2009
Mesajlar: 195
Standart

İlkel darwinizim de sümerden daha eskidir.Canlıların çamur içinde kendiliğinden oluştuğunu iddia eder. Bir de satanizm gibi bir safsatayı savunup bi de tarihini anlatıyosun. Şeytan varsa biz bunu ilahi kaynaklardan öğreniyoruz. o zaman Allah da var. Kitaplar da hak demekki. Hepsini kabul etmiş oluyor satanistler. Ama şeytanı tercih ediyorlar. Yani ahmaklığın sonu artık daha ilerisi yok. Ne diyeyim. Ama şeytan kendine uyanları bakın ahirette nasıl satıyor;

İş hükme bağlanıp-bitince, şeytan der ki: "Doğrusu, Allah, size gerçek olan va'di va'detti, ben de size vaadde bulundum, fakat size yalan söyledim. Benim size karşı zorlayıcı bir gücüm yoktu, yalnızca sizi çağırdım, siz de bana icabet ettiniz. Öyleyse beni kınamayın, siz kendinizi kınayın. Ben sizi kurtacak değilim, siz de beni kurtacak değilsiniz. Doğrusu daha önce beni ortak koşmanızı da tanımamıştım. Gerçek şu ki, zalimlere acı bir azab vardır."14/22
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 04-04-2010, 13:32
insan_olmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
insan_olmak insan_olmak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
 
Üyelik tarihi: 27 Mar 2010
Mesajlar: 1.055
Standart

Bir de satanizm gibi bir safsatayı savunup bi de tarihini anlatıyosun. Şeytan varsa biz bunu ilahi kaynaklardan öğreniyoruz. o zaman Allah da var. Kitaplar da hak demekki. Hepsini kabul etmiş oluyor satanistler. Ama şeytanı tercih ediyorlar. Yani ahmaklığın sonu artık daha ilerisi yok. Ne diyeyim. Ama şeytan kendine uyanları bakın ahirette nasıl satıyor;
bu sizin dinler tarihi konusunda ne kadar bilgisiz olduğunuzu göstermektedir.Öncelikle bir dine safsata deme hakkınız yoktur.
ruhani satanizm baştada deidğim gibi sümer'e dayanır.Enki'nin yanında yer alırlar satanist inancına göre ki enkiyan demek daha doğrudur.bu semevi dinler denilen kitapları olan dinlerin tanrısı uzaylı bir tanrıdır tıpkı enki gibi ve enkiye savaş açtığı için
enkiyi kötü bir varlık olarak lanse etmiştir.Satanist inancı budur.

Şeytan varsa biz bunu ilahi kaynaklardan öğreniyoruz
Hayır.şeytan'ın varlığına inancın kutsal kitaplardan önce olduğuda bir gerçektir.mısıra bakın diğer mitolojik inançlara bakın birçoğunda şeytan kavramı vardır.Yani biz şeytanın varlığını ilahi kaynaklardan öğrenmiyoruz!
O zaman Allah var diye bir çıkarımda yapamazsınız.Kaldı ki satanistler sizin allah dediğiniz varlığın enki'ya karşı olan ve diğe tanrıları yok etmiş olan bir tanrı olduğuna inanırlar.Satanistler enkiye de tapmazlar onun yanında sözde tanrıya karşı savaş halindedirler.

ve siz bu inanca ahmaklık diyemezsiniz.gidin biraz dinler tarihi okuyun araştırın.
kannun kitabı giyi ayetler kitabı giyi satanistlerin ruhani satanistlerin şeytan tarafından gönderdiklerine inandıkları kitapları okuyunuz.Ve öylece bir çıkarım yapınız.

herşeyin başı okumak okumak...

Saygılar.
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 04-04-2010, 15:25
demir_tunc demir_tunc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
 
Üyelik tarihi: 08 May 2009
Mesajlar: 195
Standart

İyi saatte olsunlar. Şeytanın varlığını ilahi kaynaklardan öğrenmiyoruz dedin daha ne diyeyim... ) Allah şifa versin.
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Alt 04-04-2010, 17:13
Sangre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sangre Sangre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi
 
Üyelik tarihi: 04 Apr 2008
Mesajlar: 1.500
Standart

Kambriyen Patlaması ile ilgili çarpıtmalar, yalanlar, sahtekarlıklar yine diz boyu görüldüğü üzre..

Yukarıda söylenenlerin aksine, bu bir dönemi kapsamaktadır, bir anı değil.. Ve aniden meydana gelen, her hangi bir patlama yoktur.. Resim olarak verilen patlama şeklinde de olmamıştır, sadece bu dönemde canlılık 'çeşitlilik anlamında patlamıştır', çoğalmıştır.. Ve bu dönemden önce de canlılar mevcuttur.. Bilgilenmek isteyen aşağıdaki yazıyı okuyabilir;

''Yanıt;

Maalesef yukarda ki yazıların tamamı yanlış. İlk olarak fossiller bize hayvanların ilk ortaya çıktığı zamanı değil fosilleşebilen ilk hayvanların ortaya çıktığı zamanı yaklaşık olarak verir. Yani yeryüzündeki ilk hayvanlar Kambriyen döneminde fosilleri bulunanlar değildir. Hem Kambriyen öncesi döneme ait hayvan izleri vardır hem de Harun Yahya’nın dediği gibi “bugün bilinen tüm hayvan filumları” Kambriyen döneminde ortaya çıkmamıştır. Glenn R. Morton’un Phylum Level Evolution (Filum Seviyesi Evrim) ( phylum level evolution ) başlıklı makalesinde belirtildiği gibi Kambriyen öncesi dönemde 4 filum, Kambriyen döneminde 9 filum, daha sonraki dönemlerde ise 30 civarında filum ortaya çıkmıştır. Yani Harun Yahya’nın söylediği gibi tüm filumların Kambriyen döneminde ortaya çıkması gibi bir durum söz konusu değil. Ayrıca Kambriyen dönemi 530-520 milyon yıl önceki 10 milyon yıllık bir bölüm değildir. Görece oldukça uzun bir dönemi kapsar, 490-543 milyon yıl öncesi aralığıdır. Ayrıca son 10000 yıllık dönemi kapsayan Holosen döneminde 12 filum ortaya çıkmıştır. Yani Kambriyen döneme göre hem daha kısa hem de daha fazla yeni vücut planları ortaya çıkan bir dönemde yaşamaktayız.

Görüldüğü gibi Harun Yahya bilinen tüm filumların eksiksiz olarak Kambriyen döneminde ortaya çıktığını söylerken büyük bir yanlışlık yapıyor. Kambriyen döneminde yaklaşık 45 filumun sadece 9 tanesi görülmektedir. Ayrıca Kambriyen öncesi dönemlerde de 4 filuma ait fosil izleri bulunmuştur. Yani Kambriyen dönemde ne filumlar ilk olarak ortaya çıkmıştır ne de tüm filumlar ortaya çıkmıştır.

Tüm filumların bir anda oluştuğu ve daha sonra yok olmaya başladıkları tamamen cahilce bir yaklaşımdır. Bazı filumların yok olduğu doğrudur ama yukarda da açıkladığım gibi Kambriyen döneminden sonraki dönemler de 30 civarında yeni filum ortaya çıkmış ve özellikle de son 10000 yıl içinde 12 yeni filum oluşmuştur. Yani tüm filumların en başta birlikte oluştuğu ve sayılarının giderek azaldığı tamamen gerçek dışı bir iddiadır.

Bu arada Kambriyen döneminde artan filum sayısını sebeplerini açıklamak için bazı tezler öne sürülmüştür. Bunlarla ilgili olarak da birşeyler söylemek istiyorum. Kambriyen döneminde iskeletli ve sert kabuklu canlıların fosillerinin ortaya çıktığı görülüyor. Yukarda adresini verdiğim Glenn R. Morton’un makalesininde bunun sebepleriyle ilgili teorilere de yer veriliyor. İskelet yapısının ilk oluşumu ve kabukların oluşumunun sebepleri açıklanmaya çalışılıyor. “Detoksifikasyon teorisi”, “Biyomekanik hareket teorisi”, “Yırtıcılık teorisi”, “Biyocoğrafya teorisi” gibi bazı teoriler bunun sebeplerini ortaya koymaya çalışıyor. Yani ortada açıklanamayan birşey yok. Ama bunların hangisi doğrudur veya her hangi biri kesin doğrumudur bilemeyiz. Ama olası senaryolar var ve hepsi mantık dahilindedir ve eldeki bilimsel kanıtlara ve verilere dayanmaktadır.

Yani sonuç olarak Harun Yahya’nın ortaya koyduğu iddiaların çoğunluğunun bilimsel olarak hiçbir şey ifade etmeyen gerçek dışı iddialar olduklarını görüyoruz. İddialarının hiçbiri bilimsel verilere dayanmıyor. Sadece dini inançları gereği bilimsel gerçeklere gözlerini kapayan Amerikalı yaratılışçıların eserlerinden esinlenerek onların ayak izlerini takip etmektedir.''

Kaynak; http://yaratiliscilaracevaplar.wordp...ra-cevaplar-2/
Alıntı ile Cevapla
  #7  
Alt 04-04-2010, 17:19
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi
 
Üyelik tarihi: 28 Sep 2006
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 12.080

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Standart

Bu kadar saçma sapan ve gerçek dışı iddiayı bir de kocaman harflerle yazınca ikna edici olmuyor, gerçek ise hiç olmuyor. Fazla bagırarak haklılıgınızı kanıtlamanız mümkün degil. Ancak biraz okuyup araştırarak ne türden bir açmaz ve bilgisizlik agı içinde bulundugunuzu bilmem fark edebilir misiniz. Gelelim kambriyene :

Bütün fosil kayıtları, canlı türlerinin çok uzun bir sessizlik döneminden sonra, Kambriyen dönemi denilen ve 542-488 milyon yıl öncesi ara dönemini kapsayan bir zaman diliminin özellikle 542-530 milyon yıl öncesine denk gelen döneminde, ani bir sıçrama ya da patlama yaparak çeşitlendiklerini, daha önce çok uzun bir süre boyunca dünyada tek hücreliler hakimken, bu dönemde birden çok sayıda çok hücreli farklı türün ortaya çıktıgını gösteriyor. Yaratılışçılar, eger evrim dogruysa, degişik canlı türleri Kambriyen den önceki dönemde de olmalıydı diyerek, Kambriyen döneminin evrimi degil, canlıların bir kerede yaratıldıklarını anlatan yaratılışı dogruladıgını ima ediyorlar. Ama yaşam onların dedigi gibi başlamış olsaydı Kambriyen döneminden önce hiç bir canlının olmaması gerekirdi.

İlk bilinen mikrofosiller 3,5 milyar önceye hadar gitmektedir, yani 3-3,5 milyar yıl önce evrimleşmekte olan canlı yapıları vardı. Fosil kayıtlarında, çok hücrelilere ait en eski fosil kayıtları 670 milyon yıl önceye gitmektedir.. Bu da kambriyen döneminden 130 milyon yıl önceye denk gelir. Bu gerçek bile başlıktaki savın geçersizligini kanıtlamaya yeterlidir.

Kambriyen döneminde ilk kabuklu organizmalar oluşmuştur. Bu dayanıklı kabuk yapıları kendilerinden daha önce var olan yumuşakça yapısındaki çok hücrelilerden çok daha iyi fosilleşir ve bugüne kadar kalır. Pre-kambriyen dönemindeki yumuşak vücutlu tüm organizmalar fosilleşmeden yok olup gitmişlerdir. Ama buna ragmen bugün, o döneme ait bazı fosil izlerine de rastlamaktayız. O döneme ait alglerin, denizanasının, kurtçukların fosillerini bulabilmekteyiz. Patlamadan sonraki fosillerin fazlalıgı beklenebilir bir şeydir, çünkü patlamadan önce organizmaların çogunlugu yumuşak gövdeliydi, bu nedenle de fosilleşmeleri oldukça zordu.

Çok önemli bir nokta da madem yaratılış kambriyen ile başladı; neden 500 milyon yaşında bir memeli ya da 100 milyon yaşında bir insana rastlayamadıgımızdır. Öyle ya madem Kambriyen döneminde her şey birden yaratıldı ve evrim gerçek degildir, o halde bugünkü tüm türlerin atalarının iskeletlerine de o günlerde rastlamış olmamız gerekirdi.

Bilim insan HY ciler gibi kafalarından uydurmamaktadırler. Elde edilen fosiller ve bu fosillerin yaşları bu gelişimi jeolojik gelişim çizgisinde de ispatlamıştır.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alıntı ile Cevapla
  #8  
Alt 04-04-2010, 17:40
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi
 
Üyelik tarihi: 26 Jul 2009
Bulunduğu yer: istanbul
Mesajlar: 3.381
Standart

demir kardeş......van minüt!!!! söyler misin lütfen.. benim merak ettiğim madem kambriyen dönemini kabul ediyorsunuz...

kambriyen zamanı tüm canlılar (sürüngenlerden memelilere kuşlardan dinazorlara) hepsi birden tanrı tarafından yaratıldı diye mi düşünürsunuz sizler??? ama bu dönem sadece denizde yaşayan kabuklular vs olduğuna göre yoksa tüm canlılar bu canlılardan mı evrimleştiler diye düşünüyorsunuz??

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......

Konu uyar tarafından (04-04-2010 Saat 17:47 ) değiştirilmiştir.
Alıntı ile Cevapla
  #9  
Alt 04-04-2010, 17:46
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi
 
Üyelik tarihi: 26 Jul 2009
Bulunduğu yer: istanbul
Mesajlar: 3.381
Standart


kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alıntı ile Cevapla
  #10  
Alt 09-04-2010, 19:11
insan_olmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
insan_olmak insan_olmak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
 
Üyelik tarihi: 27 Mar 2010
Mesajlar: 1.055
Standart

demir_tunc´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İyi saatte olsunlar. Şeytanın varlığını ilahi kaynaklardan öğrenmiyoruz dedin daha ne diyeyim... ) Allah şifa versin.
bence siz eski pagan inançlarını bir araştırın derim.Ayrıca evrim konusundaki cevapları için arkadaşlara teşekkür ediyorum.

saygılar
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Ağır bağlantıya çare K.C. Konu-dışı 17 05-09-2009 18:23
Kambriyen devri evrimi yerle bir etti demir_tunc Evrim 23 28-08-2009 12:20
Madde mi ağır, Mana mı? iceman Konu-dışı 7 09-06-2008 09:36

Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara cevap verme yetkiniz aktif değil dir.
Eklenti ekleme yetkiniz aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı

Gitmek istediğiniz forumu seçiniz


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:56 .