Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 27-07-2013, 18:05
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Semavi dinlerdeki şiddet olgusu

ESKİ AHİT

YASANIN TEKRARI 7
2 Tanrınız RAB bu ulusları elinize teslim ettiğinde, onları bozguna uğrattığınızda, tümünü yok etmelisiniz. Bu uluslarla antlaşma yapmayacaksınız, onlara acımayacaksınız.

YASANIN TEKRARI 20
13 Tanrınız RAB kenti elinize teslim edince, orada yaşayan bütün erkekleri kılıçtan geçirin.
16 "Ancak Tanrınız RAB'bin miras olarak size vereceği bu halkların kentlerinde soluk alan hiçbir canlıyı yaşatmayacaksınız.
17 Tanrınız RAB'bin size buyurduğu gibi, onları - Hititler'i, Amorlular'ı, Kenanlılar'ı, Perizliler'i, Hivliler'i, Yevuslular'ı - tümüyle yok edeceksiniz.

YASANIN TEKRARI 32
41 Parlayan kılıcımı bileyip
Yargılamak için elime alınca,
Düşmanlarımdan öç alacağım,
Benden nefret edenlere karşılığını vereceğim.
42 Oklarımı kanla sarhoş edeceğim,
Kılıcım vurulanların, tutsakların kanıyla,
Düşman önderlerinin başlarıyla
Ve etle beslenecek.'

ÇÖLDE SAYIM 23
24 İşte halk bir dişi aslan gibi uyanıyor.
Avını yiyip bitirmedikçe,
Öldürülenlerin kanını içmedikçe rahat etmeyen aslan gibi kalkıyor."

ÇÖLDE SAYIM 31
17 Şimdi bütün erkek çocukları ve erkekle yatmış kadınları öldürün.

YEŞU 6
21 Kadın erkek, genç yaşlı, küçük ve büyük baş hayvanlardan eşeklere dek, kentte ne kadar canlı varsa, hepsini kılıçtan geçirip yok ettiler.

YEŞU 8
22 Kenti ele geçirenler de çıkıp saldırıya katılınca, kent halkı iki yönden gelen İsrailliler'in ortasında kaldı. İsrailliler tek canlı bırakmamacasına hepsini öldürdüler.
24 İsrailliler Ay Kenti'nden çıkıp kendilerini kırsal alanlarda ve çölde kovalayanların hepsini kılıçtan geçirdikten sonra kente dönüp geri kalanları da kılıçtan geçirdiler.
25 O gün Ay halkının tümü öldürüldü. Öldürülenlerin toplamı, kadın erkek, on iki bin kişiydi.
26 Yeşu kentte yaşayanların tümü yok edilinceye dek pala tutan elini indirmedi.

HAKİMLER 20
48 İsrailliler Benyamin kentlerine döndüler; insanları, hayvanları ve oradaki bütün canlıları kılıçtan geçirdiler, rastladıkları bütün kentleri ateşe verdiler.

HAKİMLER 21
10 Bunun üzerine topluluk Yaveş-Gilat halkının üzerine on iki bin yiğit savaşçı gönderdi. "Gidin, Yaveş-Gilat halkını, kadın, çoluk çocuk demeden kılıçtan geçirin" dediler,
11 "Yapacağınız şu: Her erkeği ve erkek eli değmiş her kadını öldüreceksiniz."

1.SAMUEL 15
3 Şimdi git, Amalekliler'e saldır. Onlara ait her şeyi tamamen yok et,[i] hiçbir şeyi esirgeme. Erkek, kadın, çoluk çocuk, öküz, koyun, deve, eşek hepsini öldür."

MEZMURLAR 110
6 Ulusları yargılayacak, ortalığı cesetler dolduracak,
Dünyanın dört bucağında başları ezecek.

YEŞEYA 13
15 Yakalananın bedeni delik deşik edilecek,
Ele geçen kılıçtan geçirilecek.
16 Yavruları gözleri önünde parçalanacak,
Evleri yağmalanacak,
Karılarının ırzına geçilecek.
17 "Gümüşe değer vermeyen,
Altını sevmeyen Medler'i
Onlara karşı harekete geçireceğim.
18 Oklarıyla gençleri parçalayacak,
Bebeklere acımayacak,
Çocukları esirgemeyecekler.

HEZEKİEL 9
6 "Yaşlıyı, genci, genç kızı, kadını, çocukları öldürün. Yalnız alınlarında işaret olanlara dokunmayın. İşe tapınağımdan başlayın." Onlar da tapınağın önünde duran İsrail ileri gelenlerinden işe başladılar.
7 Onlara, "Tapınağı kirletin, avlularını cesetlerle doldurun. Haydi başlayın!" dedi. Bunun üzerine onlar gidip kenttekileri öldürmeye başladılar.

YEREMYA 51
22 Erkeklerle kadınları,
Gençlerle yaşlıları,
Delikanlılarla genç kızları,
23 Çobanla sürüsünü,
Çiftçiyle öküzlerini,
Valilerle kaymakamları darmadağın edeceğim.

MISIRDAN ÇIKIŞ 32
27 Musa şöyle dedi: "İsrail'in Tanrısı RAB diyor ki: 'Herkes kılıcını kuşansın. Ordugahta kapı kapı dolaşarak kardeşini, komşusunu, yakınını öldürsün.'"

YENİ AHİT

MATTA 5
17«Kutsal Yasa'yı ya da peygamberlerin sözlerini geçersizkılmak için geldiğimi sanmayın. Ben geçersiz kılmaya değil, tamamlamaya geldim.

MATTA 10
34«Yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın! Ben barış değil, kılıç getirmeye geldim.

LUKA 12
49«Ben dünyaya ateş yağdırmaya geldim. Keşke bu ateş daha şimdiden alevlenmiş olsaydı!
51 Yeryüzüne barış getirmeye mi geldiğimi sanıyorsunuz? Size hayır diyorum, ben ayrılık getirmeye geldim.

LUKA 19
27`Beni kral olarak istemeyen o düşmanlarıma gelince, onları buraya getirin ve gözümün önünde kılıçtan geçirin!'»

KURAN

TEVBE 5
Böylece haram aylar çıktığı zaman artık müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün ve onları yakalayın ve onları muhasara edin (kuşatın).

MAİDE 33
Allah ve O'nun Resûl'ü ile harp edenlerin ve yeryüzünde fesat ve bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası, ancak öldürülmeleri veya asılmaları ya da ellerinin ve ayaklarının çapraz kesilmesi veya bulundukları yerden sürülmeleridir.

BAKARA 191
Onları (size savaş açanları), bulduğunuz (yakaladığınız) yerde öldürün.

MUHAMMED 4
Artık kâfirlerle karşılaştığınız zaman onları güçsüz (zayıf) bırakıncaya kadar boyunlarını vurun.

ENFAL 12
Artık boyunlarının üzerine vurun. Ve onların bütün parmaklarına vurun."
Alt 27-07-2013, 19:27
Bayrak Bayrak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Yani sıralama şöyle

Canice hükümler yönünden en berbat din kitabı Tevrat ardından Kuran geliyor son sırada da icil geliyor..

Sonuçta tüm dinler ve onların öğretilerini içeren kitaplar ve inançlarına kaynaklık etmiş diğer eserler (örneğin hadis kitapları) insanlığa kan, ateş ve gözyaşından başka birşey getirmemişler...

Bu dinler tekbir kalıba sığdırılmış ve gene tek düze yaşanan ilerlemeye vede gelişmeye sonsuza kadar kapalı insanlık yaratmaya çalışmışlar bereket bunu başaramamaşlar. Tabi başaramayan hıristiyanlık ve musevilik yoksa islam hedeflediği toplumları yaratmış bir din bu konuda başarılı ve bu yüzden de en ilkel ülkeler islam ülkeleri.
Alt 27-07-2013, 22:06
Üye

Bayrak´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yani sıralama şöyle

Canice hükümler yönünden en berbat din kitabı Tevrat ardından Kuran geliyor son sırada da icil geliyor..

Sonuçta tüm dinler ve onların öğretilerini içeren kitaplar ve inançlarına kaynaklık etmiş diğer eserler (örneğin hadis kitapları) insanlığa kan, ateş ve gözyaşından başka birşey getirmemişler...

Bu dinler tekbir kalıba sığdırılmış ve gene tek düze yaşanan ilerlemeye vede gelişmeye sonsuza kadar kapalı insanlık yaratmaya çalışmışlar bereket bunu başaramamaşlar. Tabi başaramayan hıristiyanlık ve musevilik yoksa islam hedeflediği toplumları yaratmış bir din bu konuda başarılı ve bu yüzden de en ilkel ülkeler islam ülkeleri.
Sn.Bayrak;Görünürde hristiyanlığın diğer iki semavi dinden daha hümanist olduğu doğrudur ama konuda altına çizdiğim yeri dikkate alırsak,aslında bu üç semavi dinin birbirlerinden hiç farkı olmadığını anlarız..İsa,Museviliği kabul ettiğini ve Museviliği tamamlamaya geldiğini söylüyor..Yani akılalmaz bu dini ve kitabını olduğu gibi kabul eden bir İsa var karşımızda..Bu da hristiyanlığın şiddet yönünden Musevilikten hiç bir farkının olmadığını kanıtlar..
Alt 27-07-2013, 22:12
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Bayrak´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Ayni sekilde siyasi politikalar da tarihin akisi icinde insanlara gozyasindan baska birsey getirmemistir. Din'lerin kendisi zaten siyasi bir koken uzerine kuruluyken, bunu ayirmak pek mantiklica degil.

Siddet'in kendisi zaten evrensel bir kavram.
Alt 21-03-2020, 14:07
Üye

Bir Müslümanın çaresizliği;
Alt 21-03-2020, 18:05
Hasan Akçay Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Adam 4:89 hakkında kendi iddialarını öne sürüyor,
karşısında kekeleyip duran müslüman garibim "Bu sizin yorumunuz" deyince de
"Ben yorum yapmadım ki" diyor.

Pes.

Örneğin
iddia: 4:89 bağımsız bir ayettir, başka ayetlerle ilgili değildir.

Oysa müminim deyip te hicret etmeyenlerle ilgili bu ayet;
ilgili ayetler ile birlikte okunacak ki doğru okunuyor olsun.

O halde...
onları Allah için hicret etmedikleri sürece dost (?) edinmeyin
Fe lâ tettehızû minhum evliyâe hattâ yuhâcirû fî sebîl allah.

Artı,
bu ayette işbirlikçi anlamında kullanılmış olan evliya kelimesini
dostlar, arkadaşlar (friends) diye çarpıtıyor.
Oysa müslümanların yahudi ve hristiyanları eş almaları caizdir (5:5);
bir mümin, kendisine aşık olup eş aldığı birisini arkadaş edinmez mi?
Alt 21-03-2020, 19:00
Üye

Çarpıtıyorsunuz,demagoji yapıyorsunuz sn.Hasan Akçay..

Kuran'daki bir ayeti,başka bir ayetle çürütemezsiniz..Şunu anlamanız lazım..Bakın burası çok önemli;

İslami literatürdeki NESİH-SİYAK-SİBAK-ZAHİRİ-BATINİ-MEKKİ-MEDENİ-MUHKEM-MÜTEŞABİH gibi Kuran'la ilgili kavramlar BİZİ İLGİLENDİRMEZ..

Kuran'da bir yerde ÖLDÜRÜN yazıyorsa,o yerde ÖLDÜRÜN yazıyordur..Bitti..Yoruma gerek yok..Yoruma açık bir konu değil bu..ÖLDÜRÜN yazıyor mu?Yazıyor..Gerisi beni ilgilendirmez..Gayrimüslimlerden bu konuda anlayış filan beklemeyin..ANLAMAYIZ..ANLATMAYIN DA,DİNLEMEYİZ..

Kuran'da bir yerde hristiyanların yemeklerinin/kadınlarının helal olarak lanse edilmesi,bir yerde onların öldürülmesinin lanse edilmesi,bir yerde onların inananlar ve inananlara en yakın kişiler olarak lanse edilmesi BENİ İLGİLENDİRMEZ..

Bugün Türkiye'de 500 sayfalık ciddi bir konuda (mesela tarih) bir kitap yazsanız ve kitabın 273.sayfasında tarihi bir şahsiyete alenen küfretseniz ama kitabın diğer tüm sayfalarında inanılmaz bilgiler verseniz,bu kitabınız basılır mı/yayınlanır mı?
Ben söyleyeyim size..Ne basılır,ne de yayınlanır..Çünkü kitabınız ne kadar değerli olursa olsun,o ettiğiniz küfür,kitabınızı DEĞERSİZ hale getirir..

Kuran'da ne yazarsa yazsın,tek bir yerde bile bugün kabul edilemeyecek bir söylemin olması,Kuran'ı tamamen değersiz kılar..
Alt 21-03-2020, 19:49
Hasan Akçay Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sizinki de bir tavır
ahlaksız,
canınız sağ olsun.
Alt 21-03-2020, 20:04
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İslami literatürdeki NESİH-SİYAK-SİBAK-ZAHİRİ-BATINİ-MEKKİ-MEDENİ-MUHKEM-MÜTEŞABİH gibi Kuran'la ilgili kavramlar BİZİ İLGİLENDİRMEZ..

ANLAMAYIZ..ANLATMAYIN DA,DİNLEMEYİZ..

BENİ İLGİLENDİRMEZ..

Nasıl ilgilendirmez, binlerce mesajın var bu konularda.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 21-03-2020, 20:30
Üye

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Nasıl ilgilendirmez, binlerce mesajın var bu konularda.
O ayrı konu..
Söylemek istediğim şey bu değil..
Gayrimüslimlerin İslam'la/Kuran'la ilgilenmeme gibi bir durumları yok..

Şunu söylemek istiyorum;
Bana burada güzel bir mesaj yazıp,araya bir küfürlü kelime koymanız ve sonrasında ''nazik'' biri olduğunuzu söylemeniz,umurumda olmaz..Niye?Çünkü nazik birisi olsaydınız,o küfürlü kelimeyi kullan(a)mazdınız..
Kuran'ı veya incilleri böyle anlayın lütfen..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil