Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Cafe

Duyuru

Cevapla
 
Başlık Düzenleme Araçları Stil
  #1  
Alt 20-07-2007, 16:17
NedimYilmaz NedimYilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
 
Üyelik tarihi: 20 Jul 2006
Mesajlar: 406
Standart 50 Milyon Yıl Sonraki Hayvan Resimleri

GELECEĞİN HAYVANLARI

50 Milyon yıl sonra yeryüzü neye benzeyecek? Bilimin hayal sınırlarında yapılan çalışmaları çok değişik bir fikir ortaya koyuyor. 50 milyon yıl sonra yeryüzündeki hayvanların geçirdiği evrimler ve neye benzedikleri... Kıtasal hareketlilik Kuzey ve Güney Amerika'yı birbirinden ayıracak. California bir adaya dönüşecek ve yavaş yavaş kutuplara yaklaşacak. Bunlar İskoç Paleontolog Dougal Dinox'un varsayımları.

* "Desert Shark" ismi verilen hayvanlar ise; bataklıklar ve nehirlerin korkulan hayvanları timsahların evrimleşmesiyle ortaya çıkacak. Aşırı sıcaklık ve çölleşmeyle birlikte bu hayvanlar, kurak ortamın gerektirdiği şekilde yaşamaya başlayacaklar. Yeterli besin ve suyu her gereksinim duyduğu anda sağlayamayacakları için "özel" yağ depoları oluşturmak zorunda kalacaklar. Böylelikle boyunda, kuyrukta ya da kafadaki ince çizgiler kaybolacak ve hatları daha kaba bir görünüme bürünecek. Avını elinden kaçırmamak için yırtıcı özelliklerini geliştirecek. 50 milyon yılda evrimleşerek "Desert Shark"a dönüşecek olan timsahlar, tam yırtıcı bir köpekbalığını andıracak.

* "Swinging Monkey" ise; bitki örtüsünün zamanla yok olması, birçok hayvanın etobur olmalarına neden olacak. Maymunlar daha önce meyve ve bitki kökleriyle beslenirken, 50 milyon yıl sonra usta balık avcılarına dönüşecek. Bu tür, daha büyük bir görünüme bürünecek ve bugünkü maymundan çok daha vahşileşecek.

* 50 milyon yıl sonra en yoğun evrimi "Tekparmaklılar" geçirecek. Bu hayvanların boyun ve ağız yapıları, bataklıklarda balık avlamak için uzayacak ve daha esnek hale gelecek. Bugün tüm memeliler gibi, 7 olan boyun eklemlerinin sayısı 15'e kadar çıkacak.

* "Woolly Gigantelope" Antilopların evrim sonunda aldığı yeni türe verilen ad. 3 metre uzunluğundaki bu hayvanların derisinin altı kalın bir yağ tabakasından oluşacağı için soğuktan etkilenmeyecek. Boynuzlarını vantuz gibi kullanıp, avını yutacak.

* "Desert Leaper" 50 milyon yıl sonra büyük ölçüde çölleşecek olan yeryüzüne en mükemmel uyum sağlayabilecek bir tür olacak. Bir kanguru türevi olan bu hayvan, kılsız derisi ve uzun kulaklarıyla sıcağa rahatlıkla dayanabilecek. Korku vermeyen, sakin yaradılışlı bir hayvan! Büyük olasılıkla çöl fareleriyle beslenecek.

* "Striger" büyük dönüşümlerden sonra varlığını sürdüren ender "kedigiller"den biri olacak... Toprakta pek yaşama şansı kalmadığı için avını ağaçların üstünde arayabilecek bir fizyolojik değişim gösterecek. Giderek maymuna benzeyen bu hayvan, maymun yiyerek beslenecek.

* "Raboon" daha önce ağaçların üstünde yaşayan maymunların toprağa inmesi ve toprak koşullarına uyum sağlamasıyla ortaya çıkan bir tür. Soyu tükenen aslanların yerini alacak.

Ekolojik dengenin bozulması sonucu, yaban domuzu ve karıncayiyen'in ortak özelliklerini barındıran "Turni"ler ortaya çıkacak.

Aslında bu konu bizi de ilgilendiriyor çünkü bana oldukça fantastik bir fikir olarak geldi. Gerçeklik payı olsa da olmasa da… *Şimdi; evrim geçirecek hayvanların neye dönüşeceğini görelim.Bu hayvanımızın adı Turni. Karıncayiyen'in ve yaban domuzu'nun evrim geçirmiş hali.Bu evrim geçirmiş hayvanın adı ise Bataviya. Bu görünüm bize oldukça tanıdık bir hayvan olan denizaslanını hatırlatıyor.Bu evrim geçiren hayvanın adı swimming monkey. Maymunların yok olacak bitki örtüleri nedeniyle etobur olacaklar ve usta bir balık avlayıcısına dönüşecek. Ve daha da vahşileşecekler.Bu hayvanımızın adı ise tek parmaklılar. Eklem sayılar 7 den 15 e çıkacak.

---------------------------------

Ayrıca teknoloji ile canlılar alemini birleştirdiğimizde şöyle bir sonuçta elde edebiliriz;

Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 20-07-2007, 17:22
mhmd mhmd isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
 
Üyelik tarihi: 23 Dec 2005
Bulunduğu yer: sonsuzluktan
Mesajlar: 3.327
Standart Re: 50 Milyon Yıl Sonraki Hayvan Resimleri

Enteresan!

Hayvanların, evrim ile değişmeleri biraz daha mantıklı geldi.
Son resimlerdeki benzetmeler ise biraz komik duruyor. Hele hele miyop fil figürü.
Paylaşımınıza teşekkür Sn. Nedim Yilmaz

Hatalarımı, cehaletime bağışlayın
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 20-07-2007, 20:01
Liberty_ Liberty_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
 
Üyelik tarihi: 20 Jul 2007
Mesajlar: 30
Standart Re: 50 Milyon Yıl Sonraki Hayvan Resimleri

Ben resimleri daha çok mutasyona benzettim ne dersiniz? Aslında seni radyasyona tabi tutsak bu şekilde çocukların doğabilir mesela (Hoşgörüne sığınıyorum espri yaptım )

Şüphenin olduğu yerde, özgürlük vardı...
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 20-07-2007, 23:51
habilis habilis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
 
Üyelik tarihi: 20 Jan 2007
Mesajlar: 958
Standart Re: 50 Milyon Yıl Sonraki Hayvan Resimleri

ilginç resimlerde ...


bunlar evrimle -rastgele bir değişimle değilde tasarlanmış mekanizmalarla donatılmış

NO GOD
NO RELIGION

"İnsanların varlığını belirleyen şey,
onların bilinçleri değildir; tam tersine,
onların bilincini belirleyen, toplumsal varlıklarıdır."


K. Marx
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 24-08-2007, 03:43
evrim74 evrim74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye
 
Üyelik tarihi: 30 Jul 2007
Mesajlar: 1
Standart Re: 50 Milyon Yıl Sonraki Hayvan Resimleri

Çok ilginç geldi üzerinde pek fazla konuşulan bir konu değil. Evrim geçmişten günümüze kadar olan değişimleri irdeliyor. Gelecekte neler olabileceği hakkında pek fazla kaynak yok. Bu konuda başka linkler veya kaynaklar varsa yazabilirseniz sevinirim. Bir yerde 200 milyon yıl sonra memelilerin kalmayacağını okumuştum. Dev karıncaların çöllere hakim olacağından bahsediyordu. Acaba biz insanlar olacak mıyız? Belki içimizden çıkacak elit bir grup farklı bir yöne doğru evrilebilir. Bunlar dünya kaynaklarını daha fazla kullanma şansına erişmiş ayrıcalıklı insanların soyundan gelebilir. Kendilerini izole edip farklı bir yaşam geliştirerek bugünkü görünümümüzden daha farklı bir fenotipe ulaşabilirler. Geri kalan insanlar yeraltında ya da elverişsiz şartlarda daha da hayvanlaşabilir. Konuşmayı unutabilirler.

Bu konuda biraz fikir yürütelim. Hayal gücümüzü kullanalım. Gerçekten ilginç bir konu ve spekülasyonlara açık.
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Alt 24-08-2007, 11:53
spartan-troy spartan-troy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
 
Üyelik tarihi: 04 Jul 2007
Mesajlar: 780
Standart Re: 50 Milyon Yıl Sonraki Hayvan Resimleri

bir platini bile vücut kan uyusmazlığı ve dokuların aglinitasyon özelliğine göre vücuda konduğuna göre,bunlar acaba hangi özelliğe göre vücuda konulur bilinmez. *
Alıntı ile Cevapla
  #7  
Alt 24-08-2007, 11:56
spartan-troy spartan-troy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
 
Üyelik tarihi: 04 Jul 2007
Mesajlar: 780
Standart Re: 50 Milyon Yıl Sonraki Hayvan Resimleri

evrim 74 kardesimiz sunu soylemis;


Çok ilginç geldi üzerinde pek fazla konuşulan bir konu değil. Evrim geçmişten günümüze kadar olan değişimleri irdeliyor. Gelecekte neler olabileceği hakkında pek fazla kaynak yok


peki geçmişte olsan ve bugunu düşünsen gelecek olmuyor mu? geçmişe gidipte,(50 milyon yıl önceye) canlıların evrimleştiğini buluyorsunuzda,bir canlının gelecekteki evrimleşmiş halini nasıl bulamıyorsunuz.Hakkaten enteresan.İŞTE EVRİM BU KADAR ZIRVA BİR MEKANİZMADIR.daha ne oldugu belli değil.
Alıntı ile Cevapla
  #8  
Alt 24-08-2007, 13:36
Üye Değil
 
Mesajlar: n/a
Standart Re: 50 Milyon Yıl Sonraki Hayvan Resimleri

Sevgili Nedim,ben 50 milyon yıl sonra evrimleşen canlıların nasıl olabileceklerini tahmin edemiyorum.Ama 50000 yıl sonra insanlarda büyük gelişmeler ve evrimleşmeler olacağından eminim.
* Tüm hastalıklara çare bulunmuş,artık insanlar ömürlerini kendi istekleri ile tayin ediyorlar.Özel merkezlere gelip tamam artık,yeteri kadar yaşadım.Başkalarının hakkına saygılı olmam lazım.Lütfen yaşamıma son verirmisiniz"diyorlar.Tatiller,balayılar artık hangi yıldızda geçirilecek,zevke göre seçiliyor.Alınan bir hap ile bir ay enerji ve yapı maddeleri sağlanıyor.Ne bileyim daha pek çok güzellikler.
* Bu arada bazı insanlar hala evrimleşmeyi reddediyorlar.Ama doğa gereğini yapıyor.Bunlardada zorunlu evrimleşmeler oluyor.Dişilerinin Kafalarına taktıkları türbanlar kafa derisine kaynıyor.Yok olan saçların yerini alıyor.Asında küçük olan beyin bu beze yer açmak için iyice küçülüyor,erkek cinsin beynine bağımlı oluyorlar.Omuzlarda oluşan balık pulu yapısındaki bir örtü aşağılara inip ayak bileğine kadar vücudu örtüyor.Bu aynı zamanda güneşten alınmıyan D vitaminini oluşturuyor.Anatomileri öyle değişiyorki G-string den başka don giyemiyorlar.Vücuttada garip değişimler oluyor.Dörtgenimsi bir yapı,sanki bir tarlayı andırıyor,erkekleri bu tarlaya istedikleri gibi girebilsin diye.Bir kısım dişilerde dahada enteresan bi şeyler oluyor.Oluşan siyah esnek bir kabuk sadece gözlerin önü açık kalmak üzere tüm vücudu örtüyor.Şekilleri penguene benziyor.Erkek cinsindede önemli değişimler oluyor.Üst dudak ve alt çene sakal ve bıyıktan dolayı dümura uğrayıp tamamen kıldan oluşuyor.Kafada sünnetli penis gibi bir deri kıvrımı oluşuyor.Bu birazda sarığa benziyor.Bu arada penis demişken,hepside sünnetli ve dört penisli doğuyorlar.Çünki dört dişi ile evleniyorlar.Sağ el baş ve işaret parmakları evrimleşerek boğum boğum olup bir sinirin üzerine tesbih taneleri gibi diziliyuorlar.Yani sağ elde tabii bir tesbih oluşuyor.Dört dişi aldıklarından,her bir dişi birini yıkasın diye dört ayakları oluyor.
* Bu türde dişi ve erkek olarak genel değişimler ise şöyle.Dişlerine diş fırçası ve macunu alerji yapıyordu.Misvak denen bi odunla ancak dişlerini temizleyebiliyorlardı.Sabahtan akşama kadar günde beş kere epilepsi krizi gibi bir haller oluyor.Bulundukları yerde aniden yatıp kalkmaya başlıyorlar.Burunlarının ucunda gelişen hücreler pusula gibi manyetik oluyor.Bu yatış kalkışlarda daima belli bir yönü hedef alıyorlardı.Senede belli dönemnlerde ağızları gündüz kitlenip,bir şey yiyip içemiyorlar.Ayrıca sex yaşamlarıda bu dönemde kitleniyor.Dil ve ses telleri özel şekil alıp Arapçadan başka dili konuşamıyorlar.Kulaklarından giren bir cins örümcek bunların beyinlerini yuva yapıyor.Beyine ördüğü ağlar ile beyini sarsıntılara ve zararlı akımlara karşı koruyor.Bir nevi ortak yaşam.Ama haftada bir toplanıp topluca ve ritimli olarak kafayı" lebbeyk ya hu lebbeyk ya hu" diye bağırarak sallamak gerekiyor.Kafadaki örümceklerin çiftleşmeleri için şart.Genelde bir erkek ve dört dişi şeklinde evleniyorlar.Ama içlerinde bazı sakalı daha gelişen,ağız yapısından,ağız salyası daha çok olan (Ki bunlar,bu salyaları hasta olan diğerlerinin ağzına tüküren şifacılar)saygınlık görenleri daha çok dişi ile çiftleşebiliyor.Hatta öbürlerine yasak olan dokuz yaşındaki dişilerle dahi çiftleşebilirler.Zaman içerisinde bu tür beyin yapısından ve düşüp kalkma krizlerinden dolayı bilim ve teknolojiden geri kaldı.Zaten eskiden beri bunlar bilimi falan reddediyorlardı.Garip bir durumları vardı.Açlık ölümü bunlar arasında oluyordu.Salgınlar savaşlar hep bunları buluyordu.Ama hala geleneksel iddialarından vazgeçmiyorlardı.Güya Mehdi diye biri gelecekmiş.Tüm galaksileri yenecekmiş.Kainatın hakimi bunlar olacaklarmış.İşin garibi en basit bir toplu iğneyi bile,gavur diye sevmedikleri diğer insanlardan alıyorlardı.Hangi güç ve silah ile kainatı alacakları bilinmez.Geçen asırlarda yeni ibadet şekilleride geliştirdiler.Mesela yılın belli zamanlarında koyun v.s kestikleri halde buna gavur dedikleri diğer insanları kesmeyide ilave ettiler.Ayrıca yine bu gavurlardan 30-40 tanesini bir binaya doldurup,"madımak oy madımak"türküsü eşliğinde yakmak gibi yeni ibadetleride oldu.Bu gavur öldürme işlemlerini genelde ya toplu olarak cesaret buldukları için,yada kalleşce arkadan yanaşarak yapıyorlardı.
* İşte bunlarda benim geleceğe dair evrim varsayımlarım.Esenkalın.
Alıntı ile Cevapla
  #9  
Alt 24-08-2007, 13:45
NedimYilmaz NedimYilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
 
Üyelik tarihi: 20 Jul 2006
Mesajlar: 406
Standart Re: 50 Milyon Yıl Sonraki Hayvan Resimleri

gelecekteki evrimleşmiş halini nasıl bulamıyorsunuz

Bilimdeki titizlikler ve hiçbir zaman kesin kanı konmamasının biletini gene bilime kesiyorsunuz sevgili spartan-troy.

Ve tabi nasıl oldu ise evrim kuramına.

Yani bu yüzden işe yaramaz, zırva bir mekanizmadır nasıl diyebiliriz? Bilimde bir kuram böyle mi çürütülür ?
Alıntı ile Cevapla
  #10  
Alt 24-08-2007, 13:56
Üye Değil
 
Mesajlar: n/a
Standart Re: 50 Milyon Yıl Sonraki Hayvan Resimleri

peki geçmişte olsan ve bugunu düşünsen gelecek olmuyor mu? geçmişe gidipte,(50 milyon yıl önceye) canlıların evrimleştiğini buluyorsunuzda,bir canlının gelecekteki evrimleşmiş halini nasıl bulamıyorsunuz.Hakkaten enteresan.İŞTE EVRİM BU KADAR ZIRVA BİR MEKANİZMADIR.daha ne oldugu belli değil.[/quote]


* Aspartan-Troy (Bana sanki bira markası gibi geliyor.)Sen Biyoloji tahsil ettim diyorsun.Peki arkadaş EVRİM bildiğim kadarıyla biyolojinin temel ayaklarından biridir.Sen bu okulda okurken EVRİM bahisleri geçtiğinde inanmadığın,reddettiğin halde nasıl dersini çalışıp imtihanlara girdin.Hocalarına nasıl yalan söyledinde sana o okulun diplomasını verdiler.
* Yani şu yukarıdaki yazınla bizleremi yalan söylüyorsun,yoksa bitirdiğin okulamı yalan söyledin.
* * * * * * Yaw sen bu sitenin Kemal Sunal'ısın.Sakın gideyim falan deme.Yazdığın yazıları dört gözle bekliyorum.Komedisin.
* * * *
* * * * * * *Esenkal.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil

Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara cevap verme yetkiniz aktif değil dir.
Eklenti ekleme yetkiniz aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı

Gitmek istediğiniz forumu seçiniz


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 02:49 .