PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ölümsüzlügün Sirri Bulunacak mi ?

n4n0_s3c0nD
06-08-2010, 04:00
ÖLDÜKDEN SONRA DIRILIYOR !!

Bu canlı bilim adamlarını şaşkına çevirdi.
Bu kurbağa havaların soğuması ile birlikte kendini öldürüyor.

Karlar eridikten, yani yaklaşık 6 ay sonra yeniden diriliyor.

İç organlarını tek tek soğutarak ölüm uykusuna yatan bu kurbağa aradan 6 ay geçtikten sonra önce iç organlarını birer birer ısıtmaya başlıyor.

İç organları iyice ısındıktan sonra mevcut ısısını derisine vererek yeniden hayata dönüyor.

Ancak, kurbağa bu işlemi yaparken gerçek ölümü de her şeyden daha fazla yakın duruyor.

Bilim insanları bu canlının yeteneklerinin çözülmesi halinde insanoğlu, yaşam sırrının çok önemli bir anahtarını elde etmiş olacak..!!

İşte, size bilim insanlarının şaşkına çeviren öldükten sonra tekrar canlanan kurbağanın sırrı..

http://webtv.hurriyet.com.tr/5/8566/0/1/oldukten-sonra-diriliyor.aspx

n4n0_s3c0nD
06-08-2010, 04:19
Ilginc yahu beyin , kalp ve böbrekleri donduruyor..

Solunumu kesiyor ! her bahar bunu gerceklestiriyor !

Bence bu kurbaga ile ölümsüzlügü bulurlar artik !

Birde ölümsüzlük sirlarini arayan bir bilim adami daha vardi

Oda ben öldükden sonra beni DONDURUN demisdi ! Malum belki ilerde 1000 yil sonra beni tekrar canlandirabilirler demisdi ! O adamin adinida unuttum..

evrensel-insan
06-08-2010, 04:26
Saygideger n4n0_s3c0nD;

Ingilizce originali, burda;

http://www.pbs.org/wgbh/nova/sciencenow/video/3209/i05.html

Saygilarimla;
evrensel-insan

n4n0_s3c0nD
06-08-2010, 05:09
tskler hurriyet belki yalan haber yapiyor diye endiselenmisdim ama daha fazla kanit varmi acaba !

AerA
06-08-2010, 13:03
Sayın n4n0 s3c0nD;

Öncelikle zorlu bir nikiniz var.

Kimyada katalizör denilen bir malzeme vardır. Reaksiyonun hızla işlemesinden sorumludur. Örnek olarak Hidrojen ve Oksijen bir ortama koyulacak olsa bundan su olması çok uzun bir zaman alırken bir parça platin tel üzerinden akıtılan yüksek voltajlarda elektrik akımı bu tepkimeyi hızlandırır. Şip şak seviyesine kadar hemde. Peki hızla akan bir kimsayal reaksiyon sürecinden bilinçli bir şekilde katalizör ayrılırsa ne olur? Elbetteki yavaşlar ama durma noktasına kadar değil.

İlgili kurbağanın yaptığı bu olsa gerek. Yıl içinde depo yaptığı maddeleri metabolizması için kullanmadan önce katalizörü çekip alıyor ortamdan. Kendine yetecek bir hızda devam ediyor yaşamsal süreci. Aslında ölümsüzlük değilde ayıların veya akreplerin kış uykusunun bir benzeri. Hem bu sefer reaksiyonu iyice yavaşlatmak için kendinide donduruyor. Metabolizmal reaksiyonlar, bilindiği üzere gerekli vücut ısısında maksimum verimle işler.

Ölme gerçekleşmiyordur kurbağacıkta. Sadece yok denecek kadar yavaşta olsa devam ediyordur hayatı. Aksi halde ölümsüzlük şöyle olurdu herhalde, kurbağa karşıya geçmek isterken Ümraniye-Kadıköy otobüsü altında kalır. Elleriyle dağılan vücut organlarını toplar, hatta bir de hoplar. devam eder yoluna. :)

Katalizör kimyası üzerine Kimya halen yok denecek kadar bilgi sahibidir.

Saygılar.

n4n0_s3c0nD
06-08-2010, 18:00
hmm anlasildi.. nickim nano second

Saniyenin bir milyarda biri

meRnn
06-08-2010, 20:58
alakalı bir haber olarak

http://www.nethaber.com/Yasam/88638/Olmeyen-canli-Denizanasi

Araştırmacıların tropikal sulardaki keşfi: Turritoptis Nutricula türü denizanasının hücreleri kendini yeniliyor. Ölümsüz olan denizanası, cinsel ilişkiyle de gençleşiyor.

basitrasin
06-08-2010, 23:00
Herkese Selam. Sayın AerA nın yazısı olayı açıklıyor. Ben de dondurulmuş hücrelerden bahsetmek istiyorum. Canlı bir hücre dondurulduğunda içinde oluşan buz kristalleri yüzünden bütünlüğü bozulur ve parçalanır ölür. Bu olayı kışın soğukta donan arabanın, motor bloğunun çatlamasına benzetebiliriz. Kışın soğuktan donan. Baharda eriyince sanki hiçbirşey olmamış gibi yürüyüp giden kurbağanın vucudunda doğal bir antifriz var. Bu sayede hücrelerinin içinde buz kristalleri oluşmuyor, yada oluşsa bile hücreyi patlatacak boyutlara ulaşamıyor. Soğuğun etkisiyle metabolizması çok yavaşlıyan kurbağa eriyince normale dönüyor. Saygılarımla.

evrensel-insan
06-08-2010, 23:16
Saygideger arkadaslar;

Zannedersem, bunun kokeni Misir'daki mumyalamalara dayaniyor. Cunku gunumuzde, oluler, deri canliligini gomulmeden once korusun diye, ucakla uzun seyahate cikmadan, bir cesit buzlaniyor. Ben bunu bizzat, burdan Turkiye'ye nakledilen cenazelerden biliyorum.

Hatta bir ara bir yerde okumustum. Amerika'da bilmem ne kurumu, su an tibbi olanaksizliktan olen kisileri, bilmem ne kadara, ileride tibbi olanak cikana kadar bir cesit donduruyormus. guya, tibbi olanak eger 50-100 yil icinde cikarsa, canlandirip, ameliyat ve tedaviye olanak saglanacak mis (tum bunlar, mis)

Saygilarimla;
evrensel-insan

evrensel-insan
06-08-2010, 23:18
Sygideger n4n0_s3c0nD;

Zannedersem, AerA arkadas, "zorlu" derken, yazim "zorlugunu" kastetti. En azindan, benim icin oyle.:)

Saygilarimla;
evrensel-insan

n4n0_s3c0nD
06-08-2010, 23:53
Nickim görünüs olarak biraz ayricalik olsun :D

Okunus iste nano second ismim Serhat :P

Neyseki arkadaslara bilgi icin tskler ama bu kurbagadan hatta bir kac canlidanda yola cikilarak belkide uzut yasatmayi bulabilirler !!

Ayrica kök hücreler devrimide yeni basladi ! Kadinin birine kök hücrelerinden labaraturvarda yetistirilmis Nefes borusu ameliyatini yaptilar !

Buda demek oluyorki yeni cigir acildi yakinda bütün organlari bu sekilde yenileyebilecekler !!!

KÖRLÜK ISITME KAYBI DERI YETERSIZLIGI de tarihe karisabilir !

Malüm bunlara neden olan hücreler zarar görmesi yada funksiyonlarini yerine getirmemesi ise ozaman kök hücrelerden yeni hücre tasarlayabilirler buda sapa sapa saglam tekrar dogmus gibi olmak demekdir !

Ama herkezin okadar parasi yok yada herkeze yetisemezler !

AerA
07-08-2010, 00:47
Sygideger n4n0_s3c0nD;

Zannedersem, AerA arkadas, "zorlu" derken, yazim "zorlugunu" kastetti. En azindan, benim icin oyle.:)

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evet aynen öyle, cümlemin başına "sayın n4n0_s3c0nD" yazana kadar bayağı zorlandım. Bir kaç defa alt mesaja bakmak zorunda kaldım:o. Sonuçta başardım ama dimi:cheer2:

Nova
07-08-2010, 01:38
Arkadaşlar, doğada bunun benzeri başka canlılarda var.

Bir böcek vardı adını unuttum, 15-20 yıl önce bilim teknik te bir yazı okumuştum, bir böcekten bahsediyordu. Böek çok uzun mesafeleri katedebilmek için vücudundaki suyu buharlaştırıyor, bu sayede kütle olarak da bayaa hafifliyor, ve kuru böcek kabuğu haline gelinceye kadar suyunu buharlaştırıyor.

Ardından, kendisini rüzgarlara taşıtarak, çölleri yada çok uzun mesafeleri geçebiliyor. Su bulduğu yerde de, yeteri yoğunlukta mevcut ise kendini tekrara canlandırıyor.

Adını anımsayamadım, baktım bulamadım, bulunca bu başlığın altına eklerim.

´ Just!ce `
07-08-2010, 03:45
Herkese selamlar..

Arkadaşlar iyi hoş tamam , buldular diyelimde bence bu iyi bişey değilki..İnsanoğlunun doğasında sıkılma vardır herşeyden herzamandan sıkılır..şahsen ben 50 sene bile yaşamak istemezken ölümsüzlük..

One Minute
15-08-2010, 04:28
bunda şaşacak bir husus yok vücuddan kopan bir azanın ameliyat için dondurulmuş bir mekanda uzunca bir süre canlılığını koruduğunu bilmiyormuyuz,yani bu hadisede ölüm yok,azaların uzunca birsüre dondurularak uykuya dalması var..

Lynx
15-08-2010, 05:28
Sayin RTE Davos misali !!

Zaten arkadas sasirmamis ki ?

Baslikdan belli sadece bulanacak mi diye soruyor ?

Sasirma degil sorgulama vardir !!

emperrordiablo
15-08-2010, 05:31
Ayrıca bunda şaşılacak birşey yok zaten kesin kuranda vardır bu...Voldemort sende yani ilahi...

One Minute
16-08-2010, 01:21
Merak etmeyin zaten Ölümsüzüz çünkü dünya hayatı geçici bir rüya sonra uyanacağız,kaybeden veya kazananlardan olacağız..

AerA
16-08-2010, 01:29
Merak etmeyin zaten Ölümsüzüz çünkü dünya hayatı geçici bir rüya sonra uyanacağız,kaybeden veya kazananlardan olacağız..

Bu TEORİ nizi destekleyebilecek en ufak bir kanıt gösterebilirseniz kayıtsız, şartsız İNANANLAR dan olacağım. :eyebrows:

emperrordiablo
16-08-2010, 01:30
Bu TEORİ nizi destekleyebilecek en ufak bir kanıt gösterebilirseniz kayıtsız, şartsız İNANANLAR dan olacağım. :eyebrows:
Puhahah :D yaw ben yazacaktım bir şeyler amaaan dediydim Aera :D allah iyiliğini versin...

One Minute
16-08-2010, 01:53
Şu aleme bir bakın sayısız mahlükat,canlı cansız her husus bir düzen içerisinde gece ve gündüzler,mevsimler bir zaman dilimi içerisinde doğuyor sonra yine ritmik bir şekilde diğerine geçiyor hemde zaman saatini şaşırmadan,kimi insanlar rahat ve huzur içerisinde,kimide sıkıntı ve telaş içerisinde,kendi vücudumuza baktığımızdada öyle değilmi bakın beynimiz,kalbimiz,gözlerimiz,damarlarımız hepsi kendine göre vazifelerini yapıyorlar hemde hiç karşıklığa sebeb olmadan nasıl bir mekanızma vardır hayret edilecek bir husus..evet dostlar sadede gelelim bütün bunları bir planlıyan yokmudur sizce.? hepsi tesadüfen kendi kendine oluşması mümkünmü veya bilinmiyeni madde ile tanımlamak işte olanlar bir yaratıcıyı işaret ediyor oda Allah(c.c.) dır.hepimiz bir imtihan içerisindeyiz zengin ve sağlıklı olanlar verilen bu nimetler karşısında şükürlerinden,fakir ve Hastalığa,belaya maruz kalanlarda sabredenler denmidir diye ama her iki zümreyede aklımızın almadığı nimetler hazırlanmıştır,zaten değilmidirki kimsenin kötülüğü yanına kar,kimseninde iyiliğide ziyan olmayacaktır.Zaten tersi olsaydı yaşamanın ne gayesi olurduki rahat olanında sıkıntı içerisinde olanında elinde değildiki dünyaya gelmek..

AerA
16-08-2010, 01:59
Jean Messlier : Sağduyu

Bütün varlıkları, varlığı bütün duyularımızla sabit olan, her an eserlerini duyduğumuz, iş yaptığını, hareket ettiğini gördüğümüz maddenin bağrından çıkarmak; eşyanın oluşmasını bilinmeyen bir kuvvete, bizzat kendisinde bulunmayan birşeyi kendi kendisinden çıkaramayan ve kendisine verilen ruhani cevherin hiçbirşeyi harekete geçirmeye yetenekli olmadığı "ruhani" bir varlığa atfetmekten ve yüklemekten daha doğal ve daha anlaşılabilir değil midir? Bir ruhun madde üzerine etkisi hakkında bize verilmeye çalışılan düşüncenin hiçbirşey ifade etmediği, ya da modeli olmayan bir düşünceyi ifade ettiği kadar, hiçbirşey açık değildir.

"Bir Tanrı olmaksızın doğanın açıklanması mümkün değildir" diyorsunuz. Bu, pek az anladığınız herşeyi açıklamak için, hiç anlamadığınız bir nedene, bir etkene ihtiyacınız var demektir. Siz karanlık olan birşeyi, karanlığı iki katına çıkararak görmek ve seçmek iddiasında bulunuyorsunuz. Düğümleri çoğaltarak, bir düğümü çözdüğünüzü sanıyorsunuz.

One Minute
16-08-2010, 02:09
Değerli dostum siz izah edinde bizde aydınlanalım o zaman,yoksa turan dursunun dediği gibi fııçayı salladım sayısız taneler oluştu sonrada baktım hepsi yok olmuş diyemi bakalım olan hadiselere..

AerA
16-08-2010, 02:12
....oluşması mümkünmü veya bilinmiyeni madde ile tanımlamak....

Ömrü hayatımda bu kadar ahmakça bir cümle görmedim. Bir daha düşünüpte yazın.

Bilinmeyeni, bildiğimiz madde ile tanımlamak varken, bilinmeyeni yine bir bilinmeyen olan Tanrısal Ruh ile tanımlamak ne kadar akılcıdır.

Tek bilinmeyenli bir denklemi, çift bilinmeyenli hale getirdiğinizde kendinizi bunu çözmüş farzetmek ancak ahmaklıktır.

Birazcık düşünün ve mantık dahilinde cümleler kurun, beceremiyorsanız susma hakkınızı kullanmanız konusunda size karşı çıkan yoktur.

One Minute
16-08-2010, 02:17
doğru görmemişindir,nerden göreceksinki onca ahmağın arasında....

emperrordiablo
16-08-2010, 02:31
"hepsi tesadüfen kendi kendine oluşması mümkünmü"

Değil mi?Mümkün olmadığını ispat edin o halde?

AerA
16-08-2010, 02:32
doğru görmemişindir,nerden göreceksinki onca ahmağın arasında....

Efendi, yazabiliyorsanız cevaben bir şey yazınız. Yazamıyorsanız boş yere konuyu daha fazla kirletmeyiniz. Yazmama hakkınızı eleştirecek değiliz.

AerA
16-08-2010, 02:36
Bak sevgili one minute Harward Üniversitesinde ne yapmışlar;

http://harvardscience.harvard.edu/foundations/articles/researchers-learn-how-mutations-extend-life-span

Senin Allah'ının yapamadığını yapmışlar, toprak solucanının RNA diziliminde maddesel değişiklik yapıp, yaşam süresini uzatmışlar. Vay kafirler vay.

Hiç böyle şeyleri okuyabiliyormusunuz? Gerçi siz anlamadığınız bilimsel terimlerin cezasını kişisel cehaletinize değil terimi kullanana kesiyordunuz.

emperrordiablo
16-08-2010, 02:38
Bak sevgili one minute Harward Üniversitesinde ne yapmışlar;

http://harvardscience.harvard.edu/foundations/articles/researchers-learn-how-mutations-extend-life-span

Senin Allah'ının yapamadığını yapmışlar, toprak solucanının RNA diziliminde maddesel değişiklik yapıp, yaşam süresini uzatmışlar. Vay kafirler vay.

Hiç böyle şeyleri okuyabiliyormusunuz? Gerçi siz anlamadığınız bilimsel terimlerin cezasını kişisel cehaletinize değil terimi kullanana kesiyordunuz.
Muhahah Aera bugün bir kaç şeye güldüm ama çoğu senin yazdıkların oldu yaw :D Evire çevire yapmışlardır toprak solucanın rnasını da :D Bir evireni çevireni var elbet :D

One Minute
16-08-2010, 02:46
Siz dostum biraz yazıları geriden okuyorsun,çünkü tümünü okursan boğuluyorsun..ne olmuş yapmışlarda ölümsüzlükmü bulmuşlar..Benim Rabbim sana ölümsüzlüğü uyanınca verecek tabi sende o zaman diyeceksinki bu kafayla gidersen,"Rabbim ne olur beni dünyaya geri gönder,bende sana itaat edenlerden olacağım"

Lynx
16-08-2010, 02:57
kalbimiz,gözlerimiz,damarlarımız hepsi kendine göre vazifelerini yapıyorlar hemde hiç karşıklığa sebeb olmadan nasıl bir mekanızma vardır hayret edilecek bir husus.Sayin RTE Davos misali... ( One Minute )

Ya güldürmeyiniz beni.. yiyorsa 1 hafta su icme bakalim karsiliksiz sana görevlerini yerine getirecekler mi ??

Sen yemenin icmenin galiba sadece TAD almakdan ibaret oldugunu mu saniyorsun ??

Oysa icinde Vitaminler proteinler kalsiyumlarlar demirler vs vs vs vs bunlari sindirmessek neye yarayacak yedigin en güzel yemek ????

BUNLARI ISTIYOR HÜCRELERIMIZ BUNLARI TÜKETIYOR...

Bunlar bir karsilik degilmidir yasamak icin yemek icin bir karsilik degilmidir ??

emperrordiablo
16-08-2010, 03:06
Siz dostum biraz yazıları geriden okuyorsun,çünkü tümünü okursan boğuluyorsun..ne olmuş yapmışlarda ölümsüzlükmü bulmuşlar..Benim Rabbim sana ölümsüzlüğü uyanınca verecek tabi sende o zaman diyeceksinki bu kafayla gidersen,"Rabbim ne olur beni dünyaya geri gönder,bende sana itaat edenlerden olacağım"

Hadi ölünce ne olacağını ne yapacağını biliyorsun da :D benim vereceğim cevabı nereden biliyorsun ?

(...)

emperrordiablo
16-08-2010, 03:20
(...)

allah vergisi naparsın... :D

hackercesur
18-08-2010, 10:07

ölümsüzlüğü istemiyorum. Yok olup gitmek istiyorum. Allahın zevki ugruna beni sonsuz yaşatma yetkisini kim veriyor ona ? Hangi akla hizmet yaratıyor bu evreni, insanları, Aslında allahın en büyük sorunu tek olması. Hatta o kadar başına vurmuş ki meryemle ilişkiye girip isa gelmiş dünyaya. :angel:

Bak van minüt; allah diye birşey yok. O masal tamam mı ? masallarada küçük çocuklar ve beyni çalışmayanlar inanırlar. Burada seni suçlamıyorum... Çünkü aslında insan da tam evrimini tamamlamadı. Hayat sürdügü sürece evrimde devam edecektir. Mesela halen beynini kullanamayan milyonlarca insan var. Birkaç asır sonra onlarda beynini yavaş yavaş kullanacaklardır. Ama sen bunu göremeyeceksin.