PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MERHABA

18-11-2006, 18:46
YENİ üye oldum.ve sizinle tanışmaya geldim. ankaralıyım.ayrıca bilimve teknoloji *yakın ilgilendiğim konulardır. daha önce bir başka dine karşı sitede *yazılarım vardı.orası çok küfürbaz bir site olduğu için ayrıldım.neyse ben müslümanım.ve müslümanlar çok misafir perfer,dürüst ilkeli ve yardım severdir.kimseyi kırmaz ve incitmez.ateist arkadaşlarında *şimdiden *saygılı olmasını temenni ediyorum.

frodo
18-11-2006, 18:57
Değerli arkadaşım;
dinlerden özgürlük sitesine hoş geldiniz.
Forum kurallarını okumanızı rica edeceğim.
Yeni üyelerimizin başlık açması ile ilgili bası kıstaslarımız var.
Bu başlığınızı cafe bölümüne taşıyacağım.
Sitemizde görüşlerinizle ilgili saldırgan bir tutum almadığınız zaman
asla rahatsız olmayacağınızı garanti edebilirm.

Tekrar hoş geldiniz

raindog
18-11-2006, 18:59
Hoşgeldin..
biliyorum.islam tarihi saygınlığınızın ve kibarlığınızın insancıllığınızın ispatları! ile doludur.
.................................................. .................................................. ...........................

aç güzelim saçını
güneş parıldatsın
biliyorum seni saran o çemberi
biliyorum özgürlük emek ister

Bulutsuzluk özlemi
(şarkı)

tedirgin_berlin
18-11-2006, 19:18
[b]Hilal,Hosgeldiniz Arkadasim!!![b]

18-11-2006, 19:25
hoş bulduk berlin sağol.

18-11-2006, 19:36
-herkez- *değil hilal -herkes- bilim teknoloji güzeli * :lol:

sosyalist18
18-11-2006, 19:49
Hilal baci basimizin ustunde yerin var.Muslumanda olsan Ilk once INSANSIN oyuzden basimizin ustunde yerin var.Bu siteye gelme niyetiniz belli.Bosuna ugrasmayin.
Temennim bu sitedeki yazilari (ozellikle)makaleleri GERCEKTEN okumaniz ve dusunmeniz dogrultusundadir.Umarim bir seyler gorursunuz.Temennim bu yonde,ama sanmiyorum.

18-11-2006, 19:56
bacı değilim beyim .seninde başımızın üstünde yerin var.evet anlıyorum sizi şimdiden siz islamın gzelliğinden gerçeklerinden kaçmaya *çalışıyorsunuz.oyüzden korkuyorsunuz. arafosil varmı hiç misal *bir soru sana

18-11-2006, 20:03
Sevgili hilal,

Sitemizi okursanız, örneğin anasayfaya koymuş olduğumuz makaleleri, bu sorularınızın cevabını alacaksınız.

Ayrıca islam'ın güzelliğinden *bahsetmişsiniz. Güzellik göreceli bir kavramdır. Biz gerçeği aramaktayız. Sloganlardan uzak, seviyeli bir fikir paylaşımı yapabliriz umarım.

Hoşgeldiniz.

18-11-2006, 20:10
tabi onun içinvarım, zaten bende. vesizede düşmAn değilim.

18-11-2006, 20:21
peki bey isen neden kadın kılığında girdin siteye, zeka küpü burası sanal
ortam, çarşafa girmene gerek yok, burdan görünmuyorsun, sen bizim
eski islamcısın değilmi

sosyalist18
18-11-2006, 20:27
ozur dilerim hilal bey.Bu arada nerden cikti simdi ara fosil :)
Evrim konusunu tartismak istiyorsunuz?Once okuyun...

NedimYilmaz
18-11-2006, 20:33
Kimse düşüncesinden dolayı kınanamaz, senin bir inancın var diye urda hor görüleceğini sanmıyorum, burası bir tartışma platformu.

Hoşgeldin.

dilaver
18-11-2006, 22:51
bacı değilim beyim .seninde başımızın üstünde yerin var.evet anlıyorum sizi şimdiden siz islamın gzelliğinden gerçeklerinden kaçmaya *çalışıyorsunuz.oyüzden korkuyorsunuz. arafosil varmı hiç misal *bir soru sana
-------------

* * * * sayın hilal
* * * * hoşgeldiniz,

* * * * ikinci mesajınızda bir suçlama bir soru getirmişsiniz.Suçlama islamın güzelliklerinden kaçmaya çalışıldıgı ki bunu kimle ve nerede tartıştınız ki böyle bir ön yargıyla foruma yaklaşıyorsunuz. İslamın güzelliklerini bize anlattınız mı ki bizim kaçmaya çalıştıgımızı iddia ediyorsunuz. Bizi tehdit edip ya da teblig edip de sonuçlarına mı vakıf oldunuz ki korktugumuza hükmediyorsunuz.

* * * * Belli ki ön yargılı gelmişşiniz.Önce bir ara formu tanımlayın ondan sonra sorun. Forumlar masturbasyon alanı olmamalı, örnegin ben ara formun ne oldugunu bilemiyebilirim. Önce anlatın sonra fikirlerinizi tartışmaya açın diye düşünürüm.

* * * * Hilal ya da ay dişidir, dişi ilkedir. Bacı ile karıştırılmanız dogaldır. Bu arada benim aklıma şu geldi, bunu araştırmacı arkadaşlardan bekliyorum. Namazda güneş tapımını seçen islamiyet oruçta niye ay tapımını seçmiştir. Bunu arap toplumunun bir ara geçişte olduguna baglamak mümkün mü ?

* * * * saygılarımla *

[/b]

dersimmm
19-11-2006, 00:05
hilal bi müslüman bulduğum iyi oldu bazı sorularım war cewaplarsan sewinirim:

1) her şey kaderde yazılı imiş, kaderi yazan allah imiş; benim kaderimde de ateist olmak warmış bunu yazanda allah değil mi?

2)peygamberiniz neden 9 yaşında bi çocuğu kendine eş yaptı?

3)ahzab suresi 52: ve 53. ayet hakkında ki görüşlerin nelerdir?

4)bakire biri nasıl çocuk doğurur?

5)kutuplarda iftar nasıl açılır

6)kıyamet cuma günü şaffak vakti kopacakmış

burda cuma iken kanada da perşembe oluyo, burda şafakken avusturalya da akşam oluyo bu şafak ayarı nasıl oluyo??

şimdiden cewapların için teşekkürler.

bende onur üyeliği isterim

NedimYilmaz
19-11-2006, 00:31
bende onur üyeliği isterim

her şeyi anladım da, bu koltuk sevdası kokan cümleyi anlamadım, biri bana anlatsın.

mhmd
19-11-2006, 03:04
Sn. Hilal,

Merhaba

Hatalarımızı, cehaletimize bağışlayın

beelzbb
19-11-2006, 16:50
Değerli arkadaşım;
dinlerden özgürlük sitesine hoş geldiniz.
Forum kurallarını okumanızı rica edeceğim.
Yeni üyelerimizin başlık açması ile ilgili bası kıstaslarımız var.
Bu başlığınızı cafe bölümüne taşıyacağım.
Sitemizde görüşlerinizle ilgili saldırgan bir tutum almadığınız zaman
asla rahatsız olmayacağınızı garanti edebilirm.

Tekrar hoş geldiniz değerli frodo ya yüzde yüz katılıyorum burada haksızlığa yer yok tamamen seviyenin korunmaya çalişildiği bir forum ve inancı ne olursa olsun seviyesizlik durumunda müslüman ateist ya da diğer inançlara sahip herkez gereken uyarıyı ve tekrarı durumunda (ısrar) cezayı alıyor.Beni buraya bağlayan bir anlamda da bu daha ben de çok yeniyim ama bunu gördüm.Hoş geldiniz arkadaşım aramıza...

dersimmm
20-11-2006, 13:36
hilal bi cewap alamadım sorularıma beni merakta bırakmak bi müslümana yaraşır mı?

nedim kardeş onu öylesine yazdık. bizim gibi muhalaefete koltuk yaraşmaz pc sandalyesi yeter

hiramusta
20-11-2006, 15:42
Sevgili Dilaver oruçta da güneşin hareketleri esas alınır.Sen de bilirsin ki oruç şafağın sökmesinden gecenin başlangıcına kadar süren bir ibadettir.Ay hareketlerinin oruçtaki fonksiyonu Ramazan ayının başlangıç ve bitiş tarihlerini belirlemektir.Bu arada Hilal kardeşe hoşgeldin diyorum.