PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hayvanlar evrim ilerledikçe zekileşiyor mu...ne

AYATA
17-04-2009, 18:06
Bir araba bir köpeğe çarpmış...İki köpek yolu kesmiş diğer ikiside arabanın çarptığı köpeği yoldan çekiyor...bizzat şahit oldum..

Boğaz köprüsünde ezilen arkadaşına yardım etmeye çalışan köpeği haberlerde izlediniz...

Rusya da moskovada şehir dışında yaşayan köpekler metro araçlarını kullanarak şehre iniyor çöplükleri dolaşıyor ve yine metro araçları ile akşam olunca şehir dışına çıkıyorlarmış...köpeklerin inecekleri istasyonu sayarak bildiklerini tespit etmişler...Bir kaç gün önce bir gazete haberinden...

yiyecek bulamayan kargalar ikili, üçlü dörtlü çeteler oluşturuyorlar kumru çiftlerine saldırıyorlar yaraladıkları kumruyu yerde bir tenhaya çekiyorlar ve tüyleri kalana kadar yiyorlar...

Afrikada yaşam alanı daralan filler bunun sebebi olarak insanları görüyorlar yolları kesip arabaları durduruypr ve insanları öldürüp kaçıyorlar,

Asyada aynı şeyi kaplanlar yapıyor...

Muhabbet kuşlarına konuşmayı öğretmek artık daha kolay...

Saksağanlarada konuşma öğretiliyor...

Yahu acaba evrim insanlarda ters işlemeye başladı ve hayvanlarda ise ilerlemeyi sürdürüyormu diye düşünmeden edemiyorum.... İnsanlarda ters işlemeye başladığına kanatımın sebebi Türkiyedekiş seçilmiş iktidardır :)

saygılar...

pante
17-04-2009, 18:32
Doğa kendisini korumasını bilir.
İnsanların işi zor.
Bu gidişle bu hayvanlar aralarında eylem birliğine gidip cepheleşebilirler de.
50-60 sene sonra hayvan teröristlerden çekeceği var insanlığın. :)

Ki-Adi
17-04-2009, 18:44
Doğa kendisini korumasını bilir.
İnsanların işi zor.
Bu gidişle bu hayvanlar aralarında eylem birliğine gidip cepheleşebilirler de.
50-60 sene sonra hayvan teröristlerden çekeceği var insanlığın. :)

erdil yaşaroğlunun karikatürü geldi aklıma :)
http://www.penguen.com/content/Home/anasayfa340aa%20%286%29.jpg

niveru
17-04-2009, 18:51
moskavada kopeklerle birlikde seyahat eden biri olarak

insalik buyuk tehlikenin farkinda degil ,
kimse kopeklere hor davranmiyor kovmuyor tekmelemiyor ,
sikis sikis koyun koyuna giderken kimse kopekleri coreklendikleri koltuklardan kaldirmiyor
bilet parasi dahi vermeyip birde belese yatiyorlar ,,,

KızıL
17-04-2009, 21:18
evet metroyla şehir dehiştiren köpekleri duymuştum onun dışında gözlemlediğim çok farklı hayvan türlerinde olaylar var kedi köpek ve kuşlarda gerçekten çok akıllılar ve herşeyi anlıyorlar işlerine geleni yapıyorlar o ayrı :)

Ayejj
18-04-2009, 14:39
Hayvanları insanlardan aşağı gören bakış tarzı hepten yanlıştır.Hayvan davranışlarını mantıklı bir gözle takip edince aslında çok şeyleri anlıyorsunuz.

İki üç hafta önce sokakta iki tane kedi gördüm.Biri önde diğeri arkada ilerliyorlardı.Mart ayı olduğu için, kedilerin çifleşme dönemi olduğu için normal olarak öndekinin dişi arkadakinin ise erkek olması şaşırtmadı.

Ama sürekli öndeki kedi ilerliyor arkadaki de takip ediyordu.Mantık icabı bir köşeye çekilmeleri gerekirken dişi rotayı uzattıkça uzatıyordu.Hem çiftleşme hormonlarını etrafa salıpta hemde çiftleşme olayını ısrarla tehir edip ordan oraya gidiş neden olabilir diye düşündüm.

Evrimsel olarak daha iyi erkeği seçmeye yönelik bir durumda yoktu. Ortada sadece bir tane erkek kedi vardı.

Dişi kedi neden çiftleşip olayı bitirmiyordu ki? Vardığım sonuç dişi kedi , erkek kedinin aşkını,sevgisini ,fedakarlığını ,ilgisini üzerine çekmeyide, almayıda istediği için böyle davranıyor.

Bu durumun benzerini insanlar dünyasındada tanıyoruz.Hayvanlar bence duygusuzda değiller.

michaud
18-04-2009, 23:00
Aslında hayvanların değişen şartlara ayak uydurduğu kesin ama bunun evrimin bir sonraki halkasına geçeceğini söylemek pek doğru olmaz. bunu gözlemelemek için bizim ömrümüz yetmez.

phantom
19-04-2009, 23:55
Bir köpeğin karşıdan karşıya geçmek için yeşil ışığın yanmasını beklediğini yeşil ışık yanınca da önce sola sonra sağa sonra tekrar sola bakarak yürüdüğünü gözlerimle gördüm.

AYATA
20-04-2009, 17:58
O'da bir şeymi ben bir insana aşık köpek gördüm....üzüntüsünden verem oldu bir deri bir kemik kaldı ve öldü.....muhabbet kuşuda kendisi ile fazla sıkı fıkı olanı sahipleniyor....

Ayejj
21-04-2009, 17:41
Aşagıdaki resimdeki orangutanın insanlar gibi balık avlamayı öğrendiği bir kaç ay önce gazetelerde yer almıştı.
Evrim her yerde her zaman devam ediyor...

http://img7.imageshack.us/img7/5191/5461895.jpg (http://img7.imageshack.us/my.php?image=5461895.jpg)

wazawaz
25-10-2009, 15:29
evrim başka bişey bu anlattılarınız sınırlı zamanda öğrenmelerdir.1000 sene öncede olmuş olabilir böyle şeyler...kısaca ortama uyum sağlama

Titan
25-10-2009, 19:50
Herkes kargaları aptal sanır ama izlediğim bir belgesel de; Japonya da ağaçlarda kabuklu meyvaları parçalamak için araçların yoğun olduğu yere atarak içlerini yediklerini ama bazen ezildikleri için durumu kavrayıp, bu sefer o meyvaları yaya geçidine atarak riske etmediklerini ve hatta taşıtlar yaya geçidin de kırmızı ışıkta durdukların da gidip o meyvaların içlerini aldıklarını hayretle izlemiştim.

Mohikan
07-11-2009, 21:44
Hz.Adem (a.s)'ın oğlu Kabil kardeşi Habili öldürdüğü zaman düşünüyor ben bu cesedi ne yapayımda saklayayım babam görürse ayvayı yerim...
Böyle düşünceler içindeyken bir kaç metre uzağında ki bir ağacın tepesinde iki karganın kavra ettiğini görüyor kargalardan birisi diğerini öldürüyor sonra karga yere gagasıyla bir çukur açıyor öldürdüğü kargayıda gagasıyla tutup sürükleyerek çukura atıyor sonrada ayaklarıyla üstünü örtüyor...
Bu olayı neden mi anlattım..? e baksanıza 10 binlerce yıl öncede epey zekiymiş bu hayvanlar ((:

tayyare
10-11-2009, 23:57
Bizim rahmetli kedi fıkıh bilrdi, quantum teorisini eleştirecek kadar da bilgi sahibiydi. Bozonlar konusunda ki bilgilerini, benimle, paylaşmaya hiç yanaşmamıştı. Mahallede ki diğer dostlarıyla sık, sık, herhalde bu konuları, tartışırdı.

ugorur
11-11-2009, 17:34
Hz.Adem (a.s)'ın oğlu Kabil kardeşi Habili öldürdüğü zaman düşünüyor ben bu cesedi ne yapayımda saklayayım babam görürse ayvayı yerim...
Böyle düşünceler içindeyken bir kaç metre uzağında ki bir ağacın tepesinde iki karganın kavra ettiğini görüyor kargalardan birisi diğerini öldürüyor sonra karga yere gagasıyla bir çukur açıyor öldürdüğü kargayıda gagasıyla tutup sürükleyerek çukura atıyor sonrada ayaklarıyla üstünü örtüyor...
Bu olayı neden mi anlattım..? e baksanıza 10 binlerce yıl öncede epey zekiymiş bu hayvanlar ((:

Sayın Mohikan

Nerden biliyorsunuz bunun böyle olduğunu?

Saygılarımla
Umurcan Görür

tayyare
11-11-2009, 19:42
Sayın Mohikan

Nerden biliyorsunuz bunun böyle olduğunu?

Saygılarımla
Umurcan Görür

Son mohikan olmadığına göre bizzat yaşamıştır vakayı, bence !

oldschool
11-11-2009, 19:52
Bir araba bir köpeğe çarpmış...İki köpek yolu kesmiş diğer ikiside arabanın çarptığı köpeği yoldan çekiyor...bizzat şahit oldum..

Boğaz köprüsünde ezilen arkadaşına yardım etmeye çalışan köpeği haberlerde izlediniz...

Rusya da moskovada şehir dışında yaşayan köpekler metro araçlarını kullanarak şehre iniyor çöplükleri dolaşıyor ve yine metro araçları ile akşam olunca şehir dışına çıkıyorlarmış...köpeklerin inecekleri istasyonu sayarak bildiklerini tespit etmişler...Bir kaç gün önce bir gazete haberinden...

yiyecek bulamayan kargalar ikili, üçlü dörtlü çeteler oluşturuyorlar kumru çiftlerine saldırıyorlar yaraladıkları kumruyu yerde bir tenhaya çekiyorlar ve tüyleri kalana kadar yiyorlar...

Afrikada yaşam alanı daralan filler bunun sebebi olarak insanları görüyorlar yolları kesip arabaları durduruypr ve insanları öldürüp kaçıyorlar,

Asyada aynı şeyi kaplanlar yapıyor...

Muhabbet kuşlarına konuşmayı öğretmek artık daha kolay...

Saksağanlarada konuşma öğretiliyor...

Yahu acaba evrim insanlarda ters işlemeye başladı ve hayvanlarda ise ilerlemeyi sürdürüyormu diye düşünmeden edemiyorum.... İnsanlarda ters işlemeye başladığına kanatımın sebebi Türkiyedekiş seçilmiş iktidardır :)

saygılar...

ne zaman bunları daha önce de yapmadıklarını kanıtlarsak o zaman zekileşip zekileşmedikleri hakkında yorum yapabiliriz.

tayyare
11-11-2009, 19:59
Bir cins ne kadar üst bir organizma ise evrimleşme o kadar yavaş olur.
İlk insanla ([?] 600bin yıl fark var) son insan arasındaki fark pek küçükdür.
Artık bu konuda geyiğin anlamı kalmadı, genlerin kodu çözüldüğüne göre...