Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Felsefe > Dil, Mantık & Zihin Felsefesi

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 29-01-2021, 18:59
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

-Çok Hızlı Kapital-izm Analizi- /Kayseri'ye Afyon'dan Kargoyla Sucuk Söyleme

Bu teknoloji ve insanlığın; memleketin; ulaştığı son nokta.

Gelecekte insanların 1/3'ü (üçte biri) üretim; 1/3'ü dağıtım ve 1/3'ü tüketim ve yeme işinde çalışacak. O 1/3'ü açıklayacağım.

Geleceğin sektörü, dağıtım kurye ve kargo sektörü...

Şimdi az önce duvarımda facebook reklamı olan bir Afyon sucukçusunun gönderisine tıkladım yorumları okudum. Millet kavga ediyor 40 liraya sucuk mu olur?
İşin ilginci Afyondan Kayseriye sucuk gidiyor. Bu sucuk kargoyla, araçla-emekle ve insan/araç gücüyle taşınıyor. Bunu taşıyan araç benzin-motorin yakıyor.

Şimdi Kayserili sucukçuya yazık değil tabi marketler ve satış aracıları eriyor ve bu sistem sektör taşımaya, direkt arz ve satışa dönüşecek gibi algılıyorum. Bu da büyük bir dağıtım kurye organizasyonu demek...
Üretici perakendeciye direkt arzcıya dönüşüyor...

İşin aslı; duvarıma düşen oyun reklamı, tatil reklamı gibi şeyleri ilgisiz deyip akpatıcna eve sanırım bir kaç diyet grubu, keto grubu, etçil yeme vb grubu takibe başlayınca ulu facebook motoru ve yapay zekası bana en son bu reklamları sunmuş olmalı...

O yiyen 1/3'e gerek yok 3/3 yiyebiliyor. Bunu ne kadar erken farkederseniz o kadar iyi.

Kargo ve dağıtım işine girmek için iyi zaman...

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 30-01-2021, 01:12
Üye

Irk, din, (dil/cinsiyet)
Böl, Parçala, Yönet!
Modern dünyada bu 3 kavramın işlevi. Başka hiç bir işe yaramaz.
Bu üçü o yüzden çok kutsal hazineler...

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 30-01-2021, 01:18
Üye

"ictenlik"´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Irk, din, (dil/cinsiyet)
Böl, Parçala, Yönet!
Modern dünyada bu 3 kavramın işlevi. Başka hiç bir işe yaramaz.
Bu üçü o yüzden çok kutsal hazineler...
Irk (milliyet), din, (dil/cinsiyet)
Bu üç kavramın öneminden (özellikle insanlar arasında kıyas ve farkından, üstünlüğünden -alçaklığından) dem vuruyorsanız bölünüyor, parçalanıyor ve yönetiliyorsunuz. Çok açık... Başka hiç bir şeyden dem vuruyor olamazsınız.

Alt 09-02-2021, 15:05
Üye

Kıpkısa mülkiyet incelemesi

Bilgi 'sahibi' olma.
Çocuk 'sahibi' olma.
Yaşama varoluşuna sahip olma.
kendi benliğine ve bedenine sahip olma.

Bilgiyle ve kendiyle (beni benliğiyle) mülkiyet ilişkisini/sorununu çözmemiş biri sosyal mülkiyet ilişkisini tartışabilir mi?

"Sahip olma" <----> "Ait olma"
Sahip olma -- sahip olunma , sahip olan - sahip olunan
Sahip <---> ait
Sahip/Efendi <---> köle/kul

Sahipli -- özgür/sahipsiz
Mülkiyetli -- mülkiyetsiz..

Alt 09-02-2021, 15:32
Elakerem Elakerem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Beyler vahiy ve ilham uydurma. Sembol bile değildir. Kimseye gökten bilgi gelmez. Ol deyince de aklına komedi hikayeler çetrefli sözler gelmez. Kuran nefsi emmarede yazılmıştır. Emmarelere hitap eder. Emmarenin konuşması farklıdır. Levvamenin farklıdır. Dikkat edersiniz sünniler hep güçten bahseder. Subhanallah veya la havle ve la kuvvete derler. Lebbeyk derler. Bunlar hep bir tarikata ait olma hissidir. Mutmaine emmareye geri dönüştür. Yanlış anlamayın. Mutmainnenin emmaresine. Biraz benzerlikler vardır. O yüzden terk et ve yola devam et. Siz sembol duymak istemiyorsunuz. O zaman gerçek iki şeyden bahsedeyim. Nefsin başı kafada kolları gövdede bacakları cinsel organ ve ayaktadır. Hepsini kesicen. Kestikçe daha çok kesicen. Seviye zorlaşıyor. Ama daha kolay kesiliyor.
Alt 18-06-2021, 22:40
Üye

Bir insanın ölüm ötesiyle korkutulması ve bu anlamda ölüm sonrası gibi bir korkuyla travmatize edilmesi kadar aşağılık bir şey daha yoktur.

Bu kadar aşağılık bir yalanı ve komployu sürdüren yozlaşmış bilgi sistemlerine artık din ve inanç sistemi demek istemiyoruz

Bunlar geçmişin putları kadar karanlık ve bir o kadar aşağılık, insan aklıyla dalga geçen düşünce süreçleridir ve bu anlamda bunları bir din ve inanç sistemi gibi görerek ve ele alarak herhangi bir saygı besleyemem

Ölüm ya sevinçle karşılanması ve ya da tarafsız olarak korkulmaması gereken bir olgudur. Objektif olarak ölüm olgusuna (ya da ötesine) hiç bir kötü ve olumsuz anlam yüklenemez.

Alt 19-06-2021, 00:17
Üye

Özellikle muhafazakarlara ve özellikle de genç muhafazakarlara sesleniyorum

Bu ülke din, düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğü yok dediğimde;
- Var ya ,diyenler
Hani nerede dediğim de
- Var da sen görmüyorsun, diyenler

Bir insanın ölüm ötesiyle korkutulması ve bu anlamda ölüm sonrası gibi bir korkuyla travmatize edilmesi kadar aşağılık bir şey daha yoktur.

Bu kadar aşağılık bir yalanı ve komployu sürdüren yozlaşmış bilgi sistemlerine artık din ve inanç sistemi demek istemiyoruz

Bunlar geçmişin putları kadar karanlık ve bir o kadar aşağılık, insan aklıyla dalga geçen düşünce süreçleridir ve bu anlamda bunları bir din ve inanç sistemi gibi görerek ve ele alarak herhangi bir saygı besleyemem

Ölüm ya sevinçle karşılanması ve ya da tarafsız olarak korkulmaması gereken bir olgudur. Objektif olarak ölüm olgusuna (ya da ötesine) hiç bir kötü ve olumsuz anlam yüklenemez.

Bunlar benim açık sahih objektif vicdanım ve düşüncemdir. Sustuklarımdır. Gerçekten de böyle düşünüyorum ve bunu açıklamak istiyorum ve bunu toplumsal alanda açık kimliğimle insanlara yüzyüze açıklamak isterdim ki açıklayamam. Gerçek kimliğimden sosyal medya duvarımdan yayınlamak isterdim ki yayınlayamam. Toplumsal ayrımcılık ve linç korkusu.

İkincisi dini organizasyonlar ve geleneksel organizasyonlar var değil mi?

Çalıştığın işyeri ya da işverenin dindar diye göze batmamak için cuma namazına iştirak etmek zorunda kalabilirsin
Mevlitler, bayramlar, cenaze törenleri ve diğerleri bunları gelenek organizasyonlar olarak gördüğümüz için katılmakta bocalamıyoruz ama araya sızmış karakoyun gibi hissetmek istemezsin.

Özgürlükler ki anayasal ve toplumsal özgürlükler herkesin koruması gerekendir.

Dini inanca vahşi ve ilkel yönleri bana göre insan aklına ve gerçeklere uygun olmayan yönleri elenirse saygı gösterebilirim. Bu bir doğa dini gibi değildir. Siyasi kontrol gibi, özgürlüklerin çalınmasına aracı olan araç gibi duruyor. Bizim tarafımızda din gibi algılanmıyor.

İnsanın yere ve güce tapmasından kahroluyorum. Kahroluyorum.

Anneme sözümün yetmemesinden ya da hiçbir zaman ulaşmayacak olmasından babaannem bana namaz kılsana derken cehennem azabından ve babasının eski kitaplarında gördüğü cehennem azabı tasvirlerinden bahsederken susmaktan ya da bunu çocuklarıma da yaşatmaktan ve onları bari buna benzer bir paradigmanın hakim olacağı bir geleceğe esir etmekten kahroluyorum.

Bunları din değil tarihin bozuk bilgileri olarak görüyoruz. Din demek bir öğreti sistemi demektir oysa bu bir itaat, kontrol, aşağılama, güç, manipülasyon ve neredeyse kölelik sistemidir. Gökte bir tanrı olamayacağına varsa da bu kitapta bahsedilen olmayacağına eminim. Buna dair sorgumu yürüttüm. Yok bilim bilmiyor felsefe bilmiyor bunlar palavra. Benim cehenneme atacak bir tanrıyı ben manyak mıyım inkar edeyim. Gökte insandan güçlü güçler olabilir ama her ne olursa olsun bunlar gerçek bir yaratıcının sözleri değil.

İnsanın burasına kadar gelmek diye bir tabir vardır ve susulan buramıza kadar gelmiştir...

Ben de var düşünce özgürlüğü ama ülkemde ifade özgürlüğü yok ya da sınırlı, bilmelisiniz

Alt 19-06-2021, 12:36
copernicus copernicus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

içtenlik Diyor ki
Bu ülke din, düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğü yok dediğimde;

He var. Cübbeli, sakallı amcalar meyhanelere gidip tebliğ yapabiliyor.
Sen sıkıyorsa gitte din, allak bunlar yalan diye tebliğ(düşünceni yayda) yapda görelim.

Manyak manyak işler ya...

Adama bu ülkede doktor eksik diyorsun. Bu ülkeye imam değil doktor lazım diyorsun. Adam(dininden bihaber) sana diyor ki, cami yapmayalımda klise' mi açalım...
Şaka değil gerçek!. Durum bu yani... Dinsizliği bile "gavur" dindarlara bağlıyor.

Adama camiler dolmuyor camiye ihtiyaç yok dediğinde gene dolduruyoruz ya diyor. Cumadan cumaya dini sanıyor gene bihaber olduğu dini... Cemaatle 5 vakit namaz kılmayanın dinsizden beter olduğunu bilmiyorki! Bilse böyle bir ahmakça iddiada bulunmaz yalancı konumuna düşmez yani... Gitseniz bir sabah namazına büyük camisi olan bir yere. 2 saf müşteri bulursanız iyi. Durum bu apaçık. Arada sırada, kandillerde, cumalarda cami doldurun dini değil bu din. Pazar ayinleri(cumadan cumaya) isevilerin işi.

Neyse uzattık. Anladı gerçek dindarlar onu. Diğerlerinin kendisini müsliman sanması benim sorunum değil... Onların sorunu. Hanbeliye göre namaz kılmayan müsliman olmaz.
Alt 19-06-2021, 12:41
copernicus copernicus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

manipülasyon

Aynen öyle. Müslim doğdun; seçmedin! Manipüle edildin...
Alt 30-07-2021, 00:48
Üye

Ölüm bir hastalık değil.. İnsanın anlamadığı. Ölüm doğal olgudur, ne korkunç ne korkulasıdır ne de onun durdurulup önlenmesi (yenilmesi) gerekir.
Temel insan yanlışı, bilgi hatası

Hayata varoluşa anlam yüklemekte insan hastalığı

Bireysel çıkar ve bu anlamda yaşamayı yükseltmeye çalışmakta ama ölüme hastalık muamelesi yapmak bir hastalık

Hastalıkla savaşılır, ölümle savaşılmaz. Acıyla savaşılır, yaşam kalitesinin düşmesiyle savaşılır ama ölümle savaşılmaz, ölüm durdurulmaya çalışılmaz ve yaşam kalitesi yükseltilmeksizin yaşam uzatmanın da (ölüm geciktirmenin de bir anlamı yoktur

Tarihle zamanla yaşam saymak saçmalıktır
Yaşam deneyimdir

Başınıza ne geliyorsa bundan geliyor, en naif korkunu ve kelepçeniz
Özgürce ölün ve yaşayın. Ölüme ve yaşama bir anlam yüklemeyin. Özgürlük en yücesi (kutsalı). Özgür yaşanan, deneyim dolu anları sayın. Akış kuramı var. Akışlı zamanı sayın..

Bazıları bana felsefe yaz dedi..

Bu hiperinsülünemi, diyabet ve kalp-damar hastalıkları pandemilerini (pandemi denenin de asıl işaretlediği ölüm nedenini) görmezden gelenlere bir nazire olacaktıysa da sustum

İnsan türüne bağlılığım tümden koptu yitti, doğadan kopmuş dejenere bir hayvan sınıfı....

Önerilen Siteler