Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-01-2006, 14:52
hasan_ hasan_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ceza - mükâfat
mümin - müşrik
ateş - su
allah - put

Peki bu kelimelerin sayıları eşit mi?

Peki ben size bu verdiğiniz kelimelerden 19 kat daha eşit olmayan kelime listesi versem, Sizin verdikleriniz yalnızca matematiksel bir "normalite" olmayacak mı?
Alt 01-01-2006, 21:16
hemavaz hemavaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hemavaz - MSN üzeri Mesaj gönder

douglas adams the hitchhikers guide to galaxy (otostopcunun galaksi rehberi) 42 sayisini hayatin, evrenin, herseyin anlami olarak tanimlar. bunu da su sekilde aciklar.

- incil'e gore ibrahim'den isa'ya kadar 42 jenerasyon gecmis idi..
- sayilarla ilgilenen bir besteci olan johann sebastian bach'in soyadini olusturan harflerin sayisal toplami'ni "trinity"nin sembolu olan 3 ile carptiginizda 42 sayisini elde ediyorsunuz..
- yine incil'den: "the beast was given a mouth uttering proud boasts and blasphemies, and it was given authority to act for forty two months" revelation 13:5
- tevrat, her biri 42 satir olan kolonlara bolunmustur..
- tanri dunyayi 6 gunde yaratmis ve 7. gunde dinlenmi$tir.. 6*7=42
- dunyanin buyuklugu planck uzunlugunun 10 ussu 42 katidir..
- isigin sudan yansiyip gokku$agi olu$turmasi icin gerekli yansima acisi 42 derecedir.

bla bla.. bunun gibi yuzlerce ornek var.. lakin douglas adams cogu zaman cogu yerde yaptigi aciklamada soyle demistir: "romani yazarken orada bir sayi uydurmam gerekiyordu.. laptop'imdan kafami kaldirip bahceye baktim ve '42 hic fena degil' dedim.. herhangi bir sayi olabilirdi".. dolayisiyla "19 mucizesi 42 mucizesi gek guk mucizesi" falan tamamen cehalet saplantilaridir..
Alt 01-01-2006, 21:58
mescidiaksa mescidiaksa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ngcoskun Diyor ki
sayıların hormonisi falanı filanı.
arkadaşlar inanın benim kadar matemetikle iç içe olmamışsınızdır.hayatım matematik üzerine kurulu desem yeridir.tesadüflerin bile matematiksel bir anlatımı bir koordinasyonu ve kombinasyonu vardır.
sayılar insanın ulaşmak istediği yere rahatlıkla ulaştırır.ordan bunu çıkarmakla bunu ona bölmekle bulunmaz herşey.bildiğiniz yerden yazıyorsunuz kolay geliyor.
bulduğun sayıları cosinüs, kotanjant, olasılık vs.. onları kullanarak bulsana.karekökle neden bir tesadüf bulamııyorsunuz.ben matematikle gerçek anlamda kafayı sıyırmış biri olarak bunlarla fazla uğraşmamanızı tavsiye ediyorum.eğer konuyla ilgili bilginiz yoksa aaaa tesadüfmü bu der oturursunuz yerinize.
herşeyin bir açıklaması ve çözümü vardır.matemetikte de fizikte de.
1+1=? madem bu kadar matematikten iyi anlıyosun cvpla bakalım

bebehcet
Alt 01-01-2006, 22:08
mescidiaksa mescidiaksa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Aferin uşaklar. ha gayret. gözden ne yi kaçırıyorsunuz. rakamalr gerçek değildir. nasıl istersen öyle kıvırırsın. sayılarla dans etmek sadece hokkabazların işi değil. kim ne isterse onun aritmetik simetrini oluşturabilir. kanaatimce rakamlar mini eteğe benziyor. herşeyi açıklıyor. lakin ana tema herzaman gizli. rakam simetrisi ile denklemlene bilen bir kitap ne kadar ilahi olabilir yada nasıl mucize olabilir. denklermler sadece bizlerin sanal aldatmacaları....

bebehcet
Alt 02-01-2006, 00:20
Üye Değil

Bir kişinin 42 sayısını kullanarak manipulasyonlar yapması, gerçekleri göz ardı etmemize neden teşkil etmez. O kişi saçma sapan manipulasyonlar yaptı diye, gerçek olan bir şeyin doğruluğunu değiştirmez bu. 19 kodu nun yanlış ve saçma bir varsayım olduğunu , Kur'anın yaratıcı katından gelmediğini düşünüyorsanız, saçma sapan manipulasyonlarla değil de , 19 kodu üzerinden yola çıkarak hareket edin. Önce bir inceleyin bakalım. Neresinde hatalar var. Neresinde yanlışlar var.
Alt 19-05-2006, 01:41
Üye Değil

Standart Re: KURAN'DA 19 MUCİZESİ

kurandaki 19 mucizesi bence inanılmaz bişey. Kuranın bu yanını görüpte inanmamak yada büyülenmemek imkansız. Kuranı çok eleştiren ateistlere böyle bişeyin nasıl olabileceğini sordum, ancak net bir cevap alamadım. Bu matematiksel şeyi gördükten sonra inkarı bir daha gözden geçirmek gerekiyor değil mi arkadaşlar???
Alt 20-05-2006, 05:27
Üye Değil

Ben sayıları severim. Güzel hoş sayılar vardır. Arabanın kilometresinin 11111 gostermesi veya belirli bir sırayı izlemesi 123456. Bu bir oyundur benim için.. sadece bir oyun..

Bu arada Kuran'daki 19 mucizesi bence geyik muhabbetlerinin dibe vurduğu muhabbettir. Evreni yaratacak kadar üstün bir varlığın bu kadar basit bir şifreleme ile kendini ifade ettiğini veya mucize gösterdiğini iddia etmek kadar komik bir şey düşünemiyorum.

Bir de Atatürk'ün doğum günü vs ile ilgili bir geyik var. Yani Atatürk duysa "lan ben bu Cumhuriyeti sayılar üzerine geyik yapasınız diye mi kurdum" derdi herhalde.

İşte benim konu ile geyiklerim:
- Atatürk 1881 yılında doğmadı, bizim kullandığımız tarihe göre Ataturk'ün doğduğu yıla 1881. yıl diyoruz. Hicri, Rumi vs ölçülere göre Atatürk'ün doğduğu yıl başka bir sayıyı gösterir.

- Bir yıl 12 ay değildir sadece bizim kullandığımız takvim yılı 12 aya bölmüştür. Ama bir yıl 365 gündür (dünya güneş etrafında tam bir tur atarken kendi etrafında yaklaşık 365 defa döner).

- Bir gün 24 saat değildir, insanlar günü 24 eşit zaman dilimine bölüp her dilime 1 saat dedik.

- Şubat ayının 28 gün olmasının sebebi: Sezardan sonra tahta geçen Augustus'un , Sezar gibi aylardan birine kendi adını vermek istemiş. (Juilus Sezar-> Julius->July->Temmuz 31 gün). Demiş ki Temmuzdan sonra gelen ay benim adımla anılsın. Ağustos olmuş o ay. Ama Ağustos 30 gün, Temmuz 31 gün yani Augustus'un ayı Sezar'in aynıdan kısa olur mu hiç? tutmuşlar Şubattan 1 gün alıp Ağustosu 30 dan 31 güne çıkarmışlar.

- Bir de o zamanlar Şubat yılın son ayı idi. Hani Şubatın bir 4 yılda bir 29 (eskiden 30) gün olmasının nedeni Sezar'in 365 gün 6 saat teki fazlalığı 4 yılda bir en son aya denk getirin demiş olması. Yani aslında 1. ay Ocak değil MART. Eylül de 7. ay.

- 0 yılının Isa'nın doğduğu yıl olduğu uydurmadır. Isa nın ne zaman doğduğunu bilmiyorlardı yaklaşık bir zamanı salladılar Isa'nın doğum yılı diye.
Alt 20-05-2006, 14:01
Üye Değil

seni uzundur sitede görmüyoduk mamuli,
peki atatürkün hayatındaki 19û bırakalım şimdi.
Kurandaki yukarıda yazıyor. Bu kadar inanılmaz bir sayısal denkliğin nasıl oluştuğunu söylermisin? Muhakkaki bir güç etkilidir bu işte . Ama şuda var ayetler islamın peygamberi öldükten sonra derlenmiş ve sıraları iniş sırasına göre düzenlenmemiştir. Neye göre düzenlendiğini tam bilmiyorum (rastgele olabilir) bilen varsa söylesin...
Alt 20-05-2006, 15:41
Üye Değil

Sevgili kardeşim, sayılarla oynamaktan hoşlanıyorsan sudoku öneririm. Ben bu sıralar bayağı sardım sudokuya. www.websudoku.com www.sudokufun.com siteleri gayet güzel.

Kuran daki 19 mucizesine yine Kuran'daki bir mucize ile yanıtlayacağım ama bundan önce şu noktaya değinmem gerekir ki Kuran'daki asıl mucize "Elif lam mim" ayetleridir.

Tanrı gibi yüce olması gereken bir varlığın "Elif Lam Mim" (bebeklerin "agu agu" gibi sesler çıkarmasına benzer şekilde) demesi gerçekten bir mucize

19 olayına gelirsek, buna cevabım yine kurandan olacaktır. Doğru fonksiyonlar kullanırsanız elbette Kuran'ın bir yerlerinde "hstr" harflerine ulaşırsınız.
Alt 20-05-2006, 20:12
Üye Değil

sen dalga geç mamuli. Böyle inanılmaz bişey üzerine yorum yapılır sebebi açıklanır. Seni takmıyorum...

Kuran'da mucize vardır. Bunu inancımız ne olursa olsun kabul etmeliyiz.Tabii saçma sapan ayetler ve çelişkiler de vardır. Ama *bazı düşüncelerimizi sorgulamalıyız.

Önerilen Siteler