Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-04-2009, 18:02
biryolcu biryolcu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Saçmalamışsınız yine, bir kez olsun şaşırtın beni....

4 tane rakam arasında simetri bulmak ne kadar sofistike ve sizin zihin yapınız için zorlayıcı, üstün başarı, mucize niteliğinde

3
2
5

4
1
5

İşte simetri .. dimi? maşallah

En az 100 adet sayı kümesinden oluşan;
kendi içinde 100 den fazla simetri barındıran bir tablo oluşturmalısınız...

Doğrusu epey yaklaşmışsınız Tebrikler.... Biraz daha açlışın olur belki....
Alt 25-04-2009, 02:01
DreiMalAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
DreiMalAli DreiMalAli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Saçmalamışsınız yine, bir kez olsun şaşırtın beni....
Saçmalamak mucize avcılarının işidir biryolcu. Benim değil
Ayrıca seni şaşırtmak gibi bir derdim olduğunu nerden çıkardın ki?

4 tane rakam arasında simetri bulmak ne kadar sofistike ve sizin zihin yapınız için zorlayıcı, üstün başarı, mucize niteliğinde
Sevgili FreeWill'in eskiden kullandığı bir sloganı vardı: Anlayana sivri sinek saz, anlamayana sazı soksan az.
İşin püf noktası sure sayısının azlığı-çokluğu değil, olayın presibini anlayabilmek. Gerisi çorap söküğü gibi gelir.

En az 100 adet sayı kümesinden oluşan;
kendi içinde 100 den fazla simetri barındıran bir tablo oluşturmalısınız...
Çalışma prensibini anladıktan sonra ister benim yaptığım gibi 10 sure (kelime) kullan, ister 1000 sure.
Ama senin anlamak gibi anlamak istemek bir derdinin olmadığını bildiğimden, daha fazla açıklam yapma gereği duymuyorum.
Simetri sayısının fazlalğına gelince, itiraf edeyim; sadece linkdeki kitabın sadece 1. bölümüne baktım. Ve yazarın elem ile armudu toplayarak kaç sütlaç bulduğu hesabını görünce midem bulandı.
Mide bulantım geçtiğinde belki diğer bölümlere de bakarım.

Doğrusu epey yaklaşmışsınız
Yine yanıldın.
Yaklaşmadım.
Tam üstüne basınca ayağımın altında eziliverdi o mehter marşı ile cümle aleme duyurduğun inanılmaz mucize.

Sevgiler

Bir müslüman yalan söylemezse, rahat edemez. Bu bir doğa kanunudur, hiç şaşmaz.
Bak: İslam'ın birinci şartı olan Kelime-i Şehadet = Yalancı şahitlik.
Alt 01-06-2009, 22:16
Davudi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Davudi Davudi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yarabbim bu ne güzel bir mucize şimdiye kadar seni reddettğim için tövbeler olsun...
değerli din büyüğümüz ,din alimi seyh DreiMalAli hazretlerinede cok tesekur ediyorum
bizleri gaflet uykusundan uyandırdığı için...
allah seni basımızdan eksik etmesin ALLAH ALLAH....
galiba cezbe kapıldım daha fazla yazamıyacam ,sizde bu güzel mucizeden ders cıkarın ey kafirler ,şükür rabbime hidayte erdim en sonunda
Alt 05-06-2009, 02:21
nehir nehir isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ama oldu mu şimdi dört halife nerde? hz.(sağlıklı,uzun ve verimli bir ömür dileriz orası ayrıda!), eskaza ölene dek bu sure ve ayetleri kendisi bizatihi toplamıyacak'' benden sonrası tufan ''diyecek olmalı idi, ardından halifelerden biri bunların toplanmasına öncülük ederek kitap haline getirmeliydi ve en nihayetinde hz.in bile ''benden sonrası tufan'' diyerek kendi ilgilenmediği şeyler ,sermaye piyasasında aniden yükselişe geçen hisse senetleri gibin değer kazanmalı ve bittabi bundan sonra en nihayetinde mucizede mucize!, amanda inanılmaz simetri!, vs.diyerek ortalık tozu dumana katılmalıydı!naçizane fikir beyanımdır bir kusur ettikse affola!

insan düşüncelerinin ürünüdür!
Alt 16-06-2009, 17:21
Chechen
Üye Değil

çok komik. bu simetrinin olması ya da olmaması bir inananı hiç etkilemez ama inanmayanlar neden yok,ahanda bakın tutmuyor gbi düşüncelerle kendilerini tatmin etmeye ve karalamaya çalışırlar. bu simetriye inanmak ya da inanmamak dinin esasını değiştirmez. yüceliğini etkilemez. içeriğini etkilemez. seni beni başkasını ilgilendiren içeriktir, bizden uymamız değerlendirmemiz sorgulamamız inanmamız ya da inanmamamız istenilen içeriktir. elma her yerde elma armut heryerde armuttur. ayrıca anlayana sivrisinek saz anlamayana sazı soksan az cümlesi tam anlmıyla anlayıtor arkadaşı. herkes ne güzeldir ki kendi lisanıyla konuşur. arkadaşımız DreiMalAli de kendi lisanını açıkça belli etmiş. bence bende tam olarak bunun üzerine bastım ve DreiMalAli lisanı ayaklarımın altında eziliverdi. işe yarar şeylerle uğraşın lütfen.
nehir arkadaşımada o gerçekten komik ve idraktan yoksun düşünceleri için iki damla göz yaşıyla cevap veriyorum çünkü ona üzülüyorum. yanlılıkta bukadar yanlılık insanın yüzünü kızartmalı bence. lütfen ama lütfen daha ciddi ve faydalı bilgilerle gelelim eğer gelebilecek ve savunabilecek birşeyimiz varsa. pardon önce insanın savunabilecek bir inancı olmalı değil mi? e tabi bişey olmayınca uğrunda mücadele etme sorumluluğundan kurtulup 60-70 sene rahat yaşayabiliriz değil mi? oyleydide boyleydide olmaz. mantıklı olmak ve objektif olmak dilekleirmle... zor olsa da...

Konu Chechen tarafından (16-06-2009 Saat 20:11 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler