Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-10-2017, 08:28
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu saydıklarım bir kısım yoklar.

Bu saydıklarımı kaldır geriye kalan komünizmdir

-----------
Para da yok çünkü pazar da yok.
Hepiniz hayret ediyorsunuz değil mi Çok normal. İnsan 200 000 yıl önce nasıl yaşıyordu bu da hayret verici bir şey.
İşte komünizm teknolojinin ve bilincin olduğu düzende 200 000 yıl öncesine dönmektir.
Çok çarpıcı değil mi
Alt 24-10-2017, 09:16
Baskoylu Baskoylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Karaiskakis
Rojova'da Amerikan eşşekliği yapan soysuz terör örgütü TKP ML'nin neferi Başköylü,
Geldiginden beri hic durmadan ULUYAN Sayin Karaiskakis.

Bozkurtcu, mantikla BASBUG Ataturk, Turkes, Osmanli, ve ozellikle Pan-Turk mantigi ile hareket etmenizi de goz onunde bulundurursak..

Bende senin seviyene inip, Basbug Ataturk, Turkes, Muhsin Yazicioglu, Bahceli, Osmanli, Oguz Han, Cengiz Han SOYSUZLARI, NAMUSUZLARI, SEREFSIZLERI, ALCAKLARI, KAHPELERI, IRZI KIRIKLAR vs vs vs gibi deyimler kullansam! dogru ve etik bir yaklasim olurmu?

Edep erkan icinde sohbetini yap, insani degerler icinde tartis... Yok degilse sahip oldugun bozuk kisiligini aciklamaktan oteye gidemezsin.....

Izmir Iktisat Kongresi Kararlarini oku, Ulkeyi Emperyalizme peskes cektiren senin deyiminle Emperyalizmin ESSEKLIGINI, DALKAVUKLUGUNU YAPAN SOYSUZUN kim oldugunu da goreceksin...

T.C nin Fasist Irkci, Milliyetci ve Gerici yanini acik ve net bilmeme ragmen, Bugun ABD ve Halklarin Dusmani NATO tarafindan her hangi bir saldiri olmus olsa, Bunlara karsi savasa katilmam... Ezilenden, Haksizliga ugramis bir yapilanmanin yaninda yer almamin en acik gostergesi olacaktir...
Kurtulus savasinda, Senin surekli saldirdigin, Ermeni, Kurt, Alevi, Yoruk, Laz, Cerkez vs vs Turkiye halklari tarafindan isgal altindaki ulke kurtarildi.. simdi TURK, TURK, TURK gibi fasist nutuklari atarak senin lider ve onderlerin SATTIGI ulkeyi isgalden kurtaran halklarin dusmanligini yapmak, sen ve senin gibilerin barbarligini acikliyan en guzel orneklerdir...

Sonuc olarak ROJOVA`da verilen onurlu mucadele vahsi islamin temsilciligini yapan ISID denilen kan emici vampire karsi verilen onurlu mucadeledir..
ISID`a karsi verilen mucadele (Savas)YPG nin ilkel milliyetci yanini savundugundan degil, Haksizliga ve zulume ugruyan halkin yaninda yer almasidir.
Bin Ladin i hortlatanlar, ISID`i hortlatanlar da ayni kurumdur, Bunlar hortlattiklari her olusumun kendi baslarina bela olmasi da normaldir...
Biz bunun yabancisi degiliz. Turkiye de bunlari gorduk ve yasadik.
Devrimci duruma karsi, PKK yi cikaran ve hortlatan Fasist T.C nin kendisidir... PKK basina bela olunca, Hizbullah denen Islam yobazlarini cikardi.. Onlarda basina bela olunca, Bu sefer Feto yobazini devreye koydu, Feto yobazi da [...] Erdogan yobazini hortlatti...
Dolayisiyla, Asil SOYSUZ olan senin gibi Bozkurtcular (vahsi hayvana tapanlar) ISID`i destekliyen ve yobaz Islamin takipciligini yapanlardir....

MILLIYETCILIK COCUKLUK HASTALIGIDIR. INSANLIGIN DA KIZAMIGIDIR. EINSTEIN.
ADOLF HITLER VE MUSSOLINI GIBI IRKCILARIN USTASI, ATATURK`TUR

Konu Şüpheci Dinsiz tarafından (20-11-2017 Saat 20:49 ) değiştirilmiştir. Sebep: Moderasyon
Alt 24-10-2017, 15:59
Nero Nero isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Nero´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ama dedim sana baskoylu, cevap vermedin. "O kişi bensem onun ettiği tüm küfürler bana gelsin, ben değilsem sana gelsin mi?" dedim, cevap vermedin.

Tıpkı öbür 4 soruma cevap vermediğin gibi...

"Sükut ikrardan gelir..."

Değil mi baskoylu?
Alt 27-02-2019, 12:25
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

.
Hocam biz dürüst olalım sonsuz dürüst olalım, açık olalım o halde
mümkün varsa;
Kızılmayacak ama;

(BİZİM/BİZLERİN) -YAKIN BİR- KOMÜNİZM SENTEZİMİZ

Komünizm (Bize göre/bizlere göre; ) tıpkı Nietzche'nin Üst Üstün insanı (ve öznesi) gibi Marks'ın Üst Üstün gerçekliğidir.
Belki kısmen Üstün Öznelik/Öznellik karşıtı ve dengesi olarakta Üstün Nesnellik ve oluşsallık
Güç istencinin yerini bilgi/bilgelik ve gerçeklik istenci alır,
Öznellik istencinin yerini nesnellik, kurumsallık/kuramsallık istenci alır... Doku ve Kaynaşma istenci alır...
Öznel yükseliş ve yükseltme istencinin yerini tüm bir gerçeği ve grubu yükseltmek alır. Gerçeği yükseltmek hatta tümden değiştirmek alır.

Biz Komünizmi mümkün görüyoruz ancak paralel oluşlar/evrenler ve alternatif realiteler denen biçim de olarak
ya da bu denenler de bir biçim olarak.
Alternatif oluşsallıklar, zaman paradigmaları. Zaman mekan paradigmaları
Bir olasılıkta da dünyada da mümkün görüyoruz. Yine de alternatif bir dünya ya da zaman hattı olarak belirtmeliyiz ve işaretlemeliyiz.
Tümden doğada yaşayan bir toplum. Hayvanlar gibi bir bölünmemişlik. Doğaya gruba aitlik.Tam.Etkisizlik... Doğaya aitlik sahiplik...
Biz Alt Komünizm izi olarak örn. İran Aleviliği vb. ya da bu Alevilik denenin özü-incelenmesi- metaforlaştırılması öneriyoruz.
Ya da eski Aborjinlere gidelim...Tam bu değil ama oralardan bir sentez /bakıştırma alalım... Tam bir doğalılık; olanlılık ve olana ve doğaya tam aitlik/duyuşsallık sentezi... Nesne ve özne olmak ayrımı kalmadı -gibi düşün-. Bakış görülene yapıştı gibi düşün. Kendi, bakışa olana ve doğaya yapıştı gibi düşün. Görüş sana yapışıyor gibi düşün... Tam bir birliktelik ve grup bilişi-bilişselliği. Kırklar öyküsünü (söylencesini) hatırlayın bu "Bireysel bireyselliğin" tersidir. "Grupsal bireysellik". Grupçu bireysellik...
Arı ve karınca kolonisi örneğini alalım...
Üst Komünizm katmanını aşağıda bir tık açacağız.

Dünya olduğu gibi olan yerdir... Dünya karmacıdır.
Dünyanın metabolizması farklı bir metabolizmadır.

Üstün gerçekliğe geçiş kavramını geri devirelim

Yani alt gerçeklik ve bu gerçeklik Alt gerçeklikle Üst Gerçeklik arasındaki köprülemelerdir...
Herşey de öyle....

Üst Komünizm denilen de;
Daha da ileri gidersek (Kasyopyacı bir terminoloji ile) bize Marks'tan yansıyan metafor; evrensel bir gerçekliği ve retliateyi; anti-relaiteyi ve varsıl ve zanten mümkün olan bir realite biçimini (Evrensel bir Metaforu) işaretler..

Çoklu ben, anti ben/benlik, Çokluöznebenlik vb. alanları ve metaforu ben-tersini işaretler. Neredeyse tüm Batı aydınlanmasın da sanattan resime iz ve işaretleri vardır.

Burada kısmen Nietzsche'nin Üst Üstün insanı buraya bu dünyaya kurması gibi bir ayrımdan sözedilebilir..
Altlı üstlü katlı katmanlı realiteler ve biliciler/bilişler deneyimler, deneyimleyiciler ...
Bizde ki kuram bu. Açık...
Vallahi serbest dürüst düşün'ümü konuştum bu kadar...
İçimden büyükte bir yük/göç attım...
..

Tüm bir Batı aydınlanması o kavramı taşıyor. Tek başına o kavramı taşıyor...
Marksın kucağına o kavramı getiriyor. onun için var. Perde açılışı kapanışı gibi.
Yani o aydınlanmanın ucu taa geçmişten Marks'a uzanıyor ve bu kavram uzatılıyor

..
Hocam sürü kavramında bile Komünizm izi var. Başsız kendini içeren içsel devimleri onu yöneten bir sürü düşünün..

Bir yapışkanla dışarıya boşluğa kendini yapıştırdığını düşün Hocam

Bir yapışkanla dışarıya boşluğa kendini yapıştırdığını düşün Hocam

Nesnenin devimin tamamen uzantısı ve bitişiği/yapışığı olduğunu düşünmen gerekecek

Hocam boşluğu katılaştır nesneleştir ve bir resim gibi içinde kendin yapışık
Kendini sadece bir resimde görseldeki renk gibi düzeyleştir
Bu kadar bitti
İşte

--Tarkovsky Tarkovsky----
.

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.

Konu "ictenlik" tarafından (27-02-2019 Saat 13:39 ) değiştirilmiştir.
Alt 24-05-2020, 16:47
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şuanda  online konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Örneğin haftasonu çocuk parkına gittiniz, kimsenin malı olmadığı halde oradan faydalanabilmek nasıl bir duygu?
Parklar, sinemalar, spor salonları ücretsiz olacak, paraya bağlılık kalmayacak vs güzel fikirler gibi görünüyor fakat benim merak ettiğim bir şey var.
Sinemalar ücretsiz olunca film kalitesi düşmez mi? Örneğin ben şimdi 20-30 lira vererek Marvel'in teknolojik filmlerini izleyebiliyorum. Fakat ücretsiz olsaydı Marvel gibi şirketleri film yapmaya motive edecek unsur ne olacaktı komünizmde?

Kısaca ücrete dayalı olmayan komünist sistemde, insanları kaliteli ürün üretmeye motive edecek unsur ne olacak? Şu an para motive ediyor.
Yoksa komünizmde insanlardan beklenen şey, karşılıksız iyilikler yapan birer meleklere dönüşmeleri mi?
Alt 25-05-2020, 10:10
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
P
Yoksa komünizmde insanlardan beklenen şey, karşılıksız iyilikler yapan birer meleklere dönüşmeleri mi?
Değil mi ya.
Yoksa komünizm insanı melek mi yapacak. Sahi meleklerin ödülü ne.? Bu kadar iyilik yapıyorlar bir ödülü olmalı.?

Üretim biçimi değişmiş olmasın. Yani İnsan yerine robot çalışacak bir çok beceri gereken işleri yapay zekalı robotlar yapabilir mi.

Keşfedilecek gezegenler hatta yolculuk edilecek. Belkide yerleşilecek orada yaşayan canlılar olabilir Tanışabiliriz örneğin Modern i var barbarı var. Yani her kes aynı zamanda gelişemez ki.

Bu gün bir çok şeye alışık olduğun hatta bağımlı olduğun kafa ile komünizm düşünmek zor be.
Para yoksa kim teşvik edici olabilir. Haksız sayılmazsın.
Alt 25-05-2020, 23:39
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Eğlendirilmeyi krallar sever .
Eglendirenler ise soytarılardır.

Film sektörü kralmı soytarımı ?

Kişisel ÇIKARLAR insanı nasılda yanıltıyor. Kendini kral sanmasına yol açıyor.

Eğlendigini sanan bu varlıklara sömürülen oldugunu , sömürülürken eğlenenlerin , eglence malzemesi oldugunu anlatmak .....

Komunistler birileri ile eğlenmek , birilerini eğlendirmek için değil. Düşünmesi için onlarca filim yapıyor. Kalitemi ? Kalite ne?
Alt 26-05-2020, 00:55
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şuanda  online konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Her sistem kendi toplum modelini oluşturuyor.

İnsanların birlikte sosyal aktivitelerde bulunması, bir köşeye tıkılıp seyirci olmaktan çok daha mutlu, verimli, sağlıklı olduğunu biliyorum.

Komün toplumunda yetişen inanlarla, kapitalist toplumda yetişen insanların bir çok konuda daha farklı olacağını düşünüyorum. Seyirci değil oyuncu olmayı tercih edeceklerini düşünüyorum. Örneğin anti-sosyal ağlar adıyla, telefonlarına kilitlenip, kalmaktansa, sosyal aktiviteyi tercih edeceklerdir. Kaldı ki komün ortamında, sosyal edinimlerle büyümüş, yetişmiş insanları, kapitalist ortamdaki insanlarla bir tutmamak gerekir.

Motivasyon sürü toplumları içindir.

Sanat konusunda belirleyici olan yeneklerin sergilenmesi, beğeni, kabul görmek, insanları mutlu etmek, farklı bir dil-yol ile bir şeyler anlatabilmek, olumlanmak vs iken, kapitalizm bu değerleri, metaya, alınır-satılır piyasa malına dönüştürmektedir. Yani para değer üretmiyor. Parayı aradan kaldırdığımızda, değerler tükenmiyor, sanatı anlamlı kılan değerler ne ise, ölçüt onlar olabilir - doğrusu da bu değil mi?

Öyle ki, bir çok yetenekli insan, kapitalizm koşullarında, parasızlık, ağır yaşam koşulları, fırsat bulamamaktan vb yeteneklerini sergileme fırsatı bulamıyor.

Soru birazda aşağıdaki soruya benziyor;

"İnsanlarda Allah korkusu olmazsa, hırsızlık, tecavüzler engellenebilir mi? Toplumların ateist olduğu bir dünyada, bunları engellemek mümkün mü?"

Nesnel gerçek ise, din egemen toplumlar veya dini etkinliğin arttığı toplumlarda bu tür vakalar-üstelik gizlendiği halde- artmakta, yaşam standardı düşmektedir.

Eğer insanlara, herhangi bir eylemden geri durmalarının gereğini korku olarak aşılarsanız, neden bu eylemlerde bulunmaması gerektiğini ve sonuçlarını bilmek yerine, korktukları için uzak durmaları gereğini aşılarsanız, empatinin yerini, ben ve öteki ve korku alırsa, bu hem bastırılmış isteklere dönüşür, hem faillerce kavranmamaz hem de kırılması gereken bir engel, çekici hale gelir. Basit geçiyorum, ama ciddi psikolojik sonuçlara yol açar.

Eğer bir insan kapitalist egemen dünyada büyürse, her şeyin ölçütü olarak para aşılanırsa, hayatın şartları da bunu dayatırsa, elbette o insanın beğenisi veya beğendirme anlayışı da buna göre şekillenecektir.

Nasıl ki din egemen toplum örneğinde dile getiriyorsam, bu konuda da mesele farklı değildir. Sanatı anlamlı kılan değerleri paraya dönüştürürseniz, sanat anlamını kaybeder, parayı kaldırdığınızda ise, bu sefer insanlar o değerlere göre konumlanacaktır. Para için değil, sanatını anlamlı kıldığını düşündüğü değerler için çaba sarfedecektir.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 26-05-2020, 04:01
Üye

Bana göre ( tamamen sahsi düsüncem)
.......... komunizm virüstür.!.......

Komunizm nedir ?
Komunizm ne değildir?
Komunizm olursa ne olur?
Komunizm olmazsa ne olur?
Komunizm özgürlügü kısıtlarmı ? v.s

Konunun başından bu yana
Komunizm ile alakalı tüm üyeler yazmış çizmiş . Hemen hepsini okudum.

Komunizm denileni hiç deneyimlemediğim için nasıl bir şeydir bilemem .
Akademik açıdanda teorik açıdanda bilemem
Yaşamadıgı halde ahkam kesen antikomunistleride gülerek okuyorum.

Komunizm hakkında , Anlatılanlara ve sözde yaşanılanlara bakılınca antikomunistlerin neye direnç gösterdikleri hakkındada sinsi kişilikleri hemen fark edilebiliyor.

Şu anda yaşadıgınız düzen kapitalizm.
Ister vahşi diyin
ister modern diyin

Ne derseniz diyin hüküm onlarda ve onlar bir avuç azınlık. Aşıları ile zor zar ayakta duruyorlar

Konuya direk komunizm VIRUSTUR dedim.
Niye dedim?

Komunizm deyince neredeyse insanların dini dili milliyeti aidiyeti ne olursa olsun komunizme midesi bulanarak , nefret içinde bir söylemle tepki veriyorlar.

Dincisi , milliyetcisi , faşisti , japonu , korelisi , abdlisi , putini , esadı , kemalisti , alevisi ateisti , köylüm dinsiz ahmet amcası , sömürülen işcisi , asgari ücretlisi , asgari ücretsizi , ergeni , salağı , akıllısı

Bunların hepsi komunizm , komunist kelimesini duyar duymaz alerjik bir reaksyon gösteriyorlar.
Sanki yaşadılar da deneyimlediler ve ağızlarına ne geliyorsa söylüyorlar.
Daha beteri ise bildigin darp daha ötesi öldürme eylemine girişiyor.

Hele bazıları var . Komuniste , mason diyenimi , satanist diyenimi , allahsız diyenimi , karılarını kocalarını paylaşırlar diyenini , reptilyan diyenimi . Diyen diyene

Evet komunizm komunist bir virüstür.
Ama kimin için virüstür ?

Şu yukarıda sıraladıklarım için değil sadece ve sadece gerçekten komunizmin bir virüs oldugunu bilen , bir avuç kapitalist için KOMUNIZM bir virüstür.

Üyelerden birisi demişki ; Niçin çökmüştür.. Günümüz şartlarında geçerliliği kalmış mıdır

kapitalistler , komunizmin hiç bir zaman çökmeyeceğini yok olmyacağını bir gün ama bir gün tekrar ama tekrar ama tekrar ortaya çıkacağını ,
şu yukarıda sıraladıgım kapitalizmin öyle yada böyle uşağı olanlardan çok ama çok iyi biliyorlar.

Komunizm , kapitalizm için bir virüstür.
Virüsler yok edilemezler eninde sonunda tekrarlarlar hemde daha güçlü bir şekilde.

Kapitalistler hangi aşıyı geliştirirse geliştirsinler , virüsler yani komunistler bu dogada onlardan önce vardı ve onlardan sonrada olacaklar.

Kapitalist , bu durumun bilincinde olan ve en iyi aşıları olan , din ve milliyetcilikle aşıladıklarını sonsuza dek virüsten uzak tutamayacağını , önünde sonunda virüse yenileklerini biliyorlar ama mucadelelerinide bırakmıyorlar.

Hani khaos un bir cümlesi var ya !
" komunizm bir mecburiyettir"

Kapitalizmin aşıladıgı ama sanki birbirine karşıymış gibi durup komunizmin karşısında yapılan aşı ile bir arada duran şu alttaki antikomunistler

Dincisi , milliyetcisi , faşisti , japonu , korelisi , abdlisi , putini , esadı , kemalisti , alevisi ateisti , köylüm dinsiz ahmet amcası , sömürülen işcisi , asgari ücretlisi , asgari ücretsizi , ergeni , salağı , akıllısı

Komunizmin bir virüs oldugunu anlayın artık. Bitmez yok olmaz önünde sonunda daha güçlü gelir. Bundan kaçış yok.

Sizi hattta beni durmadan aşılayan kapitalizm bu durumun farkında .

Komunizm denen virüsün asla ve yok olmayacagını , bir gün tüm kapitalistlerin bile hücrelerine girip o bedenlerini ele geçirecegini çok iyi biliyorlar

Haa virüs dediysek iyi kötü gibi kavramlarla , virüsü yani komunizmi yargılayım yanlışına girmeyin.

Komunizm virüsü sadece kapitalizm için kötüdür.

Virüslerin tamamı kötü degil ya ! Iyi virüslerde var.

Virüslerin sizden önce doğanın hakimleri olduğunu unutmayın. Onları yenemezssiniz. Aşılarınız care olmaz.

Velasılı kelam.
İgrendiginiz komun, kapitalizm yokken de vardı. Ve yine olucak.

Mecburiyet diyebiliriz.

Vay efendim sscb yıkıldı komunizm bitti.
Çin kapitalist oldu
Kuba ßöyle
K.kore şöyle zart zurt
Bunların komun yaşadıgı iddiasıda size ait.

Bitmez güzelim bitmez. Yok olmaz.

Heyy kapitalizmin neferi işciler köylüler size diyorum size

Kapitalistler maskede taksa aşıda yapsa evdede kalsa... savaşta çıkartsa , nükleer dahi atsa .... meydan virüslere kalır.
Alt 26-05-2020, 11:49
Üye

Bakın diyanetten bir zaati muhterem ne diyor

Dr. Fehmi CUMALIOĞLU

ISLÂM, KOMÜNİZM'İN PANZEHİRİDİR

Komünizmin babaları düpedüz kâfir ve dinsizdir. Karl Marks, F, En*gels, Lenin, Stalin ve bütün komünist diktatörler Allah'sız ve din düşmanı olduklarını defalarca ve açıkça söylemişlerdir. Lenin: "Din ile mücadele etmemiz gerektir. Bu bütün materyalizmin, binaenaleyh Marksizmin al*fabesidir. Dinle mücadele meselesi, dinin İçtimaî köklerini çürütmeye matuf sınıf mücadelesinin amelî sahadaki faaliyetine bağlamak lâzımdır
https://dergi.diyanet.gov.tr/makaledetay.php?ID=33042

Zaati muhterem , diyanetin ne maksatla hizmet verdiğini açıkca yazmış hatta diyanetin genel amacının DİN ÖĞRETMEK olmadığını , komunizmle mucadele dernegi , yeşil kuşak projesi , kapitalizm elemanı oldugunu açıkca ilan etmiş.

Anladıgım şudur

Diyanet din öğretmek , dini esasları düzene koymak için değil, SİYASI maksatlı bir devlet kurumudur. Dine degil siyasete hizmet eder.

Tabiki böyle ulvi hizmet yapan devlet kurumunun , bu ulvi şahsiyetlerinin GELİREDE ihtiyacı var . Para gelirin GÖKLERDEN gelmeyecegini onlarda biliyor.

Para gelir nereden gelir ?

Mesela
GENEL EVLERDE pazarlanan satılan kadınlardan gelen vergi geliri

Alkol kullananlardan gelen vergi geliri

Kumar yani fal oklarından gelen vergi geliri

Dahada ötesi komunist insanlardan elde edilen vergi geliri

Kuranda komunistlere bir atıf yoktur. Bilen bilir.
Kuranı yazan Komunist nedir bilmez dahi

Kitabından bi haber olan ve genelevlerde SATILAN kadınlardan elde edilen gelirle şu üstte diyanet gov.tr. denilen devlet kurumundaki makaleyi yazan muhterem ailesine o satılan kadından gelen geliri BAL gibi yedirir.

Zaati muhterem islam dinini peygamberinden bir sözüde makalesine eklemiş. ( boşta bulunmuş galiba )

"Oğluna yazıyı, yüzmeyi, ok atmayı öğretmek, onu temiz gıdalarla besleyip yetiştirmek babanın boynuna borçtur

Kızlar için yazı ögrenmek , yüzmek ? Ok atmak , temiz gıda yemek pek hoş karşılanmadıgı için bu cümlede kız çocukları cümleye girememiş.

Genel ev gelirleri lle ailesini besleyen
Bu muhterem , makalesinin sonlarında komunizmde açlıktan bahsediyor.

Kendisinin genel evde kadın satışından gelen gelirden ailesini beslemesini adeta destekler ve savunur gibi komunizmdeki sözde açlıktan
Genel ev geliri
Kumar geliri
Şans oyunu geliri ile idare edilen bir yöntemle ( kapitalizm - al -sat ) kurtulmayı kutsuyor.

Hani bu muhterem genel evlerde satılan kadından gelen gelir devlet hazinesine oradanda bizim maaşlara dahil oluyor , bende buna razı degilim ISTEMEZUK dese bir şey demem bu muhtereme ama
Yok itiraz etmiyor . Ses çıkarmıyor ve o satılan kadından gelen ballı maaşı alıp ailesi ile birlikte şapır şupur yiyorlar.
Artanı biriktiriyor ve sermaye yapıp bir işletme kurup , o işletmeye mevkiinden kaynaklı gelen işlerin gelirini o işletmede işci sömürüp katladıktan sonra bankaya yatırıp FAIZ geliri elde edip HOLDINGLEŞIYOR.

bu muhteremler kapitalizmi sevmesinde kim sevsin ! Kapitalizmi yüceltmesinde kim yüceltsin.

Komunizmde bunları yapabilirmi ? Tabiki yapamaz.

Genel ev gelirini komunizmde bulamayacağını bilen bu muhterem niye zehire panzehir olmasınki ?

Bu muhterem genel evlerde satılan kadınların oranındaki artış oranında maaşındada artış olur.
Yani bu muhterem ne kadar çok kadın satılırsa o kadarda mutlu ve zengin olur.

Diyanet bize otoriter bir hediyedir ve sahiplenilmesi gerekir.

Bu zaati muhterem allahına kavuşmuş

Konu ilahimasal tarafından (26-05-2020 Saat 12:45 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler