Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-10-2014, 09:36
Deep Deep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Hz İbrahim ve Kurban hikayesi

bu hz ibrahim in çocugunu kurban edecekken tanri nin koyun indirdiğini biliyorsunuz. halbuki hz ibrahim un yasadigi zamanda kenanlilar cocuklarini molek isimli bir puta sunuyorlarmis, cocuklarini sunduklari yer neresi biliyor musunuz? gehinnom isimli bir vadi. evet yanlis duymadiniz! bugünkü cehennem sözcüğü gehinnom. yalniz bununla bitmiyor, kenanlilar cocuklarini hz ibrahim in hikayesinde olduğu gibi kesiyorlarmis ve ateşte yakiyorlarmis, ateşin yakildigi yer ise gehinnom vadisi.gel zaman git zaman gehinnom vadisi inkar edenlerin sonsuza kadar yandigi bir yere dönüşmüş evrim surecinde.

simdi burada bir çelişki ile karsilasiyoruz. kuran hz ibrahim in allah a inandigini söyler, hatta çocuğunu da allah için kesmektedir, tevrat tada hz ibrahim çocuğunu kesecekken yehovaya inanmaktadir.ama tarihi ve arkeolojik veriler bize gosteriyor ki çocugunu kenanlilar molek isimli bir put için kesmektedirler.hz ibrahim de çocuğunu kestigine gore onun elohim, yehova ya değil de molek isimli bir puta kesmesi gerektiği ortada.

molek ismi size tanidik geldi mi?acaba arapçadaki malik sözcüğü olabilir mi bu sözcük? belki kuranda da geçiyor dur, bilemem.

ne derseniz deyin,son iki dini şekillendiren tamamen yahudiliktir. hele hele islam in neresinde bakarsaniz bakin yahudiliği görürsünüz. radikal bir müslüman ile bir yahudi arasinda pek fark yoktur.

tevrat un da yüzlerce yilda din adamlari taraf insan asama asama yazildigi kesindir.Bununla ilgili belgesel hipotez e göz atabilirsiniz.Bunu da eklemiş olalim .
Alt 04-10-2014, 10:57
horror horror isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ebu Said (ra)'ın rivayet ettiğine göre, Hz. Peygamber (sav), Kurban Bayramı günü, biricik kızları Hz. Fatıma validemizin evine giderek, şöyle buyurmuştur: "Ey Fatıma! Kurbanın için kalk ve kurbanının yanında bulun. (Onun kesilmesine şahit ol) Onun kanının her damlasına karşılık senin geçmiş günahların bağışlanacaktır."

benim anlamadığım kanla günah temizleme olayı.Savunmasız bi hayvanın üzerine çullanıp kafasını kesin Allah da sizi ödüllendirsin ne kadar komik ya..
Alt 04-10-2014, 12:33
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Deep´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bu hz ibrahim in çocugunu kurban edecekken tanri nin koyun indirdiğini biliyorsunuz. halbuki hz ibrahim un yasadigi zamanda kenanlilar cocuklarini molek isimli bir puta sunuyorlarmis, cocuklarini sunduklari yer neresi biliyor musunuz? gehinnom isimli bir vadi. evet yanlis duymadiniz! bugünkü cehennem sözcüğü gehinnom. yalniz bununla bitmiyor, kenanlilar cocuklarini hz ibrahim in hikayesinde olduğu gibi kesiyorlarmis ve ateşte yakiyorlarmis, ateşin yakildigi yer ise gehinnom vadisi.gel zaman git zaman gehinnom vadisi inkar edenlerin sonsuza kadar yandigi bir yere dönüşmüş evrim surecinde.

simdi burada bir çelişki ile karsilasiyoruz. kuran hz ibrahim in allah a inandigini söyler, hatta çocuğunu da allah için kesmektedir, tevrat tada hz ibrahim çocuğunu kesecekken yehovaya inanmaktadir.ama tarihi ve arkeolojik veriler bize gosteriyor ki çocugunu kenanlilar molek isimli bir put için kesmektedirler.hz ibrahim de çocuğunu kestigine gore onun elohim, yehova ya değil de molek isimli bir puta kesmesi gerektiği ortada.

molek ismi size tanidik geldi mi?acaba arapçadaki malik sözcüğü olabilir mi bu sözcük? belki kuranda da geçiyor dur, bilemem.

ne derseniz deyin,son iki dini şekillendiren tamamen yahudiliktir. hele hele islam in neresinde bakarsaniz bakin yahudiliği görürsünüz. radikal bir müslüman ile bir yahudi arasinda pek fark yoktur.

tevrat un da yüzlerce yilda din adamlari taraf insan asama asama yazildigi kesindir.Bununla ilgili belgesel hipotez e göz atabilirsiniz.Bunu da eklemiş olalim .
Sayin deep bu filmin 30.dakikasinda cocuk kurban etme var,kemos deden bir Tanriya.saygilar

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 04-10-2014, 13:43
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Benim moleki benzettiğim kelime melek oldu;Baktım biraz ve wikide şu bilgileri buldum

İbranice "m l k" kökünden gelir.Melek, malik, mülk, malik’ül mülk, memlük gibi kelimelerin köken aldığı "m l k"’in İsraillilerin komşuları olan Amon’luların tanrısı Molek (molech, moloch)’in isminden türetildiği düşünülür. Bu ilişki cehennem bekçisi malik açısından düşünüldüğünde daha açıktır.[3]
“Bana ait olan bu tapınağa iğrenç putlarını yerleştirerek onu kirlettiler. Ben-Hihnom Vadisi’nde Molek’e sunu olarak oğullarını, kızlarını ateşte kurban etmek için Baal’ın tapınma yerlerini kurdular. Böyle iğrenç şeyler yaparak Yahuda’yı günaha sürüklemelerini ne buyurdum, ne de aklımdan geçirdim.” (Yeremya: 32:34-35)

İslamada bu şekilde geçmiş, yahudilikten yani.

Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 24-10-2014, 08:08
Dialectics - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dialectics Dialectics isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bu arkadaşa da vahiy gelmiş ama ne yazık ki Allah son anda "seni test ettik kesecek misin bakalım, ne kadar inançlısın" deyip koyun göndermeyince kızkardeşin kelle gitmiş...

http://sozcu.com.tr/2014/dunya/ruyas...-kesti-629675/

Bizler dünyanın şarkı söyleyip dans eden çöpleriyiz.

Önerilen Siteler