Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-06-2009, 00:38
keci keci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

vartor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim de sayisiz kadin, 30 erkek gucu, ta teyze kizlarini bile helal kilan , ayseyle evelendi diye sira tutmasindan vaz gecip torpil yapan bir allah ciksa karsima, yalniz kul degil, kole bile olurum.
Insanlarin bunca basitlige deger vermesi, sacma sapan konular acip bir de marifetmis gibi yazmalari, beni bayagi dusunduruyor; Imanin ask gibi, beyinleri muhurledigini, gozleri karartigini coktan fark ettim ama yine de sasirabliyorum bazilarinin korluk derecesine...
Sayın vartor
Neden kızıyorsunuz, bunda ne var aynı şeyi inananlarda sizler için
düşünmüyor mu ? Bakın bizde bir öfke belirtisi var mı ?
Bizde sadece bir üzüntü olabilir ancak sizler için..
Ama bunu siz istediniz öyleyse istediğinizi almalısınız ve alıyorsunuzda öyle değil mi ?

Ayrıca bu sözlerinizle Kur'anın Allah Kelamı olduğunu ve
Hz. Muhammedin (S.A.V.) sözleri olmadığını kabul etmiş olmuyormusunuz ?

Saygılarımla...

Oku kainatı, görmek istersen gerçeği. Birinci sayfa, birinci paragraf : Kendin..
Alt 17-06-2009, 02:32
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

, Ben insanlarin bu sacmaliklara inandigina sasirdigimi soylerken siz, allahin kelami olduguna kabul ettigim sonucunu nasil cikariyorsunuz? Kizmak degil benimki, saskinlik, kac iletiden beri, size inandirildiginiz allahin, kainatin yaraticisi olamiyacagini, insani zaaflarla dolu birine inanarak, esas yaraticiya, eger varsa, yakistirmalarinizla hakaret ettiginizi soyluyorken, siz ne sonuclar cikariyorsunuz. Anlasildi, bedavaya keci degilmis sizin adiniz.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 17-06-2009, 10:05
Kıdemli Üye

vartor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
, Ben insanlarin bu sacmaliklara inandigina sasirdigimi soylerken siz, allahin kelami olduguna kabul ettigim sonucunu nasil cikariyorsunuz? Kizmak degil benimki, saskinlik, kac iletiden beri, size inandirildiginiz allahin, kainatin yaraticisi olamiyacagini, insani zaaflarla dolu birine inanarak, esas yaraticiya, eger varsa, yakistirmalarinizla hakaret ettiginizi soyluyorken, siz ne sonuclar cikariyorsunuz. Anlasildi, bedavaya keci degilmis sizin adiniz.

Sayın vartor

Teşekkür ederim.. Aşağıda bir önceki mesajınızı alıntıladığım ve bu mesajdan çıkardım bu sonuçları ;

Benim de sayisiz kadin, 30 erkek gucu, ta teyze kizlarini bile helal kilan , ayseyle evelendi diye sira tutmasindan vaz gecip torpil yapan bir allah ciksa karsima, yalniz kul degil, kole bile olurum.

Öncelikle şunu belirtmek isterimki, tüm bu iddialar sizin iddianızdır. Bizler Hz. Muhammed 'in (S.A.V) Peygamberliğine şahitlik ediyoruz. Sizin düşündüğünüz gibi nefsani zaafları olabilecek herhangi birisi değil. Dolayısı ile söz konusu iddialarınızın sadece sizin yansıtmalarınızdan ibaret olduğunu düşünüyorum.

Daha önceki mesajımda size belirtmiş olduğum sonucu nasıl çıkardığımı da
ifade etmek istiyorum izninizle Sayın vartor.

Yukarıda sizin sözlerinizden alıntı yaptım. Eğer iddia ettiğiniz gibi Kur'an-ı Kerimi Peygamberimizin yazdığını düşünseydiniz yine sözkonusu iddialarınızı
Allah (C.C) ' a ithaf ederek "çıksa karşıma" demezdiniz.

Hani "Kur'an-ı Kerim Peygamberimizin sözüdür" iddianız.. Bu sözlerle aslında zımni olarak Allah ' ın (C.C) varlığını kabul etmiş olmuyor musunuz. ?

Gördünüz mü bir söz ile Din' den nasıl çıkıldığını Sayın vartor. ?

Saygılarımla...

Oku kainatı, görmek istersen gerçeği. Birinci sayfa, birinci paragraf : Kendin..
Alt 17-06-2009, 10:47
selanikli selanikli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

keci´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın vartor
Yukarıda sizin sözlerinizden alıntı yaptım. Eğer iddia ettiğiniz gibi Kur'an-ı Kerimi Peygamberimizin yazdığını düşünseydiniz yine sözkonusu iddialarınızı
Allah (C.C) ' a ithaf ederek "çıksa karşıma" demezdiniz.
Hani "Kur'an-ı Kerim Peygamberimizin sözüdür" iddianız.. Bu sözlerle aslında zımni olarak Allah ' ın (C.C) varlığını kabul etmiş olmuyor musunuz. ?
Saygılarımla...
Sayın keci;
yapmayın lütfen, bu kelime oyunu sizin tarzınız olmamalı, "çıksa karşıma'' sözündeki imayı görmemiş olamazsınız.
Lütfen.

Yarin yanağından gayrı, her yerde, her şeyde, hep beraber demek için.
Alt 17-06-2009, 11:01
Kıdemli Üye

selanikli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın keci;
yapmayın lütfen, bu kelime oyunu sizin tarzınız olmamalı, "çıksa karşıma'' sözündeki imayı görmemiş olamazsınız.
Lütfen.
Haklısınız Sayın Selanikli

Kelime oyunu yapmamak lazım, eğer böyle düşünüyorsanız Sayın vartor dan özür dilemem gerekir. Kastettiğiniz ima 'yı gördüm ama eğer bunun altında farklı bir düşünce yoksa neden bu şekilde bir ima yapılabilir sizce..?

Yani derindeki düşünceyi kastediyorum. insan kendini dinlemeli ve bu soruyu kendine sormalı değil mi ?
İmzamda belirttiğim gibi yani ?

Saygılarımla..

Alt 17-06-2009, 11:13
mevladostu mevladostu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hz Peygmberin en çok övündüğü şey ümetinin ona layık bir şekilde cenneti hak etmesidir. Kendisi için en hayırlısıda budur.
Alt 17-06-2009, 11:27
Kıdemli Üye

mevladostu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hz Peygmberin en çok övündüğü şey ümetinin ona layık bir şekilde cenneti hak etmesidir. Kendisi için en hayırlısıda budur.
Sayın mevladostu

Haklısınız sayın phantom 'da aynı şeyi söylemişti. Ama Peygamber
Efendimiz en çok Allah'ın kulu olması dolayısı ile övünürdü. Ancak bu
övünme bildiğimiz nefsani anlamda değildi.

Daha önce bunu söylemiştim, ancak Nedeni'ni sormuştum bunu cevaplayan olmadı. Onuda ben açıklayayım :

Şu ifadeleri dikkatle inceleyiniz.

Allah (C.C) tüm eksikliklerden münezzehtir.
Kendisinde hiçbir eksiklik veya kusur bulunmaz.

Allah'ın (C.C) kulu ise kendisinde hiç bir şeyin olmadığı
eksiklikler ve kusurlu olan herşeyin kaynağı adeta yokluklar
kaynağıdır. Kul bu demektir.

Tüm bunlar ışığında Allah (C.C) 'da olmayan şey nedir ?
.................
.................
.................
.................
.................
.................
.................
.................
.................
.................
.................
.................
.................
.................
.................
.................
.................
CEVAP : YOKLUK...EKSİKLİK VE KUSUR..

İşte Peygamber Efendimiz (S.A.V) bu gerçeği bildiği için en çok
Allah'ın (C.C) KUL 'u olmakla övünürdü..

Saygılarımla...

Alt 29-05-2012, 06:33
sergenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sergenci sergenci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kuranda ya allah muhammedi över yada muhammed kendisini över, yada allah kendi kendisini över. Ayetler korkutma, yıldırma ve övünmelerle dolu fakat bu övünmeleri kılıfına geçirip iyilleştirerek Örnek alınması gerektiği olarak değiştirirler. Müslüman neden daima allah ve muhammedin avukatlığını yapar yok öyle demek istememiş şöyle demek istemiş, nefsani olarak söylememiş diyerek kendi isteği doğrultusunda yönlendirir.

Alıntı, sn. Keçi den alıntı.

Sayın mevladostu

Haklısınız sayın phantom 'da aynı şeyi söylemişti. Ama Peygamber
Efendimiz en çok Allah'ın kulu olması dolayısı ile övünürdü. Ancak bu
övünme bildiğimiz nefsani anlamda değildi.

Daha önce bunu söylemiştim, ancak Nedeni'ni sormuştum bunu cevaplayan olmadı. Onuda ben açıklayayım :

Şu ifadeleri dikkatle inceleyiniz.

Allah (C.C) tüm eksikliklerden münezzehtir.
Kendisinde hiçbir eksiklik veya kusur bulunmaz.

Allah'ın (C.C) kulu ise kendisinde hiç bir şeyin olmadığı
eksiklikler ve kusurlu olan herşeyin kaynağı adeta yokluklar
kaynağıdır. Kul bu demektir.

Tüm bunlar ışığında Allah (C.C) 'da olmayan şey nedir ?
.................

CEVAP : YOKLUK...EKSİKLİK VE KUSUR..

İşte Peygamber Efendimiz (S.A.V) bu gerçeği bildiği için en çok
Allah'ın (C.C) KUL 'u olmakla övünürdü..
//////////////////////////////////////////////////////////////////////

Yukarıda hep övünmekten bahsediyorlar ama onlara göre övünme değil de örnek alınma oluyor. İslam için kesilen kafalar, islam için gasp edilip köleleştirillip ve mallarına ganimet gözü ile bakan allah, muhammedin cinsellik kokan ayetleri, yapılan işkenceler, cennetler ve cehennemler, kafalarda oluşturulan olmadık allah tasvirleri ve tahtlar ve diğerleri. Evet bunlardan örnekler almamızı söyleyen bir Allah ve yolladığı bu ayetlerin kutsallığı ile milyarlarca insanı kendisine 5 vakit tapınmaya korkutarak davet etmekte.

Dikkat çekilen ayetler övünme ve kibir dolu, hem kullarına övünmeyin ve kibirlenmeyin diyen bir allah kendi kendine övünmekten ve övündürmekten daima kullarınını korkutmaktan başka bir halt öğretmiyor.

Ben bu ayetleri nasıl yanlış anlayabilirim, bu açıklamaların nasıl başka bir yorumu olabilir ve bu ayetlerden nasıl örnekler alıp yaşamımı devam ettirebilirim. 20. y.yılda yaşıyoruz, bu kutsal diye nitelendirilen ayetler artık insanlığa dar geliyor.

Her şeyi yaratan bu pasif allah binlerce yıldır kendisi için yapılan ve kendisininde yaptığını söylediği insan kıyımına artık bir son vermeyecekmi, binlerce yıldır insanların kanını canını malını talan ettirmekten vaz geçmeyecek mi.

Allah sadece Muhammed için mi var etti kendini, yani o olmasaydı kendisini kime övdürecek ve ispatlayacaktı, her şeye muhtedir olan bir tanrı bir tek muhammed içinmi cenneti ve cehennemi yaratıp bizleri ebediyen ateşte yakmaya layık gördü ve bu cezalar ile mi kendisini bize kanıtlamaya çalıştı. Kompleksli ve narsist bir tanrı imajını kendi kendisine uyarlayan bir tanrı.

İman ile hapsedilmiş akıl hürriyetine kavuşuncaya kadar gerçekleri görmekten men edilmiş, neyseki bizimkiler tahliye olmuş. Esenkalın.
Alt 31-05-2012, 21:45
ozgur_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_ ozgur_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Resulum kainatı senin yüzü suyu hürmetine yarattım. kudsi hadis .

Konu ozgur_ tarafından (31-05-2012 Saat 21:54 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler