Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-04-2007, 20:53
koroglu51 koroglu51 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Standart Re: bilimsel olarak kanıtla ozaman!

* * sayın köroglu51

* * * aramıza hoş geldiniz demek isterdim ama şu anda diyemiyorum. Bu foruma en az bir kaç kere asılan bir iletiyi tekrar asmak istemişsiniz.

* * * *Biz bize düşünsel olaral bir şeyler kazandırabilecek insanlar arıyoruz, tebligatçılar degil. Biz fikri olan ve fikirlerini savunan insanlar arıyoruz, papaganlar degil.

* * * *Foruma ilk astıgınız yazı, bizim artık okumaktan bıktıgım kalıplardan biri. *Kendi düşünceleriniz varsa buyrun yazın, okuyalım tartışalım, söyleşelim. Ama klasik kalıplara inanın ki kimse burada itibar etmez. Forum kirliliginden başka bir işe de yaramaz.

* * * *Site tüzügünü bir okumanızı öneririm.

* * * *saygılarımla

* * * *dilaver
Alt 02-04-2007, 00:31
mep
Üye Değil

İslamcııı abim yolcu abim.
aynı taktiklerle geldin aynı osmanlı ağzıyla
sonra yavaş yavaş sokak ağzı olacak ağzın
dediydim ben sana.sana bi soru soruyorum
cevapla ali gürbüz kim olaki?
Sen varya abim daha bu siteden kopamassın
sen bu siteye giremessen hasta olursun,sen
çok değil kısa bir süre sonra tövbe edip ateist
olacaksın,demedi deme!
Alt 02-04-2007, 00:39
mep
Üye Değil

Yolcu nun sahtekarlığına örnekler.
ilk astığı yazılardaki kibarlık ve saygılı davranışlara
bi bakın birde şimdiki davranışlarına ve birkaç gün
sonra ne olacak seyredin.ve böyle tebligat yapmaya
kalkan tiplerin aslında ne sahtekar adamlar olduğunu
görün,Yolcu nicli bu şahıs sık sık girer bu siteye aynı
taktik hep!burdakiler aptal ya!kendi çalar kendi oynar.
Ah be abicim ah! senin profesör arkadaşlarında vardır
kamera çekmeyide seversin sen dimi
sen tebligatçı değil soytarısın soytarı!
Alt 02-04-2007, 00:53
Üye Değil

cok basarili bir tespit sevgili mep, hic olmadi arkadaslarina rica eder, Fethullah Gulen dersanesinin internet kafesinden hackletir siteyi.
Alt 02-04-2007, 09:56
liopleurodon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
liopleurodon liopleurodon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

>>> Tanrı *yoksa *bile *evrimin *gerçekletiği *ilk *maddenin *yada *ilk *enerjinin *nasıl *oluştuğunun *izahı *varmıdır.Herhangi *bir *maddeden *evrim *olmuşsa *o *ilk *madde *nasıl *oldu

Big bang denen bir teori vardır, otur oku, nasıl olmuş öğren..
Alt 02-04-2007, 12:16
cancano2323 cancano2323 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Big bang teorisinde büyük patlamadan bahsediyor tamamda sorun yine aynı yere çıkıyor patlamanın oluşmasına neden olan olaylar nasıl gelişti:Yoğunlaşan gazlar nasıl oluştu
Alt 02-04-2007, 12:39
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Big-Bang bir başlangıç değil, öncelikle bir sonuçtur. O yüzden teroide olsa, bu bir sonucun izahıdır, bir bom, hokus, pokus değildir.
Alt 02-04-2007, 13:08
liopleurodon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
liopleurodon liopleurodon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

>>> Big *bang *teorisinde *büyük *patlamadan *bahsediyor *tamamda *sorun *yine *aynı *yere *çıkıyor *patlamanın *oluşmasına *neden *olan *olaylar *nasıl *gelişti:Yoğunlaşan *gazlar *nasıl *oluştu

Sana git big bang teorisini oku diyoruz, sen hala sallıyorsun işkmebeden.. O yoğunlaşan gaz senin işkembenin mahsulü sadece..

Big bang'ta yoğunlaşan gaz filan yoktur. Git, oku öğren önce, ondan sonra..

Ondan sonra, şu gibi modelleri okur, belki anlarsın:

http://www.spacedaily.com/reports/Mo...g_Physics.html
http://arxiv.org/abs/hep-th/0103239
http://news.bbc.co.uk/1/hi/sci/tech/1270726.stm
Alt 02-04-2007, 15:21
yolcu yolcu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Vay be bilimsel olarak demek -haşa- Allah diye birşey olmadığını ispatladınız..

Bakalım nasıl ispatlamışsınız..

Bir portakaldan başlayalım..

Efendim malumunuz toprak hiç yoktan kendi keyfiyetine göre meydana geldi tabi toprak görevinin ne olduğunun farkında değildi.Çünkü daha toy ve küçüktü zamanla büyüdü ve kendisinin mutlaka bir işe yaraması lazım olduğuna karar verdi.Bu onları bir gece yarısı kafasında tahayyül ederken yine knediliğineden meydana gelmiş bir tohum toprağa düştü.Toprak şaşırdı ve bunun özenleiçine aldı.Her neyse sonra yağmur dedidki toprak kardeş ben bunun suyunu veririm özellikle her senenin belli bir aralığında daha çok veririmki faydalı olsun.Bu zaman dilimide ilkbahardır.
Ve güneş dediki;aman efendim çorbada izimde tuzumuz bulunsun bende ısısını veririm tabi osırada gök ve güneş anlaşmışlardı senenin yarısında güneş etkili olacak ve diğer yarısındada kış ve soğuk etkili olacaktı.
Neyse hepsi anlaştıkları gibi görevini yerine getiriken toprağın bağrında sakladığı o tohum bir anda boy verdi ve çiçek açtı,sonra yuvarlak birşeyler cıkamaya başladı uçlarından,çünkü tohumda büyümüş ve artık bende boş durmayayım diyerek kendince tabiata hizmet ediyordu.
Tabi bu portakala bir de su lazımdı toprak anası bu meyvenin suyunu eksik edermi hiç!.. içine su doldurdu baktı tadına ama şekersizdi dediki buna şeker lazım ve bir kaşık şeker attı içine bolca karıştırdı tekara baktı tadına buna birazda ekşimsi birşey lazımdı ve ortada olmayan ve kendisiyle hiç bir alakası olmayan limonu aldı biraz sıktı.Dahasonra tadına baktı ve kıvama gelmişti.İşte toprak bu denli akıllı ve hamarattır.
Öyle akıllı ki;portakalın tadı başka,elmanın tadı başka,eriğin,kirazın,vişnenin vs...
Hepsinin ayrı ayrı kendinde bir tarifi vardır yani buunu yapan tamamen topraktır kendiliğin öylesine toprak vasıtasıyla meydana geliyor.. * * *

İşte bilim bir portakalın nasıl meydana geldiğini açıkladı ve Allah diye birşey olmadığına karar verdi.
Gerçekten akla ve mantığauygun bir izah tabi ben bu izahı yaparken biraz bilimsel sözlerden uzak kaldım.Ama siz anlamışınızdır.. * *

Aklınıza hayranım.Yani ne deyim bir akıl insanda ancak bukadar adileşir ve değersiz bir hale gelir..

* *
Alt 02-04-2007, 15:45
Üye Değil

Yolcu ,

Sen hiç bilirmisin bilmem bir ilahi vardır;

Sordum sarı çiçeğe annen baban var mıdır?
Çiçek eydür derviş baba annem babam topraktır....

Genel olarak bakarsanız aslında doğayla ya da şöyle diyeyim bilinçsiz doğada bulunan maddelerle konuşup, onlara *insansı özellikler yüklemeye çalışan her zaman teistler olmuştur. Materyalistler tam tersine maddenin bir bilinçle hareket etmediğini savunurlar. Bence sizin aklınız karışmış. Sizin savunduğunuz fikir doğanın Allahın emirlerine göre hareket ettiği tezidir. Bu durumda doğa Allahın emirlerine uyacak bir bilince sahiptir. O halde dediğiniz gibi doğanın bilinci varsa yazınızda anlattığınız portakalı toprak kendi bilinciyle üretebilir. Ama ne hikmetse bu doğa Allahın emirlerine uyacak bilince sahip ama bir portakal yapma bilincine sahip değil.

İyi düşünürseniz her yönden kendinizi çürüttüğünüzü *görürsünüz. Tekrar söylüyorum materyalizm de doğada bilinç yoktur doğal seçilim vardır. Ama bunlar uzun konular şimdi. Sizin hikayeleriniz kadar zevkli de değil okuması. Boşverin gitsin.

Önerilen Siteler