Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-09-2007, 04:00
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Standart Re: Bir ateist arkadaşım demişti ki

bu falciliktan bikmayacak bu adamlar.. Eseleyip deseleyip ille de bir mucize bulacaklar, olsun da nasil olursa olsun, hatta kuran bile hic mucizeden bahsetmezken. Seyh ucmaz, murit ucurur basligi aklima geldi sevgili Aldostu'nun.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 13-09-2007, 04:24
masco masco isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ya arkadaşlar diyorsunuz ki "islamda mucize yoktur falanca kitapta vardı zaten vs vs", iyi de siz internetten ya da herhangi bir kaynaktan edindiğiniz bilginin kesinliğine gözünüz kapalı inanıyorsunuz güldürmeyin insanı.

Amerikalıların aya gittiğine inananlar islama gelince "yok kardeşim saçma bunlar atmasyon" diyebiliyorsunuz, hadis kisfesinde sırf islamı karalamak adına yazıya alınmış kaynakları "vay Muhammed böyle adam vay şöyle adam " derken bilimsel oluyor, fakat söz islam ise yalan saçma oluyor.

Kusura bakmayın ama bu ne perhiz bu ne lahana turşusu .
Alt 13-09-2007, 04:33
Julietta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Julietta Julietta isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hııı.Rammstein gitti zaten.Çelişki var.İncelemek çürütmek lazım.

Social Distortion Forever
Alt 13-09-2007, 04:44
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Amerikalıların aya gittiğine inananlar islama gelince "yok kardeşim saçma bunlar atmasyon" diyebiliyorsunuz,
Bir soru masco, sen amerikalilarin aya gittigine inaniyor musun?

Alt 13-09-2007, 04:52
Julietta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Julietta Julietta isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

"Onların pek azı hariç hepsini kendime bağlayacağım, tâbî kılacağım. Bana tâbî olacaklar."

Olsun o kadar vartor.

Social Distortion Forever
Alt 13-09-2007, 05:03
Üye

Konumuz bu değilse de "Amerikalılar aya gitti" sözü bilimsellikten çok çok uzak, soğuk savaşta uydurulan pembe yalanlar bunlar.

İnsan şu soruyu sorar *aya gidebildin ise o halde hala neden ayda bir üssün yok, neden uydularla kapsüllerle marsla uğraşıyorsun. Ayda yaşam alanları geliştirmek aya çıkan teknoloji için çocuk oyuncağı olsa gerek .

Hatta islam - bilim olayı ile yaklaşırsak, hangi mantığa göre ayın çekim kuvveti dünyanın 1/6sı dır diyebiliriz, gittik mi ölçtük mü ?

log(10^2) onluk tabanda 2 dir bu bir evrensel kabuldür ispatlanabilir, su yerçikimine doğru akar bu ispatlanır. Fakat bana klonlanan koyunu getirin gösterin, yüzde yüz aynı mı görelim rna sından golgi cihazına inceleyelim.

Ya da aya gidip yerçekimini hesap edelim. Bunların doğruluğunu da biz ispatlamadık, ama falanca şunu ispatladı bu kesin doğrudur demek mantıklı değil.

İslama bakış açısı ile yukarıda verdiğim örneğin ne farkı kalıyor o halde.
Alt 13-09-2007, 05:23
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Nail Armstrong Ay'a ayak basmadı ve orada ezan sesi duymadı mı yani? Müslüman da olmamıştır öyleyse, Müslümanlar arasında böyle bir mucizevi iddia var ya?

Hatta Ay'a çıkanların onun bir zamanlar ortadan ikiye yarıldığına dair işaretler bulduğu mucizesi de mi yalan?

Kamer suresinden kur'an'ın sonuna kadar ayetler sayılınca Ay'a ayak basma tarihini veriyordu hani, bu da mı yalan oluyor şu durumda?

Kanser hücrelerini yok etmek için, artışını önlemek için (Tıp'tan anlamayanın kuracağı cümle bu kadar olur ) çeşitli yöntemler kullanılıyor. Şimdi bu yöntemleri kullananlar da şeytana uyup Allah'ın yarattığını değiştirmiş mi oluyor?

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 13-09-2007, 06:00
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Aman kardesim masco, sakin dinden cikayim deme, cehalet en buyuk silahtir, sen bastan asagiya donanmissin. Insanlar yalniz aya degil, o yercekimi hesaplariyla marsa uydu yolladilar. Eger duymadiysan benden duymus ol. Hocanin dedigine degil, biraz aklina sigin, muslumanlarin bile %90'i guler sozlerine....

Alt 13-09-2007, 06:57
Üye

hocam kusura bakmayın ama açıklamam ile yaptığınız yorum arasında bir bağlantı kuramıyorum. Bana aydaki yer çekiminin dünyadakinin 1/6 sı olduğunu lütfen ispatlayıverin.

Hala marsa gittiler, aya gittiler de takılıyoruz. Ben de size diyorum ki hangi belgeye göre inanıyorsunuz, islamı suçlarken, kesin doğru dediklerinize belge bulamıyorsunuz.

Aya giderken adamlarla birliktemiydiniz de bunun kesinliğine karar verdiniz. Adamlar fezada geziniyor siz hala ay çekiminden bahsediyorsunuz .

Demekki adamlar o kadar aşmış ki ayın yüzüne bile bakmıyorlar.

Şu ay olayını da ispatlarsanız cahilliğim bir parça gitmiş olur.
Alt 13-09-2007, 07:09
Üye

Ayrıca Biruni, İbn-i Sina (avicenna), Farabi (farabius), Mimar Sinan, Ali Kuşçu, Uluğ Bey bir zahmet araştırıverin.

Cahil müslümanların sanat eserlerini, şiirlerini, hayata bakış açısını (Mevlana) bir karıştırın bakalım ne bulacaksınız.

Bu insanlar ne köhne imiş ki dünyada ekol kabul ediliyor. Ben amerikalıyı referans almıyorum, yukarıdakileri referans alıyorum.

Ben gözle görülür ispatlanırı referans alıyorum. Önyargıyı islama karşıt herşey doğruduru değil.

Önerilen Siteler