Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 14-08-2011, 16:12
pavelkalouda pavelkalouda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ne söylesek yalan bizim söylediklerimize şüpheyle bak..adamların çalıntı şeylerini direkt kabullen. işte sizin mantığınız bu.

doğal gazlı uçaktaki hatamı kabul ediyorum. ama diğer verdiğiniz saçma sapan bilgiler kabul edilemez
Alt 14-08-2011, 16:15
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

pavelkalouda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ne söylesek yalan bizim söylediklerimize şüpheyle bak..adamların çalıntı şeylerini direkt kabullen. işte sizin mantığınız bu.

doğal gazlı uçaktaki hatamı kabul ediyorum. ama diğer verdiğiniz saçma sapan bilgiler kabul edilemez
aga bu başlıkta 'hatamı kabul ediyorum' cümlesini daha kaç kez kuracaksın, merak ediyorum.

eyvallah, hatasını kabul etmek ve dönmek meziyettir.

ama senin durumun sanki at yalanı yerlerse ne ala yemezlerse gargara yaparlar kokusu vermeye başladı.
Alt 14-08-2011, 16:20
Üye

çalıntı sitelerden icatlara devam.. yakışır size

en başta olaya yaklaşımınız çok komik. "müslümanların hiç icadı yok..dünyaya hiç bi katkıları yok" bu tamamen sizin kötü niyetinizi ve önyargınızı gösterir

madem avrupa hep süperdi koskoca bi çağ avrupa niye karanlık döneme girdi..

Konu Neva tarafından (14-08-2011 Saat 16:37 ) değiştirilmiştir. Sebep: mesaj birlestirme
Alt 14-08-2011, 16:35
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Nicin calinti oluyor ?

Herhangi bir alete vs. dair tarihsel bilgi ne zamandir calinti sinifina girer oldu?
Alt 14-08-2011, 19:35
Özgürcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özgürcan Özgürcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sayın pavelouda;
Avrupa'yı aydınlatan Rönesans ve Reform dönemelri olmuştur. Bu vaktin ardından rasyonal düşünce türemişbir çok icat ortaya çıkmış ve en sonunda evrim, hümanizm, hayvanseverlik vs vs. olguları oluşmuştur. Arap devletlerine baktığımızda Orta Çağ'da sadece müslüman ülkede doğduğu için direk müslüman olduğunu kabul ettiğimiz biliminsanları karşımıza çıkar. Ayrıca 900-1200 döneminde çok buluş yapılmıştır evet ancak bu buluşları şahıslar yapmıştır, toplum kültürü ve okuma-yazma oranı sürekli azalmıştır, insanlar kültürsüzleşmiştir. 1600den sonralarda Mısır, Nejd bölgelerinde insalar hala kendilerini 900'lerde sanarak yaşadılar, batıdan gelen her şeye "gavur icadı" dediler. Bu da doğu dünyasının sonunu getirdi... Atatürk olmasaydı belki biz de Suriye ya da Irak gibi bir manda devlet olurduk...
Alt 14-08-2011, 19:45
Dünyalı_Adam Dünyalı_Adam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İslam'ın sosyal düzene ve eğitim sistemine nasıl etkileri oldu onu anlamak gerekir sanırım. Ama birşeyin bir müslüman, hristiyan yada başka bir dine mensup biri tarafından icat edilmesinin o kadar da önemi yok; önemli olan insanlık için kullanılması, icad edenin mensup olduğu dinin icatla nasıl bir alakası var onu anlamadım. Ama dinler insanların hayalgücünü sınırlayabilir, Einstein ne dedi "ben bir dahi değilim, sadece hayalgücüm kuvvetli."
Alt 14-08-2011, 19:52
imansiz imansiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

en başta olaya yaklaşımınız çok komik. "müslümanların hiç icadı yok..dünyaya hiç bi katkıları yok" bu tamamen sizin kötü niyetinizi ve önyargınızı gösterir

madem avrupa hep süperdi koskoca bi çağ avrupa niye karanlık döneme girdi..
pavelkalouda konunun basinda dedimki son 300 yilda islam dunyasi insanliga ne vermistir?ayrica belirttim 10 .yuzyilda filan ulkeler arasinda hic bir fark yoktu araplar cinliler guney amerikalilar filan asagi yukari ayni seviyedeydi her medeniyet kendine ozgu bazi konularda ileriydi.

fakat son 300 yilda bati rokete bagladi icatlar patlama yapti o hale geldikki altina giydigin dondan ustunde yurudugun asfalta her seyi onlar buldu .su an yasadigin dunya uzerindeki tum guzel seyler batidan geliyor.

bu uzay mekiginden ilk buharli motora dikis makinesinden x ray a buluslarin yapildigi uzun donemde islam dunyasinin insanliga 1 tane plastik tarak hediyesi olmamistir.

ileridede "olmayacaktir"hic bir zaman islam bu dunya uzerinde beklediginiz o aydinlik gunleri goremiyecektir.dinleri ulkenin yonetiminden tamamen cikartan halkin yasam bicimi olmasina izin vermeyen kisiyle inandigi tanri arasina hapseden gelismis ulkelere islam ulkeleri hic bir zaman yetisemeyecek...
Alt 15-08-2011, 02:46
Üye

diyelim ki ben müslüman bir bilim adamıyım..bende süper icatlar yapacak kapasite var

islamiyet beni nasıl engeller ?
Alt 15-08-2011, 03:17
imansiz imansiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bunu izle bu ortamdan bilim adami cikar diyosan yola devam...

video cubbeli hoca dusmani harun yahya mehdi efendimizin muridleri tarafindan hazirlanmis ama harunu bosver sen sade cubbeli hoca efendinin dedigini dikkate al..
Alt 15-08-2011, 03:19
hidayet571 hidayet571 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

sizin savunduğunuz bilim adamları kadınları köpekle kıyaslıyor insanlarıda maymum sayıyor bunlardan çıktığına göre her inanıştan çıkar

Önerilen Siteler