Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun Sitesi Topluluğu > Öneri, Düşünce & Eleştirileriniz

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-08-2009, 22:59
zocor zocor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Standart "Kuran' da Mucize Yoktur" diye ANA BAŞLIK OLAMAZ.

Bu siteye üye olduğumda burdaki ortamım demokratik ve özgür bir ortam olduğu, fikirlerin özgürce tartışabildiği türden bir "hoşgeldiniz" mesaj aldım.

Bir müddet konuları okuyunca forumdaki ANA KONU arasında şöyle bir kesin yargı içeren bir başlık farkettim "Kuran' da Mucize Yoktur".

Bu cümle kesin yargı içeren bir ifadedir.

Burdaki "özgür" tartışma ortamında daha konu özgürce tartışılmadan kesin ifade içeren bir cümle ile ANA KONU başlığı açılamaz.

Böyle bir konu tartışılmadan irdelenmeden forum ahlakına aykırı karar verilen padişah fermanı şeklinde verilmiş bir karar gibi insanlara sunulamaz.

Alt konu olarak isteyen istediği konuyu açabilir, Alt Konu olarak "Kuran'da Mucize Yoktur" şeklinde üyeler konu açabilir ama Forumda böyle bir ANA KONU açılması forumun art niyetli olduğunu gösterir.

Konu ile ilgili bu sabah iletişim kısmında ilgili kişiye mesaj gönderdim hiçbir cevap alamadım.

"Kuran' da Mucize Yoktur" Ana Konusunun değiştirilmesi ve Ana Konuya uygun olacak şekilde tartışma ortamını ifade edecek bir cümle kullanılmasını talep ediyorum. Aksi taktirde "Ateizmin Kesinliği Yoktur" diye de bir ANA KONU açılmasını talep ediyorum.

Saygılarımla

Konu zocor tarafından (10-08-2009 Saat 23:04 ) değiştirilmiştir.
Alt 10-08-2009, 23:04
ulpian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ulpian ulpian isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Tüzüğün 1. madde'sinden alıntı:

Sitemiz, ateizm, deizm, panteizm, panenteizm ve agnostizm gibi din karşıtı felsefeleri benimsemiş olan bireyleri bir araya getirerek, bireysel-toplumsal gelişime katkıda bulunma ve ortak amaçlar doğrultusunda dayanışma amacı güder.
Yani her ne kadar site yöneticileri, forumda her türlü görüşün özgürce dile getirilmesine izin verse de, sitenin kendi duruşu ve tutumu budur. 'Özgürlük' ilkesiyle bir çelişki görememekteyim sade ve taze bir üye olarak.

saygılarımla
Alt 10-08-2009, 23:14
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Sayın zocor

Siz kendinizi Eyüp Sultan ya da Sultanahmet caminde sandınız galiba.

Burası dinlerden özgür bir sitedir, tüzügümüzü iyice okumanızı incelemenizi öneririm size.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 10-08-2009, 23:17
Yasaklandı

dilaver..

forumda bu konularla ilgil iyetkili kişisi sizmisiniz ?
Alt 10-08-2009, 23:26
Yasaklandı

Eğer forumun kendi duruş(suzluğu)u bu ise o Aydınlık Savaşçısı diye adlandırdığınız turan dursunu "Karanlığın önde gideni" diye adlandırmak hiç de yanlış olmaz.

Tartışmaktan "korkup" tartışılmadan tek yönlü olarak karar verilip insanların önüne sunulan böyle bir ifadeyi "ancak ancak ateizme yakışır"ı göstermek açısından da çok önemli buluyorum.

Ben bir müslüman olarak sizden daha özgür olduğumu düşünüyorum ve görüyorum, herkes de görüyor. Ben "Kuran' da Mucize Vardır" diye konu açın da demedim, foruma uygun bir ifade kullanılabilir dedim. Dolayısı ile bu cümleden "Sultanahmette misin" gib ibir anlam çıkarmanızda siizn bakış açınızın ne kadar mükemmmmel olduğunu gösterir.

Size sözde "özgür" icraatta "tutsak" forumunuzda başarılar dilerim, kendiniz çalıp kendiniz oynarsınız bu düşünce yapınızla..Ha birde unutmadan siteye üye olurken birde anket koyun müslümanmısınız ateistmisiniz diye de tam olsun..Özgürler sizii...
Alt 11-08-2009, 00:56
unbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
unbe unbe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Başarı Ödülü 

kuranda mucize vardır diye bir konu zaten var.forumu inceleyin isterseniz.

"Varsan,çarp!!!"
Alt 11-08-2009, 08:50
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sayın zocor

Bir insanın beyninde, düşüncesinde bu cümle veya bu konu var ise bırakalım bunu dışına da vursun. Evet bir müslüman olarak, dile getirdiğiniz cümle kesinlik oluşturuyor dedikleriniz bir nebze doğru lakin dediğim gibi. Birbirimizi daha iyi tanıyabilmek adına herkesin içinin dışının bir olmasını mantıklı buluyorum.

Bu yüzden pek takılmayın bu veya benzer başlıklara.

Saygılar

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 11-08-2009, 09:03
azınlık azınlık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

zocor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Burdaki "özgür" tartışma ortamında daha konu özgürce tartışılmadan kesin ifade içeren bir cümle ile ANA KONU başlığı açılamaz.

Böyle bir konu tartışılmadan irdelenmeden forum ahlakına aykırı karar verilen padişah fermanı şeklinde verilmiş bir karar gibi insanlara sunulamaz.

Alt konu olarak isteyen istediği konuyu açabilir, Alt Konu olarak "Kuran'da Mucize Yoktur" şeklinde üyeler konu açabilir ama Forumda böyle bir ANA KONU açılması forumun art niyetli olduğunu gösterir.
Zocor bey,

Siz ateizme yeni olduğunuzdan kafanız karışmış. Ateizmin bir tezi yoktur; ateizm bir anti-tezdir: dinlerin tezinin doğru olmadığını söyler ve ortaya kanıtlarını koyar. Bu nedenle "ateizmin kesinliği" ile "do notasının sebze olduğu" aynı tartışmadır.

Bilmem farkında mısınız ama itiraz ettiğiniz şeyi kendiniz yapmış ve "onu özgürce tartışılmadan kesin ifade içeren bir cümle ile ANA KONU başlığı açılamaz" demişsiniz (yani dediğinizi özgürce tartışmamıza olanak vermemişsiniz). Ayrıca; konuyu özgürce tartıştıktan sonra böyle bir ana başlık oluşturmadığımızı nereden biliyorsunuz?

Artniyetli olduğumuzu söylemişsiniz. Kendi hesabıma bu kesinlikle doğrudur; dinlere karşı artniyetli, içten pazarlıklı, ve önyargılıyım. Sizler ateistlere karşı böyle değil misiniz yoksa? Yoksa siz bir ateist gördüğünüzde "yok canım, iyi çocuğa benziyor, belki inanıyordur" falan mı diyorsunuz?

A.

The meek shall inherit nothing! - FZ
Alt 24-08-2009, 11:54
dogruluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dogruluk dogruluk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart özür

pardon arkadaşlar. yazılar karışmışta hakkımda yanlış bir izlenim yaratmak istemm
konuyu yeni fark ettim.özür dilerim

Konu dogruluk tarafından (24-08-2009 Saat 22:19 ) değiştirilmiştir. Sebep: özür
Alt 24-08-2009, 11:59
dogruluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dogruluk dogruluk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Talking

Eğer forumun kendi duruş(suzluğu)u bu ise o Aydınlık Savaşçısı diye adlandırdığınız turan dursunu "Karanlığın önde gideni" diye adlandırmak hiç de yanlış olmaz.

kendi gözünüzde çapagı görmez başkasınınkini görürsünüz.sizin aydınlık savaşcınız da cübbeli ahmet hoca olmalı.

Önerilen Siteler