Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-06-2011, 20:53
Özgürcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özgürcan Özgürcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Unhappy Sahipsiz Tekir Kedi

Elimde çok küçük, yaklaşık 2 haftalık annesi ölmüş bir yavru kedi var,
Onu yetim hayatından kurtaracak kahramanlar aranıyor. Kahraman olmak isteyen benle iletişime geçsin!
Alt 23-06-2011, 21:03
TUBA TUBA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

ahh be özgürcüm

kedilerin yavrulama döenmi olduğundan etraf annesiz veya bir şekilde sakatlanmış yavru kedi var bir tanesi benim mahallemde
Alt 23-06-2011, 21:23
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

İki tanesi de bizim apart.ın çatı katında. Komşular bakıyolarmış. Dairemiz brinci katta. Annesi Sabahın 6'sında başlıyo açık penceremizin dibinde "miiyaaaaww",," miyaaaaaauuuvv" diye. Dörttür kalkıp apartmanın kapısını açıyorum da üçüncü kata çıkıyor anne kedi.

Hep de benim açık pencereye geliyo. Uyandrıma servisi mübarek

Yavrulamadan önce de aylardır balkonda dolaşıyodu. Bizim sokakta pek çok kedi vardır.
Alt 23-06-2011, 21:39
Üyeliğini Sonlandırmış

natan
(Bizim sokakta pek çok kedi vardır.)

almanya gibi ülkelerde sokakta dolaşan hayvanların ,özellikle kedi ve köpeklerin hepsi sahiplidir ,sahipsiz kedi köpek görmek mümkün değildir ,hayvanlar için yapılmış geniş barınaklar mevcuttur ,bu barınaktaki hayvanlar bakımlıdır
sokakta gördüğün sahipsiz hayvanlar genelde doğada tek başlarına yaşayabilen sincap türü hayvanlardır
ben almanyada kaldığım günlerde sokakta dolaşırken birden karşıma sincap çıkardı ,bir ağaçtan öbür ağaca geçerken
ülkemizde bu konuda biraz yol alabilse örneğin ilk önce kısırlaştırma iyi olur ,sonrasında güzel temiz barınaklar iyi olur
Alt 23-06-2011, 21:52
Firestorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Firestorm Firestorm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

TUBA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
natan
(Bizim sokakta pek çok kedi vardır.)

almanya gibi ülkelerde sokakta dolaşan hayvanların ,özellikle kedi ve köpeklerin hepsi sahiplidir ,sahipsiz kedi köpek görmek mümkün değildir ,hayvanlar için yapılmış geniş barınaklar mevcuttur ,bu barınaktaki hayvanlar bakımlıdır
sokakta gördüğün sahipsiz hayvanlar genelde doğada tek başlarına yaşayabilen sincap türü hayvanlardır
ben almanyada kaldığım günlerde sokakta dolaşırken birden karşıma sincap çıkardı ,bir ağaçtan öbür ağaca geçerken
ülkemizde bu konuda biraz yol alabilse örneğin ilk önce kısırlaştırma iyi olur ,sonrasında güzel temiz barınaklar iyi olur

Kısırlaştırma kesinlikle yapılmamalı bence başka canlıların üremesini elgellemeye çalışan tek canlı türü biz insanlarız doğaya çok fazla müdale etmemek gerek bence ve diğer canlılara...
Alt 23-06-2011, 22:03
Üyeliğini Sonlandırmış

Firestorm´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kısırlaştırma kesinlikle yapılmamalı bence başka canlıların üremesini elgellemeye çalışan tek canlı türü biz insanlarız doğaya çok fazla müdale etmemek gerek bence ve diğer canlılara...
şayet barınaklarda insanlar tarafından bakılan hayvanlar olacağını ve diğer taraftan da kedi ve köpeklerin en az 2-3 tane yavru dünyaya getirdiklerini düşünürsek ,bu iki durum karşısında kısırlaştırılma en iyisi gibi görünmekte

şimdi etrafımıza bir bakalım ,yavrulama dönemi ve etraf özellikle kedi yavruları ile dolu ve bunların birçoğu maalesef ya araba altında kalarak ölüyor ya erkek kedi (teke) tarafından boğazlanıyor yada çocuklar tarafından hırpalanıp sakat bırakılabiliyor ,sağ kalanların bir kısmı ise açlıktan ölebiliyor

nihayetinde kedilerin çok yavru dünyaya getirmesi günümüzde bir avantaj sağlamıyor ,bilakis dezavantaj oluşturuyor ,işte hiç değilse bunlar adına bir önlem alınmış olur ,ve insanların denetiminde hayvan barınaklarında yavrulama yapılabilir

zaten bu gidişle evrim sürecinde özellikle kedilerin yavrulama sayısı azalacak gibi geliyor bana
Alt 23-06-2011, 22:23
Firestorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Firestorm Firestorm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

TUBA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
şayet barınaklarda insanlar tarafından bakılan hayvanlar olacağını ve diğer taraftan da kedi ve köpeklerin en az 2-3 tane yavru dünyaya getirdiklerini düşünürsek ,bu iki durum karşısında kısırlaştırılma en iyisi gibi görünmekte

şimdi etrafımıza bir bakalım ,yavrulama dönemi ve etraf özellikle kedi yavruları ile dolu ve bunların birçoğu maalesef ya araba altında kalarak ölüyor ya erkek kedi (teke) tarafından boğazlanıyor yada çocuklar tarafından hırpalanıp sakat bırakılabiliyor ,sağ kalanların bir kısmı ise açlıktan ölebiliyor

nihayetinde kedilerin çok yavru dünyaya getirmesi günümüzde bir avantaj sağlamıyor ,bilakis dezavantaj oluşturuyor ,işte hiç değilse bunlar adına bir önlem alınmış olur ,ve insanların denetiminde hayvan barınaklarında yavrulama yapılabilir

zaten bu gidişle evrim sürecinde özellikle kedilerin yavrulama sayısı azalacak gibi geliyor bana

Bu zaten günah işliyicek ceheneme gidicek agırlıgı ben alıyım bebegi öldüriyim bebekte cennete gitsin demekle aynı mantık yanlız. dünyada binlerce tür gelişti ve yok oldu bu bir döngüdür bu yüzden çok da büyük bir şey değil yani
Alt 23-06-2011, 22:38
ereninthenature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ereninthenature ereninthenature isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

rengi ne?simsiyahsa beslemem evet ırkçıyım.

Science is not only compatible with spirituality; it is a profound source of spirituality.
-Carl Sagan

All ideology is toxic because ideology is a kind of insult to the gift of human free thinking.
-Terence McKenna
Alt 23-06-2011, 22:44
Özgürcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özgürcan Özgürcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

No niggers diyorsun ha

Tam tekir kedi bu,
şunun gibi
Alt 23-06-2011, 23:26
Willy Wonka Willy Wonka isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Özgürcan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Elimde çok küçük, yaklaşık 2 haftalık annesi ölmüş bir yavru kedi var,
Onu yetim hayatından kurtaracak kahramanlar aranıyor. Kahraman olmak isteyen benle iletişime geçsin!
Ben kurtarabilirim ama yaşatarak değil

Önerilen Siteler