Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-03-2011, 19:50
RENAULTFERRARİ RENAULTFERRARİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Psiko !
Ama gerçekte bu ama . yani din bunu böyle emir ediyor neden diyor hafifce tedib edin dövün diye ? neden diyor hazreti Muhammed (aleyhissalatu vessealm) Allahtan başka yere secde caiz olsaydı kadınların koclarına secde etmeyi emrederdim diye neden diyor
çünkü islam kadına Muazzam bir ferahlık rahatlık sultanlık sunmuştur ki muazzam bir şekilde el üstünde tutmuştur ve kocaya kadının bütün ihtiyaçlarını karşılamak zorunda bırakmıştır ki

kadın erkeği adi bir mahlukl gibi görürde.. azar diye... bu emirler gelmiştir..

işin gerçeği budur..

neden diyor veda hutbesinde peygamberimiz
(ben herkesi kurtarıcam )yalnız Ey ümmetim 2 hakla gelmeyin biri kadın diğer yetim.. sakın bu iki halka ahirete gelmiyim diğer bütün işlerinizde size yardım edicem kurtarmaya çalışıcam... ama bu iki halka gemeyin yüzüm yok sizi kurtaramam diye VEDA HUTBESİNDE

Wertergaart !
bunların hepsi iftiradır..
eğer merak eder İslam mezarlıklarını gezer mezar taşlarını okursan nice nice nice nice nice nice nice sanat erbabı hanımlar Eczaneci kadınlar nice ilimde derya olmuş Anneler görürsün...

islamın mezar taşlarının Şeklinden bile incelikler vardır

İslam mezarlıkalrını gezin.. taşların şeklinden anlarsınız

taa bir km öteden mezar taşını bakarsın şeklinden anlarsın
AAhaaaa işte bu zamanında eczaneci bir kadınmış
AHHHHAAA bu kadın zamaında hukukcuymuş...
Ahaaaa bu kadın zamanında sanat erbabıymış
Ahha bu zamanında Eğitimçi Bir kadınmış
Alt 23-03-2011, 19:55
Psiko Psiko isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili reno ;

Olmazsa olmaz şiarlarım vardır.
Biri,
"İman ; Kendini davranışlarda açığa çıkaran bilinçli bilgidir."
Bu bağlamda senin anlattıklarına(Tabi ki teoride)pratikten bir "Adı geçen toplumda,Yaşam kültürü olmuş/Davranış modelinin toplumsallaşmış ÖRNEĞİNİ",
Ali Bin EbuTalib'in "Görmediğim Allah'a tapmam"
sözüne binaen GÖRMEK isterim.
Bir diğeri,
Ki birinciyi pekiştirir,
"Yaşayan bir örnek GÖSTEREMEYEN KELİMELER,maddeci bir görünüme sahip ve hayal kırıklığına uğramış bugünün kuşağına umut verici olamaz."
Var mı bu "Yaşayan örnek/ler" ?
Evet var/lar.
Nerede ?
Sevgili renonun "Kalp"inde yani teoride,
peki ya pratikte ?
Ne yazık ve hazin ki,
uzak bir gelecekte dahi en ufak bir ışık görünmemekte.
Temennilerle iş yürümüyor dostum.
Örnek hani örnek ?

Kendin için istemediğini,başkaları için de isteme.
Alt 23-03-2011, 20:01
westergaard westergaard isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

RENAULTFERRARİ´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Wertergaart !
bunların hepsi iftiradır..
eğer merak eder İslam mezarlıklarını gezer mezar taşlarını okursan nice nice nice nice nice nice nice sanat erbabı hanımlar Eczaneci kadınlar nice ilimde derya olmuş Anneler görürsün...

islamın mezar taşlarının Şeklinden bile incelikler vardır

İslam mezarlıkalrını gezin.. taşların şeklinden anlarsınız

taa bir km öteden mezar taşını bakarsın şeklinden anlarsın
AAhaaaa işte bu zamanında eczaneci bir kadınmış
AHHHHAAA bu kadın zamaında hukukcuymuş...
Ahaaaa bu kadın zamanında sanat erbabıymış
Ahha bu zamanında Eğitimçi Bir kadınmış
sen heralde foruma bakırköyy akıl hastanesinden katılıyorsun

neyse sorumu sormamış olayım

sen devam et...

hepiniz de ayrı bir cinssiniz burda.. allame, psiko, renault, berguzar... sadece kafayı sıyırmışlar mı geliyor buraya? normal bir insan yok mu bildiğimiz mantık dahilinde konuşan
Alt 23-03-2011, 20:06
Kıdemli Üye

westergaard´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

hepiniz de ayrı bir cinssiniz burda.. allame, psiko, renault, berguzar... sadece kafayı sıyırmışlar mı geliyor buraya? normal bir insan yok mu bildiğimiz mantık dahilinde konuşan
İlk etapta yaftamdan bağımsız "Aynı senin gibi insanım"
Yok eğer cins isem sen nesin ?
Veya
Kendini başka şey bizi cins görüyorsan senin cinsin ne ?

Ağzınızdan çıkanı bir karış ötesindeki kulağınız duyuyor mu sizin ?

Alt 23-03-2011, 20:12
Kıdemli Üye

EyvAllah sitenin misyonu "Dinlerden özgürlük" tamam kabul anladık,
anladık,
da,
bu site yaftası ne olursa olsun tüm katılımcıların fikirlerini,
edepsizleşmeden,
hakaret ve aşağılama yapmadan sunabileceği özgür ve demokratik bir platform değil mi yoksa ?
Beğenmiyorsan fikirlerimizi sen beğendiğin kendi fikirlerini koy.
Ağzını bozmadan,karşıyı aşağılayıcı veya hakaret edici edepsizce bir üslup kullanmadan.

Alt 23-03-2011, 20:33
Hasan Akçay Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

frodo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hasan Akçay Ahzap 52'nin Ahzap 51 ile nesh edildiğine dair iddiaları da ekleseydin daha doyurucu bir çalışma olmaz mıydı ?
Merhaba sayın frodo.

Ahzâb 52 ve 51 bir birini tamamlıyor. Ahzâb 52, Ahzâb 51'i niçin nesh etsin? Artı Ahzâb 50. Bir insanın başı, gövdesi, kol ve bacakları nasıl bir bütün ise Ahzâb 50, 51, 52 de öyle bir bütün. Her hangi biri eksilirse o bütünlük sona erer.

Gövde başı nesh eder mi? Ederse o vüvut yaşar mı?
Gövde bacakları ve kolları nesh eder mi? Ederse o vücut hâlâ "bütün" müdür?
Bacaklar ve kollar gövdeyi nesh eder mi? Ederse o vücut yaşar mı?

Ahzâb 50 ve 51'i forumun başka bir bölümünde 12.ÇOK EŞLİ ZULÜM ana başlığı ve 12.1.Peygamberin çok eşliliği ara başlığı altında açıklamaya çalıştım.

Bir tıklamada önünüze çıkıverecek kadar size yakın. Okumak için lütfen tıklayın.

Sevgi ile,
Hasan Akçay
Alt 23-03-2011, 22:54
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

allame´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
biyolojinin bir bilim , anatominin bilim dalı olduğunu gösterir.
Esprili bir yaklaşım ancak benim neden bahsettiğimi biliyorsunuz. Bahsi geçen hukuk karşısında, islama göre kadın ve erkek eşit değildir. Kadın sürekli aşağılanmakta ve meta olarak görülmektedir. Kelime oyunlarıyla bunu değiştiremezsiniz.

İsterseniz kadına yönelik fantastik ayetlere bir bakalım. Gerçekten bahsedilen adalet var mı?

Diyanet İşleri
NİSA 4/34. Allah’ın kimini kimine üstün kılmasından ötürü ve erkeklerin, mallarından sarfetmelerinden dolayı erkekler kadınlar üzerine hakimdirler. İyi kadınlar, gönülden boyun eğenler ve Allah’ın korunmasını emrettiğini, kocasının bulunmadığı zaman da koruyanlardır. Serkeşlik etmelerinden endişelendiğiniz kadınlara öğüt verin, yataklarında onları yalnız bırakın, nihayet dövün. Size itaat ediyorlarsa aleyhlerine yol aramayın. Doğrusu Allah Yüce’dir, Büyük’tür.

Diyanet İşleri
NİSA 4/176. Senden fetva isterler, de ki: "Allah size ikinci dereceden mirasçılar hakkında fetva veriyor: "Şayet çocuğu olmayıp bir kızkardeşi bulunan kimse ölürse, bıraktığının yarısı kızkardeşe kalır. Fakat kızkardeşinin çocuğu yoksa kendisi, ona tamamen varis olur. Eğer iki kızkardeş kalmışsa, bıraktığının üçte ikisi onlaradır. Eğer mirasçılar erkek ve kadın kardeşlerse, erkeğe, iki dişinin hissesi kadar vardır. Doğru yoldan saparsınız diye Allah size açıklıyor." Allah her şeyi bilir.

Biyoloji ve anatomi bilimdir. Kuran ise insan üretimi adaletten, eşitlikten ve bilimden habersiz bir kitaptır.

Alt 24-03-2011, 01:30
AlbatrosS AlbatrosS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

cpa83´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hasan Bey,

Daha öncede yazdıgım gibi islamda cok eşlilik vardır.ama bunun olabilmesi için belli şartlar oluşması gereklidir.Ben bir müslüman olarak zina yapmaktansa,ekonomık durumum yerındeyse,maddi ve manevi yönden güçlüyse zaten 4 tane hanımla evlenırım;zaten 2-3-yada 4 hanım olmak isteyen büyük bir ihtimalle zaten maddi yonden güçsüzdür,ve birisinin sahiplenmesini isteyecektır.bir kadın fakirlikten dolayı düşkün duruma düşmesindense evlenmesi sizce daha ınsancıl değilmi?60 bın kadının vesika beklediği ülkemizde,he yıl 4-5 bın kadının etini satarak para kazandığı ülkemizde,o kadınların sahıplenmesı gerektiğini düşünüyorum.ve inanın öyle kadın ülkemizde sayısı oldukça fazlla..tecrübe ile sabittir.;istediği sadece barınma,giyicek ve yıyecek...bunlarda erkeğin sorumlulugunda oldugu belirtilmiştir.İSLAM da kadın her türlü kötülükten ve fenalıktan korunmuştur.
o yüce dininiz gücü kuvveti aklı ve maddi durumu ortalama bir erkekten üstün bir kadın için ''biçare, düşkün'' 4 koca alıvermesine de caiz deyiverir mi acep? ola ki kadın da düşkün durumdaki erkeklere allah rızası için karı oluvermek istesin yahut onları kendine cariye alsın?? allah rızası için??

şimdi çağımızda böyle kadınlar yok mu? benim çevremde çok! erkekten güçlü, akıllı ve maddi durumu iyi... kriterler sizin 4 karı almanıza cuk diye uyuyor
Alt 24-03-2011, 01:39
AlbatrosS AlbatrosS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

cpa83´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
lütfen insanların saygı ile baktığı bir kişi hakkında daha saygılı olmanızı beklemekteyım;ben nasıl ki sizin düşünlerinize saygı gösterıyorsam,sizdende aynı hassasiyette olmanızı bekliyorum.talihsiz bir benzetme olmuştur;
Kadın-erkek eşit değildir,ama kadın erkek arasında adalet vardır.ikisinide sorumluluklar yüklenmiştir.
ayrıca Hz Peygamberı evliliklerinde NEDEN hanımlar peygamberımıze evlilik teklifi etmiştir?neden bunu sorgulamıyorsunuz?Hanımların bir cogu kendi istekleri ve gönüllerinin rızası ile evlenmiştir; bunu da tartışmaya açın!
tabi ki bir kadınla sizin zeka ve kapasiteniz eşit değildir; ben şahsen hiçbir kadının bu denli safsataya ve saçmalığa inandığına şahit olmadım...

öte yandan eşitsizliği ''kas gücü'' olarak algılayan bir zihniyetin günde 5 vakit kırk kere insan hakları beyannamesini hatmetmesi evladır...

her insanın yetenekleri ve zekası görelidir! 100 metreyi 9 küsur saniyede koşan h. bolt'la cristiano ronaldo'nun yetenekleri farklıdır; ancak aralarında statüsel üstünlük mevcut mudur? tabi ki hayır... sadece yetenekleri farklıdır...

ronaldo'yla benim aramda da ciddi bir yetenek farkı mevcuttur; ben onun kadar iyi koşup top oynayamam; hatta o benden daha güçlüdür falan... ancak; ben ondan iyi bir matematikçi olabilirim... o da ben kadar iyi şiir yazamaz vs... hatta daha entelektüel biri de olabilirim...

kadınlar da erkeklerden çok daha yetenekli, zeki hatta güçlü/dayanıklı olabilmektedir ki bunlar öyle istisnai örnekler falan değildir... bu durumda sizin dayanaklarınız çöpe gider... örneğin öss'de kadınlar daha başarılıdır
Alt 24-03-2011, 01:57
frodo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
frodo frodo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Hasan Akçay´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba sayın frodo.

Ahzâb 52 ve 51 bir birini tamamlıyor. Ahzâb 52, Ahzâb 51'i niçin nesh etsin? Artı Ahzâb 50. Bir insanın başı, gövdesi, kol ve bacakları nasıl bir bütün ise Ahzâb 50, 51, 52 de öyle bir bütün. Her hangi biri eksilirse o bütünlük sona erer.

Gövde başı nesh eder mi? Ederse o vüvut yaşar mı?
Gövde bacakları ve kolları nesh eder mi? Ederse o vücut hâlâ "bütün" müdür?
Bacaklar ve kollar gövdeyi nesh eder mi? Ederse o vücut yaşar mı?

Ahzâb 50 ve 51'i forumun başka bir bölümünde 12.ÇOK EŞLİ ZULÜM ana başlığı ve 12.1.Peygamberin çok eşliliği ara başlığı altında açıklamaya çalıştım.

Bir tıklamada önünüze çıkıverecek kadar size yakın. Okumak için lütfen tıklayın.

Sevgi ile,
Hasan Akçay
Bir tıklamada önüme çıkana inanmam için defalarca yutkunmak zorunda kaldım sayın Hasan Akçay. Demek : "Çok eşliliğin zulüm olduğunu 4:23’te Allah söylüyor: İki kızkardeşin arasını birleştirmeniz yasaktır -Hurrimet aleyküm... en tecmaû beyne’l uhteyn…

Dikkat edilirse burada vurgulanan, kız kardeşlerin eş alınması değil. Bir adam onları farklı zamanlarda eş alabilir; örneğin eşi ölen ya da kendisinden boşanan bir adam baldızı ile evlenebilir. O zulüm değil. Zulüm olduğu için yasaklanan, kız kardeşlerin bir arada eş alınmasıdır yani ÇOK EŞLİLİK"

Kuran kuran olalı böyle zulum görmemiştir. Kuranın mantıklı (ve de nadir)önermelerinden birisini alıp kendi çıkarımınıza destek bulmaya çalışmışsınız. Kız kardeşlerin bir arada eş alınmasının yasaklanması çok eşliliğin yasaklanmasına nasıl örnek verilir ? Allah doğrudan ey iman edenler sizin için doğru olan tek eşliliktir demiyor da iki kızkardeşin arasını birleştirmeyin
diyor öyle mi ? Hım biz de buradan " bak çok eşliliği yasaklıyor Allah" diye
gönlümüz rahat uyuyacağız öyle mi ?

Kuran son derece açıkça kızkardeşleri bir arada eş almayın diyor, zorlamanın anlamı ne ?

Bir soru size. Kabul ettiğiniz gibi Muhammed Mustafa çok eşli idi. Peki bu çok eşlilik durumuna "nübüvetten" önce mi girmişti ?

"EŞ ÜSTÜNE EŞ alıp zulmetmeyi Allah 33:52, 4:23, 24:32’de açıkça ve kesinlikle haram ilan ettiği halde " Muhammed Mustafa neden çok eşli olmuştu ? Yoksa Allah başlangıçta bu durumun farkında değildi sonradan mı aklı başına geldi ?

İnsani olan her şey kabûlüm.

Önerilen Siteler