Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika > Aktüel Haberler

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-07-2019, 17:19
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Türklerle, Perslerle karşılaşan en güneydeki Araplar, bunları kafir ilan etmemiş midir?
Kafirler, kefir içerlerdi. Bu kadar basit.

3 Arap kızın yanına oturdum okulda, kafaları biber kılıfıyla süslenmiş otel tabağı gibiydi.
Iyyyy diyorlar. Niye? Çünkü İslam'a direndik.

Kendilerini bir cacık zannediyorlar, din onları bir hale sokmuş ki göç ettikleri kuzey ülkesinde bile kendilerini dünyanın sahibi hissediyorlar. Allah C.C. onlara bu vasfı vermiş.

Türkiye'ye gelenlerin tavırlarını gördün mü bilmem.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 09-07-2019, 21:46
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Cami avlusu veya cami bahçesi denilen şey,cami ile bir sayılır..Yani bizim işçi emeklisi dedemiz,caminin içinde hayat kadınları ile çekirdek çitliyor,pazarlık yapıyor,sonra da gidip otelde..Böyle bir şey olabilir mi
Kalkmışın DİNİ imanı olmaz derler.

Cami denilen yapıların bazılarında hocanın evi bulunur. Bu hoca ve mustakbel eşi o binada ilişkiye girerken , hoca ve eşinin din ve imanı 10-20 dakika kadar ciddiye aldıklarını hiç sanmıyorum. Düşünsene ALLAHIN evinde 10-20 dakika din ve iman bağlantısı kopuyor.

Hocasına bakaraktan!
Cami avlusunda kendine partner bulmuş bir cemaat mensubunun UTANMASINI gerektirecek bir durum yok.
Allahın onun için yazdıgı, kaderi yaşamanın gururu ile cami avlusuna daha fazla iştahla gelecegide kesin.

Sevgili Ahlaksız
Allah gören ve işiten degil mi ?
Dünyanın her yerindeki cinsel ilişkide çıkan sesleri ve görüntüyü izleyen tanrı nasıl bir psikolojidedir acaba !!
Allahları utanmıyorda bunlar mı utanacak.
Alt 10-07-2019, 07:29
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız Sevgili kartopu;bu bahsettiğiniz şeylerin farkındayım ama bunlar ayrı konu..

Size Müslümanların birbirlerini kardeş olarak gördüklerini veya görmek zorunda olduklarını,zinanın da kabul edilemeyecek bir günah olduğunu ve Allah'ın evinde zina için plan yapılmasından Müslümanların rahatsız olmaları gerektiğini belirtiyorum,hepsi bu..
Zina büyük günahtır,haramdır ve recm veya sürgün gibi ciddi cezaları vardır..Burada bahsettiğimiz şey,mekruh veya mübah gibi konular değil..Yani çok ciddi bir konu bu..

Bende diyorum ki bunları söyleyenlerin garibanlara bunlara inanmasını isteyenlerin hepsi İnsan .
Geçenlerde bir şehit haberi vardı medyada Gariban biri belli evlerine evin büyüklüğünde bir de bayrak asmışlar. Ben de şunu söylüyorum o bayrak niçin köşklere saray benzeri yerlere asılmıyorda hep gariban evlerine asılıyor. Şehitlik makamı o kadar yüce ise niçin zengine uğramıyorda hep fakire nasip oluyor.

Şehit olmadığı için o zengin niçin utanmıyor da utanmayı garibe bırakıyorlar.

Şimdi camide kadın pazarlığından hangi müslüman utanmalı. Bu durumda müslüman kardeşte, şehit konusunda kardeş değil mi.
Sen sanıyormusun ki İslam da mantık yok. Bir dinin uygulanmasını isteyenler var Bir de dinden faydalanmak isteyenler.
Bütün zor yükü garibanın sırtına saranlar kendilerini İslamın en kıyak köşesinde görüyor. Ölüleri cennete cehenneme gönderenler diri iken cennette yaşamak istiyor.
Kim utansın hangi kesim

İkimiz dünyaya insan a farklı açıdan bakıyoruz biliyorum. Seni anlamadığımı sanma. Sen tepkini farklı söylüyorsun ben farklı .Hitap ettiğimiz toplum müslüman da olsa.
Alt 10-07-2019, 17:10
Üye

Size Tanrı'nın var olduğu varsıyımına göre sormuştum.

Böyle soru sorulmaz Sn Rolling Stones

Akılın var sayımınına göre diyeceksin. Akıl yolu ile yürümezsen sonuç bulunmaz.
Bu dünyada İslam inancında insan var Yahudi Hiristiyan zerdüşt budist ve başka inançlarda. Bunların bazılara aynı tanrıya çıksa da bazıları aynı yere çıkmıyor. Birde inançsızlar var

Biz sorunlarımızı mantık yolu ile çözeriz.
Bu ülke ve sorunlar Bazı islam inançlı insanlarla bazı ları aynı düşünmüyor Bazıları Tanrı kendi sıfatında insanı yaratmış derken ona o aklı da verdiğini iddia ediyor bazıları ise siz düşünmeyin sadece inanın diyor.

Aslında tartışma da tam burada başlıyor. Akıl kimde . Eğer akıl bizde ise sorularımız ve alacağımız cevaplar olacak Eğer akıl bizde değilse soru da soramayız cevapta aramayız.

Tarının var olduğu varsayımına göre değil. İnsan ve canlılığın var olduğu gerçeğine göre sorular ve cevaplar aranır.
Alt 10-07-2019, 17:28
RollingStones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
RollingStones RollingStones isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Size Tanrı'nın var olduğu varsıyımına göre sormuştum.

Böyle soru sorulmaz Sn Rolling Stones

Akılın var sayımınına göre diyeceksin. Akıl yolu ile yürümezsen sonuç bulunmaz.
Bu dünyada İslam inancında insan var Yahudi Hiristiyan zerdüşt budist ve başka inançlarda. Bunların bazılara aynı tanrıya çıksa da bazıları aynı yere çıkmıyor. Birde inançsızlar var

Biz sorunlarımızı mantık yolu ile çözeriz.
Bu ülke ve sorunlar Bazı islam inançlı insanlarla bazı ları aynı düşünmüyor Bazıları Tanrı kendi sıfatında insanı yaratmış derken ona o aklı da verdiğini iddia ediyor bazıları ise siz düşünmeyin sadece inanın diyor.

Aslında tartışma da tam burada başlıyor. Akıl kimde . Eğer akıl bizde ise sorularımız ve alacağımız cevaplar olacak Eğer akıl bizde değilse soru da soramayız cevapta aramayız.

Tarının var olduğu varsayımına göre değil. İnsan ve canlılığın var olduğu gerçeğine göre sorular ve cevaplar aranır.
Sn Kartopu,
Eğer şu anki akıl bunu başarabilseydi insanlık ya tümüyle tanrıyı dışlamış oldurdu yada tümüyle inanır.

"Olmuyorsa zorlama, ya hayallerin kırılır ya kalbin. Unutmuş gibi yap. Çünkü güzel şeyler; Onları hiç beklemediğin anda gerçekleşir." Gabriel Garcia Marquez
Alt 10-07-2019, 17:36
Üye

RollingStones´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn Kartopu,
Eğer şu anki akıl bunu başarabilseydi insanlık ya tümüyle tanrıyı dışlamış oldurdu yada tümüyle inanır.
Başaramamış sa başaramayacak değil. Yine özne insan olacak İnsanda olan akıl mantık dır.
Alt 11-07-2019, 08:24
Üye

Halbuki konu bu değil ama buna takıldı..Cami bahçesinde o.rospularla fingirdeşen cami cemaatinden hiç bahsetmedi..Şaşırdım mı?Yoo..Tipik Müslüman işte..

Çok haklısın Ahlaksız Arkadaşım
Buna cevap verilmesi gerekirken başka yerlere çekmek sorudan kaçmaktır.
Eğer müslüman isen Camideki pazarlığa cevap ver kardeş. Bir dinsizin sizin caminizi savunduğunu da sanma.Ben sadece insan ı anlamaya çalışıyorum. Her hangi bir dine hoşgörü ile yaklaştığım sanılmasın.
Alt 11-07-2019, 09:43
Üye

Buna cevap verilmesi gerekirken başka yerlere çekmek sorudan kaçmaktır.
Eğer müslüman isen Camideki pazarlığa cevap ver kardeş
Sn Kartopu bunun nesine cevap vereyim 3.sayfa haberidir bu.
İsteyen istediğini yapar.
En fazla ben bu duruma üzülürüm, o kadar.

Kaçmak falan.
Bu mudur yani, bunlar mı tartışılır oldu bu forumda?

"Olmuyorsa zorlama, ya hayallerin kırılır ya kalbin. Unutmuş gibi yap. Çünkü güzel şeyler; Onları hiç beklemediğin anda gerçekleşir." Gabriel Garcia Marquez
Alt 11-07-2019, 11:48
Üye

RollingStones´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn Kartopu bunun nesine cevap vereyim 3.sayfa haberidir bu.
İsteyen istediğini yapar.
En fazla ben bu duruma üzülürüm, o kadar.

Kaçmak falan.
Bu mudur yani, bunlar mı tartışılır oldu bu forumda?
Bende tartışmaya değer bulmadım zaten Ama bu konuda Ahlaksız arkadaşım daha duyarlı yani İslama mensup arkadaşların buna müdahil olmaması onu düşündürmüş.

Ben insanı kabe ye koyarım benim düşünce biçimim bu. Utanılması gereken kadınların ve erkeklerin bu duruma düşmesi onları bu duruma düşüren nesnel şartlar. Yani biz, onlar, sistem, hepimiz.

Peki sana bir soru. Ateistler veya başka bir inanç biçimine sahip olan kişiler. Böyle bir şey yapsalar yani zevk aldığı için kadın erkek bir arada çırıl çıplak ne dersin onları kınar veya bir yargılama gibi bir duruma düşer misin.?
Cevabını bekliyorum.
Alt 11-07-2019, 13:43
Üye

Peki sana bir soru. Ateistler veya başka bir inanç biçimine sahip olan kişiler. Böyle bir şey yapsalar yani zevk aldığı için kadın erkek bir arada çırıl çıplak ne dersin onları kınar veya bir yargılama gibi bir duruma düşer misin.?
Cevabını bekliyorum.
Bu nasıl bir soru, niye sordunuz onu da anlamadım ama neyse.

İki insan ne istiyorlarsa yapsın, kimseyi ilgilendirmez.
Fakat topluma karşı sorumluluklarımız var. Karşılıklı haklarımıza saygı göstermek gerekiyor.
Hangi ortamda yapıyor?
Gelip sizin evinizin bahçesinde eşinizin, çocuğunuzun gözü önünde yapmasını doğru bulmazsınız herhalde.

Önerilen Siteler