Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-09-2018, 03:30
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Arkadaşlar bugün bir deli buldum
Bu benim benden sonra gördüğüm en deli adam...
Destek mi istiyorum ne bilmiyorum. Hayalcilik mi onu da bilmiyorum. Ruhum kıpıradı. Burada bir paylaşmak istedim

Adam kaçık ve ciddi. Ateşi sönmeden yardım edilirse? ya da uygun sinerji sağlanırsa neden bir şeyler olmasın?
Burdaki birşeyler lafını çok geniş bir anlamda alabiliriz. Neyse ben paylaşmak istedim...

Bu hafta rastladığım ikinci deli...

m.facebook.com/bayram.guner.1650

https://m.facebook.com/groups/196737...65177330603718

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 29-09-2018, 04:33
Üye

Algılama fiilinin kendisi, senin algıladığın şey olmadığını gösterir. - Maharaj

Her şeyin onun içinde meydana geldiği bilinç vardır. Bu apaçık gerçek, herkesin deneyim alanı içindedir. - Maharaj

Kavramlarda tanımlarda biraz boşluk olsa da ya da ifadeler başka tanım ve çeviri gerektirse de sanırım buna benzer bir saçmalık

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 29-09-2018, 16:20
Üye

İnsanı ben ben demesinin, bir taşın, "Ben buradaki bu ben taşıyım ve bu taş bana /kendine ve bu ben de buradaki taşa ait" demesinden hiçbir farkı yoktur.

Buradaki bu taş kendinin sahibidir ya da öznesidir anlıyorum

Alt 09-10-2018, 01:58
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Materyalistlere göre madde hep vardı ve hep var olacak.
Ben başlangıcı olmayan hiç bir şey göremiyorum...
Alt 09-10-2018, 16:31
Üye

Bu bizim gelecekle iletişim kurulduğu iddiası başlığı için çalıştığımız ve bitiremediğimiz ve yine yardım beklediğimiz yarı-ütopik taslak

--

Arkadaşlar Gelecekle İletişim olarak belirtilen metni yayan ve sunan Amerikalı grupla haberleşerek hem Türkiye-den bir bağ/bağlantı oluşturabilmek hem de orada olanı biteni dürüst bir şekilde sorgulamak ve sürecin aslı astarı varsa da buna kayıtsız kalmamak için elimizden geleni yapabilmek gibi fikirlerimize destek arayışımız sürüyor

Metni aşağıdaki şekilde genişlettik (yeniden düzenledik) ve genişletmelerimiz ve bu konuda da yardım arayışımız sürüyor
En çok soru belirleme ,etkili ve çarpıcı geri dönüşü yüksek olacak sorular üretme, tarihi, evrensel ve insana dair geniş önemde ve kapsamda sorular üretme ve önemli sorunlara değinme noktasında yardıma ihtiyacımız var.

Bunun dışında açık olarak bu metni istenilen kılığa ve biçime sokma ve becerebilirsek etkin bir iletişim olmasını sağlama konusunda yardıma ihtiyacımız var

Gönüllü çevirmen arayışımız sürüyor

ve yine içine sinerse, kendi de yeniden düzelteceği ve gerekli eklemleri sunacağı biçimde, aşağıdaki metni gönüllü çevirecek bir arkadaşımızın yardımını ve katılımını bekliyoruz

------

Gönüllü Çeviri Yardım Talebi

Arkadaşlar son ve en basit tahlil de İngilizce bilen ve yeterli bir vakti olan bir arkadaşın bunu bir sosyal macera (deney hatta kuyuya taş atma) olarak bile görerek çevirip https://cassiopaea.org/contact-us/ adresinden anonim olarak bile (mümkünse Big Arkadya Team ya da Arkadian Tiger's/Septic's vb. rumuzuyla) atmasını rica edeceğim. bu bir deney... Göle maya çalmak mı bilmiyorum... Bizim orda göğü taşlamak derler...

Arkadaşlar bu arada konum dağıldığı için, istediğim düzene gelmediği için ve bu mesajı iletmek istediğim ve onu şimdilik son da tutmak istediğim için de yeniden bir post atıyorum.
Sadece İngilizcesi yeterli olan gönüllü bir arkadaştan bizim adımıza bunu gerekli düzeltmeleri ve kendince gerekli yeniden uyarlamaları da yaparak https://cassiopaea.org/contact-us/ ya da https://cassiopaea.org/forum/ adresinden açık bir üyelik alarak bu yayımları yapan gruba iletmesini rica edeceğiz ve ediyorum. Bunu anonim olarakta yapabiliriz. Eğer grupla haberleşebilirsek ve bir celsede ve oturum da burada ekleyeceğimiz soruları ve sorunları tartışmaya açabilirsek ya da grup bizimle geri etkin bir geri iletişim kurarsa da süreci sınama şansımız olacaktır diye düşünüyorum. Bu önyargıları yıkacaktır. Yeni bir perspektif ve vizyon sağlayacaktır.

Aşağıda eklediğim sorular geliştirilebilir ve eğer sorularımızı iletmeyi ve gelecek olarak tanıtılan Kasyopya-ya cevaplatmayı başarabilirsek bu veriyi sınama ve değerlendirme şansımız olabileceğini düşünüyorum. Laura-nın cevapladığını ya da grubun uydurduğunu düşünüyorsak onların uydurma kabiliyetini buyrun sınayalım ya da sınamayı deneyelim...

İsterseniz onlardan bizim Türkiye-den erişen bizler adına özel bir celse yapıp yapamayacaklarını ve bunun video kaydını yayınlayıp yayınlamayacaklarını ya da daha ileri ki aşama da bir gözlemci arkadaşı bir celse için aralarına alıp almayacaklarının aramızda bir tartışma konusu olduğunu iletebiliriz.

Arkadaşlar biliyorsunuz ben gelecekle iletişim kurduğu söylenen grupla haberleşmek ve gelecekle iletişim fenomenini interaktif bir sınamak ve sonuçları da birlikte gözlemlemek için deneysel bir çaba ürettim ve kendim İngilizce bilmediğim için bir metin çevirisi için sizlerden bir zamandır yardım istiyordum.

Hazırladığım metin her türden yeniden düzenleme fikrine açıktır ve bu metni aşağıda paylaşıyorum. Umarım biri el atar- ve yardım eder ve bunu ya da buna benzer bir şeyi çevirip bize iletir ya da bunun dışında daha mantıklı bir metin yazıp bizim için https://cassiopaea.org aracılığıyla gelecekle iletişim kurduğu düşünülen bu grupla umulandan daha mantıklı bir iletişim sağlar ve geliştirir.

saygıyla ve sevgiyle....

-------------

Bizce bu deneyin aldığı olumsuz yakıştırmaların giderilmesi ve veri sürecinin sınanması için yapılması gereken bu grupla etkin bir iletişim kurulması ve sağlanmasıdır.
Hatta ileri de verinin genişletilmesi ve düzeltilmesi-düzenlenmesi için gruba ayar (öneri ve fikir-yön) verebiliriz

Belirtilen gruptan Arkady adlı fizikçi 9 Haziran oturumunda ;
"Bu bilgiyi yaymak ve grubu genişletmek için çaba göstermemiz gerektiğini ve dostlar ve dost güçler bulmamız farkettik ama ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz" diyor.
Kasyopya gelecek yanıtlayıcısı cevap olarak ; "Halihazırda sizi izleyen ve gerektiğinde sizinle iletişim kuracak olanlar var, " diyor
Ben buradan ilham aldım.

Bu iletişimi kuracak olanlardan biri de bizler olabiliriz. En azından bu süreci sınayabilir ve bu iletişimde olasılık ya da gerçek payı bulursakta ağlarını genişletmek üzere öneriler götürebiliriz. Dostlardan birileri de bizler olabiliriz. Benim önerilerim var.

Bu yazıyı nasıl yazmam gerektiğini bilmiyorum.

Peki diyoruz ki; gelecekle ya da kozmolojik olarak çok uzak ben geleceğimiz olan bir yansımayla iletişim kurabiliyoruz ya da kurabiliyorsak bununla ne yapılır, yapılabilir ve yapılmalıdır? ya da dahası bu nasıl sınanır?

(Cevaplayan gelecekteki Kasyopyalı) diyor ki; bu iletişimde ki amacımız varlığımızı kanıtlamak değil ve kanıt gereksiz.
Tamam bunu anladık.

Peki onları kanıt paradoksuna ve tutarsızlığına sokmadan bu iletişim nasıl sınanır? bunu soruyoruz? siz olsanız ne yapardınız? bu soruyu soruyoruz. Biz de sorular götürelim yanıt isteyelim ve sonuçları sınayalım dedik. bunun dışında celse sürecini canlı gözlemlemek sürecin sağlaması sanırım olabilirdi.

Ben bu grupla haberleşilerek ve interaktif, katılımcı bir oturum düzenlenmesini isteyerek hem bu gelecekle iletişim denilen sürecin sorgulanmasını hem de veri alma sürecinin bize gözlemletilmesi ya da eğer Amerika da yaşayan gönüllü bir arkadaş bulabilirsekte tanık gözlemci olarak bu arkadaşın bizim adımıza bir oturuma katılması için bu gruba bir rica iletilmesini öneriyorum. Böylece deney verisi içinde birincil elden tanıt ve gözlem şansı doğacaktır. Hatta ilerleyen aşama da yeni ve daha güçlü veri doğurulması, etkin işbirliği, gerçeğin açıklanmasının tehdidi gibi unsurlar oluşturulması ve bu ağın genişletilmesi gibi fikirler de değerlendirilebilirdi.

-----

-ÇEVİRİ İÇİN İLETİŞİM TASLAĞI ÖNERMEM-

Subject : Also realize that others are aware of your group and work and will initiate contact when time is right.

Türkiye-den (Arkadya dan) Sevgiler

(Alternatif Selamlar:
Anadolu dan ve Mezopotamya dan tarihsel bir selam ve sevgiler
Hepinize Merhabalar
Laura -Arky ve tüm takım selamlar
(Ya da belirtilen coğrafyadan Kasyopya izleyicisi ve okuyucusu ya da Kasyopyayı sınamak isteyen büyük bir grup adına ve sevgiler ve selamlar) )

Tarihsel Bir Çatlak/Kaçık Adına Büyük Bir bağ olması umudu ile
(ya da Arkadian septic's adına...)

Grubunuzun 9 Haziran 2018 celsesinde deniyor ki; grubunuzun faaliyetlerinden haberdar olan başkaları da var ve sizinle iletişime geçecekler. Umarım bu metnim çevrilir ve biz sizinle iletişime geçmiş oluruz.

Bu metni ilk hazırladığımda, en az 4 ayrı internet forumunda bunu sunarak bir etki tepki üretmeyi ve bu forum üyelerini (en azından bir kısmını) birleştirerek sizinle aktif iletişime geçmeye ikna etmeyi deniyordum.

Biz burada bu metni yaygınlaştırmak, kamuya maletmek ve onu daha geniş halk kitlelerininin bilgisine ve dikkatine açmak için çaba gösteriyorduk.
ve hatta olursa ileri de bu içeriği sadeleştirerek kitaplaştırmak ve gelecek celseleri oldukça genişletmek ve canlandırmak adına bir katkı sunmak için deneysel bir iletişimin gözleminin önerilerini sunduk

Gruba şunları sormak ve söylemek istiyoruz.

Arkadaşlarıma sizin orada yaptığınız işi göstermek istiyorum çünkü bana inanmıyorlar . Arkadaşlarıma sizinle iletişim kurup içimizden bir gözlemciyi oraya temsilci olarak gönderirsek belki buna inanabileceklerini ve bu fikre daha sıcak ve olumlu bakmaları ve bir bir şans vermeleri gerektiğini söyledim. ve celse oluşumunu yerinde gözlemleme fikrini ilettim. Hem bir celseye gönüllü bir arkadaşımızın aktif olarak katılıp katılmayacağını sizlere sormak hem de buna gönüllü bir arkadaş olup olmayacağını arkadaşlarıma sormak ve iletmek istiyorum.

Burada Türkiye de, yani Arkadya da, Service To Others'ın (STO'nun yani Özgecilik kavramının) sevildiğini ve önem gördüğünü bilmelisiniz.. Özgecilik ve diğerkamlık bizim topraklarımızda ve kültürümüzde değerli bir kavramdır. Burada Tanrıyla ve varoluşla birleşik bir bütün olduğumuzu ve insanın tanrısallığını savunan inançlar ve düşünceler oldukça yaygındır.

Bizce içeriğiniz burada Arkadya da çok büyük ilgi gördü çünkü birlik felsefesi vb. adlandırılabilecek bir biçimdeki bir felsefeyi zaten tarihsel olarak içselleştirmiş toplumsal gruplar ve toplumsal tabanımız var. Kanallama denilen kavram bizim coğrafyamızda ozanlık vb. adında halk şiirlerinin, deyişlerinin bile dokusuna işlemiş durumda ve bu tip kavrama yabancı değiliz.
Orta Asya-dan da şamanik-folklorik ögelere ve bu tip hikayeciliğe temas eden bir kültürümüz var.

Bizler buraya medeniyetler beşiği diyoruz.
Asya ve Avrupa (Ortadoğu ve Avrupa'nın birleşim ve kesişiminde eski bir uygarlık köprüsü üzerindeyiz.

Anadoludan büyük uygarlıklar gelip geçmiştir. İran ve Pers uygarlığı gibi bir uygarlıklara komşuyuz aynı zamanda Ruslara da komşuyuz.biliyorsunuz.
Ah o karanlıkta ya da karartma da uyuyan İranlılar! İran bize göre büyük ve gizli bir potansiyeldir.

Türkiye de internet üzerinden insanların buluştuğu pek çok forum ortamında bu içeriğin sunumu yapıldı ve yapılıyor.

Ben Kasyopya metninin eski bir okuyucusuyum. Eski sadık bir okuyucu. Tüm metni bağımsız bir biçimde defalarca taramış ve içsellemiş bir çok okuyucudan biriyim. ve bu metni açık olarak gelecekle bağımsız bir iletişim olarak tanıyan, tanıtan, belirten ve bir çok insana açıkça sunmaya girişen bağımsız bir okuyucuyum. Metinle ilgili bir çok fikirlerim var. Ben burada Türkiye de internet forumlarında ( en az 5 ay da 6 forumda) yılaryılı bu metni oldukça tanıtmayı denedim.

Öncelikle bir kaç soru hakkımız olacağını düşünüyoruz. Bu soruları belirlemekte güçlük çekiyoruz. Siyasi ve dini karmaşalar bir yana savaştan ve ülkemizin geleceğinden endişe ediyoruz .Karanlıktan endişe ediyoruz. İrana dönmekten korkuyoruz. Eski tip muhafazakarlıktan nefret ediyor ve endişe duyuyoruz. Ülkeden kaçmayı planladığımız bile oluyor.

Türkiye de ki bir çok internet forum platformunda (ister ruhsal, mistik, metafizik forumlar olsun; ister bilim, felsefe ve özgür düşünce forumları olsun) deneyinizi sunuma giriştik. Felsefe forumları, siyaset forumları ve dinden özgürlük forumları, özgürlükçü gruplar olan forumlarda yıllardır bu olguyu sunmaya çalışıyoruz.

Dini, siyasi, felsefi, karşı dinci ve non-teist bir çok forum ortamında ve internet grubunda zor da olsa az biraz tanıtıldınız ve konu olarak işlendiniz.. Bir çok kişiye ayrıca e-postalarla ulaşmayı denedik. Gökte bir uygarlığın milli güvenlik için tehdit unsuru olduğunu ve olabileceğini yazan postaları hükümete göndermeyi bile düşündük. Evet şaka yapmıyoruz.

Sonuçta pek ilgi gördüğümüzü ya da dikkate alındığımızı sanmıyorum ve söyleyemem.. Hoş karşılandığımızı da.. ama bir denedik...

Ben metinlerle ilgili olarak felsefi ya da toplumsal tabanı olan bir çok teknik döküman ve sunum yöntemi ve tanıtım yazısı vb. içerik geliştirmeyi ve üretmeyi de denedik. Kendi çabamızla bu deney verisiyle pek çok şey yapmaya giriştik. Dilinizi bilmeksizin ve anlamaksızın bir translate yardımıyla forumunuza yazmaya bile çalıştım..

Özellikle içeriğinizi sunma, tanıtma ve yayma noktasında zorda kaldığımız konuya dirençli arkadaşlarımıza diyoruz ki; Neden o grupla temas kurmuyoruz ve süreci canlı ve aktif bir biçimde sorgulmaya çalışmıyoruz. İletişimlerimizde grubunuzla ve forumunuzla yazışılmasını ve haberleşilmesini de öneriyoruz çünkü insanlar bunun sahte olmadığını bilmek istiyorlar ya da bir açıklama bekliyorlar
ve bizler süreci kendi içinde doğrulasakta siz kaynağa en yakın yerde duruyorsunuz

Benden ısrarla kanıt ya da öngörü istediklerinde ya da sunumculuğuma yüklendiklerinde bunları söylüyorum. Süreci birlikte sorgulayalım. Tüm bu arkadaşlar ve tüm bu grup internet forumları aracılığıyla erişilebilir düzeydeler. Onlarla iletişim kuralım ve sorularımızı iletelim, iletişim sağlayalım ve sıcak sorgulayalım . Hatta canlı bir celseye bir tanık göndererek katılım sağlayıp sağlayamayacağımızı, uzaktan katılım yapıp yapmayacağımızı, tanışıp tanışamayacağımızı, nasıl insanlar olduklarını soralım.
Bunun karşı bilim olduğunu düşünenlere Arky ile yazışmayı ve fikirlerini sormayı öneriyoruz. insan düşüncesine ve sıcaklığına temas etmekten başka şansımız yok.

Peki bu noktada bize yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaşlarımız bizi eleştiriyor. Bu metni yaymak için çok çaba gösteriyorsun. Bırakta bulan bulsun. Bu kadar zorlamaya gerek var mı? Bilmiyorum. İçimden gelenler bunlardı. bunun ortak bir şey olduğunu ve henüz yeterince bölüşülmediğini düşünüyorum. Haksız mıyım? Çünkü gelecek herkesin de geleceği sanırım...

Bunun dışında örnek olarak daha fazla tanık ilgisi toplamak için internet aracılığıyla interaktif soru belirlemek gibi çözümler işe yarayabilir mi?
Soruların, en azından bir kısmının ya da belki de büyük çoğunluğunun bir internet sitesi üzerinden kolayca iletilmesi ve belki sonra ziyaretçilerce oylanması vb. gibi çözümler önerilebilir mi diye sesli düşünüyorum.
Bu insanları işe katılmış ya da sürece daha yakın hissettirebilir mi?
Kasyopyayı ulaşılmaz hissetmemeliler. Forum içinde bir Kasyopyalılar sorun bölümü olduğunu biliyorum ancak bu alan üyelik gerektiriyor.
Erişimi daha kolay bir biçimde bu sorunun çözümlenebileceğini düşünüyorum. Alt ve bağlı forum ağları da bu anlam da çaba gösterebilirlerdi..

Örneğin dünyada tek din Hristiyanlık ve Musevilik değil ve Müslümanlık hakkında hiç soru sorulmamasına içerleniliyor. Soruların yaygınlaştırılması ya da bu tip bir durumun dengelenmesi gerekeceğini düşünüyoruz.

Fransız ve Amerikan seçimleri soruyorsunuz örneğin. Burada seçimlerimizde çok fazla teknik kargaşa var. Seçimler sonucunda üzgün bir Halk kitlesi var .Mesela seçimlerde bir dolap dönüp dönmediğini bilmek için çıldıranlar var . Erdoğanın asıl amaç ve hedefini onu neyin ve hangi güdünün yönettiğini, kontrolden çıkıp çıkmadığını, neyin ve kimin kontrolü altında olduğunu, o, kısacası bu ülke için iltica tehlikesi olup olmadığını ve bunlar için neler yapılabileceğini bilmek istiyorlar.

Burada oldukça popülersiniz ve oturumlarınız bu dile yayınlanır yayınlanmaz çeviriliyor ve bir çok okuyucu ile buluşuyor. sott portalı sürekli izliyoruz. Türkiye de paypal ve vikipedi bile yasak . Örneğin Erdoğanı bir yasakçı ,kayıp bir kişilik olarak tanıyor ve sevmiyoruz

Türkiyede artan cinsel istismarlar ve artan iltica tehdidinden endişe ediyoruz
Gerçekten Türkiye de çok geniş bir okuyucu ve ilgili grubunuz var

Burada bu yapıyı önemsiyoruz. Dinsel çıkmaz için onu bir kurtuluş-ferah olarak görüyoruz. Bu yapının önemini farkıdnayız. Takdiri, saygıyı ve onurlandırılmayı hakettiğinizi de biliyoruz
Bizce belki de bu olgu ve Kasyopya halk belleksel mehdiyet ve kurtuluşçuluk beklentisini dolduracak nitelikte bir yenilik.

Gerçekten burada Kasyopya "gelecekle iletişim kurulduğu iddiası" ve "gelecekle iletişim" tanısı ve etiketiyle geniş bir kitleye duyruldu. Okuyucu kitlesi sınırlı olsa da aktif 4-5 ayrı internet forumunda iyi ya da kötü bir imajı ve yerleşik içerikte asılı tartışma başlıklar var

İnsanlığın mit belleğindeki mehdiyetle yani Hristiyan, Musevi ve Müslümanların beklediği büyük kurtarıcı ve İsa Mesih olgusu gibi büyüklükle bu olguyu yanyana getirerek paralelledik.

Dedim ya bu olguyu neredeyse tarihsel bir müjde ve kurtuluş olarak işaretleyerek tanıttık ve burada tarafımızdan yayılmaya çalışılıyor.. İşin aslı ben Amerika dahil başka bir yerde bu kadar önemsenip önemsemediğinizi de merak etmiyor değilim.
Fransa ya gittiğiniz dönem de sizi bu ülkeye davet etmeyi düşünmüştük.

Bunun dışında örneğin Marksist/Sosyalist forumlardaki özgürlükçü üyelere erişerek kitle önderlerine bu metnin ve gerçeğin iletilerek tanımının yapılması ve bu metnin ve gerçeğin geniş halk kitlelerine ifşası tehdidiyle İsrailden ve Amerikadan tavizler alınabileceğine kadar öneriler sunduk.
Ben bunu yaparken bu metnin yani Kasyopyanın reel olarak İsrail ve Amerikan bombalarından daha güçlü olacağını yazdım.

Hatta sosyalist ülkelerde blok olarak metnin yayılması, tanıtımı ve korunması, Çin ve Hindistan gibi geniş nüfuslu ülkelere bu metnin yayımı için amaç birliği gibi öneriler götürdük

Tarihsel sorularımız var

Bunların celselerde soru olarak iletilmesini ya da üzerine sesli tartışma yapılmasını önereceğiz

Öncelikle bu içeriğin daha kolay yayılabilmesi için kanallama terimini cazip hale getirebilmenin ve onu bilimsel olarak daha cazip tanımlamanın bir yolu var mı?

Bir viya tahtasıyla ya da fizik bedenle gelecekle haberleşmeyi nasıl bilimsel bir tanıma uygulayabiliriz?

Bu konuda önyargılı olanlara ne söyleyebiliriz?

BH kavramı çok kafa karıştırıyor bunu bilimsel olarak nasıl açabiliriz?
Ters ben-anti ben, gayrı ben ve ben tersi ve benlik kavramından yoksunluk hatta anti-yarı-ı gibi öneriler getirdik örneğin ama açamıyoruz bunu...

Celselerdeki, seks, Kh ve özellikle seksin Kh a enerji göndermesi vb. kavramı üzerine açılım yapabilir misiniz?

-----------------------------

Bazı sorular için yanıtın buna yanıt vermezler olacağını biliyor ve öngörüyoruz sanırım

Türkiyeye İlişkin Sorunlar

Birincisi islam dini ve Kuran ın yazılması süreci, bunun kimler tarafından yapıldığı, Muhammed kişiliği, onun yaşayıp yaşamadığı, hangi dilde yazıldığı gibi konular çok merak ediliyor

Kuranda Araplara vaad edilen cennet Arkadya mı? örneğin....

Suriyeli mülteci yerleştirmesi politikası ile bu ülke de yapılan düzenleme nedir?

Aleviliğin gerçek kökeni nedir?

Ali ve Muhammed neyi temsil ediyor bunlar arasındaki ilişki ve bağ nedir?

Aleviliğin gerçek Müslümanlık olabileceği doğru bir sav mı?

Müslümanlığın kendisi tarihsel bir komplo olabilir mi ve bunu altından yine İsrail derin devleti çıkabilir mi örneğin

Benzer sorular derlerseniz ve iletirseniz sevinirim.

Türk diline ilişkin abartılmış savlar vardır. Damgalar ve Kuzey Avrupaya kadar mezar taşlarında bu dilin izleri bulunduğu ya da Sümerceyle bağı gibi. Türk dilinin kökeni nedir ay da eski dillerin bozulmuş biçimi mi? Köklerini hangi eski dilden alıyor?

Tük ırkı diye bir ırk var mı?

Atatürk-ü çok sevenler ve Atatürkten nefret edenler var yine. Kimilerine göre bir faşist kimlerin göre özgürlükçü ve devrimci bir kahraman. Ne sorabiliriz bilmiyorum. Ölümünde bir şaibe ya da komplo var mı?

İkincisi geçmiş Türkiye seçimleri ve Erdoğan kimliği, onun yönü ve neye ve kimin çıkarlarına hizmet ettiği büyük merak konusu. Bu konuda sorular iletirseniz seviniriz.

Erdoğanı ve Türkiyeyi celselerde biraz daha sık işleyemez misiniz?

Batacak mıyız ve ekonomik kriz bizi dibe vuracak mı?

Burada Türkiye de Mersin Tarsus ta gizemli bir kazı yapıldı ve orada altın, eski inciller ve eski mezarlar hatta uzaylı cesedi gibi şeyler bulunduğu iddia ediliyor? bunlar söylenti mi ya da orada ne çıkarıldı?

Türkiye de Urfa da bulunan Göbeklitepe de kimler yaşamıştı?

Orta Anadoludaki yeraltı kentleri neden inşa edildi

Burada bir Türk Kürt sorunumuz var.. Bu ülkenin büyük çatışması ve tarihsel bir yarası. Eminim bu ülkenin ve onun insanlarının bir kaderidir, sorunudur ve öğrenimidir ama bu iki tarihsel ırk bir ortak rota yol bulabilecek mi?

Kürtler gerçekten ABD tarafından kullanılıyor mu kendi özgürlüklerinin mi peşindeler

Kürtlerin kökeni nedir?

Öcalanı Osho ya da dağa çıkan Sidhartha ve Lao Tzu gibi mi ele almalıyız gerçekten halkını aydınlatan bir lider mi?
Orada bir jineoloji -kadın bilim patlaması var ve bu coğrafya da büyük bir bilinç gelişimi ve buna bağlı aydınlık var gibi
Öte yandan dağa çıkmış bir filozof ve tarikat lideri gibi de duruyor

Toprağın bağrında yetişen özgür insanın ve bireyin büyük bir açıklık ve bilinçlilik taşıdığını düşünmekte haksız mıyız? Bazen onları okuduğumuz da aptal ve kavrayışsız hissediyoruz gerçekten

Bu yöre insanının bir misyon ya da az kirlenmişlik ve kapitalizm ile az bağ taşıdığını ya da bu bölgelerin özel saldırı ve kuşatma altında olacağını düşünmekte haksız mıyız?

Alevilik 3 STO ya da 4 STO nun bir gölgesi, parçası ya da geçmiş izi mi ve bu yüzden mi saldırı alıyor

Alevilik için Şamanik ya da pagan vb diyebilir miyiz

Burada olanlar Amerikanın istilasında Peru-da olanları mı benziyor yani bir kültür mü yokediliyor

Gerçekten Türkiyenin doğusunda yapılan operasyon nedir?

Fırat ve Diclenin gelecekte Ortadoğunun su kaynağı olacağını öngörürsek ya da başka nedenler

İsrail burada bir küçük İsrail iç İsrail mi gelecekte taşınmak mı istiyor ya da başka bir tehdit

Ermenilere verilmiş bir söz mü var?

Türkiye gerçekten bölünecek mi?

İsrailin burada çok fazla toprak aldığı doğru mu?

Bu toprakları neden alıyor

Sonuçta Kürtler istediklerini alacaklar mı?

Erdoğan buradaki insanları ikiye bölmüş durumda. Erdoğandan nefret edenler ve erdoğana tapanlar .bunun tarihsel bir çok nedeni var ve eminim bu ülkenin insanının dersleridir ama bu 2B 3B kaynaşması ile ilgili sorunlar var gibi gözüküyor_ bu 2B sürü dağılacak mı?

Dünyayı nasıl algılıyorlar? Bizim hakkımızdaki fikirleri ne?

Tanrı kavramları neden bu kadar güçlü ya da neyi işaret ediyor

Tanrı kavramlarının nasıl olduğunu ve neyi işaretlediğini gerçekten merak ediyorum

tanrı kavramları sadece bir karşıt güç mü?

Oktar Babuna adına ülkemizden bir kan bağışı kampanyası düzenlenmişti? Bunun üzerine çok fazla komplo teorisi üretildi

toplanan bu kanlara ne oldu ve bu tip olayların perde arkasında ne aramalıyız? burda bir komplo var mı?

Adnan Oktar ın bağlantısı nedir?

Akdeniz de gerçek bir kasırga oluşabilir mi?

Turan Dursun-u kim öldürdü-?

--------------------

Diğer Soru ve Öneriler

Ben Marksın en kadar zeki olduğunu ve ne yapmaya çalıştığını ya da daha açık tabirle BH ilhamı alıp almadığını soruyorum

Marks gerçekten büyükçe onurlandırılmalı mı?

Komünizm algıladığımız gibi BH ın bozuk bir ideası ve biçimi mi? Yani Marks herşeyi birbirine mi karıştırdı iyi bir sembol mü üretti tıpkı Nietzsche nin üstün insan da yaptığı gibi

Marks ın kapitalist kavramının 4KH a çok benzediğini düşünüyoruz haksız mıyız_?

Nietzsche ya da Marks ne kadar kanallıyordu ve kanallıyorsa kimi ve neyi?
Örneğin geniş bir toplumsal geleceği ve belleği kanallamak birleştirmek gibi bir şeyden sözedebilir miyiz ya da Marks 4BH a yakın bir olguyu ve gerçekliği kanallıyordu diyebillir myidik?

Onları bazen eleştirsekte işçi arılara ve askerlere ya da bir tür sigortaya benzetmekte haksız mıyız?

Akış kuramı denilendeki akış halinde ne oluyor?
Zamanın durması, kanallama, eşzaman paylaşımı, birleşme vb. hangi kavrama yakın

Brahmanizmin kökeni, kaynağı nedir?

Sanskrit dilini kim ya da kimler oluşturdu bu dilin bir geçerliliği var mı?

Bhavgat Gitayı ya da vedik metinleri ve vedaları kimler yazdı?

Eski Çin tıbbının ve örneğin akupunktur gibi bir geleneğin kaynağı neydi yani vücutta onlarca noktayı nasıl buldular

Bu Sümer tabletlerinde ne yazıyor? İyi okunursa dinleri yıkabilir miydi gerçekten soruyoruz? üzerinde durmak gerekir mi?

İnanna Gılgameş Enkidu üçgeni ve bunun dışında da bir çok mitolojik figür ve hikayeye dair tartışma önereceğiz
Enkidu 3BH ı mı temsil ediyor örn?

Biz kadın ve erkek yapan nedir?

Khmerlilerin sonunu getiren neydi?

Bizim 4KH la ilişkimizi insan evcil hayvan ilişkisine benzetmekte haksız mıyız?

Babil öyküsü gerçekte nedir ve ne anlatıyor? Babil de aslında olan neydi?

Babil zihinsel manipülasyon ve Haarp dediğimiz gibi mi?

Adem ve Havva öyküsünü tıpkı Babil gibi ele alıp kadın ve erkek farkı-farklıkşaması olarak vurgulanması yorumumuz uygun mu?

Cinsiyetçilik üzerine yapılabilecek en iyi çalışma ne?
Cinsiyetçilik kıskançlık denilen gibi eklenen bir şey mi?
Bunun üzerinde ne yapabiliriz?

Dünyada Matematik, kavrayış becerisi, soyut kavramlar, iletişim becerisi gibi kıstaslarla bir dili öne çıkarmak ve bir iyi dil bulmak istesek bu hangisi olurdu?

İnsan ne zamandır tekeşli

Bu arada tapınak fahişeliği dönemindeki cinsel birleşmeyi, cinsellik kadın ve seks algısını ,cinselliğin bu kadar önemsenip önemsenmediğini ve kadının nasıl algılandığını merak ediyoruz.

Eski mitlerde kadının önemsendiğini hatta rahiplerin kadınların doğurganlığını kıskanarak hayvan derilerinden sahte rahim giyerek insan kurban ettiğini biliyoruz. Cinselliği mi anlamıyorlardı? Kadın tanrıya yakın mı görünüyordu ve çocuklar tanrıdan mı addediliyordu? Buradan yola çıkarak kadının penis hasedi denilen gibi bir rahim hasedi benzerine hatta kadınlık hasedi gibi bir kavrama vardık.

Monoteizm kavramını sahip kavramına yakınlaştırmakta haksız mıyız? Çoğu zamanda aşk sevgi arayışını.

İlahi aşk arayışını rahme-cenine dönüş kompleksine ve bebekliğe eşlememiz hakkında ne düşünüyorlar? .

SAĞLIK SORULARI

Fukuokanın buğdaylara yaptığını insana yapabilir miyiz?

GAPS diyeti incelemenizi bir celse de konu edinmenizi ve bu diyet üzerine sorular iletmenizi rica edeceğiz.

Örneğin gerçekte bu diyet bir mucize mi?

Pişmiş et suyu ve kemik suyu bu diyetin merkezini oluşturuyor bu sanıldığı kadar önemli mi ve uzun pişirme önemli mi?

Yoksa çiğ ya da çiğe yakın tüketim daha sağlıklı mı?

Yenilen neredeyse her içeriğe et suyu eklemek bir fermantasyon ya da gıda içeriğinde değişim ve enerji artışı bir sonuç doğurur mu_?

Fermente sebzeler önemli mi ve mucize mi?

Ketojenik diyetlerle ilgili uygun karbonhidrat azaltma protokolü nedir ve asgari karbonhidrat tüketim oranı nedir

Sıfır karbonhidrat tüketiminin mümkün olup olmayacağını, hangi koşullarda bunun uygun olacağını ve bunun iyi olup olmadığını ,geçiş için nasıl bir süreç yürütülmesi gerektiğini bilmek istiyoruz

Mucize besinler ya da ilaç olarak sunulan propolis, hindistan cevizi yağı, gibi şeyler

Örneğin Propolis için uygun tüketim yöntemi ve oranı nedir ağızda çiğnemek mi ya da alkolle çözmek mi? sanıldığı gibi bir süper ilaç ve ecza deposu mu?

Bipolar Bozuklukla ilgili önerebilecekleri uygun bir tedavi protokolü var mı ve hastalığın ana nedeni nedir?

GAPS ya da ketojenik diyet bu konuda iyi midir?

Bipolar, Şizofreni gibi hastalıklarda gerçekten baş aktör bağırsak harabiyeti ya da sanıldığı gibi gluten vb. hassasiyeti midir_?

Bu disleksi, dispraksi, dikkat ve hiperaktivte bozukluğu ve daha sonra bipolar okb ve şizofreni olarak tanımlanan tabloyu aynı ve yakın tablo olarak mı ele almalıyız

Burada kan şekeri önemli mi? İlk önemli olan o mu?

Nöro-toksisite deniyor

Bozulmuş bir insülin metabolizması yeniden düzenlenebilir mi?

Nikotin bu hastalarda gerçekten işe yarayabilir mi ? ayrıca melatonin

burada önemli olan nedir?

melatonini doğal bir içerikten nasıl üretebiliriz bize bitki örneği verebilirler mi?

Nikotini tütün ya da başka içerikten çay vb yoluyla alabilir miyiz bunu önerirler mi?

Bu profile (bipolar,okb şizofreni) uygun bir tedavi protokolü önerebilirler mi?

Erkek ve kadın sünneti üzerine sorular iletilmesini rica edeceğiz
Buradaki travma ya da cinsel psişik vb. sakatlanmanın-saplanmanın boyutu nedir?
Erkek ya da kadın sünnetinin gerçek etkisi nedir? Sonuçları nelerdir?

BDSM olgusunun ve kinky rol playing gibi davranışların gerçek kökenleri nedir? Örneğin 2B ile etkileşimler, 2B den 3B ye geçişler ve alt hafıza

2B ruhsal yapışma ya da 2B yapışık ruh diye bir kavram var mı? olabilir mi? bu nasıl tanımlanır ve açılır_?
Bu olaylarda rolü var mı?

iş dünyasını tamamen bir bdsm rüyasına ya da cinsel fanteziye benzetmekte haksız mıyız

Çoğu zaman ve durumda çiftçiliği bizim facebook farmwille oyunlarına benzetiyoruz

Gerçekten 4b bir karakterin oyun figürasyonu gibi olabilir miyiz?

Eğitim sürecinde itaat ve korku aşılama süreçleri ile dolu ve berbat ve ebevynler buna çanak tutuyor
bunu düşünmekte haksız mıyız

Çocuklar arasında ilk sosyalleşme de gelişen şeyler var toplumsal mitten ve hafızada korku örnekleri alıyorlar dinsel karmaşalar alıyorlar tüm buna ilişkin ne yapabiliriz

okullar ne yapıyor?
Okulların gerçekten kötü olduğunu düşünmekte ya da onları gündüz bakımevleri ve toplama kamplarına benzetmekte haksız mıyız?

Hastaneleri mezbahaya ve özellikle toplu çalışılan işyerlerini neredeyse hayvan çiftliklerine benzetmekte haksız mıyız?

Bu arada George Orwell kanallıyor muydu?

Bir çok insandaki sevgi ihtiyacı, sevilme ihtiyacını bir evcil havyanın ilgi alması ve istemesine yakınlaştırıyor ve benzetiyoruz. bu konuyla açılım ya da tartışma ve soru bekliyoruz.

Beni sev beni sev diyen biri için bu sevgi ihtiyacı nasıl giderilir ki?

Cinsel sapma, saplantı ve kastrasyonlar ve fetişlerin doğası çözümlenmesi ve bağımlı fetişlerin giderilmesi üzerine çözümler bekliyoruz.

Örneğin bir cinsel sapma nerde nasıl oluşur ve ilk başlar?

Bu kastrasyonların bazıları gerçekten penisilin, antibiyotik ve aşı hasarları sonrası mı gelişiyor? fiziksel yaralanmalar mı? şiddete mi bağımlı?

Aşıların gerçek zararı nedir ve aşılar gerçekten komplo mu?

Gıda katkıları üzerinde zehirlendiğimizi düşünmek aptalca mı?

Gruba Freud, ,Jung ve Eric Fromm çemberinde bir okuma ve soru derleme rica ediyor ve öneriyoruz?

Psikoloji ve çocukluk psikolojik gelişim süreçleri ile ilgili sorular öneriyoruz

Gluten ve kazein gerçekten sanıldığı kadar zararlı mı ve düşman mı bu hassasiyetlerin gerçek oranı nedir?

Buğday ve gluten sanıldığı ve söylendiği gibi neredeyse bir biyolojik silaha mı dönüşmüştür?

1940 lar da Rockfeller vakfının buğday genetiği ile çalışamalar yaptığı ve buğdayın genetiğini değiştirdiği iddia ediliyor bu iddia ne kadar doğru ya da gerçekten buğdayın genetiği değiştirildi mi ve bu ne amaçlarla yapıldı?

Bilinmeyen gerçek çöl-yaklı oranı nedir?

Psikolojik hastalık denilenlerin ne kadarı çöl-yak ya da benzeri tablodur?

Anti-psikiyatri doğru bir tanım mı? kavram mı?

Psikolojik hastalıklar tamamen fiziksel ve fizyolojik olarak ele alınabilir mi? ve iyileştirilebilir mi? Gerçekten

Gıda fermantasyonları gluten ve kazein gibi maddeleri değiştirerek bunların etkisini ve zararını azaltır mı? Doğru pişirme ya da fermantasyon yöntemi ve süresi-süreci nedir?

Sebze içeriğinin besin enerji değerleri artırılabilir mi? Örneğin ısı vermek ve başka yollarla

Besinlere uygulanacak en iyi protokol nedir yani ya da bir gıda enerjilendirme makinesi felan üretebilir miydik?

Mikro dalganın gerçek etkisi nedir? Sanıldığı gibi gerçekten besinleri mahfediyor mu?

Pastörizasyon sonucunda besinlere gerçekte ne oluyor_?

Süt tüketimi gerçekten işe yaramaz mı ve

Arjantin ve Fernando Monkenberg örneğin de gerçekten süt işe yaradı mı?

Ülkemize yirminci yüzyıl ortalarında Amerika tarafından süt tozu verildiğini biliyoruz bunların altında bir art niyet aramalı mıyız?

Bir yan da bunu hayvanlarına bile vermeyip evinin duvarına badana yapanlar bir yanda çocuk felci geçirenler var

Neden bize sürekli süt propagandası yapılıyor

ya da doğru soru neden bize süt sebze ve meyve propagandası yapılıyor ki?

Çocuklarda sütün gerçek etkisi nedir?

Mısır şurubu ve nişastası ve glukoz şuruplarının gerçek etkisi nedir?

Bunlarda üzerinden dönen gerçekten küresel sağlık komploları var mı?

İlaç sanayini ve modern tıbbı gerçekten bir küresel komplo ayağı olarak mı ele almalıyız?

Bize beş on tane sağlıklı ilaç eğer varsa söyleyebilirler mi?

Süt ürünlerin hangi yolla ve biçimle tüketimini öneriyorlar?

Kefir yoğurt ya da lor en iyi biçimleri midir

Etle pişirme de, sebzeler değişime uğruyor mu ya da whey proteinle yapılan gıda fermantasyonları gibi et proteinleri ile sebze içeriği fermente edilebilir mi? Bu besinlerin enerjileri nasıl etkiler ya da ne kadar artırabilir

Gerçekten gıda bulmayanlar var

Ete eşdeğer ya da yakın besin üretebilir miyiz ya da sebze vb içerikleri ile çalışma yaparak değişik pişirme ya da enerjilendirme ile ete yakın bir ürün üretebilir miyiz

Bize alternatif sürekli tüketim için uygun üç ay da beş bitkisel olumlu sağlıklı yağ kaynağı yağ bitkisi önerebilirler mi?

İnsanlığın yağ sorunu için önerebilecek tanınmayan ya da işlenmeyen ya da kıymeti bilinmeyen yağ bitkisi var mı?

Rafinasyon sürecinde yağa neler oluyor ve rafine yağlar zararlı mı?

Yağdaki önemli kavram omega üç ve altı mı?

Üçlü tirigiserit dediğimiz hindistan cevizinden başka bir içerikte var mı neler. Bu işe yarar bir şey mi?

Kapalı toplumlarda ki geç cinsellik ve sünnet gibi sorunlarla birlikte bir mastürbasyonlaştırma süreci üretiliyor olabilir mi?

GEniş işyerleinde çalışam ile birlikte bunu bizi kafeslerde ve çiftliklerde besledikleri örneğine benzetiyorum bu doğru bir tanım mı?

Açlık üzerine nobel ödülü aldığı söylenen yeni çalışmalar var. Açlık ya da sıfır karbonhidrat protokolü kanser ya da tüm hastalıkların tedavisinde kullanılabilir mi?

Açlıkla ilgili üzerinde durulması gereken nedir? ya da ne kadar yemeden durabiliriz ve mesela asgari ne tüketerek sağlıklı yaşayabiliriz?

Azerbaycan da şifahanelerde otuz güne kadar açlık ve su diyetleri yapıldığını okuyoruz. Bunlar gerçekten ne oranda işe yarıyor_?

İşin aslı yeme ile ilgili gerçek protokol nedir? Hiç yemezsek gerçekten ölmez miyiz_?

Çin de mantra söyleyerek yapılan kanser tedavilerinin bir geçerliliği var mı? Bu konudaki videolar gerçek mi?

sudaki klorun etkisi nedir? Kor gerçekten zararlı ve kanserojen mi? Kanada da sulara permanganat karışması üzerine suların pembe aktığını okumuştuk. Gerçekten permanganant ya da başka alternatif ürünlerle su sterlizasyonu sağlanabilir mi? bu konuda önerilmesi gereken asıl içerik ne olabilir? Yani bize gerçekten su sağlığı için ne önerebilirler bu tüm dünyada önemli bir konu ve sorun

Afrika da pet şişe ile güneşte bekletme yoluyla su sterilizayonu yapılduğunu okuyoruz ve bu can sıkıcı.

Rafine tuz ya da Sodyum klorürün gerçek etkisi nedir? kullanımı zararlı mı ve doğal tuzlar gerçekten sağlıklı mı?

Bir alternatif ya da ek sağlık protokolü olarak abartılan sodyum karbonat gerçekten işe yarıyor mu? Alkali vücut denilen bir saçmalık mı?

Düzenli karbonat kullanmanın bir yararı ya da zararı olur mu?

Colloidal gümüş ve altın kullanımlarının vücuttaki etkisi nedir ya da gerçekten tüm parazitleri felan yokedebilir mi? Antiviral içerikler midir?

Aspirin iyi bir ilaç mı imajımı zedeleniyor

Bentonit kilinin detoks için kullanımı uygun mu? iyi bir içerik mi_?

İşin aslı bağırsak için en iyi detoks ya da yenilenme içeriği ya da protokolü nedir? açlık mı?

ve gerçekten GAPS bir çok sorunu giderebilir mi?
GAPS modern tıbbı tarihe karıştırabilecek güçte mi? bu olur mu gerekten merak ediyorum?
Yani Dr Natasha çanlarına otu tıkadı mı ve canlarına okuyor mu?
Yanılıyor muyuz?

(Ekleyenin iç notu: Natasha burada Türkiye de ilginç bir tabirdir. Bir dönem Rus kadınlarının genel adıdır ve Rusyanın zor kötü dönemlerinde ,ağır ekonomik koşullarında komünizmden sonra ya da Komünizmin zor ve son dönemlerinde bir çok Rus kadın Türkiyeye gelerek ucuza fahişelik yapmıştı ve bunlara Natasha deniyordu ve Natasha ya gitmek diye bir tabir vardı. Şimdi de Araplara pazarlanan Trabzon eyaleti o zamanlar Rus kadınlarını ağırlıyordu. şimdi ise bir benzerini Suriyeli kadınlar örneğinde görüyoruz. Bir çok Suriyeli kadın ikinci eş ve kuma olarak alınıyor)

Etlerin pişirmedeki doğru kavram nedir?

Yani pişirme süresinin artışı olumsuz mu? Gerçekten çiğ et yiyebilir miyiz ve bu sağlıklı mı?

Nenetsler ve kan tüketimi hakkında ne düşünüyorlar? bu eski bir gelenek mi? onları kan tüketmeye iten soğuk mu ve bu bir dayanıklılık sağlıyor mu?

Bu arada tavuk tüketimiyle ilgili çok fazla sorunumuz var. Antibiyotik ile uyumaksızın büyütüldükleri söyleniyor. Bunu gerçekten yemeli miyiz çünkü başka ve alternatif ucuz et bulmakta zırlanıyoruz. Yani bunu yemek ne kadar kötü. Yumurta ve tavuk bu toplumda temel enerji kaynağımız ve protein depomuz. Tavuk tüketimiyle ilgili çok fazla kafakarışıklığımız var. Türkiye de et çok pahalı ve düşük ücretli onu gerçekten alamıyor.

Uzun yaşam için ya da bozulmuş bir genel sağlığı geri kazanmak için bir protokol önerebilirler mi?

Yani açlık ve az yemek gerekten uzun yaşatabilir mi? teorik olarak bunu soruyorum

Sesle tedavi diye bir şey geliştirebilir miydik? örneğin_

Sesin sağaltıcı etkisi nedir?

Güney Afrika da insanlar neden bu kadar mutlu_?

...................

Grubunuzun Kasyopyaya Doğu-dan Arabi dışında kim okunabilir gibi bir sorusu olmuştu.. İşin aslı Arabi, Mansur adlı bir başka gizemciden ve onun ben gerçeğim-ben hakkım ve ben tanrıyım benzeri söyleminden esinlenmiştir. Mansurdan bir çok kişi esinlenmiştir. Burada enel hak olmak diye bir tabir vardır.

Ama Mansur gibilerin felsefi ya da gnostik okumaları olmalı ya da eski gizem okullarında kalma şeyler emin değilim. Belki de onları gnostik bilgisinin kökenini bu ekolün daha yetkin bir biçimi olan doğunun advaita vedantası ikiliksiz fikri dir.

Yeterli bir içerik olarak gözükmese de çok ilginç bir içerik ve belkide bir doğrudan kanallama biçimi olarak Maharaj I Am That _Ben Oyum içeriği bu konuda önerilebilir.

Burada Arabi (bir kaçık çatlak ya da delirmiş ve kendini toparlayamamış, uyanışını yüklenememiş ve kendi delüzyonunda kaybolmuş bir adam olarak gözüküyor) ve onun dışında Pir Sultan Abdal büyük birleştirici ve halk ozanı olarak saygı görüyor. Bunun dışında Hacı Bektaş Veli, Ömer Hayyam gibi ozan ve bilgelerimiz var. Yine saygı gören Yunus Emre gibi bir sıcak sevgi kişiliğimiz ve barış ozanımız var. Farabi gibi filozofların tarihimizde izleri var..

Burada ozanlık, dervişlik dediğimiz kültürler yaygındır. Burada ozanlık dediğimiz kültür kanallama -conduit- dediğimiz olaya çok yakın bir paraleldedir.. Halk deyişlerimiz ve zengin bir deyiş kültürümüz vardır.. İşin aslı Alevi bektaşilik (Alawism) dediğimiz yolda ve kültte Service to Others kavramı izleri olduğunu düşünüyoruz. Bu kavramı eski gnostik bilgiyle harmanlanmış ve Zerdüştlükle ve bir çok eski inançla kaynaşan geçmişin izlerini taşıyan bir kültürel miras olarak görüyoruz.

Parmenides'in doğa üzerine adlı şiiri nin bir celse de özellikle incelemesini ya da grupça tartışılmasını önereceğiz

Cassiopaean org portalın ana düzeninin oradaki tanıtım içeriği ve yazısının değiştirilmesi hakkında fikirlerimiz olacak. Oranın portallaştırılması ve cazip hale getirilmesi hatat yeni alan adları düşünülmesi gibi çözümler de önereceğiz.

Tanıtım metninizde Arabi'nin adı geçiyor. Belki size yeni ve başka isimler de önerebiliriz. Belki Nietzsche ve Marks gibi. Neden olmasın dünyada incilden sonra en çok satan kitabın kapital olduğunu ve bir çok anket ve araştırma da onun binyılın düşünürü seçildiğini biliyoruz. Bir gizemci olmayabilir ancak yeni fikirlerin mucididir ve dünyaya yön ve umut veren bir düşünürdür. Hem Kasyopyalılar ruhsal bir çalışmanın ilerleyebilmesi için içinde yaşanılan gerçekliğin sıkıca kavranması gerekir demiyor mu?

Ben içeriğinizi (Kasyopya söyleşilerini) özgürlükçüler, marksistler ve değişik görüşlerden insanlara sunmaya giriştim ve bu yapı da gelecekle iletişim kurulduğu ve bu iletişimin tüm insanlık adına önemli olabileceğini belirttim. Kendimce içerikte bahsedilen Services to Others ilkesini ve yolunu Marksist ilkelerle buluşturmaya ve örtüştürmeye bile giriştim. Bunu ve bu fikri insanlara sundum..

Bir celse de; Gruplar onlar için açılan STO (Service to Others) yolunu izlerlerse rahat edecekler diyor. ve biz bu kavrama en yakın kavram olarak Komünist Manifesto ve Komünizmin içerdiği "Özgecilik" kavramını ve yolunu buluyoruz. Hiç komünist Manifestoyu ya da Haklılar ya da Doğrular Birliği Manifestosunu okudunuz mu? Halihazırda grubun bir yolu var mı?

O portala farklı dillerden çeviri uğraşı veren alanların ve içeriklerin linklerinin bağlanmasını ve yaygın bir ağ görüntüsü vermesini önerebilirdik.

Gurdjeff ölümden çekinen bir materyalist ilan edildi hala orda duruyor. Arabiyi biz bir kaçık ilan ettik. Tanıtım yazısı ve içeriği belki de baştan yazılmalı. Olayı süslü ve felsefi, filozofik ya da fizik bilim tabanlı göstermeye çalışan, bu ikisi örtüştürmeye çalışan siyasi bir polemik gibi yazılmış o süslü metin ve dalga serisi yerine göze batan ve ilik sarsan çap çarpıcı bir giriş fena olmazdı.

Bir kere yazı çok çekimser ve çekinik. Biz gelecekle iletişim kurduğumuza inanıyoruz ve bunu büyük insanlık ve bütün insanlık için önemli görüyor ve güç birleştirmeye inanıyoruz, desteklerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz önermesine benzer bir iç metin neden olmasındı...Tanıtım yazısı gerçekten çekingen bulunuyor

Portalın adını değiştirmeye ne dersiniz ya da forum içeriğini ve düzenini

belki bir anket açılabilir

güzel günler-barışçılık-insanoluşçuluk -olmacılık

deist agnostik non-teist panteist kavraşımlı anti monoteist çağrışımlar öneriliyor

sosyalist entarnosyonal neden olmasın?

Lauranın Paleo Hristiyan bir şaman olarak betimlenmesi bizi ne kadar zora sokuyor bilseniz. orayı linkliyoruz ve bunu yukarıda görür görmez okuyucu subjektif bariyerlerle kaçıyor, okumuyor bile orayı

Neden Laura bir cosmic mind kardeşliği birimi üyesi değil sadece

ya da quantum future takım üyesi değil

Evreni tek başına mı kurtarmak istiyorsun Laura?

bunu yani Kasyopyayı sadeleşmiş bir kitaba dönüştürmeyi önerdim. Neden bir best seller olmasın?

Kimi soru tabanınız sevilmiyor ya da alternatif okuyucu yönlendirmesi için bizi zora sokuyor. Örneğin kristal gibi şeylerle uğraş sevilmeyebiliyor. Bunları da belirtmek isteriz.

Dünyada 100 lerce ülke var ve hepsinin sorunları var

Diliyorsanız size bir misyon verebiliriz eğer buna hazırsanız.

Bizi bir kardeş takım olarak görmenizi umarım. Başınız sıkışırsa buradayız. Türkiye de sizin için her zaman yer var ve dostluk olacak. Başınız sıkışırsa bizi bulun ve Türkiye ye ilticayı da düşünüp değerlendirebilirsiniz.

Burada köyler korunaklıdır şüpheniz olmasın ve Ortadoğudan oldukça uzak serbest köyler ve alanlar, yaşanacak yerler var

Aşağıdaki alıntı üzerine önemle sizinle iletişim ve irtibat denenmiştir.

Alıntı:

(Ark) Maybe if I would ask here one question that is on my mind and that is related: My general idea or one of my first principles is whenever you are kind of being attacked or whenever you get depressed because of difficulties, then my idea is use it as an opportunity to EXPAND and to go beyond the present boundaries. Within present boundaries, the forces or whatever recognize how to push you. So you have to go beyond the boundaries to start something new so it will take time for the evil forces to say, "Oh, well, old method doesn't work anymore. We have to invent something new." So, I was thinking about how can we expand because we are kind of too long at the same place. So, I was thinking about asking are there any others similar groups or organizations in the universe that we can try kind of connecting with - not necessarily openly - but to join forces with so we are not alone? So we can grow in a sense like a tree with roots going in different directions. Should we do something active to find so to say "friendly" forces? And which way?

A: Be open to such activity but also realize that some things are already planned and awaiting execution.

Q: (L) Yeah. There are things I need to be doing. I just haven't been able to do them since I've been sick, injured, and so upset about so many things including the state of the world. So, getting ready and being able to do these things is probably part of the expansion because those were plans for expansion.

A: Also realize that others are aware of your group and work and will initiate contact when time is right.

9 Haziran 2018 Celsesinden bir Alıntı

------------

Arkadya gruptan sevgiler

Erişim İçin Çevirenin ya da İletenin MailAdresi

Alt 10-10-2018, 01:33
Üye

Sonraki aşama yukarıdaki metin için son geliştirme ve gönüllü çevirmen olacağına göre serbest çeviri yapan herkese çağrı yapabiliriz sanırım

Örneğin burası çocukları korumaya çalışıyor
https://hayatsende.org/sayfa/cevirmenol.html

Yukarıdaki postta iletişim kurmayı denediğimiz grup Fransa-dan uluslarası bağlantılı bir pedofili ağı ve şebekesini ifşaya girişmesi ve sott.net haber portalında da bunu ve bunun gibi başka konuları ele alan yazı ve araştırmaları üzerine, siyasi mali, hukuki,adli yıldırma baskı ve tehditlerle tabiri caizse kovulmuştur..

Evet lütfen çocuklara yardımcı olunuz...

Alt 17-10-2018, 00:43
Üye

yılkı'n´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arakadaşlar buraya 2 yeni kavramla geldik.
Hatta kapitalizmi yıkabileceğini zorlayabileceğini bildiğimiz ve çözümlediğimiz iki yepyeni kavram.

Bunlardan biri GAPS idi. Bu kavram açılım olarak Bağırsak Psikoloji ve Bağırsak Fizyoloji ilişkisi ve buna dair bir beslenme biçimini içeriyordu.
Bu kavram, Psikolojik hastalık, bilişsel hastalık ve akıl hastalığı denilenleri hatta diğer fizyolojik hastaların da çoğunu beslenme bozukluğu ve yanlışı olarak tanımlıyordu.
Hastalıkları bedene yanlış süreçlerin uygulanması ve yanlış içeriklerin bedene alınması olarak tanımlıyordu ve hastalıkları fiziksel materyalik düzlemin gerçeklerine yani fizikselliğe çekiyordu.

Diğeri ise Kasyopya Deneyi idi. O da bilgiyi-bilinmeyeni ve bilinci bilinçaltını materyalize ediyor ya da materyalize gerçekliğe çekiyor

Kasyopya Deneyi Okült bir fenomen ve verdi-aldı olarak görülüp sevilmiyor ancak tekrar hatırlatıyoruz. 3-5 kişi bir fiziksel aracın ve tahtanın başına oturarak yine fizik bedenleri aracılığıyla mental bir birleşme sağlayarak bir tahta yardımıyla bilinçaltı, bilinçötesi ya da bilinçdışı diyebileceğimiz bir kaynakla ya da tesadüfen gelecekle haberleşerek otomatik ve serbest bir yazım mekaniğiyle sorularına cevap aldığını söylüyor. Ya da orada ne oluyorsa oluyor-birlikte çözümleyelim....
Örneğin Edgar Cayce gibi yaşamı kayıtlı bir örnek var.
Herşeyi biliyor ve anlıyor muyuz? Herşey sandığımız gibi mi? Bilimsel bilgisel kuşkuculuk nerede kaldı? Biz hala önyargı dediklerimizle boğuşuyoruz. Bir şeyi toptan etiketliyor ya da iyi ya da kötü kılıyoruz. Herşeyi ikiye bölüyoruz ya da o taraf ve bu tarafa ayırıyoruz.
Bu olgu mistik metafizik zırvalık kabına ayrılamaz...
Tersini haykırışım bunu boğacaktır. Gerçeğe kafa tutuşum bunu yalanlayacak...

Kasyopya dediğim içerik sevilmiyor çünkü kafası karışık Amerikan vatandaşları bunu yayımlıyor. Kişiler bir sürü yanlış ve bozuk kavram ve algılayış barındırıyorlar. Bilgi tabanları çok kötü, çarpık, bozuk, teolojik mistik vb.
Ancak bu deneyi gölgelemez. Olguyu örtmez. Eğer olgu günyüzündeyse çırpıklatır. Fenomendir.

Yaşamaya duyulan saygı ve direnç adına yeniden sesleniyorum ve haykırıyorum
Umut ve barış günlerine duyulan inanç ve özlem adına, birbirimize insana ve insanlığa duyulan güven ve inanç adına sesleniyorum
Ben bir insan yavrusuyum yahu
Bu dediklerimin altını sıkıca çizerken ben hep mi boş konuşuyorum
Vur yüzüme tokat gibi tersini ama derin bir incelemeden geçir de sonra yap bunu....

Yeniden hatırlatıyor ve rica ediyoruz ve bir kulak verin ve birlikte sorgulayalım değerlendirelim diyoruz....

Ben buraya büyük bir heyecanla geldim. Büyük bir hezeyanla ve büyük bir sönüklükle/yıkımla ya da hayal kırıklığı ile birlikte burdan dönmek istemiyorum. Ben bir umut taciri, umut ya da yalan mesihi de değilim. Geçmişte bana böyle saçma yakıştırmalar takanların canı cehenneme. Kendilerine gelsinler, gelmeliler. Bildiğimin esamesini okuyorum..

İki olgu da büyük düzey de Kapitalizme kafa tutuyor ve dibini oyuyor-dinamitliyor.
İnsan aşkına, sevilmeyen Kasyopya-nın temel kavramı Altürizm ve başkalarına yardım benzeri yeni bir kavramın ve birey-bireyci olma ötesinin ve tersinin arayışını yansıtıyor.
Kim beni yalanlayabilir....

Kasyopya denen metinde Cevaplayıcı tarafında yapılacak tarafsız bir incelemede ,yapılacak bir uzun bir incelemede ve uzun bir tutarlılık incelemesinde objektif bir biçimde .....
Kim bu dediklerimi söndürebilir...
...

Alt 29-10-2018, 01:08
Üye

-Serbest Karalamalar-

İnsanlık ne haldedir? Nasıl olmalıdır? diye bir karalama var. Manifesto diyelim
Burdan yola çıkarak biraz da bireysele giderek içimdeki düşünmeleri ve ruh halimi

Yaşamdan ne bekliyorsun? anlıyorsun? umuyorsun gibi bir soru
İnsan ölümlü-sonlu bir içerik. Bu yaşamda tamamlanamaz, herşey tamamlanamaz ve herşeyi tamamlayamayız o halde evrensel olana yönelmeli ya da olağan akışını sürdürmeli bilmiyorum. Ama şunu düşündüm. Tedirginliğin yokluğu, sıkıntı yokluğu, diğer isteklerin önüne geçiyor her zaman. Eğer biraz sıkıntı deneyimlemişsek, batmayan şeyler ve çatışmasızlık , batışmasızlık bile olağan istek... Öleceğiz. Bizler.. Öleceğiz. O halde ya da daha büyük bir gerçeğin peşine düşmeli ya da parçası olduğumuz şeyi keşfetmeli, tamamlamalıyız. Bu tamamlanma dediğim bir şey var. İyi hissetsen de batışkanlık hep var. Eksiklik hep var olacak. Böyle hissediyorum.

Yani şunu yapmak, bunu yamak gibi şeyler benim için açık söyleyeyim ki öldü. Mecburiyetten yapıyoruz. Rutin
Ölmemek için direniyoruz

Ölecek olmak bir zafer. Ölecek olmak bana korkunç gelmiyor. Gözlemin peşindeyim. Gözlemi sınırlayan şeylere --bazen çatışık

Bir şey yapmak istemiyorum. Gün öylece aksın. Batmasın yeter.. Bir şey olsun istemiyorum. Artık, para felan onları da geçtim. Toplumdan özgür olup orman köylüsü de olabilirim. Maddi yeterlilik batışmasızlığın bir yolu ancak gözlemi eksiltiyor keyfi artırıyor -rutinleştiriyor- belki bilmiyorum. Eğer üretmiyorsan düzenli iyi ürettiğin bir şey ve içerik yoksa yani sadece olağan yaşam tüketiyor ve tüketeceksen maddi yeterlilik denilen sadece sıradan yaşam üretir ve tüketir. Baskı duyulmazsa olmaz.
İnsan baskı hissetmeden hissedemiyor ya da üretemiyor-üretemez/üretmez gibime geliyor. Sınırlı içerik. Deneyim eksilir.
Çatışmalar bir gün biter elbet, eksilir.

Bazen -kendi- -iç- ormanımdan dünyaya bakıyor-um gibi hissediyorum. Biraz önce ormanda bir ayıydım. Kısa süreliğine bir alternatif gerçek gezintisi yaptım sevmedim. Böyle hissediyorum.
Kalan ömrümü ormanda geçirip ölmek-bildiğim gibi yaşamak istiyorum sadece

Gerçekten biraz önce düşündüm. Bir şey istemiyorum. Bir şey istediğim yok. Bir film gibi bir final yazamıyoruz, bir anlamı da yok
Batmasın yeter, gün batmasın yeter. Ruhuna bir şeyler batmasın, itip çekmesin yeter. Olduğun yerde bıraksın...

Reenkarnasyon diyorlar ben bu felsefeleri kafamda oturttum -anlamsız. (ama belki anlamlı) Evet reenkarnasyon olabilir. Çok farklı boyutlarda yorumluyoruz. Bengidönüş, yaşamın tekrarları, tekrar kalıpları denen şey. Tekrarlanan şey. Yeniden de başlasa hep aynı şeyi oluşturur. Yaşam aynı içeriği üretir. Ya da canlılık ve gerçek aynı sınırları-sınırlamaları. Kendi formunda devinir. Aynı şey
İstek ve enerji döner, aynı şeyi döner.. Reenkarnasyon denen bana göre bir topu fırlattığında başlangıçta aldığı ivme gibi. Anlatamadım. Benim yaşam deneyimim ya da deneyim kalıbım yaşama askıntı. Bazen -ben- aidiyet duymuyorum.
Reenkarne olmak çeliğin dövülüp ikinci bir bıçak yapılması gibi mi?
Yaşam deneyim kalıbının tekrarı-ruhun tekrarı hangisi? ruh ne?
Ölümsüzlük kavramını reenkarnasyona mı sıkıştırıyorsunuz? Size böyle mi öğrettiler? Sonsuzluk ve bengidönüş içinde nasıl bir enkarnasyon ve yeniden doğma ya da doğma bulunabilir ki?
Bir kez doğmuşsam?
Ben mi doğdum? Ben kim? -ve ne?
Reenkarnasyon başa sarma, ikinci deneme ya da baştan alma, kaldığı yerden tamamlama/dönme gibi bir şey mi? hangisi?
en çok hangisi_?
Kavram olarak hangisi daha çok reenkarnasyon barındırıyor. Yani bir işi bitirmek-tamamlamak için son uca uzanan devim ve hareket mi? ,
Eğer bir hareket ve deneyim-devim kalıbı doğmuşsa/başlamışsa uzantılanır-uzamlanır mı demek istiyorsun?

Reenkarnasyondan ben anlamıyorum da bengidönüşe ve enerjinin tamamlanasına dair bir şey anlıyorum.
Bu tamamlama yoksa ya da nasıl olacaksa
Reenkarnasyon hakkında bir fikrim var ama bu sanılan şey değil. Enerjinin dönüşleri, formun dönüşleri-kalıp dönüşler. Araya tuhaf kavramlar katmak istemiyorum.
Ben denen içeriğe artık zaten o anlamda aidiyet duymuyorum

İnsan ölümlü-sonlu bir içerik. Bu yaşamda tamamlanamaz, herşey tamamlanamaz
O halde ben benim demekten (ya da isteklerimi tamamlamaktan ve tamamlamaya çalışmaktan) vazgeçmeliyim. Peşinden koştuğum şey benin istekleri mi? Bunu vazgeçmişsem nerde nasıl bir reenkarnasyon doğabilirdi ki
Diğer türlü reenkarnelerin reenkarneleri olur
Tekrar tekrar denemek zorunda değilsem? Ne enkarne olurum?

İnsan şöyle hayal edebilir. Bir kaplan olup sonra insan olup sonrada gökte bir başka varlık olacağım. Peki bunun sonu nerde? Bütünü nerde? Örgüsü nerde? Diğer olaylarla bağı nerde? Kaplan tek başına varlık mı? ya da insan tek başına mı varlık/içerik. Bu soruyu sorduğumda ben benim gibi bir içerik kalmıyor ve reenkarne olmak gerçekliğe temas gibi başka bir anlam içeriyor ve alıyor
Yarım kalan şeylerin dönmesi ya da harekete başlamış şeylerin dönmesi-devamı
Reenkarnasyon bu

Ben olmak denilen örgüyü dağıttığımda reenkarne olmuş parçalılık görüyorum zaten. Uzama, uzaya, mekana ve zaman dağılmış parçalar, parçalılık ya da enkarneler
Benim enkarnem diye bir şeyin sözetmesini anlamadım
Deneyim kalıbımın eksik enerjileri varsa?
Tüm deneyim kalıplarının eksik enerjileri var. Benim deneyim kalıbım denilen evrensel bir içerik mi? Tek bana mı dair. Bunu anlaşamıyoruz
Tek tek her birey sonsuzlaşamaz-Bu örgü kapatılamaz o halde evrensel dönüşler --yasalanmalı...

Reenkarnasyon kavramına karşı değilim ancak kavram bir değnek mi? dümdüz...

Ölümden sonra diye bir kavramım yok. Gerçeklik var. Hep gerçeklik var.

İnsanlık ne haldedir?
İnsanlık diye bir şey yok
Evrensel
Evrensel doku
Realite var....
Benim realitemin bitmesi diye bir gerçeklik neden yok? Ben yokum da ondan
Çevresel sınırlama. Realite sınırlı, farkında değilim...
Bana dair ya da ben denenin bitmesi diye bir fikrim yok artık bana aitlik duymuyorum
Evet insanım ve ölüyorum ve yaşıyorum ve acı da çekiyorum-

Ben sarı rengim dediğim de sarı renk bana mı ait? Sarı rengin tek sorumlusu ben miyim?

Enkarnasyon, dönüşler ya da kuruluşlar-dağılışlar
Döngüdeki kalıplar, kalıptaki içerikler
evrensel
Benim enkarnasyonum diye bir içerik yok- hepsi
bu yüzden reenkarnasyon saçmalık var ve yok
Benim tekrar enkarnasyonum herşey. zaman düzlemi saçma. varlık böyle ele alındığında zaman düzlemi saçma, neye göre ölçüyoruz? bir tamamlanma var mı? sonuç odak anlam

Ben denen bir içeriği evrensel olarak bölmeme. Kendime sahiplenmeme
Ben denenin deneyim kalıpları?
O tek başına değildir
Tek başına kişi ya da kendim değilim,olamam
Daha benim enkarnasyonumdan sözettiğimizde bir ağaç türünü ele alalım
Kavak ağaçları diye genellediğimiz de insan türü gibi bir genelleme buluruz

Pek insanlık ne haldedir? nasıl olmalıdır
İnsanlık diye bir içerik yok
Olduğu gibi olmalı. Tam olarak olduğu gibi
itme ve çekme
ne düzlük var ne bayır
gerekmiyorsa itme.. ileri yok

İnsanlık bir yere gidemez-insan olmayana mı?
insanlık samimi olmalı

realitenin o düzlemi bu düzlemi olmaz. ölüm yaşam hiç bir şey yok- ben yok
bölümlemeler hata
ben denen şeyi ben yaşıyor evet- ona da soruyorum böyle diyor
realite yokedilemez- o halde ben nerdeyim
Tek bir fiziksel içeriği sınırlayıp ona ben diyorum evet. Tıpkı bardağa bardak dediğim gibi
Bilişler dediğimde olay farklı

Biliş ya da bilişler üretemiyorsan herkesin ürettiği içeriği ya da yaşamı tekrarlamanın amacın ne?
Aynısını yaşama amacın ne?

Baştan uca bir realite var ve tüm bölümlemeler hayal ürünü ya da bunun gibi bir şey.. bu olmasa aten realite üretilemez, kendini üretmez ya da devinemez, bölümlemez mi demeliyiz
imkan dahilinde

Realite var ve ölüm ve doğum renkler olması gibi bir şey. Bundan fazlası değil. Bundan bakası değil.
Bilgi neye yapılanır
Bilmiyorum

İnsanlık?
Bırakta dağınık kalsın...

Bengidönüş herşeyi olduğu-n yerde bırak yasasıdır
herşeyi olduğu gibi bırak

sonsuzluk ve bengidönüş bize ne öğretir peki?
o meşhur laf.. zorunluluğun gücü bizi bir arada tutar ya da tüm bunlar zorunluluk mu demeliyiz
ya da imkan
olmaması olamaz mı demeliyiz

On Natura...

Alt 29-10-2018, 22:10
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Güzel bir şiir.

YAŞAMAYA DAİR - NAZIM HİKMET

1
Yaşamak şakaya gelmez,
büyük bir ciddiyetle yaşayacaksın
bir sincap gibi mesela,
yani, yaşamanın dışında ve ötesinde hiçbir şey beklemeden,
yani bütün işin gücün yaşamak olacak.

Yaşamayı ciddiye alacaksın,
yani o derecede, öylesine ki,
mesela, kolların bağlı arkadan, sırtın duvarda,
yahut kocaman gözlüklerin,
beyaz gömleğinle bir laboratuvarda
insanlar için ölebileceksin,
hem de yüzünü bile görmediğin insanlar için,
hem de hiç kimse seni buna zorlamamışken,
hem de en güzel en gerçek şeyin
yaşamak olduğunu bildiğin halde.

Yani, öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı,
yetmişinde bile, mesela, zeytin dikeceksin,
hem de öyle çocuklara falan kalır diye değil,
ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için,
yaşamak yanı ağır bastığından.
1947
Alt 30-10-2018, 13:13
Üye

Standart Bir Haber Portalına İhtiyaç Olduğunu Düşünüyorum

Konu beni aşıyor ancak nitelikli bir haber portalına ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.
Bu hem yetişkin, hem çocuk ve genç için ayrı ayrı özenli ve kapsamlı bir bilgilendirme haber (siyasi kirlenmemiş ve siyasi içeriğe bulanmamış) bir portal. Bir alternatif haber ve günlük bilgilendirme portalı...

Telefon PC tablet uygulaması da olabillir bilmiyorum

Twitterın nabzı , ve her türden ajans bilgisi ve haberi derlenmesi, sosyal gündemi tutan bir şey ve alternatif gündem yaratan bir şey...
Okuyucusu yüksek olacak. Başlangıçta "Yeşiller" gibi bir şey-fikir bu..
Kültür sanat, bilim ve dünyadaki her türden yenilik ve alternatif bilgi derlemesi..
Okuyanın içi açılacak ve haber aldım ,yeni iy ibir şey duydum -bilgilendim- olacak-olmalı...
Haber sitelerinin başlıkları çok kötü. İçerikleri karmakarış

"Haber okumaya kalktığımda site bulamıyorum.."

"Çocuklarıma haber sitesi ve portal öneremiyorum.."

bu fikir buralardan çıkıyor

Sonuçta (uzun vadede) sitenin reklam bağış vb. gelirlerinin giderlerinin bunu dengeleyeceğini (uygun çekim ve sinerjiyi de üreteceğini) düşünüyoruz. Başlangıçta gönüllük esasıyla başlanabilir. ve bir kaç editör bir iki sene yatırım yapabilir. Çöpe atılmış bir zaman olmayacak bunu biliyorum ve hissediyorum

Okuyacak haber sitesi bulmayanların seçimi gibi bir şey ve çocuklarının iyi bir dünya da yetişmesini ve doğru düzgü bilgi almasını isteyenlerin seçimi gibi bir şey
Benim çocukluğum gibi. Haber denince akla gelen şey ve dağınıklık bunu içerecek sadece

Bir gönüllü editör portalı ve ağı olabilir.
Altyapı kurulduğunda gönüllü yazar çevirmen ve editör toplayabilir..
Haber okumak isteyen herkes haber okumak istiyor. bunun için biraz derleme yapmalı-başta çalışmalı bunu biliyoruz

İnternete girdiğim de kendime uygun bir arayüz bulmalıyım. Kendime uygun bir dağılım bulmalıyım. Geçiş kanalları. Forum olsun bireysel site olsun farketmez. Nerede ne olduğunu nerede kimin toplandığını bulmak ve dağıtmak
google dan ziayret ve keşif var. portallama hizmeti

Kendi haber sitemi kurabilirim ve kendi haberalma sitemizi kurabiliriz oluşturabiliriz fikri içeriyor
Editoryal ortalamanın bir sinerjisi ve fikri olacak sonuçta gönüllü yazar çevirmen ve içerikçi çekimi oluşturacaktır

Bir çocuk portalına çok ihtiyaç var
Bir genç portalına çok ihtiyaç var.
Bir dağıtım ve yönlendirme alanı ve anasayfaya çok ihtiyaç...
Bu daha sonra gençleri de birleştirebilir-genç içerikçileri

İnternete bir -ilk- giriş ve geçiş portalı fikri. Özellikle çocuk ve gençlerin kaybolmaması için de
İnternete bir dağılış, ve geçiş arayüzü
Eğer çocuklar içinse Ebeveyn onaylılık ,ebeveyn icnelemesi vb. uygulanabilir. bu tabletler -androidler ve pc ler için olabilir

bu videoyu çocuklar izlesin mi?
kaç yaşından küçükler ve büyükler izlesin
bu siteyi hangi çocuk ziyaret etsin?
siz hangi siteyi önerirsiniz
bu oyunu oynasın mı?
daha büyük bir motor ve arayüzde google fikri- kadar ilerleyebilir. güvenli internet sunucu tarayıcı ve ebevyn onaylı sertifikalı ziyaret ve gezinti. modern web deep web olur
İnterneti bir gezilebilir ve tanımlanabilir kaybolunmayan alan haline getiren bir fikir. internet haritası, internet gezinti ve dağıtım ya da içerik hit haritası fikri, sitelerle ilgili yorumlar ve ebevyn anonim karakterleri çemberleri-hitleri bilmiyoruz
bir dayanışma ağı aynı zamanda..
Okuyucu ve ziyaretçi kitlesi.buluşma kitlesi
8-10 yaş aralığında çocuğu olanlar beni anlayacak

Güvenli internet okuyucuları ne okuyor fikri. Bu ilg ialanında olan, şu şu karakterde olan ne yapıyor fikri
sosyalleşme ağıda olabilir

Bir tür sertifikasyon ya da gönüllü sertifikasyon ve referanslama sistemi hizmeti. Gönüllü sorumluluk. Okuyucu ve onaylayıcı yaş ve profil içerikleri vb. bir çok şey gerekir biliyoruz. Uluslararası bir ağ da gerekir, gerekebilir

Twitter tersi ya da benzeri bir haber alma dağıtma ve yoğunlaştırma sistemi ya da web hizmeti
-iç twitter-
web-in twittırcası daha hızlı bir gezinti daha yoğun-konsantre bir içerik ve haber alma teması bilgi dağıtımı-dağılımı
gibi ama tam değil
Yani gezilmek görülmek istenenin yoğunlaşması
Face -i dünyaya çevirin. Sanalı ve webi dünya gibi haritalayın. Şurada kim yaşıyor?
Alan kimlikleri ve içerikleri nedir gibi
Şura yeşil alan mı ara sokak mı?

Örn.
Bu site okunmalı mı? Editör en düşünüyor. A referanslıyıcısı ne düşünüyor
Şu şu sitede kimler var hangi profil var.
İçeriği dünyada bir yer alan gibi düşünün. Örneğin deniz kenarı ara sokak gibi. Bunun fikri...
Bir harita somutlaştırması
Örneğin turandursun-forum genç ve bilgi arayışı alan toplumsal kaynaşma isteyen şu şu bireylerin toplaşmasını ifade ediyor gibi bir bir kimlik ...
Örneğin turan dursun forum bir bar değil bir seminer de değil ama ve ancak bir üniversite kampüsü ya da yeşil alanı ifade ediyor gibi eğretileme....

Uygun bilgi derlemesine izin veren bir arayüz ile bu yapılabilir sanıyorum
Üye ya da editör kayıt ekranında alınan bilgilerle ve üye profillerininin ziyaretleri ile
tamamlanabilir

yaşam ne olmalı
felsefe üzerine ne okunmalı
gençliğin nabzı
bugün ne öğrenmeliyim
bugün dünya da neler oldu
sanat resim müzik için nere ziyaret edilir
uygun kaynaşma nerede sağlanır?
bu siteyi ziyaret etmem -edip etmemem hakkında ebeveynler ne düşünüyor- bura güvenli mi?
stumble upon-un fikri gibi bir şeyin iyisini ve cazibini bir düşünün
bunun iyisi gibi bir arayüz düşünün
kardeş siteler alanlar ve bilgiler bilgilendiriciler

Haber almak dediğimde bu birinin ölmesi değil. İki siyasi figür değil
bir link ve hit sistemi olabilir bilmiyorum
kullanıcı hitleri, grup karakterleri bilmiyorum
Afrika da doğmuş Jaguar, bir Panda ya da Penguenler ney haber olmalıysa

Örneğin bir renk skalasını ele alalım
Renk skalası olarak düşündüm de
bu şey şiddete ve porna siyah -kızıl ya da gri içerik
bilgiye yoğun mavi ,sanata hakeza öyle
oyun ve gündelik işlere sarı kızıl
kadınsı şeyler, yemek ve hobilere pembe fuşya
vb. bir değer verebilir
sarı mavi yeşil arasında çocuğu gezdirmek ya da ben gezmek istiyorum diyelim
ya da sayısal bir değer bilmiyorum
ama bir kategorizasyon ve eleme sistemi uygulamalı
tabi en ağır pornu da (kendi kategorizasyonunda) yorumlamalı ve değerlendirmeli ve tabi ki ulaşım sunmalı ama bilmiyorum

bu gogle gibi değil çünkü
imdb nin film için olanını web için düşünün belli kategorizasyonlar title lar ve plot keywordlar olacak

artı oyuncular referanslayıcılar-izleyici kombinasyonu
---

Bir diğeri de gitar alamayan çocuklar için fon. bir Noel Baba Portalı ve fonu gerekiyor
Ama bu fikir çok karmakarışık

Konu "ictenlik" tarafından (30-10-2018 Saat 14:19 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler