Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-09-2010, 03:29
Yılmaz34 Yılmaz34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Şu 2 olay kafamı kurcalıyor, özellikle 2.si

Arkadaşlar ben araştırmalarıma devam ediyorum İslam ve diğer dinler hakkında ama şu iki konu aklıma takılıyor uzun süredir

1-Hz.Muhammed Ebubekirle mağarada saklanıyor ve örümcek oraya ağ yapıyor. Tabi müşrikler oraya bakmıyorlar ağ var diye. Kuranda bu olay anlatılıyor galiba. Şimdi burada 2 şey var, bu olayı Hz.Muhammed uydursa Ebubekirin ona karşı güveni azalırdı, hele Kuranda da yazıyorsa daha çok kuşkulanırdı hatta terk bile ederdi İslamı, yok eğer gerçekten orada örümcek ağ yaptı ve müşrikleri yanılttıysa burada tanrısal bir olay ve mucize görmek kaçınılmaz değil midir?

2-Hz.Muhammedin saklandığı mağarada güvercinler vardı derler ya, bugün halen orada mutlaka güvercinler bulunurmuş. Yani orada durmaları basit bir tesadüf müdür?
Alt 02-09-2010, 03:38
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın yılmaz34;

ebu bekir kaçıncı halife? 1. değil mi? Niye? Ayrıca Ebu Bekir muhammedin peygamber olmadığını biliyor, beraber tezgahlıyorlar bu hikayeyi desem kanıtla dersiniz değil mi? Şimdi siz bu hikayenin yaşandığını kanıtlayın desem ne dersiniz. Kuranda yazıyormu diyeceksiniz. Yada hadislerde varmı diyeceksiniz. Bu tür hikayeler inancı kanıtlamaz, çünkü ispatı yoktur ve benim iddiamın ters savıdır. İnanan için gerçektir bu rivayetler.

Güvercin konusuda çok basit, yabani güvercinler mağara tarzı yerlerde ve kayalık arazide yuva kurar. Siz şimdi şehirleştiklerine bakmayın. Hayvanlardan mucize bekliyorsanız siz hiç sorguluyorum ben diye iddia etmeyin derim.

Şİmdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 02-09-2010, 03:41
Üye

ya kardeşim art niyet mi arıyorsunuz yazdıklarımdan. Benim eski halimi görseydiniz şu halim için mucize değişim derdiniz. Ben sorguluyorum evet, örümcek olayı konusunda ikna edebilirseniz fikirlerinize açığım buyurun
Alt 02-09-2010, 03:53
troyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
troyya troyya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

olay dogru yılmaz34 kardesim...ama anlatılan yılan hikayesi yalan yani magaradayken bütün delikler haricinde bir delik kalmıs ve Hz.ebubekirde ayağınla o deliği kapatıyor ve yılan gelip ısırıyor....

sonra yılanın agzından kayıt yapıyolar...yılanı konusturuyolar yani...

ayrıca bu olayda inanan biri icin ibret vardır...dedigin gibi Allahın mucizesi...
Alt 02-09-2010, 03:56
Üye

troyya, kuranda bahsediyor mu bu olaydan? Eğer bahsetmiyorsa olayın doğruluğu hakkında şüpheler artar.
Alt 02-09-2010, 04:08
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Yılmaz34;

Sizin samimiyetinize hiç inanmıyorum.Bu benim düşüncem. Sizi ikna edecek kişi kendinizsiniz,ha Örümcek-güvercin-yılan ittifakı ha şeytan-yılan-tavuskuşu ittifakı, inanan için zaten sorun yok, objektif biri ise bunun imkansızlığını bilir, sorguluyorsada inaç yönü belli, ki kanıt gerekmez(istesemde sunamazlar ya bu rivayette) İnanıyorsan doğrudur, biter bu hikaye,

Gelelim ikinci sava, muhammed peygamber değil, ebu bekirde olayın farkında, mekkeden kaçarken saklandıkları mağarada ve sonrasında böyle bir hayvanlı mucize uydurarak hikayeyi lehlerine çevirirler, inanan kişiler dahada inançlı hale gelir. Karşılığında ilk halife ebu bekir, ayşe muhammede nikahlanır, akraba bağıda tamam. Sen örümceklerle hikayelerle uğraş.Hadi kolay gele kardeşim.

Benim şüpheciliğim deneyimlerimden kaynaklı, kişisel değil, samimi isen özrümü şimdiden kabul et.

Kuranda geçmez bildiğim kadarı ile...
Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...

Konu aliyarasfal tarafından (02-09-2010 Saat 04:13 ) değiştirilmiştir.
Alt 02-09-2010, 10:49
Bilge Engin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilge Engin Bilge Engin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sayın Yılmaz34

Malesef ki bu yazıyı 2. kez yazmak zorunda kalıyorum, çünkü böyle konuları insanların özgürce yazıp tartışmasını engellemek isteyen zihniyet yüzündenden sitemiz sık sık sornla karşılaşmakta. Bu engellemeyi yapan kişileri fikir özgürlüğünü engellediği için kınıyorum.

İlk olarak Muhammed ve Ebubekir'in durumlarını inceleyelim.
Ebubekir Muhammed'e göre kimdir?
Ehlibeytten biri.
Mirasçısı
kayınbabası (5 yaşında evlendiği Ayşe'nin babası)
Mekedeki en büyük siyasi güçlerden birisi.
Mekkedeki eb büyük esnaflardan birisi.
Zengin ama her zaman daha zengin olmak isteyen birisi.

Şimdi bu bilgiler ışığında yola cıkalım. Muhammed'in böyle bir uydurma din yaratacağını ve 7 sülalesini zengin edecek bir yöntemi olduğunu bu konuda da çok büyük destek istediğini fazedelim.
Paygember ne yapıyor:
tüm müslümanlara ehlibeyte dualar ve bağlılık yemini ettiriyor. Ebubekirin bu durumdan çıkarı var mı? var
Peygamberlik sırasında peygambere hediyeler savaş ganimetleri evler arsalar hediye ediliyor mu? Evet. Peki mirasçısı olan Ebubekir bu durumdan çıkar sağlar mı? evet
Hatta bu durumdan çıkarını garantilemek için 5 yaşındaki kızını veriyor Muhammede.
Peki dinin yayılmaıs ile beraber Ebubekirin siyasi gücü artar mı Mekke'de? evet. çıkarı var mı bu durumda? evet
Muhammedin haccı zorunlu kılmasıyla Ebubekir servetine servet katıyor mu? evet. Hacdaki zorunluluklardan birisi ne? mekkede alışveriş yapmak. Bu ebubekirin işine gelir mi? evet.

Alın size Ebubekirin yalanı bile bile müslümanım deyip Muhammedi koruma sebebi.

Bir diğer konuda şu 2 çalı yardımıyla ben de her çeşit mağaraya örümcek ağı bozmadan girebilirim. Bir bölge zorda kaldığında insanın yapamayacağı şey yoktur.
Ayrıca bir konuyu da netleşirmek gerekir: Peygamberler sadece yalancı adamlardır, aptal değildirler; bilakis çok zeki ve hilecidirler.
Nasıl mısır ve eski mezopotamya din bilginleri transa geçmek ve çevelerindekini transa geçirmek için uyuşturucu kullanıyorsa pek tabi peygamberler de bunu kullanarak hileler yapmışlardır. Alın size yöntem. Cebinde sakladığın esrarlı tütünü hafif tutuşturun ve mağaranın girişine doğru koyun. 2 dakika bekleyin. 2 dakika sonra da güvercinleri havuç toplar gibi toplayın. Bu yöntemle ağa zarar vermeden güvercinleri uyuşturabilirsiniz. Şimdi ben bunu akıl ediyorsam zeki dediğim muhammet bunu akıl edemez mi? Nasıl edemesin, biz hala peygamber değiliz, oysa peygamber demek ki bizden 10 kat kurnaz.

Bu yazdıklarım şu demek değil; '''Bu böyle olmuştur.''' ama böyle olmasını engelleyecek hiç bir mantık hatası yoktur. Bu sadece şimdi yazını okuyunca olabilir diye yazdığım bir mantık ve senaryo. Mucize olmadan onlarca açıklama yapılabilir.
Bu yüzden ne örümcek ağına ne de güvercine çok şaşmamak lazım

Saygılarımla...
Alt 02-09-2010, 12:14
denklem denklem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kuranı baştan sona okumuştum . böyle birşey hatırlamıyorum.
Alt 02-09-2010, 12:22
denklem denklem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kuş,yılan,örümcek ve hira olarak arattım. birşey bulamadım.
Alt 02-09-2010, 13:09
melih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
melih melih isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

http://video.google.com/videoplay?do...3595086686035#

HİRA MAĞARASI,MAĞARA DEĞİL Kİ
hira denen yer ,üzeri taşlarla yığılmış kısa bir geçit
mağara dediğiniz yer iki girişli yer

birinci girişi örümcek ağları ile kapanmışsa,muhammed ve ebubekir öbür girişten girmişlerdir
yahu bu müslümanlar,bunu nasıl akıl edemiyorlar?şaşırdım

Önerilen Siteler