Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-02-2008, 23:24
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Standart Re: Ya Sonra?

Yok hani bir yerden bahsedilmiyor da onun icin sordum; acaba kopegimi de yanima alabilir miyim diye dusundum de... ha bir de papaganim var, gerci o beni oldurur ama eninde sonunda gelecegi yer kurkcu dukkani.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 17-02-2008, 23:28
hysteria hysteria isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sizin kopek allahi zikrediyormu?
Alt 17-02-2008, 23:39
delidahi delidahi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

öncelikle okinono isimli kardeş sen böyle arada bi reklam gibi çıkıp bir kaç parça bir şey yazıyorsun ben onların hepsine cevap vermek isterim elbette ama hani böyle yanlış anlama ama çok gereksiz sorular oluyorlar bazen...sakın yanlış anlamayın.art niyetle yada hakaret için söylemedim...

1.soru=ben öldükten sonra hesap günü tüm hayatımın hesabını vereceğim(şimdi bu size çok itici gelecek biliyorum ama öyle olacak)daha sonra Allah izin verirse O'nun cennetine gireceğim...
2.soru=Sen sonu olan bir dünyada yaşadığın için elbette bu dünyada sonsuzluk denilen bir şey yok...Çünkü burası Sonlu bi alem...ama diğer alemde yani cennette yada cehennemde elbette sonsuzluk kavramı var...
3.soru=şimdi mesela senin müzik dinlemekten canın sıkılır...benim resim çizmekten canım sıkılır.başka birinin futbol oynamaktan canı sıkılır...bu kişiden kişiye değişir...senin bahsettiğin şey eğer sonsuza kadar yaşamak ise elbette ben sonu olan bir düşünce tarzıyla sanki canım sıkılacak gibi düşünüyorum..çünkü sonsuz olanında sonunu düşünmeye çalışıyorum bunun yerine sonsuzluğu kabul etmeye çalışsan can sıkıntısı diye bir şeyin olmayacağını anlayabilirsin...
4.soru=Cennette ne istersen o var :wink: sen Allah'a inan ve O'nun rızası için yaşa...Elbette mükafatını alırsın...Bunu şimdiden düşünmene gerek yok...hiç bir müslümanda cennette şu var bu var diye Allah'a inanmaz...Dinimizde önemli olan Allah'ın rızasını kazanmaktır..
5.soru=oksidasyon yoksa orda yaşlanmamız gerekmez ama işte sen yine dünyaya göre düşünüyorsun biraz hayal gücünü kullan orası böyle bir yer değil...Dünya değil orası oksidasyon falan da yok...sen şimdi kalkıpta bana oksidasyon yoksa nasıl yaşıycaz diye sorma sakın
6.soru=Allah bilir.bizim bildiğimiz madde var mı yok mu bilmiyorum...ama elbette birşeyler var onun adına da madde mi denir başka bişey mi bilmiyorum.illa cennette olan bir şeye madde diyeceksen öyle de...
7.soru=ben öyle olduğunu düşünüyorum.bence cennet ruhsal bir huzur yeri olarak düşünüyorum...

diğer sorularını bekliyorum...
Alt 17-02-2008, 23:52
okinono
Üye Değil

Sevgili delidahi,

Sorumun gereksiz olduğu konusundaki yargınız beni şaşırttı.

Reklam konusuna gelince;

İzledikçe anlarsınız.

Selamlar
Alt 17-02-2008, 23:55
Üye Değil

delidahi,dünyanin cesitli yerlerinde kabileler yasiyor,bunlar atalarindan ne gördüyse *hayatlarini öyle sürdürüyor,bunlarin bizim dünyamizla baglantilari olmadigi gibi *okuma yazmada bilmezler *ne kuran tanirlar *ne incil nede diyerlerini,,size göre *bunlar *neye göre *yargilanicaklar?
Alt 17-02-2008, 23:56
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

''ben öyle olduğunu düşünüyorum.bence cennet ruhsal bir huzur yeri olarak düşünüyorum... ''

O zaman ölen herkes cennete gidiyor zaten.Çünkü ölüm tam bir iyilik halidir.
Ne ağrı kalır ne sızı.Ne borç kalır ne dert ,ölünün hiç bir sıkıntısı derdi yoktur.
Ölü tam bir huzur içindedir.
Doğmadan önce yoktun ya ,hiç derdinde yoktu,ölüncede öyle oluyor.Ruhun huzur buluyor.

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 18-02-2008, 00:09
Üye

aydoe";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
''ben öyle olduğunu düşünüyorum.bence cennet ruhsal bir huzur yeri olarak düşünüyorum... ''

O zaman ölen herkes cennete gidiyor zaten.Çünkü ölüm tam bir iyilik halidir.
Ne ağrı kalır ne sızı.Ne borç kalır ne dert ,ölünün hiç bir sıkıntısı derdi yoktur.
Ölü tam bir huzur içindedir.
Doğmadan önce yoktun ya ,hiç derdinde yoktu,ölüncede öyle oluyor.Ruhun huzur buluyor.
ölmüş gibi konuşuyorsun kardeşim *O'nu bilen Allahtır.Doğmadan önce yoktun diyorsun ya bu konuyu düşünsene yokluk ne demek senin için...Ve ölünce de yok olacağına inanabiliyor musun?

scarface kardeşime cavap olarak Mü´minun 62: " Biz kimseye takatinin üzerinde yük yüklemeyiz. Nezdimizdeki gercegi bildiren, insanlarin yaptiklarini tam tamina tesbit eden bir kitap vardir. Bundan ötürü asla haksizliga ugratilmazlar."

ayetiyle cevap vermek istiyorum...Yani Allah adeleti en yüce olandır...Elbette onların nasıl yargılanacağına Allah karar verecek.Ama sizin düşündüğünüz gibi Allah gidip bulsaydınız beni ilgilendirmez benim en son gönderdiğim dinden olmak zorundasınız gibi birşey söylemiyor.
Alt 18-02-2008, 00:12
Üye

Yine Mü'minun suresinden bir kaç ayet yazmak istiyorum...Belki Kuran'da bulunan bu ayetler biraz ilginizi çekmiştir...

12. * * Andolsun, biz insanı, çamurdan (süzülmüş) bir özden yarattık. *
13. Sonra onu az bir su (meni) halinde sağlam bir karargaha (ana rahmine) yerleştirdik.
14. Sonra bu az suyu "alaka" haline getirdik. Alakayı da "mudga" 2yaptık. Bu "mudga"yı da kemiklere dönüştürdük ve bu kemiklere de et giydirdik. Nihayet onu bambaşka bir yaratık olarak ortaya çıkardık. Yaratanların en güzeli olan Allah'ın şânı ne yücedir!
Alt 18-02-2008, 00:48
deggial - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
deggial deggial isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yaratanların en güzeli ha hani bir tek allahtı yaratabilen? hani allahtan başka kimse yaratamıyordu!! demek ki yaratabilen başkaları da var :wink:

All thinking men are atheists
Alt 18-02-2008, 00:52
Üye

şimdi kardeşim sen bu ayetlerden bunu mu anlıyorsun sadece pes doğrusu...gördüğün gibi o ayetlerde bilimin daha yeni keşfettiği birşeyden bahsetmiş...doğumdan bahsetmiş bence bunu dikkate almalısın...

Önerilen Siteler