Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-02-2007, 17:28
mep
Üye Değil

Standart Lafla yürüyen Peynir Gemisi...

Çayırın,çimenin yeşilini
* * * * * * * * * *Denizin tuzunu,yosununu
* * * * * * * * * *göğün nemini getirdim.
* * * * * * * * * * * * * * * * *Birde selam getirdim sana.
* * * * * * * * * * * * * * * * *Sımsıcak kucak dolusu.
* * * *
* * * * *Merhaba! merhaba güzel insanlar.

* * * * *Soro abimin kullandığı kamyon,susurcuk civarında { susurluk değil} Doğan görünümlü bir Şahin'e çarpmış
çarpılan aracın içinden çeşitli suçlardan aranan ancak bir türlü ele geçirilemeyen Psiko abi ve yöneticiler çıkmış
yöneticiler ''Tam bizde suçluyu yakalamış ceza verecektik''filan deyip durumu kurtarmaya çalışmış susurcuk
skandalı patlamıştı.
* * * * Yukardaki gelişmelerden sonra bunun bi skandal olduğunu bu nedenle bir hafta yazı yazmayıp bunu protesto
edeceğimi söylemiştim.Cem abi '' Yazı yazan yerlerin tutulurda bi daha hiç yazamazsın inşallah'' diye beddua etmiş
olmalı ki uzunca bi süre yazı yazamadım,Sitedende ayrı kalmak zorunda kaldım.biliyorum, esasında suç benim
ben büyük sözü dinlemedim.Merwe ablam İbraam tatlıses edasıyla ''Allah cezanı verecek'' demişti.verdi de.
ceza verme,Adamın başına Ebabil kuşlarını musallat etme gibi konularda ihtisas
sahibi Tanrı Merwe ablamın sözlerini ihbar kabul edip,koçanı eline almış,''2,3 ay işsiz kalıp sürüm sürüm
sürünsün inşallah''yazılı ceza makbuzunu yürürlüğe koymuştu hemen.
* * * * *Artık cezalarım bitti yine site'me ve sizlere kavuştum,nasılda özlemişim yahu,burnumda tüttünüz.
bundan sonra alakasız yazılarımı bu topicte yazıcam,uzun süre adını ne koysam diye düşündüm önce
''İncir çekirdeği'' diye düşünmüştüm.Lafla doldurup ''incir çekirdeğinden dolma'' yapmak gelmişti içimden.
sonra ''Lafla peynir gemisi yürümez''diyenlere inat.''Lafla yürüyen PEYNİR GEMİSİ'' yapmak fikri hoş geldi bana.
Evet lafla yürüyen bi peynir gemisi yaptım ve lafla yürütmeye çalışıcam,ölçüyü kaçırmadan,seviyeyi çokta
düşürmeden.Mizaha endeksliycez bu topic'i hayatı pek öyle ciddiye almıycaz,tamamende laylaylom olmuycaz.
.................................................. .............................................
* * * * *Allahla,Peygamberle,Kitapla hiç işim olmazdı,aklımın kenar mahallelerinden bile geçmezdi bu konular
lakin bi gün bu siteye takıldım ''Dinlerden özgürlük''dediler iyi bizde dinlerden özgür olalım dedim,şimdi Allahla
yatıyor,Peygamberle kalkıyorum.anlamadımki nası özgürlükse bu,sabah akşam allah,kitap,peygamber düşünen
dinlerden özgür bi insan oldum.Yav Müslümanım *diyen adam benim kadar Kuran okumuyodur,Allahı düşünmüyodur be!
kaçtane müslüman benim bildiğim kadar muhammedin hayatını biliyoki! Yav bu nasıl dinlerden özgürlüktür
ulemaya döndük be!! * yani bu durumlardan ara ara sıyrılmakta fayda var diye düşünüyorum adamlar jet skilerle fink atıp
bizim aldığımız kadar ciddiye almazken islamı,bizler müridi olmayan mürşitlere döndük valla.Ne o!? *Dinlerden Özgürüz.!
.................................................. ................................................
* * * * Her neyse,biz yinede Özgürlüğümüzün tadını çıkaralım.Dinin içinde yer etmiş mizahi unsurları hafiften dokundurarak
gerçeklerden sapmadan gözler önüne serelim,Dileyen gülsün,dileyen düşünsün,dileyende küplere binip köpürsün.Sonuçta
bu bir PEYNİR GEMİSİ ve lafla yürüyor.Yeniden yürek dolusu sevgiler herkese MERHABA.
Alt 03-02-2007, 17:42
soro soro isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

soro - MSN üzeri Mesaj gönder soro - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart Re: Lafla yürüyen PEYNİR GEMİSİ

nefisto,
yavri hosgeldin.
yalniz sen yokken cok seyler degisti.
artik merwe yok.
kc yok.exclusive yok.ezkamo yok.soro (yok gibi) vs vs.
yani kamyon carptiginda burada olanlar yok artik.psiko abin de 3 gun yatti cikti,aftan yararlandi.
gerci,
bendeki kamyon degil,kamyon gorunumlu triporter idi. ve de carptigimiz yerde gul bitti merak etme.herkesin keyfi yerinde.

yalniz sen guldurecek ve dusundurecek seylere agirlik ver,o kuplere bindirip kopurten seyler sivilce yapiyo ,stres yapiyo.dikkat et.etraf kamyon dolu!!!!!
Alt 03-02-2007, 18:09
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Sevgili Mep, seni tekrar aramizda gormek beni cok sevindirdi. Bu uzun yolculugun sirasinda, merkepinin sapa saglam, kazasiz belasiz tum hasmetiyle karsimizda bulunmasi da cok sevindirici. Farelerin saldirisina ugramadigi muddetce, Peynir Gemisi uzun bir yol katedecege benzer. Tanrilar, yeni gemini korusun.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 03-02-2007, 18:43
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şuanda  online konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 03-02-2007, 18:49
Üye Değil

Sevgili mep;
Hoşgeldin,safalar getirdin yine herzamanki gibi harika geldin.
Ahmed Ariften "Hasretinden prangalar eskittim" şiirini ezberlettin ya bizlere daha ne diyeyim sana hoşgeldin gülüm *
Alt 03-02-2007, 18:57
vys vys isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sevgili dost mep,
yazın için teşekkür ederim. *
ben de bu siteyle tanışmamdan sona önce eşimden uyarı aldım son günler din üzerine kafan çok meşkul, her fırsatta bi din konusu açıyorsun bundan rahatsızım dedi ve bu rahatsızlığı çevremdeki insanlara da yaşattığımı söyledi.
çevreme baktığımda dinle ilgilenen ya para düşkünü çıkarcı yada zavallı sömürülen eğitimsiz bilim ve sanata uzak insanlar.. bunlara bi de ben eklendim dinle ilgilenen.. oysa benim sorunum kendimle beraber çevrem.
dayatmalarla rahatsız edilmek istemiyorum. insan sevgisi ve saygısı görmek derdim allah - peyganber sevgilerinden önce bunu başarsınlar
Alt 03-02-2007, 22:26
mep
Üye Değil

Soro abim
* Etraf kamyon dolu dikkat et *demişsin
* Şoför sen değilsen mesele yok abi ayrıca sivilcelerin biraz artabilir *ama ben seni biliyom sen bana kızmazsın.ewet abi bi çok şey değişmiş
daha nedenlerini öğrenemedim.
*Vartor abim benim gemiyi tanrıya emanet etmişsin sakata getirdin *beni be abi,evim dediği kabeyi koruyamıyo benim gemiyi nasıl koruycak bakalım.
*Sparta abim yüzünden gülücük eksik olmasın her *daim yüzün gülsün. *
*Psiko abim Gün gördüm günler gördüm sizi gördüm şad oldum.kaldığım yerden devam abi,hazırlıklıyım olmadığım günleri,ayları telafi edicem.
Vys abim *bu site *öyle bi şey işte dinlerden özgürlük diyo adamın kafasını dini bilgilerle dolduruyo,sonunda her birimiz bi din alimi olup gidicez.Turan Dursun'a mı geliyoz Kuran Kursu'na mı belli değil
her keze tekrar sevgiler.
Alt 03-02-2007, 22:57
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Ogrenmenin zarari olmaz, O da bir meslek, ilerde ac kalmayiz hic degilse.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 03-02-2007, 23:06
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

sevgili mep

* *Sonunda bir dergi çıkarabilirsek şayet, makale yazarları şimdiden köşelerini oluşturmuş gözüküyorlar.

* * Sevgili aldostu ile sevgili cemale şimdi sen de katılıyorsun , sevgili psiko ise protestoda herhalde o köşesini *hafifletti bu aralar.

* * *Tekrardan hoş geldin diyorum. Protesto gerekli ve lazım gelen bir araçtır, ama mücadelenin yerine ikame edilirse işlevini ve anlamını yitirir.

* * *Demokratik kitle örgütlerinin bir özelligi var, sürekli bir arınma ve tazelenme süreci içerisinde olurlar. Şayet dogru bir çizgide iseler bu öncelikle kendini kitleselleşerek belli eder. O arada giden bazı nitelikler bir kan kaybı olarak görülse de aslında yol arkadaşlıgının sona ermesinden başka bir şey degildir bu. Süreç kitleselleşen niceligin daha muazzam bir nitelige gebe oldugunun bir işaretidir ve genellikle de böyle sonuçlanır.

* * * *Güzel geçecek günlerimizi espri ve katkılarınla zenginleştirmen dilegiyle

* * * * *saygılarımla
Alt 04-02-2007, 01:23
mep
Üye Değil

Dilaver abim
*Bir dergi çıkarılması gereklilik bence,bir mücadeleden söz ediliyorsa bu mücadele sesini basında da duyurabilmeli.dilerim bir gün bu istek gerçekleşir ve katkıda bulunabilmek adına üstümüze düşeni yaparız.
* Vartor abim ilerde tarikat şeyhi filan olmayı düşünüyon herhalde,bu mesleğin sonu oraya çıkıyo. :wink:

Önerilen Siteler