Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-08-2014, 15:38
Sanem Sanem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yasin54´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bende diyorumki eğer iyi bir insansan neden seni yaratan,yaşatan,hayat nimeti veren kainatı yaratan bu sonsuz kudret sahibi olan Rabbine neden inanmıyorsun kabul etmiyorsun gerçekten iyi birisiysen öncelikle onu tanıyıp inanman gerekmezmi?Ona verdiği nimetler için şükretmen ibadet etmen gerekmezmi,neden bunları yapmıyorsun??

Kıyamet günü herkezin yaptığının karşılığı verilecek o bilimadamları da yaptıklarının karşılığını alacaklar cehennemdeki azabları hafifleyecektir cehennemedki herkezin azabı bir olmaz
İyi bir insansam ve Allah da iyiyse beni zaten cennetine alır. Neden ibadet beklentisi olsun? İbadet beklentisi varsa o Allah'ın büyüklüğünden çok büyük bir egosu vardır ve onu tatmin etmek için insanları yaratmıştır...
Alt 19-08-2014, 16:16
vishnu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vishnu vishnu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

adam ikna olmazsa inanmaz. tanrı konusunu geçtim.

kuran iyi bir insanın inanacağı bir kitap asla değil.

kölelik cariyelik , kan vesaire...

iyi bir insan bu kitabı red eder. bunda da suçlu olmaz.

insan olsak yeter
Alt 19-08-2014, 16:24
inferno inferno isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kurandaki Allah'ın aslında büyüklük takıntısı var.
Diktatör bir insan aklına sahip. Böyle öveceksin onu, poh pohlayacaksın.
O birdir en yücedir en güzeldir, en güçlüdür, en çok o görür her şeyi en çok bilendir.
99 tane "En" i vardır Allah'ın.
tapacaksın, inanacaksın, o ne dediyse yapacaksın. tek bir sözüne karşı çıkar muhalefete düşersen, cehennemi boylarsın.
ve yediğin küfürler de cabası.

(Kuran'ın tanrısının aslında bir üst kademesinde bundan çok daha büyük bir tanrı varmış da. Kuran'ın tanrısı buna özenmiş, kıskanmış, diğerini inkar ettirip sadece kendisine taptırtmak isteyen biriymiş gibi davranıyor. Alt tarafta egoist kıskanç, kibirli, ama kendisine öyle söylenmesini istemiyor. Ona daha çok ulu, yüce, merhametli, adaletli, çok iyi diyeceksin.
onu seveceksin, ondan korkacaksın, kendini onun karşısında eğip bükeceks

Ben içimdeki vicdanımın bana söylediklerini yaparım. Bunu bana Tanrı yasaklamış olsa bile.
Alt 19-08-2014, 17:02
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili arkadaşlar,

Başka forumda "Agent Smith" nicki bir arkadaş açtığı başlıkta İslam'da "iyi olmadan cennete gidilebileceğini" ayetler vererek ispat etmişti.

Kurguya göre bu kişi;
- Allah'a inanmış ama sevmemiştir.
- Muhammed peygamberin Allah'ın resulü olduğuna inanmış ama sevmemiştir.
- Fitre-zekat vermiştir ama vermeyi istememiştir.
- Namaz kılmış ama nefret etmiştir.
- Oruç tutmuş ama nefret etmiştir.
- Hacca gitmiş ama nefret etmiştir.
- Kurban kesmiş ama nefret etmiştir.
- İyilik yapmış ama yapmayı istememiştir.
- Kötülük yapmamış ama yapmayı istemiştir.

Bu kişi görünürde kusursuz Müslümandır, bir gün ölür.
Bu kişinin cennet - cehennem kapısının önünde bekleyen meleği kenara itip cennete girerek "nerede bakayım benim hurilerim, buzlu bademim, üzümlerim?" demesine bir engel var mıdır?

Sevgiler

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 19-08-2014, 17:47
sertanyaril sertanyaril isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Deist_tr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili arkadaşlar,

Başka forumda "Agent Smith" nicki bir arkadaş açtığı başlıkta İslam'da "iyi olmadan cennete gidilebileceğini" ayetler vererek ispat etmişti.

Kurguya göre bu kişi;
- Allah'a inanmış ama sevmemiştir.
- Muhammed peygamberin Allah'ın resulü olduğuna inanmış ama sevmemiştir.
- Fitre-zekat vermiştir ama vermeyi istememiştir.
- Namaz kılmış ama nefret etmiştir.
- Oruç tutmuş ama nefret etmiştir.
- Hacca gitmiş ama nefret etmiştir.
- Kurban kesmiş ama nefret etmiştir.
- İyilik yapmış ama yapmayı istememiştir.
- Kötülük yapmamış ama yapmayı istemiştir.

Bu kişi görünürde kusursuz Müslümandır, bir gün ölür.
Bu kişinin cennet - cehennem kapısının önünde bekleyen meleği kenara itip cennete girerek "nerede bakayım benim hurilerim, buzlu bademim, üzümlerim?" demesine bir engel var mıdır?

Sevgiler
Engel yoktur. İslam'a göre Allah'a inanırsan ırz düşmanı bile olsan önce cehenneme sonra cennete girersin. Gerçi İslam ırz düşmanı olmayı teşvik ediyor, o sebeple iyi bir örnek olmadı.
Alt 19-08-2014, 20:56
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Kuel Tigin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ebu Talib'den laf açılmışken, Ebu Talib niye kabul etmedi Müslümanlığı? Hem Muhammed'in öz amcası, Muhammed'in her daim yanında, onu kollayan, koruyan birisi. Temiz kalpliliği, yardımseverliği ve hoşgörüsüyle tanınıyor. Akılsız biri de olamaz, zira Kureyş'in ileri gelenlerinden, sözü dinlenenlerinden.

Eğer Muhammed gerçekten Tanrı tarafından gönderilen bir peygamber olsaydı, bunu ilk idrak edenlerden birinin Ebu Talib olması gerekmez miydi?
Amcası ise, babasını da tanır, yeğenini de yani bilir kendi soyunun özelliklerini.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 20-08-2014, 11:28
yasin54 yasin54 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bir insan sana ufak bir iyilik yapsa ona teşekkür etmezmisin,yada teşekkür etmeyi borç bilmezmisin? Seni yaratan,yaşatan,nmietler veren Allaha şükretmek,ibadet etmek kabul edilemez bir şeymi? Senin sadece görmen,işitmen bile çok buyuk bir nimettir,yemek yemen,nefes alabilmen,yüryebilmen vs... Bunlar basit birşey gibi görünsede Allahın verdiği buyuk nımetlerdir,bir an için nefes alamadığını,tuvalete çıkamadığını, eğilemedigini,yatalak kaldığını düşün o zaman neden Allaha ibadet etmen gerektiğini anlarsın
Alt 20-08-2014, 11:32
yasin54 yasin54 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Görme nimetini kaybettiğini düşün şu an en gelişmiş teknoloji bile allahın yarattığı göz yaratabiliyormu?
Alt 20-08-2014, 12:48
vishnu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vishnu vishnu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yasin54´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Görme nimetini kaybettiğini düşün şu an en gelişmiş teknoloji bile allahın yarattığı göz yaratabiliyormu?
allah değilde visnu yaratmışsa o zaman vishnuya karşı nankörlük yapmış olmazmısın

insan olsak yeter
Alt 20-08-2014, 13:54
Subat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Subat Subat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

İslamın ilk şartı yalan söylemektir. Yani yalan yere şahitlik yapılan bir dinde, iyilik-kötülük faktörü değil, itaat önemlidir. Dünyanın en iyi insanı olabilirsiniz ancak itaat etmezseniz gideceğiniz yer bellidir. Oysa kötü kişi bile olsanız itaat sonucu namaz kılarak günahlarınızı bilebilirsiniz.

http://www.sorularlaislamiyet.com/qn...ffedilmez.html

Yarattığımız her etki bize bir düşman kazandırır, çoğunluğun kabul ettiği bir insan olmak için sıradan biri olmak gerekir.

Sigmund Freud

Önerilen Siteler